Příšera z šatníku

• slovenský

Príšera zo šatníku

Komedie / Horor

USA, 1987, 90 min

Výborná záležitost. Troma opět vypustila do světa béčko, které paroduje žánr horroru. Najdete tu spoustu odkazů a parodizujích scén. Zároveň však film místy funguje i jako normální horror a vsadím, že kdybych ho viděl tak ve věku 8 let, tak bych se i příjemně bál. Ale i teď jsem si to pustil potmě v noci a nechal si běhat mráz po zádech. On, když vám navíc padne stín na okno okolojdoucích chodců, tak to má něco do sebe. Výborná nenáročná zábava pro milovníky béček a horrorových parodií.(2.10.2008)

Další kúsok z mojej deckej nostalgie. Tiež tak ako Krysy noc hrúzy vyšiel aj horor Príšera z šatníku v edíci Filmag horor, ktorú som už od svojich siedmich zbieral(a zbieram dodnes). Na film mám dobré spomienky, či užna príšeru alebo docela fajn dej. Keď som film videl asi po 7 rokoch nestratil u mňa ani kúsok lásky. Dosť sa mi pácila maska príšery ktorá v rámci toho že je to B-čový horor vyzerá super. Dej bol ako tak pozeratelný ale pre mna aj nudný. Herci boli tiež dobrý. A pri filme si cenim to že je od Tromy a nieje úchylný a brutálny. Aj keď ja osobne mam klasiky od Tromy moc rád. Tak keď to dám všetko dokopy vznik z toho pozeratelné B-čko s atmoškou 80.rokov.(1.2.2016)

• Han22

Příšera ze šatníku je jasný pokus o poctu hororům 50. let. Odpovídá tomu styl, postavy i způsob vyprávění, ale bohužel na to nestačí režisérův talent. Postavy jsou otravné (malý génius, starý génius s xylofonem, hlavní hrdina alias Clark Kent?) a příšera prostě k smíchu (mix gorily a vetřelce). Navíc zde není ani kapka krve, ani troška gore, kulky a bomby nedopadají a prostě celkově to byla pořádna pitomost.(26.7.2015)

• Radko

Troma skúsila vyprodukovať niečo trošku iné, než typickú chuťovku pre fanúšikov špecifického štýlu tejto spoločnosti ( krvavé fliaskanice, sex, úchylný humor). Výsledok je zhruba taký, ako samotná príšera zo šatníka: gumová, hrôzu nebudiaca, pomalá a nezničiteľne dlhá neohrabanosť. Okrem sprchovej Psycho scény potešilo aj niečo, čo chýbalo: vysvetľovanie príčin zrodu a konania zubatého mutanta votrelca s King Kongom. Pomrkávania na supermana, vyháňača diabla, prerastenú opicu a ktoviečo všetko mali v sebe humoru len za náprstok, ale vďaka aj za to málo. Bez týchto pár okoreňujúcich prísad by som dopozeral len s ťažkosťami.(24.5.2008)

• SOLOM.

Tak tohle ne. Tromu a její filmy mám rád, ale tohle je úplně mimo mísu. Nic horšího jsem od ní snad neviděl. Absolutně nechápu proč za tenhle paskvil někdo vyhazoval peníze a natočil to. Srandovního mi na tom nepřišlo skoro vůbec nic. Jediné slovo, které pro to mám je TRAPNÉ!!!!! (12.6.2016) - Druhou šanci tentokrát dostal i tento mnou opovrhovaný kousek. Ale stejně jako tomu bylo před osmi roky, co jsem jej viděl poprvé si stojím za svým hodnocením. Filmy od Tromy se musí brát vždy s velkou reservou, ale s tím já problém nikdy neměl. Horší už je fakt, že pod tímto snímkem je sice Troma podepsaná ale mnoho společného s ním nemá. Podle toho to i vypadalo. Opravdu jsem se snažil na tom najít nějaké to pozitivum, ale kromě slušného rozjezdu, to byla jedna velká trapná šaškárna. Mnoho lidí poukazuje na to, že tento film je hlavně céčková oddechovka, parodie na různé filmy, atd… To mají pravdu, jenže pokud po celou dobu bojujete s tím, aby jste neusnuli a hlavně vás neskutečně sere ta brnkací melodie, je všechno ostatní špatně. Tedy alespoň pro mou maličkost. Tím vás však nechci odrazovat od shlédnutí filmu, protože je docela dost možné, že si tu nějaké to pozitivum najdete.(7.7.2008)

• - Film byl natočen už v roce 1983, ale vydán byl až v roce 1987. (Cheeker)