Bojovníci severu: Sága Vikingů

• Švýcarsko Northmen: A Viking Saga (více)

Když loď s Vikingy ztroskotá na nehostinném pobřeží Anglie, má posádka jen jednu šanci na přežití – probít se nepřátelským územím na sever země, kde mohou získat novou loď. Když ale zmasakrují karavanu vezoucí cenný náklad, stávají se lovnou zvěří... (Bohemia MP)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,561,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $276,918 //počet predaných kusov 15,213Tržby za predaj DVD v USA $582,108 //počet predaných kusov 59,316║ asi som od toho absolútne nič nečakal a nakoniec som si to o to viac užil, ide v celku pozerateľný dobrodružný film, ktorý ani nie je také béčko ako sa na prvý pohľad zdalo, nakoľko to je režisérsky zvládnuté, má to slušný pútaví dej aj keď len o prenasledovaní protivníka, výbornú akciu, ktorá sa vyhýba zbytočnému rýchlemu strihu, taktiež obsadenie v pohode, potešilo, spokojnosť /60%/ ()

Shakers

Celkom fajn rúbačka, až na to, že to nemá príbeh a vlastne to ani nijak nekončí. Inak je to predvídateľne, ale role severských rubačov sú dosť dobre obsadené, až na dvojmetrového (ne)vikinga Toma Hoppera, ktorý svaly má, ale charizmu nie. Od lacného bečka sa nedá veľa čakať (takže na hrady a podobne kúl veci nie je rozpočet), ale bavil som sa. Zlý, celý čas naháňajú dobrých po peknej krajine a vo fajn kostýmoch, za pätami ich (okrem Prstenovej kamery) brzdí pekná deva od vedľa a naháňajú ich Anglický mordorčania s lebkami na temene. Po ceste im ešte bojovníci severu nastražia rovnaké pasce ako Rambo, ale inak celkom fajn jednohúbka. 60% - 3* ()

Malarkey

Já mám pocit, že na tomhle filmu nic špatnýho nebylo, ne? Sice to produkovalo Švýcarsko a JAR, což je u příběhu z vikingské éry docela divný, ale na druhou stranu to mělo nádhernou přírodu a z Vikingů film udělal vysloveně sympatický borce, že i koťátko by s nimi v konkurenci prohrálo. Průměr tak akorát vychází. Zlý to určitě nebylo, chytrý ale taky ne. ()

Asia_Power

Po kolosálním průseru jménem Viking, jsem chtěla severský bojovníky poslat na dlouho do prdele, ale Alík mě přemluvil ať zkusíme ještě jeden flák. A tak když mi ukázal vikingy co zajmou čičinu v červeným a za prdelí se jim žene smečka vlků, řekla jsem si - oukej. Dala jsem THC, kopla do sebe medovinu a byla jsem ready na další anální průjem. Jenže ono hovno. Místo průseru sem koukala na partu vikingů, co je vede Thorův štíhlejší brácha, kterej od alfasamce vlků pořád dostává přes hubu, je mu neustále zachraňována prdel, ale jinak je celkem pohodář, no a tahle parta kluků co v sobě vidí hrdost, vidí sílu a vidí pořádný chlapy, kteří se s nikým a s ničím neserou se prosekává filmem až k závěrečným titulkům i s tou čičinou v červeným. Šéfík vlků, jak už jsem psala, je brutálně drsnej zmrd a hned, jak začal grilovat poslovu hlavu, si získal moje sympatie. Po druhém pohledu mýho šikmýho oka mi došlo odkud ho znám. To je přece kurýr ze čtyřky. Tak místo Audi má pod prdelí tentokrát koně jen jednoho, ale je fakt ňuňan když to kolem sebe kosí. Jako extra bonus jeden z vikingů je sám Johan Hegg (pro nechápavý - frontman skupiny Amon Amarth) kterej dostal samo sebou nejmíň prostoru, což mě mrdá, ale i tak mrsknu týhle sympatický řezničině 3 a půl vikinga z pěti. ()

Wacoslav1

Na úvod musím podotknout, že já na ty filmy z Vikingama a podobnýma vocasama moc nejsu, ale tento se mi celkem páčil. Pochopitelně, že příběh je totální přežvejkaná vata a působí jenom jako záminka pro bitky, ale to nevadí, páč bitek je víc než dost. Jsou pěkně syrový, brutální a parádně přehledný. Takže rozhodně ocením fakt, že tvůrci znali své možnosti a nesnažili se o nějakej velkofilm. Takže celkem spokojenost.65% ()

• Johan Hegg, který si zahrál jednu z hlavních postav, je zpěvák z deathmetalové kapely Amon Amarth, jež se zabývá vikingskou tématikou. (Corpsegrinder)
  • Když Kenu Dukenovi (Thorald) pro natáčení filmu připevnili umělé vlasy, dostal k nim sadu pěti přípravků na jejich údržbu. Po zjištění, kolik práce obnáší umýt si vlasy tak, aby vypadal jako nemytý viking, se rozhodl, že si po dobu natáčení filmu nebude vlasy mýt vůbec. (Terizek)
  • Natáčelo se v Jižní Africe a v Německu. (Terva)