Palindrome (S02E10) (epizoda)

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2015, 54 min

!!!SPOILER!!! Já jsem za tuto epizodu rád. Kompletně uzavřela druhou sérii takovým pro mě nevšedním způsobem. Ed podlehl Hanzeeho postřelení a Peggy byla zatčena. Příběh rodiny Gerhardtových se uzavřel už v minulé epizodě. Líbila se mi scéna kdy byl Mike Milligan a Gale Kitchen v sídle Gerhardtových a Ricky G si přijel pokrást nějaké cennosti. Milligan nakonec dostal práci jako kancelářská krysa. Co se stalo s Kitchenem jsme se nedozvěděli, bohužel. Lou Solverson žil dál šťastně se svojí manželkou a dcerou. Co jsem ale nepochopil byl Hanzee. Celou dobu se nejspíš schovával a podstoupil nějakou plastickou operaci (pouze moje teorie) a v první sérii ho můžeme vidět jako Mosese Tripoliho v čele Fargo Mob, které následně vystřílí můj oblíbený Lorne Malvo. Škoda Hanzeeho. Proč zde bylo UFO jsme se také nedozvěděli. Nevadí. Plný počet nedávám kvůli malé dávce akčních scén.(5.9.2017)

Tak, a máme tu finále 2. série výborného Farga, a můj názor na epizodu zní asi takto: Podle mě měli tvůrci tuhle sérii ukončit už předchozím dílem, který byl fakticky nářez. Jediné co se tu odehrálo bylo Hanzeeho "lovení" které předčasně skončilo, a poté následné úmrtí Eda, které jsem doopravdy nečekal a bylo mi kvůli tomu Eda líto. R.I.P. kamaráde, a následné zatknutí Peggy. Lou nakonec začal žít spokojený život, Hank se díkybohu uzdravil, Mike dostal slušnou práci, a z Hanzeeho se stal Mojžíš Tripolský - který se objevil v s1e7 jako mafiánký boss Farga. Jinak se neodehrálo nic zajímavého. Líbily se mi odkazy na 1. sérii, jako např. už zmíněný Mojžíš, nebo moje velmi oblíbené duo - Mr. Numbers a Mr. Wrench (ten hluchoněmý). Tu 5. hvězdičku jsem dal za řádné ukončení všech dějových linek. Hlavní je u Farga příběh, a ten je zde opět jak v 1. sérii propracovaný do detailů, a všechny události menší i větší do sebe krásně zapadají, a to se u dnešních seriálů nevidí každý den. Já jsem s 2. sérií Farga hodně spokojen (hlavně kvůli hudbě a vizuální stránce) a neskutečně se těším na 3. sérii.(20.1.2017)

• kocik1

Jediná zásadní scéna v tomhle díle: přirovnání mafie k účetnictví. Jako vtípek dobrý, ale jinak jsem opravdu nepochopila, proč byl tento díl natočen.(28.8.2016)

Obsahuje spoilery. Pocit totálneho naplnenia a uspokojenia a ukážkovo dôstojný koniec jednej z najlepších sérií, aká bola kedy nakrútená. V scéne "z budúcnosti", kedy sa nečakane vrátia postavy z prvej série, som ani nedýchal a žasol som nad tou úžasnou, nádhernou víziou, akú tvorcovia tohto seriálu mali. Zaujímavé je i "zvyšné" napojenie na prvé sériu. Spomínate si, ako sa v nej šerifkin otec v motoreste pýtal Malva, či sa náhodou nepoznajú z "udalostí v Sioux Falls"? Dal by som celú svoju výplatu za to, že preživší Hanzee následne podstúpil plastickú operáciu a stal sa z neho práve Malvo (a Lou ho spoznal napríklad na základe očí). A ono nie, prehral by som - z Hanzeeho sa nestal Malvo, ale "Mojžiš Tripolský“ (bradatý mafián, mihnúci sa v 1. sérii). Takže tvorcovia proste zabudli??? Neviem no, ale som rád, že nezabudli aspoň na dvojicu zabijakov z prvej série, ktorá sa v podobe detí mihne práve v tejto epizóde.(1.12.2016)

Závěrečná epizoda se sice tvůrcům povedla přesto hodnotím pouze čtyřmi hvězdičkami, po předchozích dvou dílech jsem byl tak namlsaný, že se mi tentokrát zdálo být tempo příběhu příliš pomalé. Každopádně šlo o kvalitní a důstojné uzavření druhé sezóny, pobavila mě odměna pro Mika Milligana i první setkání s pány Wrenchem a Numbersem.(24.2.2018)