V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

stuntmanMIKE

Tak zase raz celkom mile prekvapenie od prapravnukov orangutana. Akcia je vytecna...to oni vedia. Po hodine to konecne zacne aj odsejpat a dokonca sa mi az na jeden detail podarilo aj zorientovat kto je kto. jedine co mi vadilo je, ze som nevedel rozoznat tych dvoch fuzatych tamanov...jeden zabijak druhy podvratny zivel a kolaborant. Stale som nevedel ktory je ktory a po case ma to uz dost sralo. Ale inak je to velmi pekne natocene bez zbytocnych prikras a kudrliniek... je to spravne drsne, ale to je uz u odtienou pupavy tradicne. Dokonca mi ani nevadilo, ze kazda jedna postava bola aspon raz postrelena do ramena :) ()

C0r0ner

Těch 140 minut bylo na mě přece jenom trochu moc, ale uvolněná atmosféra (ač se jednalo o hodně vážné téma) a parádní konec to zvedly zpět nad průměr. Celkově to byl zajímavý film o pro Evropany neznámé události, kde se děj s hrdiny moc nesral, a tak jsem s rákosnickou proveniencí pro jednou zase spokojený. 75% ()

Cedr

Ač je scénář mnohdy se svými machinacemi naivnější než tradiční blockbustery, tak se Assassination často se svými charaktery vůbec nepáře a zachází dál než by si většina podobných snímků troufla. Jako celek to funguje překvapivě dobře. Velkolepé, chytlavé, solidně zahrané a se zábavnou akcí. Do filmové síně slávy se to sice nedostane, ale kdyby všechny historické akčněšpionážní thrillery byly aspoň takhle kvalitní, tak by to bylo fajn. Z $19 miliónového rozpočtu se toho podařilo vytřískat docela dost. ()

Pedross800

"V MANDŽUSKU, KDYŽ STŘECHOU TEČE, NEOPRAVUJEME TO. VĚŘÍME TOTIŽ, ŽE SE BRZY VRÁTÍME DO SVOBODNÉ KOREJE. PŘINESE SMRT TĚCH DVOU NEZÁVISLOST? KDO VÍ. MUSÍME JIM ALE DÁT VĚDĚT, ŽE ZA NI POŘÁD BOJUJEME!" A tak se hrdinná "zazobaná" holka Ji-hyeon Jeon spolu se svými partáky pouští na nebezpečnou cestu za atentátem, která je roubována nejedním překvapením a dějovými kotrmelci. Však to u těch Korejců už známe. Působivá lekce z historie, kdy nejen Korea trpěla pod útlakem Japonců na níž je asi úplně nejlepší dokonalá stylizace doby třicátých let minulého století. Ty auta, kostýmy, zbraně, atmosféra....no fakt paráda. Všechno do nejmenšího detailu promakané na sto procent! No a k tomu té "Sassy girl" ty role rázných žen prostě sednou fakt nejlíp a tady si tu dvojroli střihla s velkou parádou a jako pomyslná třešinka na dortu je pak její velkolepá svatba.....asi nejlepší filmová akční, jakou jsem kdy viděl....takže stále platí, že tohle je jediná ženská, která by mě mohla beztrestně fackovat :-) A díky za výborné titule LangiJ ()

Bernhardiner

Hodinu se čeká na Godota, který, světe div se, dorazil. Přišel ve značně povznesené náladě a dokonale vyzbrojen! Do té doby nepříliš záživné seznamování s jednotlivými postavami a jejich osudy a povahami se změní ohňostroj a kulkostroj, který nenudí ani v momentech, kdy nepromlouvají zbraně, nýbrž lidé. Zbraně však lidské hovory brzy přehluší, což přináší divákovi velmi příjemnou krvavou koupel, obohacenou o vražedné podvazky Jeon Ji-hyeon, na které se půlka diváctva zkrátka nevynadívá. Jsem velice rád, zde nadbytečné žvanivosti bylo učiněno zadost, a nahradilo ji kvalitní herectví - zvláště Lee Jeong-jae snese ta nejpřísnější měřítka. Někde jsem slyšel, že záporné role jsou pro herce jednodušší. Tenhle chlapík dokazuje, že tomu tak být nemusí. A příliš nepokulhává ani scénář. Je sice pravda, že první půlku lze úspěšně prozívat, ale nějak jsme se s tím množstvím postav a jejich dřívějším počínáním seznámit museli. Některé svině je zkrátka vhodné zaříznout včas, tahle znečišťovala korejský vzduch příliš dlouho. 85% ()

Hollohlaway

Výborná kamera, akce, charaktery postav, navíc i přes pomalejší rozjezd je to dramatické a napínavé. Netrpí to přehnaně typickým asijským pitvořením, naopak až na pár vtipů je to solidní a vážné. Jeon Ji-hyeon to s puškou vysloveně sluší, navíc dobová auta, zbraně a tak dále, všechno vypadá fakt skvěle a reálně. Musím pochválit. ()

mira007

Korejský akční historické drama, u kterého mi problikla naše operace Anthropoid. Dva agenti a agentka vysláni ze Šanghaje, aby sejmuli v Soulu japonského generála v čele okupačních vojsk. Výprávné, dobrý dobový vizuál, solidní akce, jen jsem nějak nezjistil, zda je to inspirované skutečností, ale to je asi jedno, protože všechny korejské filmy inspirované skutečnými událostmi, které jsem zatím potkal tu skutečnou událost připomínají jen v obrysech inspirace. ()

Rathalos

Atentat je historicka drama/thriller za oslobodenie sa Korejcov od Japonska,prva polovica filmu bola pekelne nudna a ukecana,este chvalabohu,ze ta druha nabrala na tempe a zacalo to byt zaujimave,svizne i akcne,hlavne scena zo svadby bola perfektna,nebolo to zle,no mna to nejako extra neohromilo...:-) ()

agassi68

Kórejci nemajú problém naliať hromadu peňazí do filmu oslavujúceho oslobodenie sa od Japoncov. Celá výprava je ohromujúca a každý detail je na svojom mieste. Najlepší kórejskí herci tu podávajú skvelý výkon. Nechýba dychberúca prestrelka, presne a ostro znejúca hudba. A predsa to nie je za 5.. ()

KNTRFKT

Dong-hoon Choi vysral krystal v té nejzářivější podobě. Sice si u toho trochu natrhnul prdel, ale to je v konečném důsledku jedno, protože tak dopadne každý, kdo si Amsal pustí. Výborné kostýmy, dialogy, naprosto vymazlený vizuál a nechybí dokonce ani korejský Sly se Stathamem, ikdyž trošku steroidy nedotčení. Sice jsem první hodinu a půl považoval všechny za Jackieho Chana, ale to se naštěstí ke konci změnilo, už jsem totiž začal rozeznávat i ženy. No ale vodvaz to byl celkem famózní a kdejaká halywůdská bič by si jistě taky vysnila podobnou svatbičku, kterou nám naservírovali na konci. ()

strikeman

Jako historický film není Amsal příliš uvěřitelný, těch náhod typu "Ty máš také znaménko mexického dolaru?" je zde nějak moc. Jako špionážní thriller už funguje o poznání lépe, ale já v něm ze všeho nejvíc viděl western, resp. spoustu westernů - a tady se myslím Korejci inspirovali nejvíce. Každopádně je to příjemný a napínavý nášup, těch 140 minut uteče, než bys řekl "Butch Cassidy a Sundance Kid" ... 85% ()

MickeyStuma

Velkorozpočtové špionážní vlastenecké drama se bere vážně, ale stále se také pevně drží coby epos plné popcornové zábavy. Námět je o korejské odbojové skupině někdy v roce 1933 mající plán vykonat atentát na japonského guvernéra, avšak jim to hatí zrádce ve vlastních řadách. Mít mezi sebou dvojitého agenta je vždy o průser. Podaří se jim to? Snímek něco málo přes dvě hodiny, ale děj je tak napěchovaný událostmi, že by si to zasloužilo stopáž daleko delší. O zvraty není nouze, ale je jich tolik, že se v ději dá velmi rychle ztratit. Navíc se vývoj děje mezi zvraty žene zbytečně moc rychle kupředu, takže vzniká divácký problém zachytit co se vlastně děje a proč. Chce to tedy velkou pozornost k plnému užití děje příběhu. Výprava je však honosná a akční scény dokonalé. Vizuální a efektní stránka je prostě přesně taková, jak to asijská produkce umí nejlépe. Byť to tak může svou prezentací vypadat, nejedná se o snímek pro diváky hledajíc jen bezduchou zábavu a nepřemýšlet u toho. Bude zklamán. I jihokorejská produkce se honosí mnoha válečnými snímky, samozřejmě různých kvalit, takže je z čeho vybírat a porovnávat. K tomuto filmu sice může být pytel nejrůznějších výhrad, ale přes všechny své nešvary se dá považovat za ten kvalitnější. ()

Tamten

První půlka děje hodně zmatené, člověk se ztrácí v postavách. V druhé části se ale vše vylepší a celek tak působí slušně uceleně. Navíc z filmu dobře čiší tehdejší atmosféra okupované Koreje. ()

Rimland

Tenkrát v Koreji (nebo taky multižánrová korejská variace na Černou knihu...) Jeden dvojitý agent, jedna horlivá vlastenka, jeden kolaborující papaláš, dva nájemní zabijáci, odbojářští Pat a Mat, okupanti, jedno nemilé rodinné tajemství a jeden nelehký, ale jasně vyhlížející úkol. To co se na první pohled tvářilo jako přímočarý film o atentátu korejských odbojářů na význačné představitele japonské okupace, se vyvrbilo v notně zašmodrchanou historickou podívanou pokrývající vícero časových období a mísící v sobě prvky dramatu, válečného, dobrodružného (honička jak z Indyho) a akčního filmu, komedie, gangsterky a spaghetti westernu (viz duely a hlavně závěr) - a s ohledem na poslední dva zmíněné nelze než konstatovat, že Choi je evidentně fandou Sergia Leoneho, protože se jím inspiruje kde může (a v nejednom momentě to ještě řízne Kmotrem). Prostě jihokorejský žánrový mišmaš se vším všudy, který ale, světe div se, funguje na výbornou (tedy alespoň pro mě), minimálně čistě z hlediska zábavnosti - pokud tedy přistoupíte na jeho pojetí. Ano, postav je tu přehršle a chvilku dá zabrat, než si v tom uděláte pořádek. Nutno však dodat, že nikdo zde není do počtu - každá postava má svou roli (potěší, že řada z nich není černobílá), žádná scéna není navíc a žádná dějová linka nezůstane nedořešená, čili na konci do sebe všechno krásně zapadne (přičemž o nějaký ten zvrat není nouze). Stejně tak je pozitivní, že ač film brnká na nacionalistickou strunku, nesklouzává ke klišovitým patosovým scénám (i když u té se školačkou to mělo namále...). No a nakonec je třeba zmínit herce. Casting byl do jednoho výborný, ale Jeong-jae Lee a Jeong-woo Ha prostě nelze nevyzdvihnout! ()

XXXXXXXX

S japonskými filmy bývá obvykle ten problém, že odlišit od sebe takového Korejce a Číňana, (nebo snad nedej Bože Japonce), může být mnohdy neřešitelný oříšek. Ponk-měsíc si tento, pro Evropany naprosto samozřejmý fakt, zřejmě uvědomil teprve teď, neboť je na něm vystavena dokonce i část zápletky (ale nebojte, pořád můžete podle oblečení alespoň odhadovat, o jakého korejského tajtrdlíka se zrovna teď asi jedná.) I když ono závěrečné odlišování Benita Mussoliniho od Hitlera ,(přičemž ten první měl knírek, a ten druhý se zase tvářil, jako by mu zrovna uletěly včely), přeedstavovalo celkem slušnou korejskou výzvu. Pro milovníky neopakovatelné korejské produkce můžu jen doporučit, i když bych asi doporučoval minimálně centropen, aby si neznalý divák mohl škrtat postavy, které se mu už podařilo správně identifikovat. ()

wallax

Toto sa Kórejcom moc vydarilo. Skvelý historický thriller s výborne napísaným scenárom a dobre hrajúcimi hercami dáva vo výsledku skutočne veľmi pozitívny zážitok. Čakal som nejaké mega bitky one to one, to sa mi nedostalo, dostalo sa mi ale kvalitného príbehu, ktorý bol slušne zapletený s kúskami tajomna, dostalo sa mi tiež dosť streleckých akcií a fantastickou svadobnou scénou...za mňa Výborné! ()

Saxos

Hezké vizuální zpracování, dobrý příběh, nějaká ta akce se také najde. Soundtrack absolutně nevhodný. ()

hufnagel

Zo začiatku som mal problém vyznať sa v postavách.Všetci mali fúzky a boli takí zameniteľní a v tom ich odboji sa asi vyznali len oni .Potom sa to už dostalo do slušných obrátok a šlapalo to pekne až do konca. ()