Zánik

• Španělsko Extinction (více)

Svět ovládla zombie apokalypsa. Při přesunu lidí na letiště je jeden z autobusů napaden. Jack (Jeffrey Donovan) cestuje se svojí manželkou, dcerkou Lu a přítelem Patrickem (Matthew Fox). Bohužel jeho manželka útok nepřežije. Po devíti letech se ocitáme uprostřed další zkázy. Na Zemi vládne tuhá zima. Vypadá to, že přežilo jenom velmi málo lidí. Jack s Patrickem, ač sousedi, se nestýkají. Zombie se adaptovali na zimu a jdou si pro ně. (PROCESOR)

Dexter1

španielske hororové mám skutočne rád. Keď ešte zabrdnú do zombie žánru tak mám istotu, že o zábavu mám postarané. V chladnej krajine neďalekej budúcnosti prežívajú tri odlišné postavy svoj život po zombie apokalypse. Všetci si samozrejme myslia, že "príšery" sú preč, lenže nie je to úplne tak. Tu prichádza film so skvelými zmutovanými zombiekmi, ktorý pre aspoň pre mňa posunuli "že vraj skomierajúci" žáner opäť raz ďalej. Skvelí herci, výborná atmosféra a samozrejme záverečná domová scéna. Na 5* to síce nie je, ale nemá to ďaleko ;) ()

Trevor

Škoda, pretože s lepším herecký obsadením to mohol byť veľmi dobrý príbeh, ktorý by čo sa týka postapokalyptických príbehov konkuroval aj filmom ako Ja, legenda, Cesta či Potomkovia ľudí, pretože odkaz, ktorý v sebe obsahoval naozaj zaujal a výborné bolo aj spracovanie evolúcie zombíkov a ich adaptácia sa prostrediu. S vyšším rozpočtom, pod taktovkou lepšieho režiséra mohol film dosiahnuť podstatne lepšie čísla. ()

TheDon

Maďarsko-španělskej postapo zombie zážitek. Super, přesně můj styl. Žádná roztahaná kravina, white walkers byli bezva a celej cást sympatickej. Mělo to pár hluchých míst, ale na nízkorozpočtovku je to naprosto pohodový, jak příběhem, tak i trikově. 70% ()

ilemas

Velmi zdlouhavý film kde se pořád nic neděje a řeší se rodinný trojúhelník s děsně nesympatickými postavami a který se trochu rozjede až 10 minut před koncem. A jako bych to už několikrát s různými obměnami viděl. Nic nového a překvapujícího. ()

Havaj8

Excelentní postapo. Opět musim vyzdvihnout, že Španělé prostě uměj. Hned ten kvalitní zombie úvod ukázal, proč vydržet koukat dál. A vyplatilo se, protože to prostředí zasněžený a opuštěný zahrálo neskutečnou roli. Obsazení se snad taky nemohlo hodit líp. A příběh jako takovej s dějovou linkou na pozadí, kterej se postupně rozklíčovával, taky správně zvolenej. Netvrdím, že to bylo něco novýho, ale všechno to do sebe zapadalo. Tím pádem se na to dobře koukalo ty necelý dvě hodinky a co víc chtít. Možná jenom víc monster a strachu. Nemá to daleko do 5 hvězd. ()

honajz2

V porovnání s těmi ostatními komorními postapy má tohle aspoň funkční atmosféru a ačkoli to v postavách a nastalé události nejde bůhvíjak do hloubky, ten pomalý vývin děje mi tu docela seděl. Nejlíp to ale stejně funguje na začátku, protože prostředek se na dlouhou dobu zasekl na jednom místě a když už konečně došlo k nějakému posunu, doufal jsem, že to bude mít pořádný závěr a skutečně k něčemu vypjatému a akčnějšímu došlo - jenže se mi to líbilo jen do té chvíle, kdy režisér nevytáhl ten nejokoukanější zvrat se sebeobětováním (a nepíšu to jako spoiler, jelikož je to prostě něco, co už asi každý u tohohle očekává). Samozřejmě náležitě sentimentální podaný, jak jinak. A úplný závěr na mě taky moc nezapůsobil, protože oproti zbytku filmu přišel tak nějak nahonem. A využít ty silnější zombie se taky dalo víc. Takže asi tak, rozjezd to mělo skutečně solidní, ale ve finále z toho je jenom další průměrný horor. A jak moc je zapomenutelný mi ukáže až čas. 3* ()

Nach

Opravdu průměrný, nízkorozpočtový hororový film, který má jen pár světlých momentů, díky kterým jsem si ho zapamatoval. A to navíc byly ještě odbočky v ději. Hlavní postavy nejsou nijak výrazné, zajímavé. Co se může jevit zajímavě (hlas neznámého zasvěcence v rádiu) je následně zazděn a již dále nevyužit. Snímek tak nastoluje možné originální kličky a nápady, které však trestuhodně nevyužívá a nechává ve vás otázky bez odpovědi. Takže ve výsledku mírné zklamání, neboť z toho šlo vytěžit předaleko víc. 60% ()

Rodriguez

Zombie apokalypsa vypukla! Není kam utéct nebo kde se schovat.... Po nějaké době sledujeme osud dvou kamarádů a malé holčičky.... Když už si myslí, že nikdo jiný nepřežil, vysílačka oživne, objeví se žena a další regenerovaný zombie! 55% ()

cariada

Nebylo to špatné,ale na můj vkus bych se rád dozvěděl něco víc co se vlastně stalo a jak to vypadá jinde. Tohle bylo až moc komorní, sice to paradoxně mělo svůj význam, a jen to podtrhovalo ponurost příběhu. "Sněžní mužíci" jsou povedený. Jen mě nějak nesedí obsah, jestli jsem z filmu dobře pochopil tak pravý otec Lu byl soused Patrick, tam je to přece jasně ukázáno, jak mu říká už nejsi její táta a vezme si jí. Trošku mě zaráželo to jak po tolika letech v mrazu, měli pořád dost paliva do generátoru a i jídla, na to že bydleli relativně na samotě. Konec měl docela hustou atmosféru. ()

bourec

Docela velkej potenciál sem viděl v tomhle filmu.Ale kromě dobře vytvořenej příšerek,a několika silnějších momentek,je to takový drama,točený tak,aby se to dalo promítat i širšímu publiku,takže horor se všim všudy nečekejte,A vlastně to nemá ani pořádnej vodpich,něco jako voda do kopce to plyne.Zklamání,dokázal bych si představit s vodvážnějším rejžou pět hvězd,ale takhle?50%. ()

dubinak

Bída, děs a utrpení. Extinction je snad nejvíce marnivým filmem tohoto roku. Jak je možné, že ve 110 minut dlouhém filmu, ještě k tomu hororu, se po celou dobu absolutně nic neděje, je nudný, zeje prázdnotou a ubohostí? Největší záhadou mi tu jsou herci, kteří snad normálně nejsou tak špatní, ale Vivas po nich asi vyloženě chtěl, aby se jejich postavy chovali jako kryplové. Výběr herců byl teda fakt bída s nouzí. Jediný pocit, jež ve mně tento film vyvolal byl smích. Nad trapnými efekty, uměle přidaným sněžením a lacinými CGI výtvory v podobě sněhových monster. Zblízka ovšem ty kreatury nebyly tak polítováníhodné. Jediná gradace, která se tu asi údajně chtěla konat byla scéna obléhání domu, ve které se neukázalo totálně nic, jen sledujeme postavy, jak statečně drží dveře a chrání dům před příšerami, které se na ně dobývají. To je ovšem vše. Počítám, že to byla i chyba v nedostatku peněz, ale když nemám peníze, nebudu točit horor hodinu padesát minut dlouhý, ve kterém se děje s prominutím hovno. O tohle jsem mohla fakt v klidu přijít. Střihač byl opět u traileru šikovnější. ()

PavelVanekArt

Špatný to nebylo, jen jsem čekal, že se to ponese v duchu prvních deseti minut. Konec lehce předvídatelný a utahaný, herci normálka, nečekal jsem zázrak a hodnocení tomu odpovídá. ()

Martrix

Tak já nevím. Jakkoliv byli tvůrci snaživí, zruční a jejich záměr byl sympatický, nakonec to tím koncem celé spackali. Kostra příběhu není úplně špatná, ale co z toho, když je obalená papundeklem. Ono to vcelku fajn vypadá, dlouhou dobu si to drží dobrou atmosféru, ale ty desítky nedomyšleností vadí. A to nemám na mysli drobnosti, které vadí šťouralům, ale spíš chvilky, kdy vám blikne hlavou...to jako fakt? Aby tvůrci dostali postavy kam chtěli, nechali je chovat se hloupě, nebo neadekvátně situaci. A když se to hodilo, tak změnili i nebezpečnost potvor... . Mohl bych tady vyjmenovat deset vcelku podstatných věcí, které "neštimují". Ale k čemu by to bylo? Na ukrácení času to není špatné, ale zamrzí ty kýční a nelogické záblesky, kterých není málo. ()

PROCESOR

Tak jsem byl rád, že sem na to koukal ve dne, a ne v noci někde na samotě u lesa. I když bylo zřejmé, že snímek bude těžit především z „lekaček“ tak napětí jsem nepostrádal. V žití se do té samoty a izolovanosti a čekání, kdy zaútočí. Já jsem byl spokojený. ()

Juto

Film má ďaleko od hororového majstrovského diela. A v skutočnosti neprináša nič úplne nové do žánru, ale je to solídny zombie survival film, ktorý berie svoje postavy vážne a nie je zhovievavý k publiku. 6/10 ()

sir-dave

Je to komorní, nízkorozpočtová zombie spíše kecačka, která si vystačí s dvěma chlapy a jedním dítětem. Krátkou akcí to začne a krátkou akcí skončí, prostřední část ale není úplně nudná a svižně to proběhne bez otravných postav a dialogů. ()

Honzek

Velmi příjemné nízkorozpočtové béčko se solidním obsazením. Místy se to možná trochu táhlo, ale ve finále jsem se bavil a tak to má být. Není to rozhodně žádná velká věda, ale po delší době je to trošku jiný film se zombíkama, který nejede podle šablon. ()

Mrkvič

Naštěstí mám tento žánr rád a tak filmu odpustím poměrně častou hloupost a jednoduchost. Je to takové béčko s větším důrazem na rodinná dramata, což ale nebylo vůbec na škodu. A skoro jako vždy u podobných filmů by mě zajímalo, jak to bude dál. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš