Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Šaolinský futbal

Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

• predators

To už je asi moc. Kung fu Mela ještě ano, ale toto pojetí kungu-fotbalu mi moc neříká. Především všelijakých podivných létacích scén je až moc, takže se na boj, jako takový, ani moc nedostalo. Komických situací je taky přehršel, ale to bych snad musel být zhulený(a že nekouřím):-), abych se od srdce zasmál. Prostě jde spíš o 10.díl Scary movie v čínském podání.:-)30%(9.7.2008)

Zprvu mně to přišlo jako strašná pytlíkovina, ale když jsem se dodíval, zjistil jsem, že jsem se u filmu docela bavil. Velmi se mi líbila hudba, skvěle k filmu seděla, triky byly velmi milé a ani zas tak moc nerušily, příběh byl sice dost o ničem, ale vždyť je to film z Hong Kongu! Příjemná inovativní komedie, osvěžení v záplavě rádoby komedií z USA.(17.8.2003)

Jednoznačne jeden z najzábavnejších filmov, aké som kedy videl :)) Viem si predstaviť, že ak by som Šaolinský futbal bral celkom vážne (napr. ak by som bol povedzme taký Ronaldo), budem sa "pohoršovať" a "čudovať" nad tým, ako sa niekto na podobnej trápnosti môže rehotať. Ale to by som musel začať najskôr brať vážne aspoň Stephena Chowa (btw., Kung Fu Hustle je podľa mňa ešte dvakrát väčšia sranda).(16.9.2007)

V žánru "fotbalová komedie vycházející z bojových umění shaolinů" je tenhle film nejlepší. A asi taky jediný. Pošahanost sama dovedená do stavu dokonalosti, která diváka buď strhne nebo znechutí. Doporučuji všem fandům fotbalu, ale i jeho zapřísáhlým odpůrcům, protože takhle jste se ještě u fotbalu nenasmáli. Já brečel smíchy, několikrát. 100% = 5/5(26.11.2010)

• maxxxim

Hong Kong / Čína prežívajú zlaté časy. Rozvinutý komunizmus nivočiaci všetko od ľudskej mentality, cez prírodu končiac u filmovej tvorby. Aj keď si mnohí ľudia myslia, že tento režim tu má úpadkovú tendenciu, nie je tomu celkom tak. Priblížiť si to môžeme na nasledujúcom pseudofilme. Zámerom bolo sparodovať nejakých iných filmových kolegov z tejto brandže, no výsledkom je katastrofálna skomolenina záberov a scén s absolútne amatérskymi nehercami. Pokus ako zabaviť nestranného diváka zlyháva tak do 15 minút od úvodnej klapky. Upotení číňankovia sa naháňajú za loptou a robia vývrtky ako v žiadnom inom filme, seriáli, či priestore vôbec. Predstavte si námatkovo stredový kruh v ňom ležiaceho nuďasa a asi 10 ďalších nuďasov ako sa k nemu približujú hádžuc šmýkačku. Alebo fauly ako kopanec do krku s následým trojitým vrutom. Núdza nie je ani o absurdity šipka do brvna, či salta cez celé ihrisko. Divák sa cíti zvláštne, pokiaľ mu nie je 5 a menej a to ešte urážam opice. Ak to malo vyznieť ako komédia, tak to tak určite nevyznelo, pretože za 17 juanov sa dobrý film určite natočiť nedá.(29.8.2009)

• - V Chowově dalším filmu Kung-fu mela se objeví narážka na tento film. Chow tam narazí na pár kluků hrajících fotbal, vezme jim míč, předvede pár triků, potom ho rozšlápne a zakřičí "Už žádný fotbal!" (Morien)

• - Stephen Chow prozradil, že film je inspirovaný animovaným seriálem Captain Tsubasa (od r. 1983). (jajano)

• - Když mladý Fung nevstřelí na začátku gól, na výsledkové tabuli objeví jména soupeřících týmů: Universe (což je distributor filmu) a The Star (produkující firma). (Morien)