Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

cineczeck

Drsná konverzační scéna z bohem zapomenuté hospody plných podivných existencí Divokýho západu je úžasná...a ta trvá v podstatě celý film:).. ()

janisricos

(Spolier alert) Tenhle film mi připomněl Hru o trůny. Intriky, smrt oblíbených postav, smrt neoblíbených postav, spousta krve atd... až Vás přestane zajímat jak to dopadne, protože máte pocit, že všichni umřou a film prostě skončí a nic víc. Herecké obsazení bylo grandiozní. Atmosféra budovaná do takové hustoty, že by se dala krájet. A ke konci filmu se to vše zvrtne v krvavou lázeň ( tím koncem myslím poslední hodinu, protože to má ukrutnou stopáž). Krvavou lázeň, kterou od Tarantina čekáme a kterou chceme. No a zaplaťbůh za happyend, jinak bych ten film hodil do koše. P.S. Ta širokoúhlá kamera byla super. ()

karelondatra

Řemeslně první třída, i příběh jako takový mi přijde fajn, ale jeho zpracování mě divácky nechytlo. V podstatě jsem se filmem pronudil, a to nejen nekonečným, hodinu a půl dlouhým úvodem. I akčnější konec mi přišel - stejně jako celý film - nezáživně ukecaný. ()

Vector18

Další povedený western od Quentina Tarantina. Na filmu mi bylo zvláštní že mimo začátek se celý odehrává v jedné velké místnosti. Hodně se mi líbili výkony herců, akce a příběh. Film předčil moje očekávání.90% ()

mudo1982

Tarantino si to po Djangovi u mňa trochu vyžehlil hoc aj tak mám pomerne silný pocit, že mu už dávno preplo :) Edit: Po druhom zhliadnutí dvíham na max, proste mi to sadlo ()

k.rakonos

Nepatřím k Tarantinovským fandům, přesto jsem byl na označení filmu "western-drama-thriller-mysteriozní" zvědavý. Ale s každým jeho filmem ty davy fanoušků chápu ještě méně. Že by patřili všichni někam k psychologovi? Nesmyslná délka filmu, kdy se člověk víc jak půlku nudil, zbytek obstarala až přehnaná vyvražďovačka, která jak jinak, útočila hlavně svoji brutalitou v detailech. A ty občasné vtípky mi tam taky neseděly, nebo to měla být parodie? Příště doufám strávím 3 hodiny smysluplněji. ()

Denzen

Pre mňa je toto jeden z najlepších Tarantinových filmov. Rozjazd bol úplne v pohode a konverzačky s odhadovaním, kto zomrie a kto prežije absolútne perfektné. Záverečná prestrelka s kopou krvi už bolo len sladké zavŕšenie výborného filmu, na ktorý budem ešte dlho spomínať. ()

sophianne

Drsné, kruté, divoké, bez přetvářky a falešných mravokárných kydů, natož s nějakou politickou korektností. Vůbec. Tohle je pravý Tarantino, famózní vypravěč jednoduchého příběhu v době, kdy slovo humanita neexistovalo. Přesto lidské a zkrátka na dřeň. Dá se tam vidět autorova záliba v krvavých béčkových filmech a místo, aby to filmu a příběhu a postavám ublížilo, je to celé takové uvěřitelnější. Bomba. Ale dám si určitě nějaký čas oddechu, než bych si tu krvárnu pustila znovu. ()

Filmyx

Ohó, plné překvapení a skvělých scén, ale také scén zbytečně natahovaných, mezi akcemi by to chtělo trochu prostrihat. I tak ale dost dobré! ()

insky

U Taratina zvyknutý na väčšiu akciu a prestrelky. Táto verzia filmu je viac divadelným predstavením ktoré ničím neurazí, a divák je vtiahnutý do deja filmu, avšak....nie je to tarantinovka na akú ste zvyknutí, tak nečakať veľké akcie, i keď záver je cool.:) ()

Arnien

Přehnaně krvavá mr*ka s přemírou násilí (hlavně na ženě) a v podstatě nijakou zápletkou, která se táhne dlouhý 3 hodiny, během kterých si chcete vypálit oči. Myslím, že v tý době lidi ani nebyli takový kokoti, jako se v tomhle filmu zobrazuje. ()

stret

Sfilmované komorné divadelné predstavenie. Bude sa zdať dlhé každému, kto chce porovnávať tento film so schémou súčasného pop filmu - "nabúchame bombastickú digitálnu akciu každých 5 minút a jednu veľkú na záver, aby sa nepovedalo, že sme neminuli peniaze". To je ale problém diváka, nie tohoto filmu. Vynikajúca kamera. Perfektná hudba. Skvelé dialógy. Čo sa týka násilia, je tradičnou Tarantinovskou humornou nadsádzkou. Úžasné herecké dialógy, obzvlášť S. L. Jackson a Jennifer Leigh. Výživné a zábavné. ()

Drslw

Newyorská liberálne konverzačná divadelná detektívka, v pravej chvíli brutálne vyvrhnutá, aby z krvi a čriev povstal prastarý Tarantino... A vlastne má ten Tarantino pravdu - dosiahnuť historickú a logickú vierohodnosť je vo filme také ťažké a nakoniec aj zbytočné, že je vlastne lepšie sa už o to ani nepokúšať. Diváci sú dnešní a aj tak to zožerú, špeciálne ak sa voláte Tarantino - a je už v tomto prípade aj jedno, ak porušujete všetky pravidlá žánru, ba čo žánru - i celej klasickej kinematografie. A strašne dobre sa na to pozerá... ()

ynteligent odpad!

Tarantina mam vcelku rad, ale co chcelo byt toto, tak to vazne netusim...ak mi niekto vysvetli ze co na tomto filmovom skvoste malo byt aspon na jednu hviezdicku, tak ma u mna pivo. Myslim si, ze ak by toto iste natocil nejaky Honza Musil z Poděbrad, tak tu ma hodnotenie max 15 %. Ale jak sa k tomu napise Tarantino, tak sa v tom kazdy snazi najst hlbsi zmysel bez ohladu na to ze to je strasna hovadina. ()

PavolJay

Osem hrozných je môj prvý film od Tarantina a môžem povedať, že mu šancu ešte dám. Stopáž síce poriadne premrštená, ale do deja som sa dostal a prešlo mi to pomerne rýchlo. Mnohým ľuďom vadí, že Tarantino vykráda sám seba (toto ja zatiaľ posúdiť nemôžem), ale mne prišli dialógy, napriek tomu aké boli dlhé, zaujímavé. Na môj vkus príliš veľa mŕtvych, neviem či je úplne pre mňa záver v štýle všetci sa pobijú, ale budiž. Hodnotím takými lepšími 3 hviezdičkami s tým, že na Tarantina si ešte posvietim. ()

Jony49

U tohoto filmu jsem očekával a doufal jsem, že dostanu stejnou, nebo i větší dávku zábavy jako u Nespoutaný Django. Sice byl protáhlý a dlouhý začátek, ale to co si pro nás nachystal Quentin Tarantino poté mě opravdu nezklamalo a proto je tento snímek jeden z mých oblíbených. ()

Kresloun

překonat prvních 30 - 45 minut to bylo snad to nejhorší co se mi za poslední dobu stalo. Fakt mě to nebavilo, nuda nuda nuda. Konec filmu se ale rozjel a doslova mě přikoval do křesla. Jen jsem na rozpacích. Ten úvod je tak na 2* a konec na 5*. Průměrově jsou to 3,5* což bohužel nejde dát. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz