Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

Tereza11

Nejdelší Tarantinův film...za mě zbytečně, první polovina filmu mi přišla vysloveně nudná....pak už se to začně trochu vyostřovat....ale nebýt Samuela, Kurta a překvapivě Jennifer nedala bych tomu ani tři hvězdy...táhnou celý film tak, že mám vůbec chuť ho dokoukat. Nevěrohodná historka, která sice nabere ke konci pořádný spád, ,ale to nemění nic na tom že film prostříhat tak o hodinu nic by se nestalo...... Zkrátka od doby Killa Billa se mi jeho tvorba čím dál více vzdaluje... ()

harry456

Tarantino je zpět a vzdává poctu westernovým snímkům! Novinka Osm hrozných opět nepostrádá zběsilost a spoustu umělé krve. Scénář funguje na výbornou, děj je krásně plynulý a příjemně jej doprovází hudba Ennio Morriconea. Také musím vyzdvihnout kameru, kostýmy a herce, kteří podávají šílené výkony, jak je u Tarantinových snímků zcela běžné. Na druhou stranu mě zklamala nevyužitá účast Tima Rotha a štěk Channinga Tatuma, jenž by si rozhodně zasloužil více prostoru. Snímek Osm hrozných se ovšem víceméně povedl. Nejedná se sice o druhého Nespoutaného Djanga nebo Hanebné parcharty, fanoušci však budou jistě spokojeni. ()

pRaY_882

Pomalý rozbeh príbehu ktorý bol niekedy zbytočne naťahovaný nezáživnými dialógmi. Po polovici filmu to začalo nápadne pripomínať tiež Tarantínových Gaunerov. Avšak dlhodobé budovanie napätia bolo vyvrcholené klasicky Tarantínovsky. Quentin si viem naozaj dobre vybrať herecké obsadenie. Každá postava dávala filmu inú iskru a iný pocit z nej v každej kapitole. Divák sám nevie komu veriť a komu zasa nie. Avšak Samuel L. Jackson a jeho historka o zabití generálovho syna bola asi úplne najviac. Film sa naozaj oplatí vidieť. Za mňa 8/10. ()

Konev

Napínavé, skvěle zahrané, poutavé, ale zbytečně moc krvavé. Co bychom ale jiného čekali od Tarantina? ()

lazyman

Quentin Tarantino opět nezklamal. I když byl začátek filmu hlavně o povídání, tak od poloviny to dostalo ten správný šmrnc se spoustou překvapení a očekávaným koncem, i když se happyend nakonec nekonal a zůstalo tak nějak otevřené... Co se týče hereckého obsazení, tak tomu nelze vůbec nic vytknout, skvělý výkon předvedl Samuel L. Jackson a Kurt Russell, a velmi mile překvapila Jennifer Jason Leigh, která postavu Daisy zahrála velmi přesvědčivě a "nechtěl bych ji v noci potkat" :-)) Také se mi líbil, i když to byla malá role, Channing Tatum, který do teď hrál většinou samé "klaďasi". Čeho mohlo být víc, tak hudba od Ennia Morriconeho. Celkově na mě film nechal velmi dobrý dojem a určitě ho zhlédnu ještě několikrát, tak si těch 5* zaslouží. ()

Helgard

Je to nádherný film. Atmosféra toho, na co se chodilo s holkama do kina, když se řeklo pojď na film...Tarantino je skutečně talent na tuhle práci. MIluju ty dlouhéééé dialogy a hru očí a emocí. A když na to příjde, tak mne zcela uchvátila postava generála, který měl prvoplánově přežít jako jediný a nakonec byl jako první mrtvej. Ne skutečně tohle je excelentní dílečko. Těším se na další. ()

Jimclark

Kdybych to měl ultra zkrátit, tak se jedná o 2 hodiny tlachání, načež se všichni navzájem šerednými způsoby sprovodí ze světa. :-) Následující souvětí jsem původně psát nechtěl, abych se někoho nedotkl, ale jelikož nemám ani bod a mé komentáře stejně nikdo nečte, tak si to přirovnání klidně dovolím. Pozor, teď to přijde: JENŽE naštěstí od té "novinkové, skoro stejně dlouhé chujoviny odehrávající se ještě asi tak o 50 let dřív, s lovcem kožešin Di Capriem" (ano, myslím tu za kterou získal prvního Oscara a jejíž valná část mě málem unudila k smrti) je to tlachání a provokování velmi poutavé a napínavé, a závěrečné krveprolití beru už jen jako třešničku na dortu. Za mě velká spokojenost. ()

