Bojovníci severu: Sága Vikingů

Bojovníci severu

Akční / Dobrodružný

Švýcarsko / Německo / Jihoafrická republika, 2014, 97 min

• Renfield

Tak tedy "vikingové" na sobě mající (jak již v podobných nejen filmech bývá zvykem) fantasy kostýmy... a to je teprve začátek. Scénář je opravdu příšerný, plný hloupostí a klišé. Hudba hraje snad po celý film, což má dodávat na epičnosti? Mě ovšem spíše rušila, i když od čeho vlastně rušila? Děj je stokrát viděný, proto ani nemohu psát předvídatelný. Alespoň jsem z něj zjistil, jak snadné je zbourat kamennou věž a naopak jak složité je někoho zabít. Zde některými vyvyšované souboje vidím poněkud jinak, nejvíce si v nich zabojoval samotný střihač. Snad jediný klad filmu je kamera a příroda ve které se děj odehrává. To jsem se ovšem mohl podívat na nějaký dokument a dostal bych jistě více. 20%(1.8.2015)

Na úvod musím podotknout, že já na ty filmy z Vikingama a podobnýma vocasama moc nejsu, ale tento se mi celkem páčil. Pochopitelně, že příběh je totální přežvejkaná vata a působí jenom jako záminka pro bitky, ale to nevadí, páč bitek je víc než dost. Jsou pěkně syrový, brutální a parádně přehledný. Takže rozhodně ocením fakt, že tvůrci znali své možnosti a nesnažili se o nějakej velkofilm. Takže celkem spokojenost.65%(15.3.2015)

• Deeside

Thóre, udeř mě svým Mjölnirem do hlavy, abych zapomněl na tento snímek. Vikingové se vůbec nechovají jako Vikingové, Angličané se vůbec nechovají jako Angličané, prostě děs a hrůza. Příběh je plytký a plný klišoidních pasáží, které už moderního diváka ničím nepřekvapí a neposadí na prdel. Je sice fajn, že je ve filmu dostatek bojových scén, ale to rozhodně nezachrání onen zbytek nelogičností. Celkově Fähovo dílo dopadlo pro mě ještě hůř než překombinovaný Vikingdom, kde alespoň bojové umění ovládal jakýsi polo-číňan (i když mi nejde do hlavy, co dělal v tomto druhu filmu), a ne anglický mnich s holí jako tomu bylo zde. Hudba nevýrazná, unylá a absolutně se nehodící do jednotlivých částí snímku, herecké obsazení taktéž propadák... počkat, napsal jsem "herecké obsazení"? Tak to se musím opravit, ono zřejmě nebylo na zaplacení přinejmenším průměrných herců, a proto se zde divák setká třeba s frontmanem metalové skupiny Amon Amarth (zřejmě proto, že jejich hudební zaměření úzce souvisí s tématem snímku a taktéž se snaží vypadat jako drsní seveřané) nebo s neznámým hereckým uchem jménem Tom Hooper, jenž v záběrech vypadá, jakoby se v každé minutě měl rozbrečet a zhroutit se. Když už nic jiného, tak jsme si díky obsazení zpěváka Amon Amarth mohli v titulcích poslechnout jejich píseň Warriors of the North. Za píseň jedna hvězdička, ostatní si může velebný režisér strčit někam.(6.4.2015)

• Arsenal83

Niektorí režiséri si myslia, že ľahko zarobia na popularite severských bradáčov, takže môžu o nich natočiť čokoľvek. Vikingské klišé s veľmi monotónnym dejom a smiešnymi scénami, kedy hrdinovia prežívajú nemožné, aj pády z kilometrovej výšky. Bez peknej princeznej (Charlie Murphy) by sa to nedalo dopozerať do konca.(3.6.2017)

Dobrý a půl. Spousta lidí nepochybně čeká nízkorozpočtovou sračku, nízkorozpočtový to je ale sračka ani zdaleka. Většina efektů je na slušný úrovni, vzhled filmu se vyhejbá lacinosti a bitky jsou velice dobře provedený. Obsazení fpohodě. Bavil jsem se. Jen to skákání z útesu na konci už byla trochu komedie.(27.2.2015)

• - Johan Hegg, který si zahrál jednu z hlavních postav, je zpěvák z deathmetalové kapely Amon Amarth, jež se zabývá vikingskou tématikou. (Corpsegrinder)

• - Když Kenu Dukenovi (Thorald) pro natáčení filmu připevnili umělé vlasy, dostal k nim sadu pěti přípravků na jejich údržbu. Po zjištění, kolik práce obnáší umýt si vlasy tak, aby vypadal jako nemytý viking, se rozhodl, že si po dobu natáčení filmu nebude vlasy mýt vůbec. (Terizek)

• - Natáčelo se v Jižní Africe a v Německu. (Terva)