Shaolin fotbal

Siu lam juk kau

Šaolinský futbal

Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Moc pěkné pokoukání. Stephen Chow je nepochybný talent se smyslem pro nadhled, komiku a filmové médium vůbec. Mě osobně se nejvíce líbily scény praktického využití Kung-Fu v životě lidském (uklouznutí, parkování vozidla ...).(20.7.2007)

Hodne originalni film a asi to nejlepsi, co kdy Stephen natocil. Film je sice ze zacatku spis smutnej, ale jako celek je to hodne vtipna komedie. Tym Kung Fu je vyborna sebranka a o to vic prevapi, kdyz to pak rozjedou. Triky jsou na hodne slusny urovni a klidne tu mohlo bejt vic podobne vychytanejch utkani, jako to zaverecny. Taky se povedla hudba, ktera dej skvele doplnuje. Film sice neni nijak zvlast komplikovanej, ale je tak narvanej ruznejma parodickejma scenkama nebo super vtipkama, ze jsem se fakt skvele bavil a nemuzu jinak, nez dat 5*.(24.11.2005)

Něco podobného může napadnout snad jen opravdu Číňany. Fotbal se poprvé začne hrát až někdy ve druhé polovině filmu, takže se ta první docela vleče. 60%(22.6.2015)

Těžko popsatelné, Stephen Chow povýšil fotbal na úchvatnou efektní podívanou a zároveň z něj udělal primitivní přestřelku. Kdo bude rozhořčeně nadávat, že je někdo v offsajdu, nebo proč jsou všichni hráči naskládaní v soupeřově vápně a vesele ostřelují brankáře a že to je blbost, která nemá s "pravým" sparťanským fotbalem nic společného, pro toho mám malý vzkaz: "Di do hajzlu a na hřiště, tohle je prdel!"(28.9.2008)

Jediný fotbal, který mě kdy bavil. Navíc krásná Vicki Zhao jako bonus.. i když pravda.. tady vždycky nějak zmasakrovaná makeupem.. :-)(18.11.2006)

• - Na většině území Číny byl film zakázán, protože před uvedením v Hong Kongu nečekal na patřičná povolení. (Morien)

• - V italské verzi jsou všechny hlavní postavy nadabovány profesionálními fotbalisty (Damiano Tommasi, Vincent Candela, Marco Delvecchio, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro a Angelo Peruzzi). V americké verzi Stephen Chow dabuje sám sebe. (Morien)

• - Když mladý Fung nevstřelí na začátku gól, na výsledkové tabuli objeví jména soupeřících týmů: Universe (což je distributor filmu) a The Star (produkující firma). (Morien)