Controlor

Odseknout první hodinu, film by se stal aspirantem na super anti-western. První hodina zdlouhavější, připravovala si přechod na senzační atmosférickou pochoutku. ()

hanzikk

Z tohohle si bohužel na záď nesednu. Opravdu ne. Možná kdyby to nebylo tak enormně natáhlé, tak by to možná trochu vykompenzovalo tu děsnou hudbu z nepovedeného hororu ze 70tých let a ten typ konce, který opravdu nemusím. Určitě to mělo na víc teda. ()

sml41

je to už nudné a trapne... čo film od Quentina to vše len okopirované z predchadzajucich filmov.scénarov. Myslím, že jeho film už spoznám z 10km s 5,5promile od začiatku keci...keci, dej ktorý sa neustále zamotáva a nedáva zmysel, stále ste v napätí a čakáte kto koho odbachne... no nato si treba počkať dve hodiny. Čo ma znechutilo: - opäť samochvala o koľký film sa jedná od pána režiséra - ešte je len 26 min filmu a už som napočítal 3 chyby vo filme v strihu scény - miestami fakt priblblý vyber hudby - opäť trápne "ukecané" zdlhavé dialogy mam pocit, že sa Tarantíno snaží prekonať svoje filmy ale Kill Billa-moja srdcovka- či Pulp Fiction už nikdy neprekoná velké plus čo sa mi na jeho filmoch páči je autentičnosť scén a dobov.kostímov ()

Janek14

V první půlce, která nabízí přehled typicky skvělých Tarantinovských dialogů, se postupně divák seznamuje s postavami a jeho sympatie se přesouvají od jedné k druhé. Hlavně při prvních 15 minutách, odehrávajících se v zasněžené krajině, jsem litoval, že jsem film neviděl v kině a připravil se tak o dokonalé záběry v tomto unikátním formátu. Asi po hodině a čtvrt (ve které se rozhodně nenudíte) se objeví podnět k roztržce a následuje typická Tarantinovská akce, o krev není nouze (až se z toho zvedá žaludek) a vše provází Morriconiho legendární hudba. Detektivní zápletka a postupné odhalování skutečných tváří postav dodává skvělé napětí. No a ta slow motionová přestřelka byla výborným (zdaleka nekončícím) vyvrcholením. Sice souhlasím s některými kritikami, ale nemůžu si pomoci mě to stršně bavilo :) ()

danny79

Tak pro me asi nejlepsi film, ktery jsem letos videl. I v omezenem prostredi a pouze s nekolika malo herci dokazal Tarantino vykouzil filmovy koncert. Ac nejsem jeho priznivcem, zde dokazuje, jak zkusenym reziserem je. I pres banalni pribeh a mimoradne dlouhou stopaz ma film po celou dobu hutnou atmosferu, napeti, mimoradnou kameru i dialogy. ()

Cezar209

Tarantino, Tarantino...ako to ty len robis...(podstatne je ze dobre). Tentokrat western...inak vsetko po starom :o) ...opat si vystaci s 5 min exterieru a potom sup vsetci do jednej zimmer...(len s tym rozdielom,ze tu nemuseli ani presuvat nabytok pri jednotlivych klapkach). Tazko komentovat pracu majstra svojho remesla. Rukopis scenara je jasny ako 40 stupnov u mna v pokrovi ked je vonku 30. A herci ? ..ako to bolo ? ..ty nevies kto je SLJ ? to je ten cernoch co hraje v kazdom filme :o)) Ja som sa bavil, mam rad Tarantina aj SLJ...mam rad humor ktory Tarantino zasifruje do dialogov po ktorych tecie krv (filmarska)...tento chlapik ma nikdy nesklamal. ()

Sofius

Pro mne osobně jako fanouška westernů jde o veliké zklamání a s přehledem nejslabší Tarantinův film. Herci, kompletně všichni do jednoho, neskutečným způsobem přehrávají a podezřívám je, že jako přípravu k natáčení absolvovali několik lekcí od Jana Přeučila s Danem Nekonečným. V předchozích Tarantinových dílech herecky výrazný Christoph Waltz vždy našel správnou míru na dobré straně vkusu, ale zde jako by se jej pokoušeli napodobit všichni a přitom onu hranici překročili, takže jejich herecký projev se většinu filmu pohybuje v oblasti patosu. Přestože hudba Ennia Morriconeho dokáže "vždy" z průměrneho filmu udělat nadprůměrný a z podprůměrného alespoň průměrný, toto veskrze patetické divadelní představení už nezachrání ani originálni filmový soundtrack. V tomhle filmu se nepovedlo úplně všechno a Limonádový Joe v porovnaní s doslovně hroznou osmou působí jako seriozní psychologicky propracovaná studie do hlubin pistolníkovy duše. ()

Speedy115

Film na který jsem se těšil už od vyhlášení premiéry mě nejen okouzlil svou stále napjatou atmosféru, ale také jsem se v tom filmu ocitl i já sám, po boku Morgana Freemana jsem se chtěl co nejdříve zbavit těch zloduchů co se snaží zachránit tu nebohou ženu co připomíná spíše ďábla než někoho s ženským pohlavím. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz