Poslední šance na pomstu

• USA Dying of the Light (více)

Veterán CIA agent Evan Lake (Nicolas Cage) je nucen odejít do penze z důvodu nastupující demence. Ve stejné době odhalí jeho mladý chráněnec Milton Schultz (Anton Yelchin) důkazy o tom, že Lakův dávný nepřítel terorista Muhammad Banir (Alexander Karim) není po smrti, jak se předpokládalo. Lake tedy nastupuje na nebezpečnou interkontinentální misi, jejíž cílem je odstranění jeho úhlavního nepřítele. (Magic Box)

vegetol.mp

Tenhle film to nebude mít vůbec lehké. Nic v něm nebouchá, nejsou v něm žádné akční scény a ani ta špionážní zápletka není nejkomplikovanější. Což je způsobeno tím, že tohle ve své podstatě vůbec není špionážní thriller. Je to příběh člověka, který práci obětoval všechno, nemá žádnou rodinu, nikam to nedotáhnul a jehož život končí. A v zoufalé snaze dát svému životu alespoň zpětně nějaký smysl, chce dopadnou stejného ztroskotance jako je on sám. Cage hraje skvěle a jeho role vzbuzuje soucit. A troufám si říct, že kromě filmu Joe, už podobně dobrou roli neměl roky. Hezky je budovaný i vztah mezi Cagem a jeho mladším kolegou, kterého hraje Anton Yelcin. Film se sice nátáčel v Rumunsku, ale nevypadá tak bezútěšně jako různé Seagalovky. Tvůrci se snažili volit lokace, které až tak úplně levně nevypadají. Co naopak zamrzí jsou některé nepřesvědčivé zadní projekce a přilepené béčkové akční finále, které film zbytečně shazuje. Dying of the Light je jeden z těch lepších Cageových filmů, které za poslední dobu natočil. Zvláš't po Left Behind je to krok správným směrem. Je to spíš na tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že jsou tu experti (zdravíme Wácu:), kteří hodnotí dialogové filmy, aniž by jim rozumněli, dám čtyři. 70% ()

lioncel

Nicolas Cage, vlastním jménem Nicholas Kim Coppola, je jeden z mých nejoblíbenějších současných amerických komediálních herců, který se vlastní pílí a vrozeným talentem uchytil a následně i prosadil ve filmové branži, vždy mě dokáže náležitě pobavit, ale tentokráte se mi zdálo, že trochu moc tlačí na pilu. Asi touží získat dalšího Oscara ... ()

carlos 2010

Cage mal v poslednej dobe aj horšie filmy, ale aj keď toto zahral dobre, film bol o ničom. Ale kto by pred pár rokmi povedal, že v jeho filme bude Dacia naháňať Octaviu v Bukurešti? ()

bourec

Asi by si to zasloužilo i odpad,ale jednu hvězdu dám,ani nevim proč.Úděsná sračka,přirovnal bych to k Herzogovýmu Spravnej polda.10%. ()

Rodriguez

Od Nicolase Cage jsem čekal trošku lepší záběr a tahle akce se trochu nepovedla. Hold nemůže být vždycky dobře. 40% ()

laik_60

Starnuci Cage hra starnuceho demenciou postihnutého agenta CIA, blbá téma, naivny scenar. Další Nicolasov nepodarok. :( ()

Johnny.ARN

Toto bolo slabé už na Cagea. Treťotriedna blbosť, kde sa nič nedej, veľa sa kecá, postavy sú nezaujímavé a ani kvázi prekvapenie v závere to nezachraňuje. 1 z 5 ()

