Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

amfetamin

Všichni matematici jsou trochu podivíni, které většina populace nechápe a kteří mají svůj svět plný čísel. Když si je vezme do parády Aronofsky, je z toho jedna obrovská paranoia a deprese. A je to skvělé! ()

Pawlisman

Pěkné, strhující a krátké :). Matematický thriller bez nějakého zjevného vyvrcholení. Super kamera navíc. Bál jsem se toho víc. 8/10 ()

kubyno

Posedlost, závislost, paranoia, tak, jak ji umí Aronofsky nejlépe. Kombinací zvuku, střihu, černobílé kamery, elektronické hudby a nevím, čeho všeho dalšího, vytváří takové hororové a paranoidní psycho, na které, kdybych se podíval ještě jednou, tak by mě asi jeblo. ()

Tigran

Atmosféra a celkově celá forma je úžasně depresivní a odporná v tom nejlepším slova smyslu. Ovšem scénář, který se snaží tvářit, že je strašně chytrý a hluboký, už tak super není. Ale svoje silné okamžiky bezesporu má. ()

Jaroslaf

Darren Aronofsky ve své nejlepší formě. Kamera ve své nejlepší formě. Deprese, strach a hnus ve své nejlepší formě. Prodej vrtaček na celém světě musel po tomto filmu drasticky stoupnout... ()

Kucndo

Nevím, jak na ostatní tento film působil, ale tenhle film mě dohnal k depresím a šílenství. Díky, Darrene. ()

PhillM.

No vida že jde natočit zajímavý film, i když je černobílý, odehrává se na pětníku a zhruba tolik i stojí. Stačí zajímavý námět, trošku dobrý scénář a umět to. Tady to tedy pro pana Aronofskyho začalo. Taková ta vizuální intenzita i v budoucnu gradující spolupráce s Clintem Mansellem, vše teprve v náznaku, v Rekviemu to vše dostává větší grády. Ale tato sci-fi hříčka mě prostě bavila, snad mj. i proto, že mi trochu připomněla povídku A. C. Clarka Devět miliard božích jmen. ()

Badel

Takovej elektro-Eraserhead. Efektně natočený, dobrej herec v hlavní roli, atmosféra dobrá. Ale nerozumněl jsem tomu moc. Respektive asi rozumněl, ale ten film nic nechtěl řešit, jen říct, že moc přemejšlet je zlo. ()

Grafito

Kdo si libuje v černobílým rozmazaným obrazu, halucinacích plných mravenců, propichování mozku a finále s vrtačkou, ten si přijde na svý.. Ale ruku na srdce.. matematický podklad celýho příběhu je infantilní i pro frekventanty Populární mechaniky pro děti.. a burzovní mafiány a židovský sektáře mohl Aronofsky s klidem přenechat Šifře mistra Leonarda.. ()

TomasKotlant

Velmi promyšlený film s nezaměnitelnou vizuální podobou, skvěle zahranou hlavní postavou a uvěřitelnými okolnostmi děje. Uděluji počet hvězdiček rovnající se obvodu kruhu o poloměru 0.8 cm v centimetrech zaokrouhleného na celé číslo. Jen by mě zajímalo, zda se ten film dá popsat nějakou rovnicí... ()

barteca

Režisér mistrovsky přibližuje hraniční psychické stavy . Vzhledem k tomu , že mu při psaní scénáře a natáčení dobíhal teprve třicátý rok, je neuvěřitelné k jak zralé výpovědi se dostal, jak přiblížil abstraktní matematické úvahy.Nestačím nad Aronofským žasnout, těším se na Black Swan. ()

kailik

Co k tomuhle filmu napsat. Darren Aronofsky je talent, ktereho filmova scena potrebuje, prijde mi, ze kazdy jeho film dela s laskou a neuveritelnou pili. Rezirovat to on teda umi, v kazdem jeho filmu se objevuji kolosalni hratky s kamerou a vizualni orgie. Tento film neni vyjimkou, od cernobileho zpracovani, ktere mimochodem tento film dela tak originalnim, az po depresivni atmosferu, kterou tvori doslova vsechno ve filmu. Takovou atmosferu umi vytvorit jen Lynch a musim rict, ze mi ho to celkem pripominalo. Ale stejne se jedna o strhujici podivanou o matematikovy, ktery zil jen pro cisla a v zivote nemel bohuzel nic jineho, neutuchajici posedlost za nalezenim odpovedi skoncila tak, jak u genialnich mozku byva. Nezbyva nic, nez jen podekovat za kurevsky necekany konec. ()

Petrus1

Já mám v podstatě tyhle psychárny docela ráda, člověka to nutí přemýšlet a plně se na film soustředit, aby mu neuniklo nic podstatného. A já se do toho ponořila naplno. Napřed sem se (jako bývalý student matematiky) to opravdu snažila soustředěně sledovat a částečně i chápat. Dokonce sem si vzpomněla, co je to Fibonacciho posloupnost :-D Postupem času sem to ale vzdala a myslím, že sem udělala dobře. Tohle se opravdu pochopit nedalo! :-D Navíc, být ten film o něco delší, tak snad rupne v bedně i mě! Místama sem si připadala jako zhulená, ale fakt sem nebyla! :-P Se nedivím, že geniální matematici jsou magoři! Max do sebe valí kdoví co, pak má psycho stavy, ve kterých se šťourá v mozku, dveře zamyká na několik zámků a je posedlý číslem, které má 216 míst. Má to něco společného s tórou? Je to jméno boží? „Nemůžeš vidět boha, nejsi čistý.“ (jediná věc, která mi na tomto filmu trochu vadila, že se do toho zas tahá náboženství) Funguje podle toho vzorce akciový trh? Je to jen chyba počítače? Nebo počítač nabyl vědomí a vyplivl něco geniálního, než klekl? (mno ten můj vyplivl akorát chybu na disku a pak si odešel bůhví kam – asi mě chtěl vědomě nasrat! :-D) Jak jednou objevíte nějaké číslo, budete ho vidět všude…stanete se posedlým…všude vám bude pasovat. A Maxovi premisy? 1. Matematika je jazykem přírody. 2. Všechno kolem nás může být vyjádřeno a pochopeno prostřednictvím čísel. 3. Převedete-li cokoliv do řeči čísel, objeví se zákonitost, vzorec, takže vzorce jsou v přírodě všudypřítomné. A vysvětlení anomálií? „Lidské selhání.“ A to se hodí do jakého matematického vzorce, heh? :-P „Život není jen matematika, Maxi.“ Ano, ano…život není jen matematika. Kde by byl Archimedes bez manželky? „Poslouchej manželku, ta ti dá budoucnost, smysl.“ A máte to, pánové! :-P Nikdy mě v podstatě nenapadlo zkoumat podstatu Pí a po tomto filmu už vůbec ne! Nechci, aby ze mě byl takovej psychouš jako Max. :-D Film to byl fakt psycho, do toho psycho hudba, psycho hrdina, psycho záběry (čb forma je výbornou volbou), psycho kamera…prostě jedno velký psycho! Asi se budu muset podívat na Čistou duši, to je oproti tomuto naprosto pochopitelný film. :-D Pí není opravdu film pro každýho, není to ani film na nedělní odpoledne k posezení s přáteli. Rozhodně doporučuji se na to dívat v klidu, po tmě a nejlépe o samotě, aby vás nic nerozptylovalo. A poslední rada – nedívejte se do slunce…PS: dík za tip, Peťane! :-) Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

jasanka odpad!

Tak na tohle jsem se moc těšila. A o to tvrdší byla realita. Blbost, nuda, snaha o uměleckou stránku věci, ale neúspěšná. Film o matematickém géniovi; jak známo, hranice mezi genialitou a bláznosvstvím je velice tenká. Muž se snaží najít určité matematické pravidlo, které by platilo na ekonomickou burzu. Bere drogy, počítá a schází se s dalšími chytrými lidmi. Nedokoukala jsem, myslím, že pro průměrného diváka tohle opravdu není. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)