Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

Jaccobos

No, když si to rozebereme, tak není celkem co rozebírat, protože celé je to postavené na vnímání Maxe (asi měly všechny ty rychlé pohyby kamerou a záblesky znamenat nějakou psychickou chorobu), který se snaží najít smysl v čísle pí. Podle jeho představy je všude na světě, v přírodě i na ulici systém, vše lze vyjádřit čísly a v řadách čísel lze najít vždy nějaký vzorec - kromě pí, které neustále odolává jeho počítači, který si vylepšuje. To je vše, nic víc se tam neděje. Není to hloupý film, spíš se snažil o zobrazení nečeho, co se mě nezaujalo a ani to zobrazení se mi nelíbilo. ()

Mistickzz

Proste Aronofsky a Mansell na začiatku svojej kariéry. Svojský, prepnutý, drum and bassový a čiernobiely. Myslím, že pochopiť tento film mi bude musieť ešte jedna projekcia. Veľmi sa mi páčila práca kameramana, ktorý do filmu vnášal autentickú chladnosť a pocit paranoje. Určite tomu dopomáhal aj dramáčoví soundtrack Clinta Mansella. Obdivujem Darrena, pretože vyrásť v Brooklyne a napísať takýto príbeh a scenár, klobúk dole. P.S. S Darrenom máme spoločné, že sme obaja maľovali graffity:P 80% ()

SheenaStaley

Napriek mojej silnej láske k pánovi Aronofskemu, a kvalite filmu ktorú rozhodne nezpochybňujem, musím povedať že na toto moje sily jednoducho nestačili a následkom toho bolo, že ma to ani nebavilo, takže preto dve hviezdičky. ()

borec999

Forma zvíťazila nad obsahom. A u mňa musí mať film nato aby som o ňom povedal že je dobrý alebo že ma zaujal, oboje. Čo z toho, že Aronofsky sa pohral s kamerou,strihom,osvetlením a za doprovodu tradične výbornej Mansellovej hudby ponúkol vizuálne pár veľmi zaujímavých scén, keď po obsahovej stránke mi film absolútne nič nedal. Pí je podobne ako matematika, veľmi ťažko uchopiteľný a pochopiteľný pre bežného diváka. Dej je veľmi strohý, takmer nič sa v ňom nevysvetľuje a keby ste sa ma opýtali, čo bola pointa filmu tak pravdivo odpoviem že netuším. Nepopieram, že ma nezauímalo čo znamená ústredné 216 miestne číslo, kto boli 2 skupinky ľudí ktoré tak usilovali o Maxa alebo či sú teórie hlavného hrdinu pravdivé. No keďže Aronofsky sa neobťažoval nič z toho dotiahnuť do konca... Alebo som proste film absolútne nepochopil a vôbec v ňom nešlo o to čo spomínam a všetko je len symbolika. Neviem. Ale určite viem, že keď Aronofsky pridal o 2 roky k svojej výbornej forme aj obsah (Requiem za sen), tak som bol oveľa spokojnejší... Pre tento krát musím byť kritickejší, keďže Pí bolo z môjho pohľadu stratou času. 15% ()

Zagros

Prvotina Darrena Aronofského je takovou originální rozcvičkou a zkouškou před jeho druhým a dokonalým filmem Requiem za sen. Divácky Pí moc příjemným filmem není. Černobílá kamera, různé úhly kamery, místy zběsilý střih, nepříjemná hudba a zvuky… ale jako celek to ladí a dává to vzhledem k příběhu smysl. Ten je dějově minimalistický a spíše sází na tajemnou (či lehce vyšinutou) atmosféru. Hlavní postavou je geniální (nebo bláznivý) matematik, který se snaží pochopit pomocí čísel fungování celého světa. Hodnocení pravděpodobně bude záviset na tom, jak moc mu uvěříte, nebo jak moc jej budete považovat za blázna. Ve mně bohužel film hlubší stopu a vzpomínku nezanechal. Každopádně je to originálně pojaté a jako prvotině a přípravě na Requiem za sen dávám nakonec i třetí hvězdu. ()

BlueZero

Chorý a zanietený matematik hľadá číslo, ktoré je podstatou všetkého. Tomuto snímku nie je čo vytknúť. Námet, herecké výkony, kamera, réžia, všetko bolo tak ako malo byť. A tá hudba, vôbec by som nečakal, že može ten typ hudby pasovať k tomuto filmu. ()

1860

Tak tímhle si Aronofsky zahrál na Lynche, Bohužel na mě jako on emocionálně nezapůsobil.. v tomhle filmu můžu totiž hodnotit pouze emoce, protože jsem to vůbec nepochopil.. ()

I.AM.NOT

Aronofskyho matematická Mazací hlava s mírnou příchutí mainstreamovosti, což rozhodně filmu neubírá na zvláštnosti. Nebojím se říci kultovní snímek pro všechny milovníky číselných řad a minimalistického dnb. Tady 84 minut nestačí! ()

showxman

Aronofsky & Mansell - moji oblíbenci a jejich první spolupráce mně vyrazila dech a posadila na zadek. Perfektní drama s parádní hudbou, která zapadá jako klíč do zámku a tvoří důležitý prvek celého filmu, přesně tak jak jsme u Aronofského zvyklí. Kontrastní černobílá kamera umocňuje stísněnou atmosféru, která graduje s každou dávkou leků a s každou další injekcí. Psycho. 95% ()

B4TM4N

Aronofsky je zatím dítě s potenciálem talentu na bázi dvouhlavňové brokovnice bez další munice: jeden, druhej výstřel aby ukázal že to myslí vážně a od té doby postává s flintičkou na rohu. Jak již zmiňuje Douglas, perfektní filmová alternace Focaultova kyvadla, pracující filmově místo slovní s fabulací obrazovou a zvukovou koláží ve variabilní smyčce. ()

Tydlidáš

7/10 - Na první Aronofskyho celovečerák to je hodně slušný psycho, který poukazuje na to že nebyl v pořádku nikdy. Samotnej vývoj filmu a to že si to psal sám oceňuju a už je zde každopádně vidět jeho mistrovskej střih, kterej později ještě víc vychytal v Requiemu. Tenhle film je prostě na palici a je na každym jak se stim popere... ()

Belatris

Film, který vůbec není o matematice, mě bavil formálně - přestože je to koláž filmových stylů, které jsou už hodně let bezpečně mrtvé... Zacílení na postavu zmítanou posedlostí předznamenává Darrenovy pozdější trháky (Černá labuť, Wrestler, Requiem za sen), akorát v tomto filmu postava zatím neplatí tu nejvyšší cenu (jako v dalších snímcích). Výborná práce s filmovými ruchy! Nebere mě burza ani kabala, já vidím posedlost, takže zůstává jediná otázka: přestat včas, nebo zemřít? ()

jakeer

Nápad veľmi dobrý, avšak narozdiel od Requiem za sen má tento film nudil. Napriek tomu je v Aronofskeho prvotine cítiť záblesky jeho neskoršej geniality. ()

Bouřňák

Pro mě zklamání. Těšil jsem se na ten film, protože tento typ filmu mám hrozně rád. Jenomže tady prostě ne. Nechci popírat kvalitu kamery, atmosféry, hudby - tam je to paráda. Ale scénář mi přišel víceméně jako pěkná blbost, nemůžu si pomoct. Zdálo se mi to postavené sice na zajímavé myšlence, ale se spoustou chyb. Uvidím časem, až se na to podívám po letech. P.S: nesrovnával bych to s Lynchem !!! ()

Arach.No

Hluboká existenciální, neskutečně těžko uchopitelná deprese. Aronofsky dokáže vyvolat atmosféru jako do té doby uměl snad jenom Lynch. Výborně zvolený černobílý obraz jenom podtrhuje celkové vyznění příběhu. Spojení výrazného zvuku, obrazu, originální hudby a naprosto jedinečné kamery je úchvatné. Aronofsky se právem stal legendou už po pouhých dvou celovečerácích. Takto osobitý a talentovaný režisér se objeví maximálně jednou za celou dekádu. ()

Ondis

Opravdu hodně divnej film. Nevím, jak bych tento snímek měl hodnotit, protože postrádá všechny tradičním filmem dané zákonitosti. Kamera a extémě uhádaný scénář-absolutně mimo mé chápání. Ale je pravda, že mě drama svým způsobem vtáhlo do děje a stejně tak mě zaujal přesvědčivý výkon hlavní postavy, takže tenhle film v žádném případě nezatracuji. Slabší 3*. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)