Sheffield

Napětí zde najdete asi takové, jako když se uprostřed libovolné epizody Kobry 11 rozhodnete uvařit čaj a obáváte se o to, abyste ho stihli zalít, osladit & zamíchat ještě před památnou závěrečnou explozí. Zdali vám to stačí, záleží jen na vás. ()

sedm.1

Filmový průmysl je jedna z nejzrádnějších branží, která snad existuje a jsem přesvědčen, že by o tom mohlo vyprávět mnoho, mnoho herců, a to včetně i těch největších hvězd. Ovšem možná jeden z těch úplně největších a nejstrmějších pádů, respektive úpadku své kariéry, zažívá právě Nicolas Cage. Když si totiž uvědomím, že herec, který hrál v tolika ohromujících, legendárních a nezapomenutelných filmech, nyní točí to, co točí, wow, to se prostě nedá označit za nic jiného, než pád z absolutního vrcholu na totální dno. A Poslední šance na pomstu je toho jen dalším důkazem, na jak hlubokém a kalném filmovém dnu se nyní pohybuje. U něj je ovšem ten průser o to větší, že v podobných sračkách účinkuje sice i mnoho dalších kdysi výrazných akčních ikon, ale Cage k tomu všemu začíná i odpudivě vypadat a především, jeho herecké výkony už nejsou vážně prdel. Ten chlap hraje tak otřesně, že fakt nechápu, a když třeba v tomto filmu předváděl, jak moc je nemocný a zmatený, nevěděl jsem, jestli se smát, nebo brečet, děsivý. K filmu ale samotnému. Jedná se o obyčejný béčko, s tuctovou, nevýraznou zápletkou, bez akce, s kupou hloupých keců, tempo nudné, bulharská produkce až nepříjemně znatelná, zbylé obsazení stejně tragický a trapný, jako Nicolas, zkrátka klasický Cageův produkt posledních let, a já se začínám tak trochu považovat za masochistu, neboť mě s ohledem na něj ty filmy zajímají už jen kvůli tomu, kam až lze klesnout. ()

Matli

Výbornej Cage, ale film nic extra, chudák musí šahat i po tom, co by člověk nečekal. Spousta omáčky s jednoduchým dějem, ale herecký výkon je fakt slušnej. Hvězdičku navíc za nečekaný konec. 44% ()

Wyder

Pokud jste si mysleli, že Cage své nejhorší filmy už natočil, pak vás tenhle překvapí - nenatočil... :) ()

yvona

Nechápu zdejší ironizující a urážlivé komentáře tupých hlav. A už vůbec ne kritiku Nicolase Cage. Skvělý politický film. Bohužel totálně dokurvený. Schraderovi producenti sebrali a sestříhali jeho tříhodinovou verzi. Nejde ani tak o jednoduchý příběh jako o ostrou kritiku politiky USA a následně CIA. Úvodní slova:" CIA má hlavu zabořenou v Obamově prdeli, že ani nemůže vidět víc než hovna."To je asi jediné, co tam nechali doufajíc, že to běžný divák přehlédne. Nikolas, na ten ubohý prostor, který mu byl ponechán, prostě skvělý.Za mě 90%. ()

MickeyStuma

Nic naplat, máme tu další naprosto zprasený vcelku dobrý námět. Postava veterána CIA s postupující demencí toužícího po pomstě byla výzva nejen pro scénáristu, ale hlavně pro herce, který by se tu mohl vytáhnout ve svých hereckých možnostech. Bohužel, Nicholas Cage je onen šťastlivec na kterého padla volba a že to byla volba nadmíru špatná je teď už více než zřejmé. Psychologickou stránku své postavy a její postupující nemoci se mu nepodařilo přesvědčivě zahrát, takže hlavní devíza příběhu zoufale zapadla někam do ztracena. Děj jako takový také není žádná výhra. Sázel jsem na patřičnou dramatičnost s psychologickými motivy a s nějakou tou akční scénou, ale tady co se předvádí je do nebe volající. Těžko říci co si scénárista a režisér v jedné osobě Paul Schrader představoval, ale tady setsakramentsky ujel. Škoda, mělo to na víc. ()

sadlokan

"Jste úspěšný lékař.Přece byste nejel léčit neznámého člověka za trapných 30000 €?" Říkají rumunskému lékaři?No...a ne? ()

BOURQUE

Film s charakterom postavy, ktorý by mal vyhovovať N. Cageovi. No vo filme to takto nevypadá. A ešte jedna vec! Nevyužitý potenciál skvelej vedľajšej postavy (R.I.P. A. Yelcin). Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Dm1tr1j odpad!

Veľmi silná bieda :( vedel som o čom to bolo a to som to len počúval a hľadal niečo o samovražedných atentátnikoch na internete :/ ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)