Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Všivák

Skvělý humor. Upíři z takové té domací roviny. Jejich zábavy a strasti. Aportování vlkodlakům. Netopíří souboj. Pevná strava. Prostě paráda. "Nemůžeš jít přece na ples v kostýmu Bladea. Vždyť je to lovec úpíru!" Mojo nejoblíbenější postava je jednoznačně Vladislav (Vlad Nabodávač). ()

klima777

Občas vtipné; především však předvídatelné. Chce to prostříhat a doplnit zásoby čerstvé krve... Idea mockumentary zdála se býti skvělým nápadem, leč výsledek je poněkud suchopárný. IMHO. ()

Jacob23

Objektivne je to za 3* ale za tu originalitu a spravne fanouskovsky pristup k latce musim tu hvezdicku pridat..Respekt co se da zvladnou s partickou poloamaterskych nadsencu a rucni kamerou ()

drackula

Neskutočná paľba absurdných vtipov, ktoré boli zväčša založené na triviálnych problémoch bežných vampírov. Skvele som sa bavil a tak odpoustím aj tých zopár hluchých miest. 90% ()

mcleod

Ze života upírské komunity v novozélandském Wellingtonu. Jde o výbornou komedii, která reaguje na módní upírskou vlnu tím, že se snaží upíry ukázat v trochu lidštějším světle a poukázat na jejich těžký život a všechny problémy, které musejí řešit každou noc. Nenucený humor je skvělý, dokumentární forma dodává filmu výborný parodický rozměr. https://www.youtube.com/watch?v=bs2kVatQKkA ()

vyfuk

Asi takhle? Může vlastně skoro začínající tvůrce oslovit něčím lepším než fake dokumentem, který je neuvěřitelně originální, vtipný a zároveň za nízkou cenu? Dokáže ohromit lépe než něčím malým, ale vlastně neuvěřitelně velkým? Tohle byl ten případ. Samozřejmě nešlo vyloženě o prvotinu, ale Waititi ukázal svůj originální talent spolu se skvělým a úderným smyslem pro humor v jednom. Ve výsledku, mohlo to dopadnout lépe? Velmi dobře jsem se bavil, ať už nad tím humorem a nebo silně propracovanou a logickou stránku celého "vesmíru" zde vytvořeného. Někdy by se člověk bál, že se to sklouzne do nějakého mrtvého bodu, do kterého příběh doklouže, ale ne. Když se tam málem stalo, vždycky se něco našlo, aby to bylo opět oživeno. Což v tomto případě bylo příhodné. Z nenápadné blbosti se stala neuvěřitelná úžasnost. ()

Lenulinka

No... tak já teda opravdu netuším, co se na tom vám všem líbilo. Ano, nápad je to dobrý, dokumentární zpracování zajímavé. Ale nečekala jsem, že upíří život může být taaaaak nudný! ()

DeathTheKid

Ať mě pochčije vlkodlak na holé záda, ale já právě viděl snad nejlepší film s upírskou tématikou. Brutálně hravé, sebeparodující a výborně zahrané. A vůbec samotná myšlenka spojit upírskou tématiku s dokumentárním kabátem, to je podle mě revoluční. A v mixu s "borat" soundtrackem a vynikající kamerou přede mnou teď vyvstává otázka. Mám téhle super svěží ujetině dát 5*? Mám, protože si to tento rok zaslouží z komedií určitě nejvíc. ()

Trapper33

Dost originální a dobře natočený filmek. Hororově nepůsobí vůbec, převažuje komedie, ale neni podpořena dostatečným množstvím vtipných situací nebo momentů. Celkově ale zábavná podívaná, které vévodí Taika Waititi a scény s Vlkodlaky. ()

vitekpe

Mockumentary o upirech, vlkodlacich (a dalsich stvorenich) na Novem Zelandu, zasazene do soucasnosti a tezici z teto konfrontace (bytosti/soucasnost). Ja se skoro nezasmal. Za par vtipu ty dve hvezdy dam, ale...doporucit bych se bal. ()

Firebug

Chápu, že to na nějakém fesťáku (mezi snímky o hledání své vlastní identity, o odcizení v rodině, či o teplých kovbojích žeroucích puding) muselo působit jako zjevení. Ve skutečnosti však What We Do in the Shadows taková "řachanda" není. Oceňuji nápad a zpracování (i triky jsou v pohodě), ale bohužel jsem se nebavil tak, jak jsem po shlédnutí traileru (dost těch lepších vtípků je právě v něm) očekával. Znatelně tomu schází nějaký uzavřenější příběh a i přes sympaticky krátkou stopáž, se tam stačila vkrást nuda. Postava Viaga mě krátce po úvodu začala štvát. Lepší 3*, pokud se ale někdy tvůrci odhodlají k tomu sitcomu, dejte mi vědět do pošty ;-) ()

toffy

Ono to je take primitivne, az je to cele dobre a vtipne. Skoda fakt tych antivtipnych scen, ked si poviete, preco to vlastne pozerate. ()

leon_id

Mel jsem uprimnou radost, ze jsem na tohle dilko kapl, ale po jeho zhlednuti musim rict, ze se jedna o promarnenou moznost na zcela originalni, kultovni a bezkonkurencni terno. Z vysledku jsem natolik rozpacity, ze jsem nakonec rad za tech pouhych 86 min, protoze film nebyl pripraveny na delsi trat a nekdy v pulce uz mu dochazel dech (trosku to napravil zaverecny proslov hlavniho hrdiny). Vetsina postav mela slusny potencial, ktery by se dal vlozit do kratke serie sitcomu, ale tehle podobe muzu dat max 70% ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny