Nebe existuje

• USA Heaven Is for Real (více)

Film natočený na motivy bestselleru ze špičky žebříčku deníku New York Times, Nebe existuje, vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se se světem podělil o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Na Cenu Akademie® nominovaný Greg Kinnear (Nejlepší herec ve vedlejší roli – Lepší už to nebude, 1997) se představuje v roli Todda Burpa, jehož syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... O věcech, které nemohl vědět. (Bontonfilm)

Dobrotka

Podľa príbehu veľké očakávania. Bohužiaľ plytký dej, naprosto prvoplanova každá scéna... škoda, tešila som sa na Grega. Ale krok vedľa ()

Fender

Tenhle film jsem kdysi žral, když jsem byl ještě křesťanem a vnímal to jako neutuchající naději. Momentálně už v křesťanství nevěřím a vnímání filmu se změnilo stoprocentně, jelikož to působí jako demagogie, která ukazuje křesťanský život jako něco bezchybného a všichni kolem toho jsou žužu dokonalí. Jsou křesťanské filmy, které jsou poutavé a bez kýče a rozhodně se jím nebráním jen kvůli tomu, že mám jiný pohled na svět, tenhle film ale bohužel kýčovitý je a cítím z něho sektářství. Víra je subjektivní a někomu se díky tomu tento film bude zdát výborným, jako kdysi mě, objektivně ale nenabízí tolik atraktivní zážitek a pouze se snaží nadbytečně tlačit na pilu a poukázat, jak jsou všichni v církvi tak skvělí, bez kousku lidské obyčejnosti. ()

prostoreka

Hoci neverím v Boha a všetky tie reči o nebi a podobných veciach ma nudia a v niektorých prípadoch až obťažujú, nejakým spôsobom, už si nepamätám akým, som sa najskôr dopracovala ku knihe, ktorá má veľmi zaujala a bavila, a rovnako som na tom bola s filmom. Ako už bolo spomenuté - film nenútený, herci hrali o dušu, dej pekne odsýpal, nebola to siahodlhá zlátatina, pri ktorej si prepočítam všetky vlasy a každý necht si prekontrolujem trikrát, a myslím, že sa k tomuto kúsku ešte rada vrátim. ()

snikrs

Už se dlouho neprokázal žádný zázrak. Tak si věřící asi zaplatili propagandu jak natáhnou tvíc lidí do kostelů. Trošku mě to také dojalo zvláště když začal mluvit o své nenarozené sestře s kterou se setkal v nebi. Nicméně mě do kostela nenalákal ale slabší povahy možná zlomí. ()

nezavisle

Som trocha v rozpakoch. Na takúto tému by som čakal omnoho ráznejšie a hlbšie spracovanie. Takáto téma si to nie len zaslúži, ale priam vyžaduje. Na druhej strane som cítil že film nechce byť v žiadnom prípade "násilný" ale chce ponechať diváka vytvoriť si vlastný názor. I keď vytvárať si názor o tom či nebo existuje je irelevantné, keďže je to minimálne logické. ()

Slavi

Dosť ťažké hodnotenie tohto filmu. Keby môžem dala by som 3,5. Preto som sa naklonila k lepšiemu hodnoteniu, lebo sa film celkom držal deja knihy. Po knihe som ani nemala nejaké extra očakávania , preto to nebolo až také sklamanie. ()

OvocnySalat

Myslím si, že u filmů jako je tenhle záleží nejvíc na prospěšné prezentaci hlavní myšlenky, což pro mě tenhle fiĺm splnil. ()

miraporthos

Jako přesvědčený křesťan (zejména právě proto!) se domnívám, že se jedná o příliš velký kýč.... Ale pár hezkých momentů tam bylo. ()

Tumbik

Průměrný film, s ne moc dobrými herci. Nejlepší herec pro mě byl ten malej prcek. Zkráceně: bylo to 100 minut nudy (a to jsem věřící)... ()

starex

Prosim nechte vase nazory niekde inde mňe sa ten film pačil a nehambim sa ze som krestan a taky ze verim v boha mňa vase nazory nezaujima tak si to nechte pro sebe ()

pretorij odpad!

Nezlobte se na me, ale to se neda. Ja jsem bezne celkem otevreny vsemu "mene standardnimu". To jsem take cekal u tohohle filmu. Preci jen torchu jiny namet, nez zbylych 90%. Ale to fakt nejde. Prvni co me nehorazne rozhodilo byla hudba. Jako clovek, ktery ma myslim celkem dobry sluch, ale sam by nezkomponoval ani ukolebavku- sok. To je jak kdybych tu hudbu delal sam po vecerech, kdyz zrovna prijdu z prace. Hudebni podklad reklam na Alzu jeproti tomu symfonie. Zcela tristni a naprosto umele vykony hercu- to jsem dlouho nevidel. Kazde "Becko" je proti tomu zcela realisticke. Postava toho prcka, ktera je jakoby hlavnim hrebem filmu... hruza. Des a bes. Takhle maleho neschopnecho budiuknicmu jsem asi ve filmu jeste nevidel. Boze, vzdyt je na svete tolik nadejnych malych hercu a oni tam musi vybrat voskoveho panaka. Kdi vo, mozna se to ke konci zlepsi. Ja jsem po 3/4 hod. usnul a nemel silu to pustit znova. Premyslel jsem o jedne hvezde, protoze to ma ten nevsedni namet a navic je to podle skutecne udalosti (otazkou je nakolik vlastne muze byt skutecna...) ale to se bohuzel neda. ()

pekos

Hodnotenie kresťanských filmov je vždy spojené s ich obsahom. Čím sú uvádzané fakty pre veriacich hmatateľnejšie a presvedčivejšie, tým tvrdšie sú vyjadrenia neveriacich, ktorí obdobné filmy vzhliadnu. Zostáva len otázka, prečo pozerajú filmy, ktoré ich iritujú. Tento film rozhodne nebude ašpirovať na najlepší film roka, snahou tvorcov bolo vykresliť rodinu, ktorá vo svojom živote zažíva to, čo sa vyskytne len malému promile ľudí na svete. Že to nebol ohromujúci film je viac ako zrejmé, no podanie faktov uverejnených v knihe a v dlhšom časovom období, bez akéhokoľvek zakončenia príbehu, bolo zrozumiteľné a jednoznačné. Film zmapoval to najdôležitejšie zo života rodiny a malého chlapca a ozrejmil fakty, ktoré hraničia s (ne)uveriteľným rozprávaním 4-ročného chlapca. A v samom závere zanechal film odkazy, ktoré si každý vnímavý divák dokáže doplniť na internete prostredníctvom Google alebo iného vyhľadávača. ()

Mat.t

Úplne súhlasím s komentárom Yakooba, ide o to, o čom ten film je a je možno dôležitejší pre nás veriacich, ako pre ateistov, či iné náboženstvá. V nebo veríme, ale ak niekto začne tvrdiť, že ho videl a zažil, tak zrazu sa toho zľakneme, prípadne z toho človeka urobíme blázna, pretože je pre nás dôležitejšie to, v čo veríme, nie to, čo je pravda. ()

floppy4

Čítal som knihu a hodne slabé spracovanie, povynechávaných dosť veľa pasáži z knihy, kde to autor porovnával s Bibliou. A hlavne úplne mi uchádza myšlienka, keďže celý snímok je len akoby náhľad do istého časového výseku, bez väčšej filmárčiny. Mám taký pocit, že celé o čo tu ide je, že proste kniha mala veľký úspech, tak skúsme natočiť nízkorozpočtový film a ľudia prídu, zarobíme. Som rád, že som na to nebol v kine, ušetril som 7€. ()

pornohavo

Na tento film naozaj treba pozerať z dvoch uhlov pohľadu. Pre veriacich je krásny, plný zázrakov a lásky k bohu (i naopak). Tým že je spracovaný podľa "skutočnej" udalosti dokonca dostáva istý punc pravdivosti príbehu. Pre absolútnych ateistov budú asi niektoré scény neznesiteľne umelé. Musím však povedať že mne sa film istým spôsobom páčil, dokonca som asi 3 krát počas filmu mal slzy v očiach. V kine s človekom ktorého mám rád a je veriaci mal tento film istú neopakovateľnú dávku čarovnej atmosféry... pre mňa tak na 65%, pre ňu 70%. ()

Meteora17

Přiznám se. Jsem věřící. Nejsem fanatik, ale jsou věci, na které silně věřím. Jsou věci, které mi přijdou docela "divné". Ale není špatné věřit v Boha. Každý v něco věří. Buď je to rodina, láska, přátelství. Víra, je téma tohoto filmu. Není tady ale jen víra v Boha, ale také, zda věřit tomu klučinovi, či ne. Já osobně mu věřím, že tohle zažil. Sice dětská mysl je úžasná a kreativní, ale některé věci si nemohl vymyslet. Možná mě tento film zasáhl víc, než nevěřící. Ale mě to nevadí. Sice některé části byli pro mě trošičku nudné, ale nebylo to špatné. Bylo to opravdu pěkné. Je hezké vidět, jak dětská mysl pracuje. ()

BR23 odpad!

Píšem to ako bývalý kresťan (krst, sväté príjimanie...) Boha, to bola tak nehorázna píč0v1na až to bolí. Zlatý, dobrý nevtieravý a pozvoľný s nadhľadom panteizmus a budhizmus (podobnou zmeskou ktorého som zástancom). Náboženstvo ako kresťanstvo je neuveriteľne preceňovaná téma, na ktorú sa musí každý a všetko vyjadriť. (aj ja) dokoola omielané to isté, sa postupne stáva pravdou bez ohladu nato či to bola predtým lož alebo pravda. to tu predsa nikoho nezaujíma. Ved tomu veríme, že? Jednotlivé vecičky sú predsa metafory že? a predsa by to každý kresťan bral vážne a by sa s nami bil keby sme spochybnili že Ježiš išiel po vode, alebo že vstal z mŕtvych alebo že prvých dvoch ľudí vykreoval Hospodin... atd. paradox čo? ;) Tieto invazívne monoteistické náboženstvá sú iba zástierka za pokrytectvo (realizátori, cirkev) a hlúposť (poslucháčov, davu obyčajných ľudí). Ten chalan mi bol mimoriadne nesympatický, tá kamera ktorá sa nanho upriamovala sťa na druhého ježiša, už som čakal kedy sa mu objaví svätožiara okolo hlavy, tie umelo vyvolané konflikty v deji len aby mohol byť film dostatočne dlhý, (viem že je to na motív knihy... a pre ňu platí detto) ... TO JE HNUS VELEBNOSTI... ()