Nebe existuje

• USA Heaven Is for Real (více)

Film natočený na motivy bestselleru ze špičky žebříčku deníku New York Times, Nebe existuje, vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se se světem podělil o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Na Cenu Akademie® nominovaný Greg Kinnear (Nejlepší herec ve vedlejší roli – Lepší už to nebude, 1997) se představuje v roli Todda Burpa, jehož syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... O věcech, které nemohl vědět. (Bontonfilm)

jirin_cz

Jsem křesťan (katolík). A proč tedy jen 3*? Zážitek maléhé Coltona je samozřejmě super, dechboroucí a nadějeplný. Ale není mu na můj vkus příliš věnováno a je tam hodně věcí, které od toho hlavního odvádí, přišlo mi tam hodně takových hluchých míst, které tam být nemusely. Ale chci si přečíst i knihu. ()

RigorMortis

Ak ste veriaci, tento film si možno budete pochvaľovať a vynášať ho do nebies. Na mňa to však pôsobilo ako neskutočne naivná náboženská agitka o pastorovi (ktorý mimochodom má ešte x iných zamestnaní), jeho úžasnej typicky americkej rodinke a synáčikovi, ktorý bol v nebíčku. Tak sladučké a naivné, až by z toho jeden dostal cukrovku. Jednu hviezdu za sympatického Grega Kinneara. Inak strata času, no za skúsenosť to stálo. ()

blondboss

Nerozumiem niektorým hodnoteniam typu Odpad, pretože to asi museli dávať ťažkí ateisti, ktorí sa naozaj snažia silou mocou brániť nejakej viere. V tomto prípade išlo o priemerný film, ktorý ničím neprekvapí a prvá polka bola navyše dosť nudná. Avšak message to má veľmi dobrý a hlavne ten obraz Krista v závere ma naozaj dorazil. Ja proste verím a veriť budem a tento film ma len utvrdil. Aj keď na druhej strane treba povedať, že mal dosť jednostranný pohľad na vec. 60 % ()

Merlinousek

Je to docela jednoduché. Jsou dvě kategorie lidí. Ti co věří a ti co nevěří. Pokud věříte, film se vám bude líbit. A není to ani tak o tom, jestli jste praktikující křesťané, stačí věřit v něco po smrti. Pak film smysl dává. A je vyprávěn z lehka, pomalu a s láskou. Prvně jsem shlédl několik rozhovorů s Coltonem na youtube a pak si teprve film stáhl, takže jsem uvítal, že se film drží reálného příběhu. Pokud bych zcela odfiltroval téma nebe z filmu a tudíž hlavní pointu, pak stále zůstává možná i víc než polovina. Kdo se tomu bude smát, tak je hloupý. Ale ta víc než polovina filmu je o lásce. Tak jak ji známe (snad) i z našich životů. A o to tu jde především. O to jde vlastně v životě jako takovém. O nic jiného tu nejde. A kdo čeká nějaký nabušený blockbuster, bude velmi zklamán. To si raději pusťte x-meny :). ()

megajalec

Neveriaci Tomášovovia samozrejme film podhodnocujú, mne osobne sa to páčilo a rád by som si prečítal aj knihu, tá musí byť emocionálne ešte silnejšia. Trochu mi chýbal vo filme nejaký silný moment, inak by som bol maximálne spokojný. Nechcem sa tu púšťať do náboženských debát, ale neviem prečo by nebo nemohlo byť, stačí si prečítať napríklad knihy Raymonda Moodyho a živote po smrti. ()

ESNYR

Pocházím z věřící rodiny, i když já sám věřící nejsem. Mí rodiče jsou (řekněme až fanaticky) věřící natolik aby uvěřily každému slovu v tomto filmu. Neodsuzuju je za to. Je to jejich pohled na věc a ne můj. Mě ten film nudil a když jsem zjistil že je "podle skutečné události" uvědomil jsem si svoji averzi na podobné bláboly. Přišlo mi to až přehnaně určené právě věřícím. Nezabývá se to jiným pohledem na věc. Nehodnotím. Neviděl jsem začátek a ani konec. ()

HAssAN

Do you think my son went to heaven? Do you love your son still? Of course. Do you think I love mine? I know you do. Do you think I love my son more than you love yours? No. Do you think God loves my son more than he loves yours? ()

wick

Zajímavý příběh....o víře a ESP, které prokazatelně existuje, takže v tomto bych věřil výpovědi a knize. Na můj vkus, i když věřím ve spirituální věci kolem nás, příliš amíkovské, zjednodušené, točené na efekt, a podle tržeb se jim záměr podařil. ()

Dagoun

Americký producent: "Syn amerického kněze viděl nebe? No tak o tom udělejte film! A ať je dojemnej, ať tam non-stop hraje vážná hudba, chci tam ježíše, anděle, americkou rodinu a motivující monology." Podobně jako když pejsek a kočička vařili dort... ()

fafejt001

Tak nějak to je . Pěkně natočeno , vkusné , jednoduché, pravdivé . Jen ty kříže nejsou dobré . Je to přece jen mučící nástroj !!! Film je , ale velmi dobrý . Kdo trochu přemýšlí o životě a smrti , mohu doporučit . A navíc šikovný klučík a kráásná maminka . Tož pěknéé . ()

rigby

Tak toto bych chápal někdy před dvaceti lety, kdy jsem se o tématiku života po životě zajímal. Nicméně i tak mé úvahy nebyly poznamenány silným vlivem křesťanství. Dnes jsem tento film chápal jako výplach mozku. Navíc americká tvrdá hra na nejnižší lidské city, roztomilé šklebíky dětí, příkladná rodina reverenda, tohle už bylo vážně moc. ()

petulik

Konečne uveritelny kresťanský film ktorý človeka vtiahne do sedačky a kapesnik neostane suchý. Zdravá miera pochybovacnosti pestrý origen aj vtip robí z filmu dobrú inšpiráciu aj pre knihu ()

esmoke

Filmy podle různých bestsellerů jsou poslední dobou u studií v oblibě. Průměrné zpracování, průměrní herci, nic moc smysl.....prostě levně natočit a za draho prodat... Ani tento náboženský kousek není vyjímkou a s minimálním rozpočtem se tak snadno řadí k nejvýdělečnějším filmům roku 2014. CZ dabing Rozpočet:: $12 milionů , Tržby: $101,33 milionů. ()

jirkahorn

Skvělý film, který bohužel přes pomalý rozjezd nedokázal dojít až k nejvyššímu hodnocení, i když by si to od první půl hodiny klidně zasloužil. Jen mi přišlo roztahané to startování, možná právě proto, aby nepopudili věřící. Protože mě film dokázal oslovit svým stylem i tematikou i přes to, že jsem zatvrzelý ATEISTA. I když také jsem velký fanda spousty mysteriozních a scifi filmů/seriálů, tak možná to je ten důvod, proč mi nevadí ani filmy z prostředí kostela, které mi jinak nic neříká. Každopádně v tomhle filmu je vše parádně zahráno a rozhodně má smysl ho vidět. 4* ()

bonovox

Čakal som horšie spracovanie, našťastie celkové vyznenie filmu je dostatočne pútavé aj pre nekresťansky založených ľudí. ()

LencaN

Ještě pořád nevím, co si o tom myslet. Ze začátku to působilo jako komedie, vyloženě srandovní prvky, hudba, vtípky a narážky mezi členy ústřední rodiny. Ale pak se něco stalo otci, pak něco i synovi, který pak vyprávěl, že se dostal při operaci do nebe a otec-reverend místní církve se s tím musel sám vypořádat, protože nevěděl, jak se k tomu co viděl jeho syn postavit. Možná to bylo podle skutečné události a možná i je něco takového, co je absolutně mimo moje chápání a ateistické smýšlení. Ale to mě u hodnocení filmu neovlivnilo. Spíš jsem si všímala, jak zvláštně je to natočené. Jak je to nešťastně uchopené. ()

1Evica1

Čítala som knihu tá je o dosť pútavejšia ide o to,že pán Burpo bezhranične dôveruje svojmu dieťaťu o existencií Boha a jeho nevšednému výletu do neba a späť. Lenže toto filmové spracovanie inač zaujmavému príbehu neuniklo gýčovému prevedeniu. USA sa jednoducho nezaprie. Ale na pohodový večer keď ma človek dobrú náladu mu nepokazí ani to že sa na konci všetci smejú, tancujú (čakala som že budú aj tlieskať) a keď sa jedná o jadro veci tak sú úplne na inej planéte a bavia sa o ničom. Ale knižne spracovanie lepšie. ()