poster

Shaolin fotbal

 • Česko

  Shaolin fotbalista

 • Hong Kong

  Shao lin zu qiu

 • Hong Kong

  少林足球

 • Hong Kong

  Siu lam juk kau

 • Slovensko

  Šaolinský futbal

 • Velká Británie

  Shaolin Soccer

Komedie / Akční / Sportovní

Hong Kong / Čína, 2001, 86 min (Director's cut: 113 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chosé85
  ****

  Jo, tak tohle byl opravdu nářez! Zpočátku bych vůbec nevěřil, že bych mohl tomu dát 4*, ale stalo se. Je to místy opravdu trapný, ale nevím co to, dokázal jsem to v pohodě překousnout, protože hned následovaly tak nevinné a šílěně ujeté scény, že jsem se opravdu řezal smíchy (scéna finálního a vítězného gólu!). Úplně vidím, jak by například Američané nebo Francouzi (nic proti nim) z tohoto fotbalového námětu udělali trapnou a stupidní blbost, ale těm Šikmookým se to opravdu povedlo! Bravo!(2.7.2008)

 • Bane_Boss
  *****

  Přes mou nechuť k fotbalu mě tento film neskutečně oslovil a užívám si při každém shlédnutí (scény jako první trénink či první zápas jsou prostě bez debat legendární). Po jeho shlédnutí sem se chtěl hned učit šaolinské umění,abych mohl rozdrtit všechny kopačky okolo. Občas bych si přál ovládat šaolin. Proč? Protože bych mohl být 烙鐵頭.(20.6.2012)

 • Hopper
  ****

  Hm, taký dosť nevyrovnaný film. Je to vec osobného názoru, ale Kung Fu Hustle je aspoň o triedu lepšia. Nemôžem povedať, že by sa na Shaolin Soccer nedalo pozerať, naopak, väčšinu času som trávil v nemom úžase, čo je všetko možné vymyslieť. Na druhú stranu tých komických momentov bolo pomenej, podstatne pomenej ako v Hustle, čo je trochu mínus. Takže ako taká absurditka, prečo nie, koniec koncov každý z shaolin tímu bol sám osebe crazy, ale k úplnej pecke niečo chýba. A ešte k tomu zjavne Chowa sponzoroval "kerfáč", ktorého logo sa cpe v druhej polovici kam sa len dá.(7.7.2006)

 • klerik
  ***

  Nadupaná jazda. Presne takto som si predstavoval sfilmovanie toho animáku, kde Benjamen (či ako sa volal) dvíhal nohu až nad hlavu :-) Fotbal skvelý, ale celkovo je film trochu nevyvážený, keďže sa zaoberá aj psychológiou a traumami postáv. (Ale na druhú stranu to dáva filmu reálnejší rozmer, hmm). Keďže zbožnijem čínske vybíjačky a žltý humor, stále rozmýšlam prečo som nedal 4* Asi preto, že som vyrastal na filme PÁN DRAKOV s JAckie Chanom....(28.2.2006)

 • Stallone
  *****

  Zajímavý film s kung fu fotbalového prostředí. Skvělé provedení. Chválím styl humoru, vtípky a narážky. Takto si představuji relaxační film. Při jeho sledování vždy zapomenu na životní starosti a nechám se unášet příjemným pocitem. Líbila se mi romantická část. Hudba naprosto perfektní. Shaolin fotbal musí divák milovat nebo nenávidět. Já ho miluji, stejně jako kopanou. SLAVIA DO TOHO!!!(22.3.2016)

 • - V italské verzi jsou všechny hlavní postavy nadabovány profesionálními fotbalisty (Damiano Tommasi, Vincent Candela, Marco Delvecchio, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro a Angelo Peruzzi). V americké verzi Stephen Chow dabuje sám sebe. (Morien)

 • - V Chowově dalším filmu Kung-fu mela se objeví narážka na tento film. Chow tam narazí na pár kluků hrajících fotbal, vezme jim míč, předvede pár triků, potom ho rozšlápne a zakřičí "Už žádný fotbal!" (Morien)

 • - Všechny záběry napodobující tzv. "bullet-time" efekt, známý například z Matrixu (kdy kamera během jednoho okamžiku obletí v kruhu celý pohybující se objekt a ten je tím pádem jako by zmrazen v pohybu), vznikaly za pomocí pouhých dvou kamer a dojem "zmrazení" byl dodatečně generován počítačem. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace