Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Návštěva papeže nepřináší některým berlínským obyvatelům zrovna nebeské chvilky. Pouliční mládež, policisté i taxikáři si během jediné noci hledají své místo na slunci. V době, kdy v kinech Lola běžela o život, nabízel i Andreas Dresen ve formátu tří krátkých příběhů svou verzi moderního německého filmu. Problémy vrstev z okraje společnosti se tu ukazují okem pozorovatele, který nehodnotí ani nepsychologizuje, přesto lze v jeho pohledu najít humor i humanistickou citlivost. Dresen už ve svém raném filmu užívá improvizační postupy a otevírá společenská témata, která v německé kinematografii doposud chyběla. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Berlínská noc, čas papežovy návštěvy, ale samotného papeže neuvidíte! Pět příběhů. Úředník nařkne chlapce z Nigérie, že mu ukradl peněženku, pak se ho ujímá, protože mu nikdo nepřišel naproti. Chlapce zatím hledá jeho strýc. Skupina puberťáků brouzdá nocí. Pár bezdomovců vyžebrá víc peněz a celou noc hledá hotel, kde by se pomilovali. Vesničan hledá lásku v pustých ulicích a najde nezletilou prostitutku. Příběhy se navzájem prolínají. Uvedeno na Dnech evropského filmu 2000 pod názvem Podoby noci. Zajímavý snímek, který potvrzuje, že i Němci mají kvalitní filmy i smysl pro humor. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

(Febio Fest) Zajímavá koláž. Důvěřivý a naivní vesnický trumbera konfrontovaný s periferií společnosti, konkrétně s prostitutkou a feťačkou v jedné osobě, dva nečekaně zbohatnuvší Obdachlosen na cestě za trochou toho luxusu a do třetice dobrák Peschke se svou taxislužbou pro africké imigranty. A špekatý taxikář... 70% ()

Reklama

strictly 

všechny recenze uživatele

Film sice připomíná "Noc na zemi", ale je více vážný a obsahuje spíše dokumentární pohled na život v dnešním Berlíně. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama