Palindrome (S02E10) (epizoda)

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2015, 54 min

Nemuzu se zbavit dojmu, ze mel cely serial skoncit o dil driv. V teto epizode se totiz nestane temer nic zajimaveho, nic se nedozvime a strach o hlavni postavy (ktery divak 1. serie proste nema) je do nas vtlucen na zacatku celkem neobratne.(11.3.2016)

Tak, a máme tu finále 2. série výborného Farga, a můj názor na epizodu zní asi takto: Podle mě měli tvůrci tuhle sérii ukončit už předchozím dílem, kterej byl faktickej nářez. Jediné co se tu odehrálo bylo Hanzeeho "lovení" které předčasně skončilo, a poté následné úmrtí Eda které jsem fakt nečekal a bylo mi kvůli tomu Eda líto R.I.P. kamaráde, no a ještě následnější zatknutí Peggy, Lou začal žít spokojený život, Hank se díkybohu uzdravil, Mike dostal slušnou práci, a z Hanzeeho se stal Mojžíš Tripolský - který se objevil v s1e7 jako mafiánký boss Farga. Jinak se neodehrálo nic zajímavého. Líbily se mi odkazy na 1. sérii, jako např. už zmíněný Mojžíš, nebo moje velmi oblíbené duo - Mr. Numbers a Mr. Wrench (ten hluchoněmý). Tu 5 hvězdičku jsem dal za řádné ukončení všech dějových linek. Hlavní je u Farga příběh, a ten je zde opět jak v 1. sérii propracovaný do detailů, a všechny události menší i větší do sebe krásně zapadají, a to je u dnešních seriálů nevidí každý den. Já jsem s 2. sérií Farga hodně spokojen (hlavně kvůli hudbě a vizuální stránce) a neskutečně se těším na 3. sérii.(20.1.2017)

Obsahuje spoilery. Pocit totálneho naplnenia a uspokojenia a ukážkovo dôstojný koniec jednej z najlepších sérií, aká bola kedy nakrútená. V scéne "z budúcnosti", kedy sa nečakane vrátia postavy z prvej série, som ani nedýchal a žasol som nad tou úžasnou, nádhernou víziou, akú tvorcovia tohto seriálu mali. Zaujímavé je i "zvyšné" napojenie na prvé sériu. Spomínate si, ako sa v nej šerifkin otec v motoreste pýtal Malva, či sa náhodou nepoznajú z "udalostí v Sioux Falls"? Dal by som celú svoju výplatu za to, že preživší Hanzee následne podstúpil plastickú operáciu a stal sa z neho práve Malvo (a Lou ho spoznal napríklad na základe očí). A ono nie, prehral by som - z Hanzeeho sa nestal Malvo, ale "Mojžiš Tripolský“ (bradatý mafián, mihnúci sa v 1. sérii). Takže tvorcovia proste zabudli??? Neviem no, ale som rád, že nezabudli aspoň na dvojicu zabijakov z prvej série, ktorá sa v podobe detí mihne práve v tejto epizóde.(1.12.2016)

!!!SPOILER!!! Já jsem za tuto epizodu rád. Kompletně uzavřela druhou sérii takovým pro mě nevšedním způsobem. Ed podlehl Hanzeeho postřelení a Peggy byla zatčena. Příběh rodiny Gerhardtových se uzavřel už v minulé epizodě. Líbila se mi scéna kdy byl Mike Milligan a Gale Kitchen v sídle Gerhardtových a Ricky G si přijel pokrást nějaké cennosti. Milligan nakonec dostal práci jako kancelářská krysa. Co se stalo s Kitchenem jsme se nedozvěděli, bohužel. Lou Solverson žil dál šťastně se svojí manželkou a dcerou. Co jsem ale nepochopil byl Hanzee. Celou dobu se nejspíš schovával a podstoupil nějakou plastickou operaci (pouze moje teorie) a v první sérii ho můžeme vidět jako Mosese Tripoliho v čele Fargo Mob, které následně vystřílí můj oblíbený Lorne Malvo. Škoda Hanzeeho. Proč zde bylo UFO jsme se také nedozvěděli. Nevadí. Plný počet nedávám kvůli malé dávce akčních scén.(5.9.2017)

• kocik1

Jediná zásadní scéna v tomhle díle: přirovnání mafie k účetnictví. Jako vtípek dobrý, ale jinak jsem opravdu nepochopila, proč byl tento díl natočen.(28.8.2016)