Grinch

• USA The Grinch (více)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (CinemArt)

ajaxx

Mám rád Grinche, je to správně poťouchlý zlobivák. Klasická pohádka, kdy se i zlobivák napraví díky lásce a nákolnosti. Myslím, že to je zpracováno velmi dobře a animace určitě nezklame. Jedna z mála pohádek, která má úroveň v poslední době. ()

baron156

Určeno pro menší diváky, ale i tak velmi vydařené. Jako animák se zeleným mrzoutem co nenávidí vánoce se svým psem a uječenou kozou nesmí na vánoce chybět. ()

medveed

Děj je tedy hodně jednoduchý..., ale na druhou stranu, je to svižné, zábavné a hlavně vánoční, takže, jakožto milovník tohoto období, přihazuji jednu hvězdu. 70% ()

NikiVai

Grinch mě moc nebere, ale tak přece jen mi to nedalo a pustila jsem si i tohoto animovaného. A dobře jsem udělala! Tento Grinch byl už ve své zlé podobě vlastně laskavý. Film byl úchvatně animovaný, svižný a dost vtipný, několikrát jsem se opravdu od srdce zasmála. Opravdu jsem se skvěle bavila a všechny postavy si zamilovala. Určitě jsem neviděla naposledy. ()

mia.com

Hrana verze byla lepsi, takze ubiram hvezdu, ale jinak je to porad moc pekne. Uzasna grafika, je to vtipné, bavila jsem se. ()

ValtorLP

Hezky zpracovaná taková animovaná pohádka, která prostě dojme, vystihuje Grinche a jeho vlastnosti, nádherná atmosféra, animace, prostě všechno. Dokážu to i přirovnat kvalitou k původnímu originálu, který jsem už viděl snad sto krát, tohle jsem viděl teprve po třetí dnes na Vánoce a jsem spokojený. Takže s přehledem 4 hvězdičky, na Vánoční svátky potěší každého. ()

Tomas.Abi

Neznám knižní předlohu, ale tipuji že tato verze bude přesnější než ta hraná s Jimem Carry. Co se vizuálního zpracování týče, tak se nedá co vytknout. Animace je dokonalá, vše hraje Vánočními barvami a celý svět a jeho postavy jsou tak kouzelné. Proč mě to tedy nebavilo ? Příběhu a jeho postavám totiž něco chybí. Nevím přesně co, ale výsledek mi přišel takový neosobní. Jediná postava, která tam má opravdu srdce je pes Max, věrný společník pana Grinche. Cindy, nebo jak se ta dívenka jmenuje je fajn také, ale nějak jsem nepostřehl budování vztahu mezi ní a Grinchem. A Grinch ? Chudák sirotek, který nemá Kdovíky rád, ne protože by mu někdo někdy v dětství ublížil, ale protože zřejmě neuměl navazovat vztahy a proto se rozhodl distancovat ode všech, neboť si připadal nechtěný. I když jsem se snažil do postav vžít a chápat je, tak to prostě nefungovalo a celé toto Vánoční poselství vyšlo úplně naprázdno, že jsem neměl náladu tento film ani nijak hodnotit, protože jsem ani netušil jak a co mám hodnotit. Určitě ten film stojí za shlédnutí v čase Vánoc, protože se určitě najdou lidé a děti, kteří se na celý svět napojí a naplno si to užijí, ale oproti hrané verzi, která má také rozporuplná hodnocení mi zde vše jaksi vyznívá do prázdna a já se u závěrečných titulků cítil emocionálně prázdný také. ()

Peggyyy02

Když nebudu porovnávat se starým Grinchem, tak musím uznat, že to není špatné. Hezké zpracování a povedený dabing. Líbilo se mi vyprávění, které bylo formou básničky. Za mě palec nahoru. ()

Tulpa

Lehce nadprůměrná pohadková komedie s absencí jakékoliv záporné postavy, která je zaměřena spíše na dětské publikum. Někomu můžou obyvatelé Kdosic připadat jako ortodoxní vánoční sekta, ale je to vyloženě vánoční film, takže proč to pořadně nerozsvítit. Hezky zpracované a místy celkem vtipné. ()

bratr_jezek

Je příjemné si zahájit blížící se vánoční čas touto zdařilou zelenou "příšerkou". Když se sejde Grinch a jeho pes, je o zábavu postaráno, především pro děti. Dospělým to také uběhne svižně, takže z kina odcházejí všichni spokojení, a tak by to dnes mělo být. ()

Jackal07

Viděno v kině s dětma, před filmem promítán kraťas Mimoňů (výborný). Jedna z dcer odešla po cca dvaceti minutách do dětského koutku, druhá se zasmála asi jednou. Tím je řečeno vše - jestli to nefunguje na cílovou skupinu, těžko může na zbytek populace. Přerod Grinche do hodného mana je strašně nepřirozený. Naštěstí to má bez titulků cca hoďku dvacet, než se stihnete nudit, je konec. ()

Rider@

Vykrádačka cizích i vlastních animáků (Wallace & Gromit, Já, padouch, V hlavě atd.) v takové míře, že to bylo až do očí bijící. Humoru málo, poselství mdlé, spíše jsem se nudil. Jediné, co nelze upřít, je velmi kvalitní animace s množstvím detailů. Ti, co to považují za animák roku nebo nejlepší animák od Illuminations, byly asi na jiném filmu. CZ dabing se v tomto případě opravdu nepovedl, zbytečně film sráží ještě níž. Nebýt předfilmu s Mimoni, tak jsem hořce litoval utraceného vstupného v kině. ()

cica

Milé, vianočné, svetielkujúce, farebné... príbeh je určite na úrovni - sledovala som ako decká menili na Grincha postupne názor - na začiatku filmu sa im jeho správanie zdalo vtipné, smiali sa, ku koncu už komentovali jeho kúsky s neľúbosťou. Sklamal ma dabing, neviem, či tie verše ku filmu patria, ale nejak mi tam nesedeli. ()

AlesNitram

Dětem se to líbilo, animace kouzelná, svět Kdovíků úžasnej.. toť vše.. jinak je to úplně o hovně a s dost slabým a i trapným poselstvím o tom, že se vše dá napravit a bla bla bla.. No takhle debilní pohádku jsem dlouho neviděl.. 900 za kino v prdeli... OMG ()

PanIncognito

Snímku chybí význam a k příběhu z roku 2000 se ani z daleka nepřibližuje. Tato animovaná verze se sice snaží zachovat původní děj, ale výsledek je opačný. Grinch je spíše roztomile nevrlý, než ironicky jízlivý. Je mi docela líto, že film přichází vniveč. A co se týče dabované verze, tak ta je dost kostrbatá. :-( (viděno s dabingem) ()

hujerita

Pre mňa niečo medzi tri štyri hviezdy. Zopár momentov tam bolo super, niečo nedotiahnuté niečo natiahnuté, sem tam skvelý moment. Samozrejme, že ďeťom sa to páčilo, ako takmer každá rozprávka. Ja som bol trochen sklamaný, pretože som čakal viac zábavy. ()

Bion

Milá vianočná Grinchovka ktorá je na rozdieľ od tej filmovej s Jimom Carrym určená predovšetkým deťom. Nechýba humor vianočná nálada i kúzelné rozpravy o vianociach. Deti určite neurazí, no občas tento nádejný počin zíva prázdnotou a končí príliš fádne a urýchlene. Na rozdieľ od filmového spracovania chýba tejto rozprávke istá vážnosť a hranie na divákove city. Nemyslím, že do kina som šiel len vianočné cingilingi bong a bol koniec. Niečo tomu chýbalo a aj keď to vlastne nebolo zlé je poznať, že nejde o nejaké veľdielo na ktoré si o pár rokov spomeniete ako na Mimoňov a spol. Je to titul vianočný a tím i výnimočný, možno dokonca pozerateľnejší než film pretože v ňom odpadáva všetká tá bizarnosť temnota. No radšej by som dal prednosť knižke. Vianoce mi našťastie Grinch neukradol, spríjemnil ale to mi spríjemnil i náš vianočný stromček. A verím, že kým ho zložím späť na film už ani nepomyslím...možno tas až na rok. ()

vikitor

Hodně se mi tento film líbil. Nikdy jsem nějak nechápal jak může mít tak velké množství lidí v lásce zrovna tento dalo by se říct kultovní film sic přepracovaný do animované verze, která nebyla tak dobrá jako verze s Jim Carrey, ale dokáže zlepšit náladu a naladit vás do vánoční atmosféry. ()

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (více)