stafino

Masterpiece všetkých masterpiecov... Jazzová hudba v najlepšom podaní.. Ocenenie má určite zaslúžené. Šialenstvo či genialita? Boh jazzovej hudby či len spratok vyhodený zo školy? Virtuóž či blázon? Medzi všetkým týmto je len tenký ľad ktorý sa môže hocikedy preboriť a Damien Chazelle našiel presne ten ľad! 95% ()

14krejca14

Téměř po roce jsem se k tomuto snímku konečně dostal. Mě, milovníkovi hudby rok unikalo nejlepší drama roku 2015 a jeden z nejlepších hudebních snímků vůbec se skvělým příběhem a nezapomenutelným J. K. Simmonsem. Nejvíc však oceňuji výkon třicetiletého Damiena Chazelle, který s neskutečným přehledem napsal a zrežíroval tuhle originální filmovou lahůdku. No a to finále?! Dobrá práce... teda co to říkám, to by mi Simmons dal... Tak tedy k*revskej f*cking majstrštyk!!! A teď Damiene, nepolevuj ;-) ... ()

M@x.sK

Do tohoto filmu som šiel veľmi skepticky. Mám rád bubny a jazz mi nie je proti srsti, avšak ani pri jednom by som sa nenazýval fanúšikom. Ale uznávam, že tento film by som si išiel pozrieť do kina práve kvôli hudbe. Finálové sólo bolo niečo geniálne, ale pekne poporiadku. Film ktorý zobrazuje sadistické metódy učiteľa, ktoré sú potrebné kvôli "vyššiemu dobru". Keby som počul ľudí, ako o tom hovoria niekde pri pive, tak si poviem, že to je pekná blbosť. Ale vo filmovom svete to fungovalo od prvej facky až do posledného "myslíš si, že som blbý" . To, že mladý chlapec nechce frajerku kvôli tomu, že ho bude brzdiť bolo možno trochu nadnesené, ale sám na konci videl, že váhanie sa v živote neoplatí. Na druhej strane, kto nezažil, aby ho okolie porovnávalo - s úspešnejším kamarátom, bratom, otcom a podobne. Neznášam tieto frázy typu OVB a SVET BOHATÝCH, ale tu som naozaj držal hrdinovi palce, aby si šiel za svojím snom a tvrdo makal. Filmová aj hudobná dobrôtka. ()

Labrio

Ačkoliv jsem od filmu moc neočekával, nakonec mě velice mile překvapil, Teller svou roli sehrál vskutku brilantně a Simmons snad ještě brilantněji. A musím uznat, že jsem na Tellera po jeho "divergentní" roli změnil názor (k lepšímu). Film však pro mě zhruba ve 3/4 ztratil veškeré své kouzlo a proto jsem nucen dát pouze 3 hvězdy. ()

lobo87

Náročné, ale geniálne. Pre hudobných fajnšmekrov jasná plná pálka. Ja ju nedám kvôli jednej veci. Prvýkrát ma to napadlo až na konci filmu. Počas celého filmu to bola veľmi kvalitná dráma, ale geniálny záver posúva film úplne inde. Teller výborný, démonický Simmons dokonalý. A ten záver. O tom by sa tu dalo básniť donekonečna... 85% ()

Oxyk

"Not quite my tempo" //Whiplash byl pro mě opravdu vynikajícím zážitkem jak ze strany filmové, tak i ze strany hudební. Poslední film, který jsem naposledy s J. K. Simmonsem viděl, byl ještě starý Spider-Man, kde hrál cholerického redaktora a je vidět, že herecké role s cholerickou povahou mu opravdu nedělají problém, protože předvedl opravdu fenomenální herecký výkon. 5/5 ()

Blazis34

Kvalita filmu je na velice vysoké úrovni. Možná ještě více je pro mě ale herecký výkon J.K. Simmonse. Opravdu mistrovský počin, za který po zásluze dostal Oscara. Jde z něho velký respekt po celou dobu filmu. I když je Miles Teller též skvělý, v hereckém úmu mu nestíhá, ale i tak je velice důvěryhodný. Toto hudební drama má v sobě něco nepopsatelného, což si nese po celou dobu a právě tato atmosféra je dalším velkým plusem. Závěrečné 9 minutové sólo je impozatní a dokumentuje tak sílu onoho příběhu. Filmu dávám 80%, snad i lepší čtyři hvězdy. ()

AndrewNewman

Totálna dokonalosť to je bez debat. Ale zamyslime sa teraz nad svetovou kinematografiou. Nechcem teraz hejtovať filmy ako Harry Potter či Piráti z Karibiku ale povedzme si rovno. Nezaslúži si skvelé finančné ohodnotenie film, ktorý vás drží celú dobu v eufórii a v napäti? Doslova mi je zle z ľudí, ktorí dajú 7 eur za priemernú komédiu s rádoby hercami, kým im pritom uniká perfekcionalistická hudobná dráma s vyšperkovaným scenárom a réžiou. Toľko k svetovej kinematografii a čo sa týka samotného filmu tak Simmons si to vážne vychutnal takže oscar plne zaslúžený, čo sa týka Tellera, ak by mal viac takýchto úloh mohol by z neho byť ďalší Ryan Gosling. Snaď by sa konečne mohla poskladať nová generácia Hollywoodu na čele s Tellerom, Garfieldom,Timberlakeom či Hardym. Aby som to nejako ukončil, Whiplash je naozaj skvostny film, ktory aj napriek svojej téme neodradí ani zarytého fanúšika Nirvány. ()

Drozdo57

107 minút som poriadne nedýchal. Súboj dvoch psychopatov. Výborný Miles Teller, ešte lepší J.K.Simmons. Výborný strih a zvuk. Vôbec nevadí, že je to v podstate nezmysel. ()

Gerdomila

Kvalitne spracovaný hudobný film, ukazujúci dve rôzne cesty hudobníka: vzdať sa, alebo ostať a zapracovať na sebe. Simmons úplne dokonalý. Práve v jeho postave sa bije démon s anjelom. Napriek tomu, že sa správal ako totálny magor a ľuďom kvôli jeho prudkej povahe preskakovalo, a po celú dobu sledovania filmu som ho z duše nenávidela, jeho úmysli boli dobré. Vytiahnuť z hudobníkov len to najlepšie! ()

megajalec

Nikdy by som nepovedal, že ma môže zaujať hudobný film. Žáner hudobný si tu kľudne nahraďte slovom športový, školský, hocijaký. O hudbu v tomto prípade až tak nejde, skôr o to, čo je človek ochotný a schopný urobiť pre úspech. Komu fandíte, s kým sympatizujete? Na koho strane ste? Chlapca, ktorého tyranizuje učiteľ? Alebo naopak, učiteľa, ktorý sa snaží dostať z neho to najlepšie (aj keď trochu netradične). ()

PaTeXx

U hudebních filmů vždycky čekám na něco, co mi vyrazí dech. Tady to mělo být asi poslední vystoupení, ale že bych z toho cákal? E-e. To by se v podstatě dalo říct o celém filmu. Slibný začátek, nenaplněný potenciál. "Otevřený" konec taky nepomohl. J.K.S. v topu. ()

Vont

Tento energický a hudbou nabitý film má pro mě jakožto muzikanta krásný efekt.  Kromě hudby totiž ukazuje, jak velkou loajalitu a kvalitu je potřeba dodržovat, zvlášť když vašemu orchestru velí přísný a cílevědomý J.K. Simmons. Abych pravdu řekl, jsou to právě jeho hlášky, co ve mě budí vzpomínky na tento snímek a určitě jej doporučuji. 90% ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona