Obludné monstrum nešetří nikoho, maminky, tatínky, ani jejich roztomilé ratolesti. Každé malé dítě na světě se v noci bojí skříní, dveří a šatníků. Doposud neměly důvod, ale dnes, dnes je to jiné. Počty obětí mezi lidmi i zvířaty neustále stoupají a tajemné monstrum, skrývající se snad ve všech šatnících světa, se zdá být nezničitelné. A o co mu vlastně jde? Opravdu tu je pouze kvůli zabíjení, anebo hledá něco mnohem důležitějšího... (Řitka video)

Radko

Troma skúsila vyprodukovať niečo trošku iné, než typickú chuťovku pre fanúšikov špecifického štýlu tejto spoločnosti ( krvavé fliaskanice, sex, úchylný humor). Výsledok je zhruba taký, ako samotná príšera zo šatníka: gumová, hrôzu nebudiaca, pomalá a nezničiteľne dlhá neohrabanosť. Okrem sprchovej Psycho scény potešilo aj niečo, čo chýbalo: vysvetľovanie príčin zrodu a konania zubatého mutanta votrelca s King Kongom. Pomrkávania na supermana, vyháňača diabla, prerastenú opicu a ktoviečo všetko mali v sebe humoru len za náprstok, ale vďaka aj za to málo. Bez týchto pár okoreňujúcich prísad by som dopozeral len s ťažkosťami. ()

tron

PRÍŠERA ZO ŠATNÍKA sa s rokom výroby 1987 nemôže tváriť, že nečítala poviedku Bubák, ktorú Stephen King vydal vo svojej staršej zbierke Nočná smena. Plus že nevidela BLÍZKE STRETNUTIE TRETIEHO DRUHU, ČEĽUSTE a KING KONGA. Páčila sa mi z toho dôvodu, že tvorcovia vedeli, na čo (ne)majú (slabý scenár, mizerný rozpočet, žiadne ambície) a tak to od samého začiatku vzdávajú a robia si zo seba srandu (dúfam!) do takej miery, že nech by bol výsledný film akokoľvek zlý, ťažko sa na nich hnevať. Napriek tomu je bizarnosť niektorých dialógov, postáv a scén taká neúnosne vysoká, že stráca na vtipnosti. P.S. Na strihu snímky z produkcie TROMA sa podieľal Raja Gosnell, budúci režisér SÁM DOMA 3 alebo SCOOBY-DOO. ()

topi

Neexistuje zbraň, která by ho dokázala zničit. Musíme zničit všechnu jeho energii! Nebo ne?? Pravda je jiná. Musíme zničit všechny šatníky!! Každý šatník na světě - rozsekat, spálit nebo vyhodit do povětří.... Roztomiloučké monstrum, které neustále řve a koulí očima. Produkce Troma tentokrát ubrala na krvi a nechutnostech, dokonce i žádný kozy nejsou, vše ale nahrazuje sranda, které přijdou na chuť pouze fanoušci Tromy, tedy i já jsem se bavil skvěle! Velkou zajímavostí je, že do kostýmu monstra se navlíkl Kevin Peter Hall. No co, vyměnil si kabát od Predátora za gumovej overal šatníkové příšery. :D ()

-bad-mad-wolf-

Chvílemi docela zábavná a roztomilá TROMAsračka. Parodování Psycha bylo dobré, pár dalších momentek taky, apokalyptický závěr se svou pointou vyloudí nevěřícný úsměv, ale není tu žádný extrém, který by mě nutil koukat na příšeru znovu. A že to není příšera ledajaká. :) P.S.: Zaregistrovali jste Supermana? ()

drackula

Tento film sa neberie ani na chvíľku moc vážne. Človek, ktorí bude čakať riadnu porciu tupého humoru, gore, nechutností a erotiky bude sklamaný. Namiesto toho sa stretávame s milým a naivným príbehom, ktorého mierne natvrdlý protagonisti sú konfrontovaný s príšerou, ktorá pripomína zmutovaný produkt rannej návštevy toalety. Príjemná zábava, ktorá neznechutí...čo je u Tromy nezvyk :) 65 % ()

• Film byl natočen už v roce 1983, ale vydán byl až v roce 1987. (Cheeker)