Zánik

• Španělsko Extinction (více)

Svět ovládla zombie apokalypsa. Při přesunu lidí na letiště je jeden z autobusů napaden. Jack (Jeffrey Donovan) cestuje se svojí manželkou, dcerkou Lu a přítelem Patrickem (Matthew Fox). Bohužel jeho manželka útok nepřežije. Po devíti letech se ocitáme uprostřed další zkázy. Na Zemi vládne tuhá zima. Vypadá to, že přežilo jenom velmi málo lidí. Jack s Patrickem, ač sousedi, se nestýkají. Zombie se adaptovali na zimu a jdou si pro ně. (PROCESOR)

Johnny.ARN

Bez snahy byt niečim zaujímavý. Ale tak čo by sme čakali od španielsko-maďarskej kooperacie? Nebavilo ma to, útrapné dlhé to bolo a Donovena mám fakt rád iba ako agenta v seriály. Proste nič, čo by si zaslúžilo pozornosť. 1 z 5 ()

elanius

(107/2015) / S odretými ušami to ušlo, hlavne vďaka zimnému prostrediu a obstojnej prvej tretine a slušnému záveru. Je vidieť, že síce len v štádiu pokusu, ale niekto to chcel vytvoriť slušný atmosférický kúsok. Bohužiaľ scenáristi zabili čo sa dalo. (5/10) ()

venison

Pro mě horůrek „Zánik“ byl velmi příjemným překvapením.. :-) Komorní vztahové drama, které plynule naváže na tvrdou zombie apokalypsu.. Lehce mi svým dějovým konceptem připomínal „Znamení“.. O bubáky tam ani tak nejde jako o dva na sebe naštvaný chlápky, které nekrotí žádné zákony, a malou holčičku, která je nucena žít v izolovaném světě.. Velmi solidní béčko, které má co nabídnout ;-) ()

Redi

Není to bez chyb, scénáristé a zároveň režisér si občas asi pomysleli, že jsou diváci úplní idioti (např. příšery s vyvinutým sluchem jsou ve skutečnosti hluché jak poleno) nebo jen záměrně balancovali mezi hororovým béčkem a seriózním horor dramatem? To je fuk, zrovna jsem hledal něco, u čeho vypnu a budu jen hledět na zasněženou postapo krajinu s dobrou atmosférou, to jsem našel, dobře se bavil a nenudil od začátku do konce. Stopáž mi nepřišla nijak přepálená, jak je tady v komentářích často zmiňováno. Právě naopak, první cca polovina komornějšího survival rázu není vůbec na škodu a bez toho bych nemusel váhat mezi 3* a 4* a šel bez váhání níž. Jak píše kolega J*A*S*M o malé holce, tak je pravda, že mohla být po devíti letech zavřená v báraku s otcem trochu víc deprimovaná a ne furt vysmátá jak pětikačka, ale každý jsme jiní a třeba vzít v potaz, že ona neví o co všechno přišla a prvních několik let (dejme tomu 4roky) od svého narození si ani nepamatuje a najednou těch pět let už není tak moc, aby člověk přišel o zdravého ducha, když jinou realitu nezná. 'Ztracený Jack' docela překvapil, že se celou dobu netváří jak ten zpráskaný pes z ostrova a myslím, že to není jen tou maskou. ()

zsn odpad!

Nenávidím filmy o zoombie, infikovaných lidech měnících se ve zrůdy, o městech, které podléhají invazi, o rabování amerického Kauflandu. Kdo se sníží k režii něčeho takového, ten už je na samém dně své kariéry. Nenavratitelná ztráta času, ostuda španělské kinematografie, která si do filmu ještě navíc nacpe seriálem protekčního synka. ()

Forsberg11

Musím sa smiať lebo práve som si prečítal Boody-ho komentár, kde píše, že film pozeral tri dni. Mne sa stalo presne to isté. Ale nemyslím si, že by to bol až tak nudný film. To len ja som bol príliš unavený. Extinction je ten prípad post-apo zombie survivalu, podobne ako Stake Land alebo Road, kde sa viac kecá ako uteká pred príšerami. U vyššie zmienených kúskov mi to až tak neprekážalo, pretože disponujú vcelku pútavým príbehom, zaujímavými postavami a parádnou postapokalyptickou atmosférou. Bohužiaľ ani jedna z týchto troch vecí nebola v Extinction na dostatočne vysokej úrovni. Všetko bolo len akosi načrtnuté a nedotiahnuté do konca. Mohol to zachrániť aspoň brutálny koniec ale ani ten sa nedostavil. Pozerateľné to však každopádne je a ja si dám Extinction v najbližšej dobe určite ešte raz a pekne na jedenkrát... 70 %!! ()

vitekpe

Survival horory jsou ted v oblibe, je to moda. Takze tema bylo asi vybrano spravne. A tenhle by (mozna) nebyl tak promarneny, kdyby se soustredil na akci a rubacku (popr atmosferu), a nehral si misto toho na psychologicke drama. Vseho moc skodi. :) ()

herr_carter

Značně neortodoxní a zajímavý zombie postapokalyptický příběh, doplněný více než solidními výkony všech hlavních herců a silným příběhem. V mnoha ohledech mi to připomínalo film "Já,legenda", velice příjemné, nebéčkové překvapení a dobře zpracované exteriéry zasněžené původní civilizace..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku odpad!

Tak tohle ne... 5 minut stačilo. Dívat se neustále na rozklepanou ruční kameru a totální zmatek (místo solidní akce) plus útok pseudo-zombie. Nesnášim tyhle inovace žánru. Nezáchrání to už ani solidní post-apokalyptický vizuál nebo seriálové známé tváře (na které jsem se těšil). ()

iXtr3m3

Mne sa to páčilo. Taký malý bratranček Smithovho I Am Legend. Tuto by som si pokračovanie rád pozrel, keby to bolo podobne spracované ako rozdiely medzi Purge a Purge Anarchy. ()

borec999

Španieli vedia aj lepšie. A konkrétne aj režisér Vivas, pre ktorého je to po vydarenom Uneseni (2010) malý krok späť. Zánik je technicky slušne zvládnutý, komorný zombie horor, natočený za pár miliónov v peknom snehovom a uzimenom postapokalyptickom svete. Film nebol zlý, ale vo všetkých ohľadoch od príbehu(ktorý sme videli v podobných obmenách už stovky krát) cez hercov, scenár (vykreslenie vzťahov medzi postavami a ich vývoj) až po akciu je všetko len priemerné. 55% ()

ZdenoLo

Úplnou náhodou som asi pol hodinu pred filmom hral hru The Last of Us (PS4). Neviem či sa scenárista inšpiroval tou hrou ale veľa veci bola až nápadne podobná. Preto začnem superlatívmi, takže: perfektný dej a atmosféra, výborné charaktery, herecký výkony a hlavne malej Lu (Quinn McColgan) boli dokonalé aaaaaale samozrejme vždy je tam nejaké to ale. Tentokrát sa mi nepáčila tá prehnaná počítačová grafika, ktorá bola miestami až amatérska. No celkový dojem bol viac než dobrý k čomu prispelo aj očakávané zakončenie. ()

Magika82

Inu, inu...v prvních minutách jsem začala litovat kreditu za stažení snímků. Nicméně, následný děj již upoutal mou pozornost. Defacto rodinné drama, v opuštěné krajině lesů, kopců a milonů metrických tun sněhu. Dokonce i ono za pouhé devítileté evoluční období, kdy se přitroublé zombie proměnily v predátory, kteří mne zaujali svým zjevem - avšak nechápu proč běhěm oné skokové evoluce oslepli - , jsem si spokojeně zamnula ruce. Ovšem, až příliš nezdařilé kulisy trosek města, devítiletá holčička s IQ možná převyšujícím i mých 136, a EQ hypersenzitivního empatika, kterou vychovává zavřenou v domě po celý čas záskok za biologického otce - ač je pravdou, že není rodičem ten kdo zplodí, nýbrž kdo vychová -, biologického taťuldy výlety do obchodnímu domu, kde už snad po 9 letech nemohlo ani nic být. A jak nečekaný závěr...město Colorado Springs, jako opevněná poslední bašta lidstva. Jediná scéna, u které jsem musela zavřít oči, byla krutá smrt pejska, který byl oddaným společníkem a ochráncem Patricka. Nevím, co se to letos děje...ale co film, tak je zpola zmaštěný nebo nedomyšlený... Pokud takto bude vypadat i Vatican Tapes, tak to už tento rok s horrorovými snímky balím, a dám se - ač stará koza - na My z Kačerova... Sečteno, podtrženo: Za nevšední zombie, přírodu (bez města), dětský výkon Clary Lago, ani tak snímek u mne nepřekročí 45% a tudíž pouze dvě hvězdy. ()

kluk z Na

Trošku suše, melodramaticky vyprávěná skládačka s kvalitními herci a roztomilou holčičkou v hlavní roli. Post-apo mam rád a tady to vzali zase trošku z jinýho úhlu. Struktura hlavní dějové linky byla fakt super, ale mrzeli mě žánrový klišé, kterejm se mohli vyvarovat. Nebaví mě vždycky čekat na tu úmornou pětiminutovku kdy umírá pes. ()

cskomando

I když nemám rád zdlouhavé a dramatické filmy hrající si hodně na psychiku přeživších, tak tenhle film mě neodradil a ani toho nelituju. Tady snad nemám co vytknout. Pokud někoho film dojemně dostane tak to chápu, ale že se to stane při vyspěle inteligentních zombie právě při tomhle filmu tak to jsem nečekal ! Je vidět, že španělská tvorba nezaostává a neustále se drží (u mě) pod krásným vrcholem. Děj je téměř stejný coby každý druhý zombie filmek až na pár výjimek - originální nápad se zombie a přizpůsobení jejich přežití (jejich masky jsou také fajnové), dále skupinka 3 přeživších, které něco spojuje a postupem filmu se dozvídáte věci z dřívější doby, které opravdu překvapí. No a ten konec tak to přivádí opravdu smutek... ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš