Příšera z šatníku

Monster in the Closet

Príšera zo šatníku

Komedie / Horor

USA, 1986, 90 min

To je taková roztomilá blbůstka,která určitě neurazí...Žádná krev,žádné nahotiny(na což jsem osobně u TROMY celkem dost zvyklý),minimum vulgárních výrazů.Klidně byste mohli nechat koukat děti,aniž byste se báli o nějakou psychickou ujmu.Příšera je spíš vtipná,než strašidelná,vydává parádní zvuky:).Pár náběhů na napětí sem ale také zaregistroval...No,rozhodně to není tak špatné,aby to nestálo za zmíňku.(7.4.2008)

Neexistuje zbraň, která by ho dokázala zničit. Musíme zničit všechnu jeho energii! Nebo ne?? Pravda je jiná. Musíme zničit všechny šatníky!! Každý šatník na světě - rozsekat, spálit nebo vyhodit do povětří.... Roztomiloučké monstrum, které neustále řve a koulí očima. Produkce Troma tentokrát ubrala na krvi a nechutnostech, dokonce i žádný kozy nejsou, vše ale nahrazuje sranda, které přijdou na chuť pouze fanoušci Tromy, tedy i já jsem se bavil skvěle! Velkou zajímavostí je, že do kostýmu monstra se navlíkl Kevin Peter Hall. No co, vyměnil si kabát od Predátora za gumovej overal šatníkové příšery. :D(2.2.2018)

Na legendární TROMU je Příšera z šatníku docela normální film. Béčkový horor, který naurazí, ale bohužel ani nějak zvlášť nezaujme. Všechna zásadní braková tromovská poznávací znamení se kamsi vytratila (amatérské herecké výkony, hektolitry krce, nahé buchty, rozpočet krachujícího stánku s pikadory....), i když přeci jen...no, ale rozhodně to nemá na zásadní díla typu Terror firmer a spol..(17.6.2008)

Stanley Lloyd Kaufman a jeho Troma Entertainment vyprodukoval další kultovní zábavný snímek, který ve své fantazii takřka vstoupil do dějin. Kdo nezná Tromu, nemá šanci pochopit. Tvůrci si vzali na paškál několik ve své době velice populárních filmů (Superman, Psycho, Blízká setkání třetího druhu, Vymítač ďábla, Godzilla, atd) , vybrali určité scény a zakomponovali je do tohoto unylého příběhu, kde svět fantazie zbořil veškeré hranice. A návštěvníci autokin měli o zábavu postaráno. Jedná se o parodii zcela ve stylu Tromy a velice povedenou. Spousta hlášek, jistá naivita a kouzlo nechtěného. Film, na který někteří budou koukat s otevřenou pusou a někteří se budou výborně bavit.(2.3.2016)

Po dlouhém uvažování, jestli dát ** nebo *** jsem se nakonec rozhodl pro tříhvězdičkové hodnocení. Jo jasně, je to blbost, která v některých momentech i pořádně nudí ale přesto mi to nedá....třebas při sprchovací scéně, která parodovala už mnohokrát omívanou scénu z "Psycha", jsem se neudržel smíchy. Nebo mě pobavil vědec, který podezřele vypadal jako sám Albert Einstein....k tomu navíc reportér, který vzdáleně napodobňuje Supermana. A jen tak namátkově se jmenuje Clark. Prostě to a řada jiných věcí mě utvrdila v dojmu, že *** budou pro tento Troma parodický horor naprosto optimálním hodnocením.(30.8.2009)

• - Film byl natočen už v roce 1983, ale vydán byl až v roce 1987. (Cheeker)