Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (212)

Antek 

všechny recenze uživatele

Působilo to na mě dojmem, že Silver k sepsání scénáře najal nějakého osmiletého kluka, protože takovou absenci příběhu už jsem dlouho nezažil. K tomu dal hercům do smlouvy, že musí nosit celý film kamenné ksichty a chovat se imbecilně. Protože když se postavy posunou v ději tak, že jedna z nich něco TUŠÍ, nemůžu to brát ani s přimhouřenýma očima. A jako bonus je tu vedlejší „dějová“ linka s unesenou dcerkou, která sem přišla z úplně jiného filmu (konkrétně Sám doma) - děs. Ta jedna hvězdička není za Jet Liho (který v tomto filmu bojuje zásadně s jednou rukou v kapse - proboha PROČ?!!!), ale za dvě scény, které mi utkvěly v paměti: 1) Liho ruční zdolávání pater, 2) honička na čtyřkolkách. Bartowiak po Romeovi a Lovci policajtů opět dokazuje, že je možná zručný kameraman, ale mizerný režisér (takže ve mě vyvstaly obavy z právě se točícího Dooma - může vůbec takový film dopadnout dobře?). ()

haj 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč si Jet Li trošku líp nevybírá scénáře a lidi, s kterýma na filmu pracuje. Přece ani on sám nemůže být s bojovýma scénama (a s ničím jiným) spokojen, ani jedna aspoň trochu průměrná, způsob natočení a rychlost střihu tradičně hrůza jako v jiných amerických filmech. Škoda že se k hongkongským filmům nevrací častěji. ()

Reklama

HateBreeder 

všechny recenze uživatele

No asi se mnou cely CSFD nebude souhlasit ale me se to libilo a hodne. Jet je borec a na nej muzu koukat porad, a co se DMXe tyce, to je taky spravnej frajer, no a tahle cerno-zluta dvojka to ve filmu pekne rozbalila takze sem se ani minutu nenudil. Navic extremne tezky Anderson zase vynikl ve vedlejsi roli. 75% ()

darwin 

všechny recenze uživatele

Hodně slabší než Romeo Must Die a Exit Wounds. Je to sice, jak by řekli čecháčci "Huusteej mazeec, hele.", ale té akčnosti je právě až moc, což odsrává tradičně scénář. Slabý film tak nezachrání ani krásná Gabrielle Union a jako obvykle skvělý Anthony Anderson. Bartkowiak a producenti nicméně mohou být spokojení, film se stal hitem a vydělal hodně dolárků. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ale no tak přátelé. Přeci nemůžete čekat, že vezmete Jeta Li a uděláte mu sestřih po kterém bude vypadat jako 20ceti letý, hodíte k němu nějakou tu malou hvězdu rapu a budete mít výborný film. To jste určitě nečekali a jen si myslím, že jste si chtěli trochu přivydělat. Scénář je ohraný, nudný a děravý až to není hezké. Do toho všeho přidejte soupeře Jeta, který mu nesahá ani po kotníky a s kterým se během pár minut vypořádá jako Arnie s důchodcem. Občas je dobré vidět špatný film, aby člověk mohl děkovat za ty lepší. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (17)

  • Ve scéně, kdy Fait (DMX) utíká před rozzuřeným psem, probýbající se zeď vedle něj dokládá použití umělého materiálu. (Conspi)
  • Obklad kolem vstupu do klubu je inspirován obkladem domu Ennis House od Franka Lloyda Wrighta, domu známého z filmů Blade Runner (1982), Dům hrůzy (1999) a dalších. (viso.rex)

Související novinky

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (více)

Reklama

Reklama