Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

schizmo

Mě se to od začátku nezdálo, nasazovat hororové postavy na takový ten suchý britský humor. Navíc tady je fakt málo čemu se zasmát. Jakožto hororový fanda mám asi problém se zlehčováním tohoto tématu, pokud to není uděláno opravdu vyjímečně. A to tahle parodie určitě nedělá. ()

zdepapepa

Klidně mě zvěte Jaxorcist, ale na můj vkus to byl až příliš velký sausage fest osob, které (mi) nebyly sympatické. Film hraje celou stopáž na jednu notu, jako krátký film nebo série skečů by se mi to líbilo daleko více, takhle jsem občas sjížděl k ukazateli času, kolik mi ještě zbývá. Co tak film může nabídnout? Vynikající výpravu, kde vše hezky barevně ladí, žádná ze scén nevypadá prázdně a pomáhá dotvořit iluzi skutečného bydliště několika upírů. Profesionálně zmáknuté nadpřirozené schopnosti upírů i jiných stvoření. Na prstech jedné ruky bych však spočítal, kolikrát jsem se od srdce zasmál. Ještě méně bych napočítal momentů, které byly děsivé. Film pro mě spíš byl vhledem do života nadpřirozených bytostí, který tak často na obrazovce není vidět - na první pohled nudně obyčejný, bez životně důležitých dramat, s realistickými reakcemi i důsledky. Radši bych však viděl mockumentary (a že už jsem jich hezkou řádku viděl) o Jackie, vlkodlacích nebo o větším průřezu napříč demografií upírské komunity. ()

TheDon

Začínám přemýšlet, že začnu hodnotit filmy podle toho, jak moc brzo jsem u toho usnul. A s klidným srdcem můžu říct, že kurevsky brzo. Takže druhej pokus (dávám tomu i druhý šance ((kromě birdmana)) protože se rád nechám překvapit ), kterej sice vyšel a viděl jsem celej film, ale nebylo to příjemný překvapení. Byla to megaextrahomokreténská twilight blbost s asi dvěma vtipnejma momentama.Netušil jsem že Vlad je taková trubka a zbytek upírů jsou bukvy. Komedie? Se asi přestěhuju za Frodem do Krajinky nebo co, abych věděl co přesně mysleli ti pomalovaní ma(g)oři slovem komedie ! Fucking hell. Jedna za 8000 starýho Petera a druhá za velice zřídka vtipnýho Viaga. 35% ()

honajz2

Hm, takže další "kult", který nechápu... 76%? Viděli jsme všichni stejný film? Já jsem totiž viděl komedii s jednoduchým humorem, strašně jednoduše podaným a někdy i několikrát zopakovaným nebo zbytečně dovysvětlovaným, abychom to, jo, všichni pochopili. Navíc mi vadila naprostá absence děje. Nápad to má sice skvělý, pár nápadů pobaví, ale na celovečerák to fakt není. Na seriál s minutáží epizody zhruba 20 minut, proč ne, kdyby se toho chopil někdo jiný. Nevím, možná nemám smysl pro humor, ale to bych netvrdil. Spíš jenom i od humoru čekám něco víc, něco buď inteligentnějšího nebo ujetějšího. Ale v tomhle podání? Meh. 2* ()

Rodriguez

Originální nápad filmu, to musím nechat, ale na druhou stranu mu hodně ubírá styl FF, který je nesnesitelný! Takže pokud milujete česnek, stříbro, dřevěný kůl, rakve, upíry a zvrácený humor, tak je tenhle snímek určen přímo pro Vás. 40% ()

necisty

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. Je zajímavé najít film nacházející se bez problémů v červených číslech, který mě doslova zklame. O to je to víc zajímavé, když je to při 3 500 hodnoceních. Asi mě nejvíc štval formát, kdy je jakože natáčen dokument a tu a tam se vzpomene na to, že přece ty kamery musí někdo držet. Chápu, že je to od začátku bráno jako prd*l a párkrát jsem se zasmál - za to ty dvě hvězdičky, ale pak už mi to přišlo jen hloupé se spousty hluchých míst. Myslím, že nebýt Stmívání a zarytých kritiků, kteří na tuhle parodii čekali, by to neobstálo. Nekritizuji to protože se mi to naváží do Stmívání (takových už bylo), ale protože se mi to fakt nelíbilo. ()

