TostTom

Čistě a jednoduše k dokonalosti nechybělo moc, no vlastně nechybělo prakticky nic… Jen to není úplně můj šálek čaje, takže i přes to, že je film za mě prakticky dokonalý, tak jsem se zas nebavil tolik jako například u obyčejných Pirátů z Karibiku a proto 4 hvězdy. Ale jinak herecké výkony byly naprosto dokonalé. A musím se přiznat, že i přes to, že to určitě nebyl záměr filmu, tak jsem nemohl jinak, než se smát, když ten profesor začal na všechny ječet. Zase na druhou stranu, kdybych byl jeho studentem, tak se mu na to vyseru a pošlu ho do pi…  No i přes to, že jsem si myslel, že mě to bavit nebude a nic jsem od toho nečekal, tak jsem celkem mile překvapen.8/10 ()

Brunky

Proste hudobný Coach Carter a.k.a skvelý Simmons, ešte lepší mladý Teller, ktorého si začínam niektorými poslednými filmami dosť obľubovať a dokonca zopár krát aj moja pekná Mellisa :D...mna to dostalo! ()

Wargoo

Niesom fanúšikom jazzu, a práve najmä vďaka tomu musím dať najvyšší počet hviezd ! Film je tak strhujúci, že tu v podstate zaniká téma jazzu, pričom nám ale film nedovolí ani na chvíľu od jazzu vydýchnuť. Na jednej strane skvelý mladý talent bubeníka, na druhej strane nervácky zmrd v podaní dirigenta a profesora hudobnej školy. Mimochodom obe dve postavy perfektne zahrané, žral som aj s navyjákom každú kvapku potu a krvi Milesa Tellera, na druhej strane J.K. bol psycho zmrd ako sa patrí ! Odporúčam, dokonalý zážitok. A to JVC finále... treba vidieť ! 5*****, 82,733% ()

SC

Chvílemi hollywoodsky nereálné, chvílemi klišoidní, ale většinu času výborné drama o bubeníkovi a jeho nekompromisním mentorovi, které krásně vygraduje, a vy si budete ještě chvíli po skončení podupávat do rytmu chytlavých jazzových melodií. ()

Spaster

O tomhle filmu jsem dlouho neměla žádné ponětí. Zčistajasna se zjevil - s Milesem Tellerem v hlavní roli úžasného bubeníka. A protože miluju bubny (ano, kéž bych na ně uměla) a líbí se mi Miles Teller, tak jsem nemohla nejít na tento kousek do kina. A nelituji. Bylo to originální, svižné a napínavé. Za mě 95% ()

Rockerman

Když jsem si přečetl, že to je o jazzu a jazzových muzikantech, moc se mi do toho nechtělo. Ostatně má přezdívka na tomto fóru mě charakterizuje a rockeři jazz moc nemusí. Pak jsem si přečetl několik oslavných komentářů a podíval se tedy na to. Dobře jsem udělal! Námět samotný není úplně originální. Takových cholerických, despotických učitelů, ale hlavně sportovních trenérů, kteří se snaží ze svých svěřenců dostat všechno a převychovat je k obrazu svému, jsme tu měli už několik. Terence Fletcher je však mimořádný tyran! Je to chlap, který vám celý film leze na nervy tak, že byste ho nejraději někam kopli, ale přistihnul jsem se, že jsem mu někdy i fandil. Vzápětí jsem toho litoval, protože je to fakt neskutečný hajzl! Zdálo se, že mám jasno, komu budu fandit při udělování Oscarů, byl to "Grandhotel Budapešť", ale asi to přehodnotím a budu fandit tomuto dílku, které mě vážně dostalo. A co se týče Oscarů za hlavní roli, tak to budou mít akademici obzvášť těžké. Bude to Michael Kaeton (Birdman), Rosamund Pike (Zmizelá) nebo J.K. Simmons za tohoto holohlavého ďábla? Teď jsem se podíval na nominace a je jasné, že tu vzácnou sošku mohou získat všichni tři herci! ()

hazaba

Výborný film, který vás nechá v údivu, čeho všeho je nadaný hudebník (v tomto případě bubeník) schopný. Závěrečné sólo bylo neskutečné. Pokud máte rádi jazz, budete nadšení, ale i příznivci jiných žánrů si přijdou na své. Filmu vedle hudby dominuje J. K. Simmons jako despotický učitel Fletcher, který své studenty dokáže přivést až k sebevraždě nebo naopak k vrcholným výkonům. ()

Ombak▼Penari

Bitva ve zkušebně i na jevišti mezi žákem a učitelem i vykreslení neústupnosti a tvrdohlavosti, vedené neskutečnou ctižádostivostí, je podaná tak strhujícím způsobem, který mi dal zcela zapomenout, že se celý film jedná o pro mě tak dokonale nezajímavé věci, jako jsou bubny a jazz. A Oscar pro J. K. Simmonse je naprosto zasloužený. ()

kerkulka

Na konci jsem byla tak paralyzovaná, že jsem se chvíli nemohla ani pohnout, pomalu ani dýchnout. Hudbu zbožňuji a sama jsem takový tvořitel/amatér/wannabe a tohle mě fakt nakoplo. Nicméně, myslím, že takto pozitivní efekt to na vás může mít ve všech ohledech, ať děláte cokoli. Dělejte, co vás baví, jděte si za svým - ovšem, všeho s mírou, člověk zas nemusí být úplnej sebedestruktivní magor :D Film stojí stoprocentně za vidění!! 5 z 5 ***** ()

owwidius

Vyborny kusok a sceny v studiovej kapele su uplne najlepsie, to okolo boli vlastne take chvilky na vydychnutie. JK je fakt paradne diabolsky, zatial to vyzera na zasluzeneho oscara. Ale nemozem dat plny pocet. Vadilo mi zopar scenaristickych nahodiciek, miestami nie dokonala rezia (reziser je nar. 1985!!!).. Ale teda hlavne, obe hlavne postavy su vlastne hajzlici s ktorymi neviem sympatizovat a filozoficky nesuhlasim s tou metodou.. Ku geniom sa urcite da dostat aj inak, vsak to je najlepsie vidno na mne :D Finale aj ked velmi silne, ale pre mna neuveritelne. Ale za originalny filmik, plny kvalitneho napatia (kde by ho clovek snad ani necakal), 4 zaslusene brmbolce. [#8/2015] ()

canucks333

,,Žiadne dve slová nie sú tak škodlivé ako ,Dobrá práca´ Strih, detailistická kmaera, zručná réžia a najmä perfektné herecké obsadenie sú v tomto filme obrovským pozitívom. Miles Teller je skutočne neuveriteľne potencionálny herec a v budúcnosti má obrovskú šancu presadiť sa. J.K. Simmons , ktorého som doteraz videl iba v Raimiho Spider-manovi je famózne démonický. Každý pohľad, gesto, či slovo má svôj poriadok, logickosť a silu. Oscar bol udelený viac ako právom. Jediné výhrady voči filmu mám snáď iba v jedinej veci. Chvíľamis a mi zdalo, že akoby nevedel čo chce vlastne povedať. Máme tu rozohratých množstvo epizód ako napr. s Andrewovou priateľkou, Andrecowým otcom s Andrewovým problémom naviazať očný kontakt. Veľa s atoho rozhrá a v konečnom dôsledku ostáva odpoveď iba na primárnu otázku filmu. Keďže nerád spoilerujem tak rposte len poviem, že koniec je tak trochu čitateľný a predvídateľný. Skončí sa to bez žiadneho ,,upokojenia emócii", skončí to v momente kedy to najmenej chcete. Každopádne je Whiplash viac než len kvalitný film, ktorý by som si však plno dokázal vychutnať vtedy ak by som bol hudobníkom a keďže môj talent na hudbu je absolútne nulový, dojem, ktorý táto dráma vyvoláva nebol úplný. Takže možno preto to ,,nižšie" hodnotenie... Videl som 1x s českými titulkami ----------------------- 80% ()

figliar

Tak isto ako jazz, tak aj tento film je niečím zvláštny. Divák musí byť naladený na poriadnu dávku improvizácie, aby úplne pochopil a vcítil sa hlavného hrdinu, ktorý sa snaží doslova krvavou cestou stať najlepším bubeníkom. Zaslúžený Oskar pre Simmonsa, pretože túžba, posadnutosť a nadšenie pre prácu, v ktorej skutočne vynikal aj skrz svojskú učebnú metódu, mu priamo sršala z očí. Film nemal ani chvíľu hluchého miesta, čo dokazuje aj Oskar za strih a ten tretí za zvuk ocení nie len jazzový nadšenec. Takže kvality filmu sú jasné, ale o filme roka by som pri Whiplash nerozprával. ()

char_t

Jak na plátno naskočily titulky, osazenstvo (poloprázdného) sálu začalo spontánně tleskat a s výrazy jako "WOW", "mazec" nebo "nářez" jsme se shodli, že takhle intenzivní zážitek jsme dlouho nezažili. J.K.Simmons v životní roli tlačí neskutečně na pilu a našlapaná muzika mu zdatně sekunduje (= 3 zasloužené Oscary). Whiplash ani na chvilku neodbočuje z hlavní linie a dovolí si i nějaký ten nečekaný nehudební zvrat. Až cestou z kina extáze opadla, a já si uvědomil, že jsme slyšeli snad jen jeden song celý, že všechny pokusy o vedlejší linku byly nemilosrdně zašlapány už v zárodku (přítelkyně? rodina? vyšuměli...) a že oba hrdinové byli navzdory svým motivacím vlastně pěkný hovada. Ale nářez to byl pořádnej, to zas né že né :-) 90% a pekelně intenzivní 4*. ()

burton

Moc pěkný,náramně jsem se bavila. Poznala jsem pár magorů profesorů, nikdo z nich však za mé éry nedosahoval tak výborných výsledků, jako tady ten šílenec. Každopádně, jeden se na obzoru teď vyrýsoval, má podobné metody, nemůžu ho ale prozradit. Je to hvězda ve svém oboru a jen doufám, že se jeho žáci nevybourají, nebo neoběsí a dají to. Vřele doporučuji vidět, užijte si to, bubenický mazec! ()

cielle

Když touha po slávě je silnější než vy... Skvělý film, to trénování jsem s ním úplně prožívala! Výkon obou hlavních protagonistů je obdivuhodný, vtáhne vás do děje. ()

SidneyP

Opravdu nevím, proč je film tak oblíbený a proč kurva vůbec dostal Oscara. Na mě teda absolutně nezapůsobil. 40%. ()

rekkky

Interesting low cost drama, which is focusing on small details in environment of the musical school, where you can feel the competitive atmosphere on almost every camera take. This film is partially about factors, which eventually lead human being beyond his limits and in this case it is in a field with smaller publicity then in sports or other. Big role in this story is playing teacher Terence Fletcher (J. K. Simmons), who can awake inner beasts from the pupil soul. Whiplash has enough of sharpness, simplicity and perfect music effects, so you can enjoy great edditing of shots and also exceptional acting from J. K. Simmons. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona