Od kolébky do hrobu

Cradle 2 the Grave

Kolíska do hrobu

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2003, 101 min

Tretí hip-hopový akčniak Andrzeja Bartkowiaka a Joela Silvera je dostatočne svižný a cool, aby človek príliš nerozmýšľal nad mnohými nezmyslami a pochybnou morálkou nepríliš dobre zahratej hlavnej postavy. Ale prečo aj, veď je to hollywoodsky akčný film, do riti. A čo jeho pestrosti a príťažlivosti sa týka, vydarený dosť.(5.10.2016)

Soundtrack John Frizzell: 1. X Gon'Give It To Ya - DMX ,2. Go To Sleep - DMX feat. Eminem & Obie Trice ,3. What's It All For?- Bazaar Royale ,4. Follow Me Gangster - 50 Cent & The G-Unit ,5. Stompdash**outu - C.N.N. feat. M.O.P. ,6. Do Sumptin - Comp ,7. My Life (Cradle 2 The Grave) - Foxy Brown feat. Althea ,8. Fireman - Drag-On ,9. Drop Drop - Joe Budden ,10. I'm Serious - Clipse ,11. Right/Wrong - DMX ,12. It's Gon' Be What It's Gon' Be - Jinx & Loose ,13. Hand That Rocks The Cradle - Big Stan ,14. Won't Be Coming Back - Baby ,15. C2G - Fat Joe feat. Youngn' Restless ,16. Focus - Kashmir ,17. Slangin' Dem Thangs - Profit ,18. Off The Hook - Jinx Da Juvy ,19. Getting Down - Bloodline Records Kennel (DMX, Big Stan, Kashmir & Bazaar Royale) (Bonus Track) ,(15.5.2011)

• haj

Nechápu, proč si Jet Li trošku líp nevybírá scénáře a lidi, s kterýma na filmu pracuje. Přece ani on sám nemůže být s bojovýma scénama (a s ničím jiným) spokojen, ani jedna aspoň trochu průměrná, způsob natočení a rychlost střihu tradičně hrůza jako v jiných amerických filmech. Škoda že se k hongkongským filmům nevrací častěji.(30.7.2005)

• 1860

Tak tenhle "film" byl jen sled akčních a rádoby dramatických scének, který dohromady netvoří žádný celek.. Při sledování budete mít taky pocit, že jste film už viděli, a to z naprosto jednoduchého důvodu: zápletka je tak originální, že je skoro v každém takhle hnusnym filmu.. Pokud ste to viděli, běžte na facebooku do skupiny "Unudění navždy"..(22.11.2009)

Tento film má problém v tom, že je téměř totožný s Romeo musí zemřít. Herecké obsazení mě tolik nevadilo, jako spíš celkový příběh. Bartkowiak jiný druh filmu točit neumí(výjimkou Doom). Jinak se mi poslední dobou začíná líbit DMX určitě lépe hraje než zpívá, ale také by si mohl zkusit i jinou roli než jen "špatného" černocha. Na nudné odpoledne to v pohodě stačí. 60%(29.1.2011)

• DMX

• - Zatímco se v automobilové honičce Faitův (DMX) modrý sporťák dokonale poničí, v dalším záběru, kdy opouští Archieho (Tom Arnold) kancelář, je možné si všimnout, že všechna světla svítí a přední nárazník je opět na svém místě. (Conspi)

• - Původním záměrem bylo natočit film jako remake snímku Vrah mezi námi (1931). (Conspi)

• - Ve scéně, kdy Fait (DMX) utíká před rozzuřeným psem, probýbající se zeď vedle něj dokládá použití umělého materiálu. (Conspi)