Příšera z šatníku

Príšera zo šatníku

Komedie / Horor

USA, 1987, 90 min

• sidzej

Tromovske uchylne shity fakt nemusim no toto bolo pomerne neskodne a pozeratelne. Samozrejme cecko jak remen s odpudivou gumovou priserou v hlavnej ulohe ale herci boli v ramci moznosti fajn, parodovanie Supermana, Votrelca, Psycha, King Konga ci Blizkych stretnuti tretiehu druhu pobavilo a feeling 80. rokov tomu tiez pridal na krase.(7.2.2010)

• -bad-mad-wolf-

Chvílemi docela zábavná a roztomilá TROMAsračka. Parodování Psycha bylo dobré, pár dalších momentek taky, apokalyptický závěr se svou pointou vyloudí nevěřícný úsměv, ale není tu žádný extrém, který by mě nutil koukat na příšeru znovu. A že to není příšera ledajaká. :) P.S.: Zaregistrovali jste Supermana?(6.4.2008)

Na legendární TROMU je Příšera z šatníku docela normální film. Béčkový horor, který naurazí, ale bohužel ani nějak zvlášť nezaujme. Všechna zásadní braková tromovská poznávací znamení se kamsi vytratila (amatérské herecké výkony, hektolitry krce, nahé buchty, rozpočet krachujícího stánku s pikadory....), i když přeci jen...no, ale rozhodně to nemá na zásadní díla typu Terror firmer a spol..(17.6.2008)

Další kúsok z mojej deckej nostalgie. Tiež tak ako Krysy noc hrúzy vyšiel aj horor Príšera z šatníku v edíci Filmag horor, ktorú som už od svojich siedmich zbieral(a zbieram dodnes). Na film mám dobré spomienky, či už na príšeru alebo docela fajn dej. Keď som film videl asi po 7 rokoch nestratil u mňa ani kúsok lásky. Dosť sa mi páčila maska príšery ktorá v rámci toho že je to B-čkový horor vyzerá super. Dej bol ako tak pozeratelný ale pre mna aj nudný. Herci boli tiež dobrý. A pri filme si cenim to že je od Tromy a nieje úchylný a brutálny. Aj keď ja osobne mam klasiky od Tromy moc rád. Tak keď to dám všetko dokopy vznikne z toho pozeratelné B-čko s atmoškou 80.rokov.(1.2.2016)

• Radko

Troma skúsila vyprodukovať niečo trošku iné, než typickú chuťovku pre fanúšikov špecifického štýlu tejto spoločnosti ( krvavé fliaskanice, sex, úchylný humor). Výsledok je zhruba taký, ako samotná príšera zo šatníka: gumová, hrôzu nebudiaca, pomalá a nezničiteľne dlhá neohrabanosť. Okrem sprchovej Psycho scény potešilo aj niečo, čo chýbalo: vysvetľovanie príčin zrodu a konania zubatého mutanta votrelca s King Kongom. Pomrkávania na supermana, vyháňača diabla, prerastenú opicu a ktoviečo všetko mali v sebe humoru len za náprstok, ale vďaka aj za to málo. Bez týchto pár okoreňujúcich prísad by som dopozeral len s ťažkosťami.(24.5.2008)

• - Film byl natočen už v roce 1983, ale vydán byl až v roce 1987. (Cheeker)