animaxis

Pro mě film pouze na oddech, který mě moc nezaujal svým vzezřením ani stylem natočení. Většina vtipů u mě příliš nefungovala, i když se našlo pár takových, při kterých jsem se zasmál. Herecké výkony z mého pohledu nic moc, což teda naštěstí neplatí pro upíry Vladislava a Petera (zrovna s Peterem se mi líbili všechny vtipy). Nečekal jsem, že kromě upírů se zde objeví i jiná nemrtvá stvoření, takže jsem byl chvíli mile překvapen, ale nakonec se z toho stejně vyklubala jen jedna malá potyčka s vlkodlaky v Severní čtvrtce (ano, tam se také natáčel Pán prstenů). Celkově na mě film zapůsobil podprůměrně, ale pokud máte dost upířího patosu, tak doporučuji dát filmu aspoň šanci. ()

tatanapope

V prvních asi 10 minutách byl příjemný sarkastický humor , který mě opravdu bavil , pak ale z nějakého mě neznámého důvodu se to proměnilo v nucený chvílemi až trapný humor a celkově mi to zkazilo dojem z filmu . Zbytek filmu mě v podstatě nebavil , kamarádi upíři , co spolu bydlí v bytě na mě zkrátka dojem neudělali . ()

klima777

Občas vtipné; především však předvídatelné. Chce to prostříhat a doplnit zásoby čerstvé krve... Idea mockumentary zdála se býti skvělým nápadem, leč výsledek je poněkud suchopárný. IMHO. ()

Lenulinka

No... tak já teda opravdu netuším, co se na tom vám všem líbilo. Ano, nápad je to dobrý, dokumentární zpracování zajímavé. Ale nečekala jsem, že upíří život může být taaaaak nudný! ()

vitekpe

Mockumentary o upirech, vlkodlacich (a dalsich stvorenich) na Novem Zelandu, zasazene do soucasnosti a tezici z teto konfrontace (bytosti/soucasnost). Ja se skoro nezasmal. Za par vtipu ty dve hvezdy dam, ale...doporucit bych se bal. ()

korndaddy

Není upír jako upír a není komedie jako komedie.... A tady se hold trochu nezadařilo a mě nejvíc zajímá, jak je možný, že tahle podprůměrná rádoby komedie posbírala celkem 75 procent? To je pro mě větší otázka, než to jak si upířy chodí na dízu.... ()

Seti

Tak tady jsem se nemile nachyal. Očekával jsem netradiční hororovou komedii ze života nočních (ne)tvorů, u níž se výborně pobavím, a dostal převážně nezáživnou záležitost, u které můžu potvrdit jen tu netradičnost. Film, u něhož mě pobavily dvě scény (vylepení fotky do rakve a policejní zadržení pachatele zvířecích útoků) nemůžu s čistým svědomím označit za komedii a už vůbec ne za zábavný film. What We Do in the Shadows je podivný nízkorozpočťák natočený dokumentárním stylem, jež si bere na paškál zajímavé téma života vampýrů v moderní společnosti, a jež se bohužel málokdy trefuje do mého smyslu pro humor. ()

Hanys_

Poloamatérská fan blbinka. Zkrátit o polovinu a byl by z toho čupr šílený pilot , protože některé scénky jsou dost povedené. Ale jako celek se to až moc rychle vykouří z hlavy. ()

zelvicka.

Podle divácké ankety i výrazů a nadšení všude kolem jsme s malou koalou dospěli k názoru, že jsme asi jinde. Film prvoplánového a předvídatelného humoru mně bránici nerozhoupe. ()

mosnak

Ouuuu, musím se přiznat, že jsem čekal úplně něco jiného. Čekal jsem potemnělou atmosféru s parádnima horovýma prvkama. Omyl! Novozélaňďané natočili lehkou komedii, která mi při pohledu na hlavního upírského představitele připomínala seriál o Červeném trpaslíkovi. Nápad nebyl špatný a realizace zůstala někde uprostřed cesty :-( bohužel - 34% ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny