Od kolébky do hrobu

Cradle 2 the Grave

Kolíska do hrobu

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2003, 101 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dost dobrá akce, Jet Li a DMX -občas je tempo filmu pomalejší, hudba ok, ale sem tam mi nesedla/// Rozhodně dost dobrej film s hodně slušnou porcí akce. A akce je občas velice zjímavá, no a sem tam i přehnaná. Stejně ale úvodní scéna při které Jet Li nepotřebuje výtah a k závěru zase scéna na motokáře je zapamatováníhodná. No a nebo to jsou alespoň dvě scény které jsem si dotěď z filmu pamatoval (než jsem ho rozjel podruhé). Děj je trošku zamotanej (nebo natahovanej), níčím moc nevyniká, ale dá se na to dívat. Nejvíce mě však potěšila herecká sestava (Anthony Anderson rulezz). Prostě tímhle filmem jsem spokojenej./// Celkem 74%///(11.2.2008)

Asi nejdementnější, ale zároveň nejzábavnější Bartowiakův film. Nesoustředí se to na příběh, furt jen někdo zdrhá, nebo se mlátí a mě to bavilo. Akce totiž není špatná. Zase na druhou stranu, když si vezmete kolik tam hraje akčních hvězd, mohlo by to dopadnout o hodně líp. DMX v hlavní roli je fajn a tlustej Anthony Anderson a hlavně Tom Arnold jsou fakt vtipný. Furt tam hraje hip hop a celý je to drsně negerský, no prostě blbost ale fajn. Definice pojmu guilty pleasure. 70%(3.9.2011)

• otík

Těšil jsem se na něco podobného jako Lovec policajtů, ale nebylo to přesně ono a určitě o třídu horší. Zatímco DMX dělá to, co vždycky, Jet Li dostal docela málo prostoru ukázat, co v něm je. Sice když už se do boje dá, stojí to za to, ale ještě by to chtělo méně střihu, abychom opravdu viděli, jak je dobrý a rychlý. Velmi dobrý je Dacascos, skutečně béčkový král. Vadily mi hodně průhledné digitální triky, potěšil mě Tom Arnold. Když to vezmu kolem a kolem, vlastně to nebylo nejhorší (i když střed filmu jsem hodně prozíval). A za začáteční Jet Liho originální seskok z mrakodrapu po balkonech přidávám půl hvězdičky.(15.12.2003)

• tron

„Milujem úsvit. A šteniatka. A som obdarený. Robím si na ňom uzol. Niekedy sem môžem prísť, niečo ukradnem, ty na mňa skočíš, budeme sa po sebe váľať a potom mi dáš putá.“ LOVCA POLICAJTOV z roku 2001 dodnes (február 2010) pokladám za poslednú „rozumnú“ seagalovku. Za úspech ju pravdepodobne pokladali aj jej tvorcovia a tak sa rozhodli si to o dva roky zopakovať. Stevena vyhodili, ale inak zostal režisér Bartowiak, producent Joel Silver i herci Anthony Anderson, DMX a Tom Arnold. Plus ako hlavnú hviezdu pribrali diabolského Jeta Li. Pravda, ich výsledná KOLÍSKA DO HROBU nie je príliš „buddy movie“ – DMX je v skutočnosti „gangster s dobrým srdiečkom a starostlivý ocinko“ („anjelíčku môj strážničku, stráž mi moju dcérečku“ – niečo také trápne som dlho nevidel) a Jet Li toho, pravda, nikdy veľa nenahovoril. Takže buddy movie ani nie. Ale akonáhle začne akcia (áno, väčšinou samoúčelná, ale no a čo) alebo humor (Tom Arnold a Anthony Anderson v tanku), dá sa.(10.2.2010)

Přeci jenom je to už nějaký ten pátek, kdy jsem tenhle národnostní mišmaš viděl, přesto si vybavuji mnohé – slušná choreografie soubojů, drsné pohledy většiny zúčastněných, červená krajka na těle Gabrielle Union nebo Jet Li skákající po balkonech hotelu. Není to moc, ale ani úplně málo. Samozřejmě když začne divák o ději jen malinko přemýšlet nebo zapojí logiku, bude ho to nepříjemně pálit. Na druhou stranu tenhle kousek od uznávaného kameramana Andrzeje Bartkowiaka asi nebudou vyhledávat ti, kteří po večerech recitují Hamleta.(19.12.2012)

• Jet Li

• - V momentě, kdy se Daria (Gabrielle Union) dostává z vlaku a kráčí po kolejích, má na nohou lodičky. Avšak o chvíli později, kdy prochází vraty, jsou podpatky pryč. (Conspi)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 13. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Zatímco se v automobilové honičce Faitův (DMX) modrý sporťák dokonale poničí, v dalším záběru, kdy opouští Archieho (Tom Arnold) kancelář, je možné si všimnout, že všechna světla svítí a přední nárazník je opět na svém místě. (Conspi)