Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poslední kauza soudce Adama Klose se neodehraje v soudní síni, ale přímo uvnitř jeho vlastního života. Jeho přítel, kriminalista Igor, nedohraje svou hru s mafií. Je předvolán k výslechu na policii. Vypovídá pravdu, nic víc než pravdu, ale jeho situace se stále zhoršuje. Už ví, že musí opustit řady policie, ale to nestačí, může být hůř, mnohem hůř. Jde o to, jak si vyložit jeho činy. Adam Klos náhle stojí před neodkladnou otázkou, jak mu pomoci, jak ho zachránit. Věc se začne týkat i Adama samého, i on a jeho matka se v té kauze zamotají a vyslýchající policisté tlačí stále víc. Adam, v duši čestný a přímý člověk, náhle stojí před osudovým rozhodnutím. Zachová se tak, jak mu profese a svědomí velí, nebo půjde dál a zachrání přítele? Co je v životě důležitější? Čest, nebo blízký člověk? Dokáže se soudce Adam Klos rozhodnout? Jaký bude jeho rozsudek v této poslední kauze? (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Paradoxně nejlepší díl celé série. I přes to, že jsem se neustále dožadovala kvality první řady seriálu, ve které by byl takový závěr absolutně nepřijatelný, musím se přiznat, že mě jako úplně jediný díl v podstatě bavil od začátku až do konce. Pořád se nedokážu srovnat s tím, že z výborného seriálu ze soudního prostředí udělali podprůměrnou kriminálku okořeněnou soudním procesem, uznávám ale, že v tomto případě by mě další soudní proces asi unudil k smrti. Hvězdička navíc za poslední případ advokáta Fialy, který mě vyloženě potěšil. Ne vždy ti na oko největší "nepřátelé" musí být opravdu nepřáteli ... Celkově mě samotný závěr série opravdu hodně překvapil a ve finále jsem byla s uzavřením děje spokojená, a i když bych na konci první řady ani ve snu netušila, že bych to někdy řekla, opravdu doufám, že do další řady se už tvůrci nepustí. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dávám plné hodnocení především za rozumné ukončení druhé série. Ačkoli otevřených příběhů bylo hodně, vše se rozumně uzavřelo a ještě navíc jsme dostali hezký náhled na vztah soudců mezi sebou. Ano, poslední díl opět potvrdil nevyváženost dílů v sérii, ale ten závěrečný rozhodně patřil k těm nadprůměrným. Autorům zdar a díky. ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Z obou sérií pro mě dopadla lépe ta první. U druhé jsem měla celou dobu velký pocit nesoudržnosti a nevyváženosti. Nebylo tomu tak od počátku. Slibně se rozvíjející děj završil banální konec, dalo by se říct bez většího vyvrcholení. ()

mcleod 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přestože mi první série připadala propracovanější a vyrovnanější, druhá série mě až na pár výjimek nadchla také. A to i díky poslednímu dílu. Celou dobu, co jsem sledoval druhou sérii, jsem měl pocit určité nudy nad tím, jak je české soudnictví představováno zcela neomylně (kromě jednoho případu, kdy viník nebyl odsouzen), a přál si, aby aspoň v jednom díle došlo k justičnímu omylu (třeba i zmírněnému komentářem soudce o podání odvolání). Jak je vidět, nebyl jsem sám, kdo měl takový nepatřičný dojem... zkrátka Robert Sedláček mě opět dokázal příjemně překvapit, když mé nadějeplné očekávání v drsném závěru ještě překonal. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama