Bojovníci severu: Sága Vikingů

• Švýcarsko Northmen: A Viking Saga (více)
Trailer 2

VOD (1)

Když loď s Vikingy ztroskotá na nehostinném pobřeží Anglie, má posádka jen jednu šanci na přežití – probít se nepřátelským územím na sever země, kde mohou získat novou loď. Když ale zmasakrují karavanu vezoucí cenný náklad, stávají se lovnou zvěří... (Bohemia MP)

Trailer 2

Renfield

Tak tedy "vikingové" na sobě mající (jak již v podobných nejen filmech bývá zvykem) fantasy kostýmy... a to je teprve začátek. Scénář je opravdu příšerný, plný hloupostí a klišé. Hudba hraje snad po celý film, což má dodávat na epičnosti? Mě ovšem spíše rušila, i když od čeho vlastně rušila? Děj je stokrát viděný, proto ani nemohu psát předvídatelný. Alespoň jsem z něj zjistil, jak snadné je zbourat kamennou věž a naopak jak složité je někoho zabít. Zde některými vyvyšované souboje vidím poněkud jinak, nejvíce si v nich zabojoval samotný střihač. Snad jediný klad filmu je kamera a příroda ve které se děj odehrává. To jsem se ovšem mohl podívat na nějaký dokument a dostal bych jistě více. 20% ()

dee-key

Vikingové ve fantasy oblečcích se omylem vylodí v Anglii, kde bojují s ruskými bojary za pomoci římských mečů a renesanční kuše. Někdo tu psal, že to má pěkné a přehledné souboje. To nevím kde. Za tenhle film bych nejradši celé osazenstvo střižny nechal sterilizovat, protože z těch zběsilých záběrů jsem málem dostal epilepsii. Hlavnímu hrdinovi musela být celou dobu zima, ale kdybych měl triceps jako jitrnici, taky bych si odmítal vzít rukávy. Jedinou hvězdu za toho historizujícího lukostřelce. Jinak balast. ()

corona

Celý čas som mala pocit, že sa pozerám na skupinu kamošov, ktorí sa vo voľnom čase hrajú na orkov, elfov.., a teraz si jeden prečítal knihu o stredoveku a pre deti a povedal: "chalani, ideme sa hrať na Vikingov" a jeden z nich dostal výnimku a zobral zo sebou aj kamošku. Rozdelili sa na dobrých a zlých a začali behať po krajine (tá bola fakt nádherná) a najväčší castingový omyl GoT len dokázal, prečo bola jeho výmena nutná, ()

majo25

Film nie je zlý, práve naopak, spracovaním ma milo prekvapil - má atmosféru, perfektnú kameru, ktorá sa vyžíva skvostými exteriérovými lokáciami, dobrým obsadením a holywoodsku akciu, ale príbehom ide iba po povrchu. Viac ho zaujíma efekt ako samotná (jednoduchá) zápletka. Frajeri na jednej strane proti frajerom na strane druhej - to mi asi najviac vadilo. Neviem, kto z tej trojice koproducerov má niečo do činenia so severskými Vikingami, ale niekde sa to asi muselo prejaviť. Napriek tomu ma to aj vďaka absencii akéhokoľvek humoru v podstate bavilo. ()

erased

Nadšení do vikingské tematiky se autorům nedá upřít, jenže co s ním, když ze seveřanské ságy díky pravděpodobně vlemi chudému rozpočtu zůstal akorát plytký turistický výlet několika maníků v parádních kostýmech po skotské vysočině? Hloupý, několikrát i nesmyslný scénář spolu s nezajímavými postavami navíc i tomuto nadšení podkopávají nohy, takže přestože samotná akce vypadá obstojně, pachuť tvůrčí bezradnosti kazí dojem i z ní. Obzvlášť při konfrontaci s atmosferickými Vikings. A ani ti Amoni už nejsou to, co bejvávali... ()

• Natáčelo se v Jižní Africe a v Německu. (Terva)
  • Johan Hegg, který si zahrál jednu z hlavních postav, je zpěvák z deathmetalové kapely Amon Amarth, jež se zabývá vikingskou tématikou. (Corpsegrinder)
  • Když Kenu Dukenovi (Thorald) pro natáčení filmu připevnili umělé vlasy, dostal k nim sadu pěti přípravků na jejich údržbu. Po zjištění, kolik práce obnáší umýt si vlasy tak, aby vypadal jako nemytý viking, se rozhodl, že si po dobu natáčení filmu nebude vlasy mýt vůbec. (Terizek)