Shaolin fotbal

• Česko Shaolin fotbalista (více)
Trailer

Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná "noha z oceli" zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní... Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. (HBO GO)

Trailer

B!shop

Hodne originalni film a asi to nejlepsi, co kdy Stephen natocil. Film je sice ze zacatku spis smutnej, ale jako celek je to hodne vtipna komedie. Tym Kung Fu je vyborna sebranka a o to vic prevapi, kdyz to pak rozjedou. Triky jsou na hodne slusny urovni a klidne tu mohlo bejt vic podobne vychytanejch utkani, jako to zaverecny. Taky se povedla hudba, ktera dej skvele doplnuje. Film sice neni nijak zvlast komplikovanej, ale je tak narvanej ruznejma parodickejma scenkama nebo super vtipkama, ze jsem se fakt skvele bavil a nemuzu jinak, nez dat 5*. ()

Djkoma

Je mi to líto. Opravdu líto. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy dal takovéto hodnocenní komedii. Je to opravdu smutné. Ale těch 5* nezruším, ani kdyby jste mě hodili do hřiště hrát proti Stephenu Chowovi. Geniální spojení vtipu, ironie a bojového umění, kterému se snad vyrovná jen Kung fu mela, která cituje snad každý film o bojovém umění natočeném v HK. Tohle je přesně ukázka jak jednoduše a přesto kvalitně jde naložit s parodií. Autoři Scary movie se mají ještě hodně co učit. Jen doufám, že takovýchle snímků bude ještě hodně, abych se taky někdy zasmál, protože ty americké komedie nasahají tomuto zázraku ani po kopačky. ()

EvilPhoEniX

Dobrá bejkárna. Ani nevím proč jsem film tak dlouho odkládal. Film je fajn spojením Kung-Fu a fotbalu a ikdyž je to značně přestřelené, tak je to vtipné a velmi zábavné. Fajn záležitost i téměř po 20 letech. Příběh***, Akce***, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 8/10. ()

Malarkey

Výborná sportovní komedie s neméně dobrou hudbou. Je vidět, že si tvůrci s triky dali opravdu záležet a hlavně v posledním zápase je to brutálně znát. Hned jak začal tak sem se řezal smíchy až do konce. Tak výbornou fotbalovou scénu jsem ve filmu snad ještě neviděl. Ale nedá se upnout jen na tuhle část filmu. Celý film stojí za shlédnutí například když se začínají učit fotbal. Opravdu originální téma na zatím nepříliš využitý sport ve filmech až na pár vyjímek. ()

tombac

Též bych chtěl být fotbalista- kanón jako Stephen Chow a vyslat takovou pumelici, že by strhala z brankáře soupeře všechno ošacení i s gaťaty a odvála ho spolu s půlkou jeho mužstva a brankovou konstrukcí daleko do dáli... Leč nejsem jím a trapně zakopávám penalty jako Golden Leg na začátku Shaolin fotbalu :-) _ Po Kung Fu Hustle jsem byl natěšen na další Chowovu heroickou řachandu. Ta si po letmých náznacích dávala docela na čas... Jakmile však kung-fu tým vleze na hřiště a začne hrát ehm... fotbal, ihned snímek má správné grády. Zvláště když k té trikové šarádě hřmí patřičně heroická hudba. Očividné digitalizace je ve filmu přehršel a pojetí nejkrásnější hry na světě je hovadina na n-tou, ale to mi bylo šumafuk, hlavně, že je to sranda. Míč je kulatý, na hřišti stojí dvě brány a dvě mužstva proti sobě... a pokaždé vyhraje Shaolin :-) A Chow by měl jednou natočit romantický film. Je vidět, že má pro dojímání diváka cit :-) ()

• Všechny záběry napodobující tzv. "bullet-time" efekt, známý například z Matrixu (kdy kamera během jednoho okamžiku obletí v kruhu celý pohybující se objekt a ten je tím pádem jako by zmrazen v pohybu), vznikaly za pomocí pouhých dvou kamer a dojem "zmrazení" byl dodatečně generován počítačem. (Morien)
  • Shaolinský fotbalista předvádí humornou poctu legendě bojových umění Bruci Leemu. Nosí stejný účes a hraje i ve stejné žluté kombinéze, jakou měl na sobě Lee ve filmu Hra smrti. Když ho odnášejí z hřiště, tak má na sobě stejné brýle, jaké nosíval Lee, a leží na nosítkách ve stejné pozici, v jaké byl Lee položen v rakvi v Hong Kongu. (Morien)