Všichni se chtějí zamilovat, jenže se to jaksi nedaří. Nejblíže byl spisovatel Joe, který na prázdninách v Benátkách potkal úžasnou Von. Díky své dceři z prvního manželství DJ, která znala Voninu terapeutku a ochotně svému otci radila, jim to moc klapalo. Joe byl ale až příliš dokonalý. Zato DJ se zamilovává prakticky na počkání - gondoliér, mladík na letišti, kdo by to počítal. Její nevlastní sestra Skylar zase nejdřív spolkla zásnubní prsten a o pár dnů později ji okouzlil propuštěný trestanec. Když před ní vykradl obchod, bylo po lásce. Ale to zdaleka není všechno, vás v této báječné komedii čeká. Až se na konci filmu vysíleni smíchem seberete z podlahy, napadne vás, jestli se geniální autor Woody Allen už konečně úplně nezbláznil. (Bonton Home Video)

sta

Nechápu, jak to Allen dělá - každý rok film a pokaždé své diváky něčím překvapí. Tento muzikál je opět něco úplně jiného, než Allen v poslední době stvořil. ()

GodComplex

Takhle to dopada, kdyz reziser se spatnym hudebnim vkusem nataci muzikal. Pokud ten reziser navic postrada kvalitni smysl pro humor a snazi se byt vtipny, nastava problem. Problem zvany muzikal Woodyho Allena. "I should go to Paris and jump off of the Eiffel Tower." 2/10 ()

ABLABLABLA

Júúú další z parádních filmů W. Allena odškrnut ze seznamu, co musím vidět. A teda tohoto rozhodně nelituju...Místy sice na Allena moc sladké..ale tak tomu napovídá už sám název a popisek romanticko-komediální muzikál. Mě se to líbilo - písně, herci (těžko vybrat, který byl nejlepší, sešla se tu totiž pěkná řádka známých tváří, kteří prostě umí hrát), nálada, trocha ironie, povedené scénky (tančící nebožtíci? taneční scéna u mostu?)...výborné. 5 hvězd jak vyšitých. ()

René.girl

Spíš než o muzikálu bych to nazvala parodií na muzikál. Musím se přiznat, že ten film mi přišel trapnej až hrůza, ale Woody mi pak naservíroval několik skvělých momentů a tím si to u mě zase napravil. 75% ()

rt12

Nemám jednoznačně kladný pocit tak jako u jiných Woodyho filmů. Milostné vztahy ,,omladiny" mě nebraly, naopak bavily mě dialogy dospělých a slovní přestřelky mezi otcem a synem o politických názorech. Bylo to kápek víc překombinované, než v jiných Allenovkách. Nebyla jsem vyloženě zklamaná, ale ani nadšená, prostě průměr. ()

swed

Lehce stravitelná porce romantiky a muzikálu. Allen zkusil něco nového a vůbec to nedopadlo špatně, i když přiznávám, že jeho neurotické komedie (či dramata) mám o něco raději. 7/10 ()

Martin741

Dalsi Allenov film, ktory komplet v kinach zhorel, no ale ja ho castym pozeranim proste mam coraz radsej. Takto k panu Allenovi mam velmi dobry vztah, je to talentovany reziser, neurotik, miluje sport, intelektual /skutocny, ne jak tu vystudovane filmove teoretiky - elitari, to su ynteleguany/. A navyse sa mi nehorazne paci, ze pan Allen sa vyhyba vo svojich filmoch odbornym termitom z tej odpornej zumpy zvanej filmova teoria. To kvitujem, a to tak, ze velmi! Dam vysoke hodnotenie aj napriek tomu, ze Edward Norton hral hovno /teda pardon, ja som sa zase preriekol,a chcel som napisat, ze sa nedostatocne vlozil do roly a ze ma nepresvedcil svojim hereckym vykonom - to bude tou prostorekostou. Koniec je ustrihnuty, ale aj tak suhlasim s tym, aby film bol v cervenej farbe - ucta a respekt k panu Allenovi u mna rastie : 74 % ()

dezorz

allenovi sa zacnelo po laske a tak si o nej spieva. nastastie, nie osobne. nanestastie, ani v zastupeni mu to nejde. ()

selviskhed

Edward Nolan je sedmadvacetiletý ucho, který chodí v obrovským intoušským saku a vůbec nevypadá jako někdo, kdo by byl schopnej rozšlápnout někomu hlavu po tom, co ho donutí zakounout se do obrubníku (Kult hákového kříže /American History X/). Natalie Portman je patnáctiletá žába, která vedle Julie Roberts nepůsobí jako možná erotická alternativa (Na dotek /Closer/). Rok před Allenovým sňatkem s Soon-Yi Previn tady máme multikulturní film plný afroamerických komparzistů a komparzistů původem z Asie. Doporučuju všimnout si kolik ze znalostí psychologie Allen ve filmech (krom explicitních vyjádření v dialozích) jako by mimochodem využívá, např. freudovský chybný úkon: ve scéně kdy se Joe baví se Steffi o jejich společném milování, upustí Steffi doutník. Osobní poznámka: podívat se na pár filmů se zřetelem k těmto věcem. Jo a syn manželů Dandridgeových, Scott, je miláček, možná nejsympatičtější allenovská postava: "Welfare nefunguje. Je to stejný liberální svět fantazie, který nedovoluje kázání ve škole a hýčká zločince. Silná Amerika. Právo nosit zbraň." Zajímavé jsou také drobnosti, které Allen přejímá ze scénáře filmu Dont´t drink the water, jenž zfiloval o dva roky dříve (mladá dívka, z rodiny kterou sledujeme, ruší na poslední chvíli svou svatbu, kdykoliv je se svým nastávajícím dusí se budoucí nevěsta nějakou věcí [nebo se "dusí" myšlenkou na svatbu?] atp.). Formu muzikálu si Allen částečně vyzkoušel v Mocné Afrodité /Mighty Aphrodite/ na sboru zpěváků z klasického řeckého divadla, chóru. ()

Streeper

Nevšední muzikál, který jsem zatím ještě neviděla, tedy žádný podobný. Woody Allen vážně dokáže natočit všechno, co ho jen napadne a navíc když ve filmu hrají tak velké hollywoodské hvězdy. Jedna věc mě na filmu vážně hodně překvapila. Kdo by řekl, že Julia Roberts umí zpívat? Po tom, co jsem viděla Pretty Woman jsem měla silné mínění, že vážně zpívat neumí a tenhle film mi to naprosto vyvrátil :) ()

tomtomtoma

Film "Všichni říkají: Miluji tě" je klaunovou sarkastickou poznámkou k romantickému muzikálu v distanční fázi předpokladu populární kultury. A tak klaun namotává na špejle růžovou cukrovou vatu, cirkusová kapela břinká ke slavnostnímu defilé lidského shonu a snažení, kterému se říká láska, a vyvolávač láká na pestrobarevné varietní křepčení. Klaun se rozhýřil u filmového žánru, karikatury tak prožívají stereotypy až do posledního vzdechu osobní zkušenosti a v obratech groteskního ochmýření. Klaun dokáže podbarvit rozkošné absurdity lásky a slouží mše za romantickou ironii, poté dychtivě znevažuje estrádní pompézností cirkusové manéže, přizpůsobil se pop-kultuře, vesele poskakuje na jedné noze kolem kruhu lásky a rozhazuje mezi diváky, za jejich nadšeného jásotu a frenetického potlesku, cukrkandle ze sněhobílých kornoutů. Klaun sic zlehčuje, ale rozdává k tomu i perníková srdce a sentimentální pohlazení. Průvodcem klaunova proslazeného dovádění je Djuna Berlín alias DJ (zajímavá Natasha Lyonne), dospívající slečna z liberální rodiny z vyššího středního stavu. Klaun si neodpustí své zlomyslnosti a dívčí mládí nechává vláčet pudy a pocity osudovosti v nadšené seznamování se s životem a intimitou světa. Hlavní mužskou postavou je Joe Berlin (příjemný Woody Allen), Djunin otec a spisovatel, pohybující se na trase Paříž - New York. Osamělost se tklivě ptá po důvodech netrvanlivého naplnění intimně romantických potřeb vnitřního světa. Klaun kuje pikle. Výraznou postavou příběhu je Bob Dandridge (velmi příjemný Alan Alda), Joeův nejlepší kamarád a úspěšný právník se šťastným intimním životem a mnohou starostí s tělesně citovým probouzením jeho četných potomků do života. Důležitou postavou je Von Sidell (zajímavá Julia Roberts), atraktivní kunsthistorička, křehká milovnice Tintoretta a Joeovo benátské osvěžení pochybující naděje a romantické potřeby. Klaun si neodpouští ironickou jízlivost. Významnou postavou je Skylar Dandridge (příjemná Drew Barrymore), mladá a zasnoubená Bobova dcerka. Pud se tu ale dostává do zásadního konfliktu s rozumem a stavovským očekáváním. Výraznou postavou je taktéž Steffi Dandridge (velmi zajímavá Goldie Hawn), bývalá Joeova a současná Bobova manželka. Dobrý původ, finanční nezávislost a spořádanost dobročinné menažérie ctihodné společnosti. K výraznějším patří také Holden Spence (příjemný Edward Norton), vytříbeně vychovaný a stavovsky výhodný snoubenec Skylar. A velmi výraznou postavičkou jest Charles Ferry (zajímavý Tim Roth), sociopat, a díky úsilí Steffi propuštěný vězeň. Láska a romantická představa dostávají klaunův nezbedný rozměr. Z dalších rolí: méně šťastnější Bobova dcerka - dvojče Laura Dandridge (Natalie Portman) a více šťastnější Lane Dandridge (Gaby Hoffmann), momentální mozkovou nehodou rebelující Bobův syn Scott Dandridge (Lukas Haas), věkem již zmatený dědeček (Patrick Cranshaw), tak disciplinovaná hospodyně Frieda (Trude Klein), či rodiče Holdena a ctihodní rodinní přátelé Arnold a Lynn Spenceovy (David Ogden Stiers a Scotty Bloch). Všichni říkají: Miluji tě, to je klaunova sarkastická náruživost a karikaturní odlehčení jím vybraného filmového žánru ve smířlivějších požadavcích pop-kultury. Aneb intimní hledání a sebepoznávání dospívajících dítek vyššího středního stavu a vztahové hašteření. Klaun těží ze své rutiny a zástupu populárních jmen. () (méně) (více)

Wormboy

Woody Allen a muzikal, tak to tu skutocne este nebolo. Niektore muzikalove vystupy su dokonca aj velmi podarene, komicka stranka ja klasicky vyborna a s tou romantickou sa Woody vysporiadal so skutocnou neznostou. 4,5/5* ()

gabin(a)

Když jsem si přečetla, že je to muzikál, vyděsila jsem se. A vida! Lehoulinké, miloulinké pohlazení v allenovském stylu. Paráda, musím vidět znovu! ()

Jermann

V mnohém typická i když nebývale romantická Allenova komedie plná absurdních a praštěných situací obohacená o hrstku milých tanečních čísel a starých známých songů. I'm through with love si tu s různými úspěchy zazpívali asi všichni, .. ale Tim Roth a Goldie Hawn překvapili asi nejvíce medovými hlásky. ()

KajusaK

První polovina filmu dokonalá..Vtipná, úžasné herecké výkony (N. Lyonne, D. Barrymore, J. Roberts..) a vyprávění ... Pak byl najednou zlom a vše šlo do pryč ..Slabé 4* .. Typický Woodyho film.. ()

Radiq

Jeden z nejlepších Woody Allenů, i navzdory tomu, že je to muzikál. Ale právě ty muzikálové vložky mě tam zaujaly skoro nejvíc. Jak se v každém prostředí všichni hned připojili a využívali i různé předměty a sami sebe. Nejdřív jsem měl trochu zmatek v postavách, ale to se časem vyřešilo. Ani Julia Roberts mi tam nevadila, přestože to ve většině filmů dělá. A Tim Roth mě tam zas překvapil a potěšil. A je tam fakt hrozně moc známejch herců. ()