Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

czejny

Milý film. To je tak vše, co bych u tohoto filmu viděl pozitivně. Jinak tuctová záležitost na téma, které je omíláno na tisíc způsobů. Někdo má nějaký sen a i přes ty nejhroznější překážky se mu ten sen splní. Jak ohrané. Aby mě snímek na toto téma nadchl musel by být v něčem výjimečný a tady jsem nic výjimečného nenašel, bohužel. Co se indické rodiny týká, přišlo mi to jako výsměch všem Indům, bohužel nevtipný, spíše tragický. Herecké výkony od prvních okamžiků připomínají plácání ryby na souši, které nepomůže ani úzkoprse vystupující Keira Knightley. Samaritán celého filmu je kamera, která zachraňuje estetickou stránku této fotbalové estrády. Nejvíce mě potěšila hudba doprovázející blafovaní šikovné Indky. Možná až natolik, že bych si sehnal soundtrack. Konečný stav? Milý film tu utvořila hlavně hudba a kamera. Kličky režisérky jsou snadno čitelné, takže asi těžko by s tímto snímkem oblafla Beckhama. ()

daEmoNickY odpad!

Neni to komedie. Neni to tragedie. Nic zajimaveho se tam neresi, ani se tam nic zajimave neresi. ... KAZICE! SPOILERY Nekolikrat pouzita neprijemna nahoda http://cs.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina (Coze? Keira hraje fotbal? Keira miluje trenera? Indka si vyvkrla nohu? ... ) jako facka od nevestky ... Jsou totiz i nahody "obycejne", ktere se stavaji v kazdem filmu. Tady jsou bleskem z cisteho nebe co sjizdi po hromosvodu a skvari moje koule. Dostavam tik a mackam [ posun vpred ]. ()

vesper001

Zelená je tráva, fotbal to je hra, a kopačka Keira holka pohledná. Hrdinky (mezi které počítám i bezpohlavního Jonathana) jsou čutálistky tělem i nohama, ale tvůrci ne a ne se rozhodnout, jestli má být výsledkem utkání fresh romantika pro teenagery, kteří už ani nevědí, jak hřiště vypadá ve skutečnosti, nebo nenápadná lekce ze základů sociologie, podsouvající teenagerům, kteří ještě ani nevědí, co to slovo znamená, střípky myšlenek o emancipaci, přistěhovalcích a Mičudě, která rozdíly mezi národy a pohlavími odnáší. Celkový pocit je jako sledovat ženu v mužské sportovní disciplíně: nic proti, jenže to není ani ryba, ani rak. ()

Mrkvič

Nemůžu přenést přes srdce, když filmy o sportu vypadají tak trapně. Keira Knightley je už jen podle chůze a běhu tak pohybově nadaná, že jakýkoliv záběr, kde není jen její hezkej ksichtík a kde se má pohnout, je děsně nereálnej. Film má svý kvality na úrovni romantických komedií, ale když to trvá 2 hodiny a na konci tam pořád tančej indové a skřepčej na ty jejich příšerný popíky, tak je to opravdu hodně náročný na dokoukání. ()

lennyd

Docela povedená komedie o indické dívce, která zbožňuje Davida Beckhama a fotbal jako takový - bohužel ale naráží na hranice svého původu (indická dívka se musí starat o rodinu, najít si manžela, atd atd a už vůbec ji nesmí napadnout honit se někde za kulatým nesmyslem :) ()

Aven

No popravdě řečeno – žádnej zázrak. Sice je pravda, že víc než na děj jsem se soustředil na Keiru Knightley, ale myslím, že žádný podstatný moment filmu jsem nepropásl. A ať mi nikdo neříká, že by trenér začal chodit s tou Indkou, když ho chtěla Keira- to mě prostě nikdo nenakecá:) ()

Blue.Poison

Příjemně laděný snímek s pomalejším tempem, žádná amícká action se nekoná a v tom je to kouzlo. Dobrá hudba, skvělá Keira, jen na to, že to má být komedie, jsem postrádala nějaký humor. Přesto je to nejzábavnější fotbalový zápas, který sem kdy viděla. A taky už vim, proč Sporty Spice nemá kluka :) ()

cross

Odpočinková sportovní komedie s výraznými morálními momenty každodenního života, kvalitními hereckými výkony, sakra dobrým písničkovým soundtrackem a správně objektivním pohledem autorky znalé popisovanou národnostní menšinu v Anglii. Hodně pohodová a velmi dobře zvládnutá podívaná, ze které je přímo vidět, že i natáčení muselo být velice zábavnou záležitostí... ()

Musak

Dej je od zacatku presne nalinkovanej takze film nejak neprekvapi, ale zaroven zase nenudí. takze 2 hvezdicky a jednu za Keiru:) ()

zajda404

Film na mě vcelku udělal dojem, bohužel mi to těch posledních pár minut zkazilo... happy-ending se mi sem nějak nehodil. ()

Puyi

No tak tohle je fakt hrůza... ale to jsem mohl tušit asi už podle názvu. Více méně o ničem, vlastně i blbě natočené, nikterak zábavné (lépe řečeno vůbec), postavy až asi na jednu výjimku nezajímavé, ještě že tady hraje krásná Keira, ostatně ta zajistil onu jednu památnou hvězdu - jinak by to byl jednoznačný a možná zcela zasloužený odpad! Musím se přiznat, že jsem to ani nebyl schopný nedokoukat a jsem za to docela rád, představa, že bych tohle veledílo musel dokoukat do uplného konce není zrovna příjemná... Už nikdy více. :) ()

TheRoller

Ak by bolo všetko totálne hrozné (čo vôbec nebolo), Bend It Like Beckham by aspoň dal svetu jednu z najdôležitejších a najlepších herečiek našej doby - Keiru Knightley. Damn, ono to je 12 rokov a jediné, čo sa na tej žene mení sú vlasy. A aj to k lepšiemu. Že hneď jej prvá scéna vo filme, ktorý pre ňu znamenal zlom v kariére bude zameraná práve na jej hrudník, tému rozoberanú debilmi tým viac, čím sa Keirinka stávala slávnejšou, to som teda nečakal. Bolo to v čase, keď ju filmová maminka utešovala rečami "kým narastú" a dalo sa tomu veriť. Dnes už vieme, ako sa to (ne)vyvinulo a aj tak ťa ľúbime stále rovnako Keiry! Ba ešte viac! Veď kto potrebuje kozy keď ste Keira Knightley. A vôbec, dosť o tom, koho zaujímajú takéto prízemné reči o nepodstatných veciach. Koľko to má výhod a akú perspektívu do budúcnosti (uvidíme, kto sa bude smiať po štyridsiatke Scarlettka Johansson), to nevidí žiadny mudrc, tak na čo to rozoberať. Indka veľmi dobrá. Zaujímavé, že ten Ind sa nebuchol do Jonathana Rhys Meyersa, lebo ten bol fakt cool. Celkovo príjemná, na nič sa nehrajúca oddychovka britského razenia, ktorá veľmi dobre slúži na neutralizáciu všetkých tých amerických blbostí. Jeden z mála filmov, ktorý sa neoplatí pozerať na večer, keďže máte ihneď chuť si ísť zakopať. Najlepší moment: Dýza v Nemecku a Keirinkino "You bitch!" ()

Kroc

No osobně se mi to docela líbilo.Příjemná oddechovka, ale musim říct, že abyste film řádně pochopili musíte milovat nějaký sport (třeba fotbal) a když máte hezkého trenéra....není co řešit :o) ()

herr_carter

Příjemné, oddychové, správně ulítlé...a naštěstí pro mě s českým dabingem shlédnuté, jelikož pokaždé, když vidím v originálním znění Keiru, nemohu se ubránit pocitu, že jí každou chvilkou za používání megasilného britského akcentu ulítne spodní čelist...............moje hodnocení = 6 z 10. ()