Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

blackJag

Zajímavá celovečerní prvotina, ve které si Aronofsky dostatečně procvičil některé postupy, které s úspěchem aplikoval ve svém následujícím díle (REQUIEM ZA SEN) - rychle nastřihaný sled úkonů zvyšující tempo relativně poklidných záběrů nebo zneklidňující snové výjevy, které sledovanou postavu ovlivňují i v bdělých stavech. Vše podané v chytře zvolených černobílých barvách a s jasným příslibem, který se naplnil. Film to není pro běžné chvíle, pro mnohé bude málo srozumitelný a snad i nestravitelný, působivost a undergroundový lesk mu však těžko upřít. 70% ()

klima777

Darren Aronofsky zřejmě rád točí filmy o věcech zjevných a celkem jasně uchopitelných. A ještě raději z nich dělá velké drama... Někdy to vyjde a někdy nikoli (when it's good it's really good and when it's bad it's really bad...). Jistým způsobem je rigidní a tudíž snadno předvídatelný. Bojí se podívat do Slunce. Přitom by stačilo použít brýle s tmavými skly. Možná by pak nemusel chystat film o Noemově arše. V Hollywoodu. ()

MI-380

Geniální šílenec (nebo šílící génius?) je v hrubozrnné černobílé psychedelické smršti semlet dvěma symboly židovství - tak trochu ve stylu Chabonovy ponuré Sitky. 60%. ()

strelenaL

Další Aronofského film který má hluboký význam. Pokud jste fanda a nebo se aspoň trochu zajímáte o fyziku či matematiku nebo o matematické hloubání a následném rozhřešení je tento film malým zpestřením…jeden velký zamotaný uzel, který se snaží rozmotat mladý muž trpící stavy úzkosti a ztrátou vlastní identity…proto aby vyřešil nevyřešitelné ()

mirec88

One man show, one depression... Dosť zvláštny film o podivnom matematikovi, ktorý sa úplne zblázni zo svojich čísel. Kamera je ako u Aronofského výborná, hudba píli uši a celý ten zrnitý obraz tomu pridáva na atmosfére. No nejak ma to nevtiahlo hlbšie, žiadnu hlbšiu myšlienku som tu nevidel na rozdiel od Requiem for a dream, ktorý bol pecka. Ale tie jeho halušky boli sila. A tí Židia tiež. Ako celok sa mi to ale veľmi nepáčilo, tak medzi 2-3 hviezdičkami, prikloním sa nižšie. ()

Autogram

Ako by mal vyzerať film pre matematikov? Možno práve takto, určite si v ňom niečo nájdu, keď matematika je podstatou celej prírody, náboženstva alebo aj Wall Streetu. Veľkou zábavou film ale nie je, a keď neprivodí silnú migrénu, divák asi nebude tým pravým matematikom. ()

Danikaa

Zaujímavý film, jeden z tých keď neviem ako ho ohodnotiť a čo napísať. Beriem to teda ako prvotinu, kedy si Aronofsky skúšal niečo natočiť a vzišiel z toho originálny čiernobiely kúsok. Geniálny Max hľadá číselnú konštantu, či vzorec, na základe ktorých funguje svet. Zároveň trpí rôznymi psychickými poruchami, ktoré sa pokúša zvládať liekmi. Chaos v ktorom žije, totálna únava, nočné mory, to sa Aronofskému podarilo vynikajúco zachytiť. Viem, že si túto depresiu nepotrebujem zopakovať. 60-70% ()

Luksa

Napodruhé zvedám na čtyři, u některých filmů se vyplatí dát jim ještě jednu šanci. Matematika, šílenství, deprese. Prvotřídní psycho. ()

Styxos

Matematiku jsem nikdy neměl rád, ale Darren Arofonsky mi dal číslem 3,14 alespoň jeden důvod k tomu, abych ji zbožňoval. ()

IMPAIRED

Určitě to neni tak supr film jak o tom všude čtu. Třeba Mars útočí nebo Bláznivá střela si podle mě zaslouží daleko víc než tohle. ()

Philoun1

Velice těžký, komplikovaný a trochu deprimující film. Tak jako jsem nikdy nedocenil kouzlo matematiky asi taky nedocením tenhle film. ()

VooDoom

πčovina...Film o naprosto posedlém, matematikovi, který je zažraný do čísel. Na film jsem se díval ničím, ani nikým nerušen, příště si koupím trávu, zhulím se a možná se mi bude i líbit. Třeba budu našeho bláznivého matematika i chápat. Hudba by se do toho stávku taky hodila, kamera by byla ještě lepší! Boužel musím konstatovat, že za normálního stavu je to na slabou 1 hvězdičku. ()

venca163

12:45 restate my assumptions: one - this is one of the best fucking movies in the world, two - darren aronofsky is fucking talented (95%) ()

Daddko odpad!

Mám rád filmy o matematických génioch, lúštení kódov (Enigma),  kartových a ruletových hráčoch s matematickým pozadím. Tento film mi nedal nič. Šialená kombinácia matematika/burza/Tóra/ultraortodoxní Židia v čiernobielych farbách so zdravotne a psychicky trpiaciacou ľudskou troskou je skôr nevydarený horor.  Zasadiť dej filmu do Chinatown v NYC tak to je už chobotina. Podľa tých č/b záberov by tam človek ani nevkročil. Naopak, farebný, pre našinca asi gýčový a samozrejme skvelá kuchyňa. A určite tam návštevník asi len ťažko nájde kóšer reštauráciu. ()

NALBERTik

Líbí se mi filmy od D. Lynche a todle k tomu melo dost blizko... Tezke psycho ktere urcite nepochopite na prvni shlednuti...ja taky ne a uz se tesim na druhe, treti, ctvrte.... :) Jo a migrena je pjekna bestyja teda... ()

ondrech

Kamera: Mathew Libatique.......Arronofsky je inteligentní, originální. Jeho styl je nekonvenční, nejvíce oceňuji jeho cit pro detaily a symboly. Pi je hodina a pul toho (temer) nejdepresivnejsiho, co jsem kdy videl. A hudba zvolena k podbarveni snimku je vice nez vynikajici. ()

Soweek

Neodvážím se hodnotit, mám pocit, že film jsem vcelku nepochopil. Co ale vím jistě je, že to bylo geniálně natočené, Aronofsky se nezapře. Natočit takový film musí být zajisté pro herce peklo... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)