Reklama

Reklama

Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

(více)

Videa (16)

Trailer 2

Recenze (42)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

║Rozpory 5miliónov║Spasených v USA 0║Spasených Celosvetovo -1▐ „Alelujá!“, pravím, chvalme Pána! Ježíšem teď může být úplně každý. Každý, kdo dokouká tuto téměř tříhodinovou, sterilní, impotentní kalvárii až do úplného dokonání, protože je to mnohem větší utrpení, než se vydrápat na Golgotu se dvěma desítkovými hranoly na zbičovaných zádech a nechat se tam k nim přitlouct. Já to dokázal, udělal jsem to kvůli vašim hříchům, chytil jsem z toho kromě proleženin i mesiášský komplex a budu šířit své poselství odhodlaně, s neochvějnou vírou a tak dlouho, dokud tu nebude pro samé pomatené kudlanky kam plivnout. Tak, teď je, myslím, ta pravá chvíle dát si ještě jedno tuplované „Alelujá!“. Sanavabič je totiž Opus Dei! Námět: Bůh, Scénář: Bůh, Produkce: Banda Božích pomatenců, Režie: Christ Stopper Spencr. V hlavní roli provinční model Bred Pit ze sekndhendu, který dozajista vypadl na světlo Boží z nějaké křesťanské reklamy na Hednšouldrs, takové má totiž lesklé a hebké vlasy zcela bez lupů, ať už fouká z pouště jakýkoliv bordel, nebo zplihle visí na kříži. Účes stále drží. V ostatních rolích nejzářivější výkvět mexických telenovel, pečlivě vybrán dle nejlépe ztvárněných výrazů náboženského vytržení. A Dílo Boží je všem Božím hovadům, i těm zkurveným bezvěrcům, předloženo nejen jako prosté pohádkové trampoty a příhody Důmyslného spasitele Dona Chesuse Gonzálese de la Prča, ale také „neotřelou“ formou opět pravdivě ukazuje moderní vědecké poznatky bez jakýchkoliv příkras tak, jak se doopravdy staly!!! Fousatý strejc uválel kuličku, rozsvítil, uplácal 8,7 miliónů živočišných druhů, následoval autoportrét Adam, kunda z žebra, přesvědčivý plaz, nahryznuté padanče atd. Každý rozumný člověk přístupný logickým argumentům to přeci musí znát! Jediné, co mi v tomto komplexním a vyčerpávajícím podání katechizmu pro samoukáječe zůstalo nezodpovězeno, je otázka, jestli spolu Pepík a Mařenka po tom neposkvrněném početí začali normálně prcat, nebo zůstali u toho análu. To je náhon na Boží mlýny, co? ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Moderně zpracovaný příběh o Ježíškovi, který se nikdy nestal, nebo se přinejmenším stal trošku jinak. A tím trošku myslím hodně. Dokonce tak hodně jinak, že by nám nakonec zřejmě vznikl jiný příběh. A kdoví, jestli by tam byl vůbec Ježíšek, ba dokonce by v něm figuroval Bůh. Seriál o Bibli jsem neviděl, protože je na můj vkus příliš dlouhý. Nejčtenější knihu světa Bibli mám již pár let rozečtenou, ale jsem stále ve Starém zákonu, někde ve třetině knihy, takže to než Bůh bezkontaktně obtěžká Pannu Marii (dodnes nevím, jak to udělal) mám teprve před sebou. Celkově očekávám, že mě v četbě ta záživnější část teprve čeká. Na tomto snímku je rozhodně nejlepší hudba. Věřím, že ta by označení božská klidně snesla. Dělá z nezáživných scén scény působivé a celkově razantně zvyšuje kvalitu snímku. Respektive skrývá jeho nedostatky. Nejvíce mi na snímku vadilo obsazení, protože sympaťáků tam tedy nebylo mnoho. Jinak je samozřejmě hrozně fajn vědět, proč se slaví ten a ten křesťanský svátek, takže bez ohledu na pravdivost tehdejších událostí je film rozhodně přínosný. Na můj vkus tedy místy tlačí na pilu až moc a svoji víru divákům vnucuje, ale asi je to tak správné. Celkově film nehodnotím vysoko, ale odpad by byl asi příliš kruté hodnocení a já neplánuji skončit v pekle. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ale co kurva blbnete? Vždyť je to boží!!! Nebo tak dobře není, ale to je fuck. Místy mě ta demagogie i docela bavila. Nicméně musím konstatovat, že na to aby tvůrci natočili přesvědčivější otrocky pojatý biblický příběh, tak by k tomu potřebovali lepší a přesvědčivější fanatický služebníky boží (rozuměj herce) než tu bandu žebráckých ochotníků kterou pravděpodobně schrastili před nejbližším pracákem...Prej, že Gibson se může z umučením krista zahrabat...Tak to mě teda upřímně pobavilo. Fakt že jo.20% ()

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Další z verzí, kde se autor Biblí spíše inspiroval. Ale film je zcela chronologicky překopaný, jakoby nesourodý a téměř všechny události se ve skutečnosti staly jinak - to ale autorům vůbec nevadí. Navíc Ježíš v podání tohoto herce... je opravdu jen člověk. Toto dílo rozhodně dále nedoporučuji. Jednu hvězdu dávám pouze za byť silně překroucené, tak přece jen poselství. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $22miliónovTržby USA $59,700,064 Tržby Celosvetovo $70,949,793Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,195,813Tržby za predaj DVD v USA $9,251,122║ žiadna veľká sláva, skôr TV prevedenie, bez silnejšieho odkazu alebo čo sme už 100x nevideli /40%/ ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Ide o prvý kresťanský film, ktorý vyšiel pod spoločnosťou 20th Century Fox. (westerns)
  • Diogo Morgado si zahrál hlavní roli Ježíše rovněž pod taktovou režiséra Christopera Spencera také v seriálu The Bible (od r. 2013). (daviDyk)
  • Tento film je vytvorený z epizód mini-série s názvom The Bible (2013). (westerns)

Související novinky

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)

Reklama

Reklama