Ten, koho miluji

• USA The One I Love

Ethan a Sophie (Mark Duplass a Elisabeth Mossová) se po letech soužití ocitnou na pokraji rozvodu. Vydají se na víkend do krásného prázdninového domku, aby se pokusili zachránit své manželství. Na první pohled romantický a poklidný únik z reality se záhy promění v neskutečné drama, když je nečekaný objev donutí podrobit svůj vztah i společnou budoucnost těžké zkoušce. (Cinemax)

PauloZ

Velmi solidní mindtralalá. V základu to sice nemá daleko od Coherence (kterou doporučuji), ale proč ne. Je to zpracované svým způsobem a rozhodně není nouze o napětí a záhadnost. Sice to říkám pořád, ale mám tyhle nezávisláčky rád, většinou umí potěšit :) ()

kareen

Asi jsem trochu mimo, ale moc nechápu zdejší poměrně lichotivá hodnocení. Ten ústřední nápad sice je jakž takž originální, to nepopírám, bohužel to zpracování, které se od něho odvíjí už je totálně jalové. Není to romantické ani strašidelné,napínavé, legrační, není to žádná propracovaná studie rozpadajícího se vztahu, prostě jen takový prazvláštní nevzrušivý patvar s dosti průhledným koncem, odehraný prakticky jen ve dvou lidech. Elisabeth Moss znám z Mad mena a líbila se mi i v Top of the lake, ale tady mě zas dvakrát neoslnila, což bude dané nejspíš tím, že se její Sophie chovala neuvěřitelně pošetile a iracionálně, až jsem měla občas chuť s ní zatřást, ať se konečně vzpamatuje. A vůbec, celkově jsem se u toho nudila. Kdyby to mělo aspoň nějakou zajímavou atmosféru... ()

MartinezZ

Nesmyslné chování v nesmyslné situaci s nechutně očekávaným koncem. Ta situace samotná mi nevadila, ale chování ústřední dvojice aktérů už mi nesedělo a celý zbytek byl nuda se zcela očekávaným zakončením, které mi začalo být jasné při prvním setkání jedné z postav ve druhém domě. Pak už to bylo jen zbytečně natahované a vyplněné vatou. Škoda. Ten "solidní mindfuck" se jaksi nedostavil. ()

Bakllazaan

tohle musím vidět znovu, protože takový mindfuck na konci se nedá zvládnout na poprvé. Jinak kvalitní přirození herci a téma:dokážeme se stále milovat? ()

Alementina

Konec jsem sice ocekavala, ale i presto nadherna sci-fi vztahovka. Sice to podezirave chovani bych spise ocekavala od zeny nez od muze. ()

Remedy

To žánrové vymezení "romantická komedie/drama" je třeba brát velmi s rezervou (což zjistíte už v první půlhodince). Aniž bych vyzradil pointu či propálil nějaký zásadní spoiler, tak mohu konstatovat, že si budu případného párového terapeuta vybírat vždy velmi pečlivě. Velmi zábavná mindfuck hříčka, kterou si užijete o to více, čím méně o ní budete dopředu vědět. Skromnější 4* za neotřelost a nápaditost. [70%] ()

Aljak

Svojim charakterom a námetom mi to dosť pripomínalo minuloročný film Coherence, kde sa to tiež celé točilo o paralelných "dvojníkoch" alebo ako to nazvať. V tomto prípade sa však aspoň lepšie orientovalo, keďže sa to celé točilo len okolo manželského páru. Prvá polovica síce až tak nezaujala, resp. nevedel som ani, čo si o tom celom myslieť. Potom to nabralo úžasný spád, ktorý bol dokonalou ukážkou vzájomnej (ne)dôvery oboch manželov. Najlepšia na tom celom bola tá neustála manipulácia medzi všetkými zainteresovanými osobami. Škoda, že Ethanov sa dalo rozoznať podľa okuliarov a rozličného temperamentu, takže to dosť uľahčilo identifikáciu, v tomto prípade to však nebolo až také pozitívum. Aspoň že obe Sophie boli také viacmenej na nerozoznanie, čo napokon zohralo zaujímavú úlohu. Fakt dobré, teda až na ten trochu slabší začiatok. ()

Hees

Tento film mi pripomenul film Coherence, ktorý sa tiež natáčal v podstate v jednom dome (v prípade Coherence sa v podstate odohrával vo viac domoch, ale to by ste pochopili len keby ten film uvidíte). The One I Love a Coherence sú malé slušne vymyslené filmy (Coherence je lepší film). Proste v tomto filme tvorcovia zobrali dvoch hercov (plus nejakých len na pár sekúnd) a natočili všetko v jednom dome. Dvaja hlavný hrdinovia hrajú obstojne. K tomu všetkému je tu určitá dávka záhadnosti a tajomnosti v príbehu. Postupne sa film, ktorý je vlastne ako tu je napísané Romantický / komédia stáva skôr drámou a k tomu treba pridať ešte žáner mysteriózny, alebo nejaký podobný žáner, s ktorého je cítiť, že tu ide o nejakú záhadu. ()

honajz2

Zajímavý a dejme tomu i originální nápad (ačkoli jsem ho viděl v jednom starším filmu, protože v něm to ale je finální zvrat, neřeknu jeho název), ale ne úplně nejlíp promyšlený. Hlavně mi tedy vadí to, že je to celé poměrně předvídatelné, včetně toho "šokujícího" konce, který jsem odhadoval od té chvíle, co se ukázalo o co jde. První dvě třetiny to šlapalo docela dobře (byť i tam to místy drhlo), ale v poslední třetině už jsem začínal mít pocit, že tvůrci přesně neví, jak to vést, navíc to finále šlo udělat o dost lépe. Ono těžko o tomhle filmu se nějak více rozepisovat, když všechno, co bych napsal, byl spoiler - pokud jste tedy neviděli ten nejmenovaný film, u kterého by vám vyzrazení pointy pokazilo ten film úplně celý. Za zhlédnutí to stojí, atmosféru to až na pár vyloženě nudných scén má, ale celkově nadšený nejsem a na vyšší hodnocení to nevidím, i když tu rozhodně byl potenciál na víc. 3* ()

M.i.k.e

originální kousek o kterém je nejlepší vědět co nejméně. Zkraje to vypadá, že půjde o klasickou konverzačku, ve které se se hlavní dvojice bude snažit zachránit svoje manželství, ale velmi brzo snímek uhne k neočekávanému a i kdyby nic jiného, tak originalita se mu upřít nedá...70% ()

Martin741

Spociatku malk film obrovsky potenicial, ktory bol utopeny v nezazivnom prevedeni a doslova v ubohom konci. Vztahovky jo, no ale takto  doondene  radsej  nie   : 66 % ()

flyboyeda

Sympaticke, ikdyz mirne predvidatelne minimalisticke scifi s dobrym napadem, fajn herci a jednou vysirkou na zaver. Pomerne zajimavy scenaristicky pristup k ztvarneni partnerske krize v ramci scifi zanru. ()

rowdys

Po dlhej dobe podarený mindfuck, ktorý trochu trpí syndrómom pre mindfucky typickým - ani tvorcovia nemajú úplné odpovede a tak sú momenty, z ktorých sa dá vytrieskať najviac, zahmlené. Je na polemiku, či vedieť viac by bolo v prospech diváka, názor si už spraví každý sám, no v tomto konkrétnom prípade ostáva po konci interpretácia len jedna a tak cez ňu začínajú presvitať niektoré nedostatky nápadu. Ten je však natoľko zábavný, že mu to po chvíľke zamyslenia radi odpustíte s konštatovaním, že nie je dôležité vedieť prečo, ale ako naložiť s kartami, ktoré boli tvorcami rozdané. Celovečerná prvotina scenáristu Justina Ladera a režiséra Charlieho McDowella je jedným z tých nečakaných sviežich prekvapení, do ktorých je najlepšie skočiť, ako už tuto viacerí spomenuli, naslepo. ()

marvan

Škoda, s tímhle filmem jsem se trochu minul, nemohl jsem se přenést přes ten v mnoha ohledech nedotažený scénář. ()

Mishqo

To čo bolo? Doteraz nechápem. A preto ani neviem čo k tomu povedať. :D Pokiaľ máte radi mindfuck tak nech sa páči. 70-75% ()

jakeer

Film, ktorý vás naučí, že keď odložíte brýle, budete viac sexy. Žeby za jeho natočením stála šošovková loby?! Inak námet celkom dobrý, ale podaný spôsobom, pre ktoré ľudia nezávislé filmy radi nemajú. ()