We Are Still Here

Paul a Annie sú zdrvení zo smrti ich syna, ku ktorej došlo pri autonehode pred dvoma mesiacmi. Odsťahujú sa do nového domu, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste, aby tam začali nový život. Onedlho však zistia, že si nevybrali dobre, lebo dom má temnú minulosť a v jeho pivnici striehne temnota. Oni ako aj ich blízki priatelia, ktorí ich prišli navštíviť, sa ocitnú vo veľkom nebezpečí. Nie je to ale iba temnota, ktorá ich naozaj ohrozuje... (Astaroth12)

Wade

Solidní atmosféra a krvavý gore finále dalo by se říct že film měl všechno co jsem chtěl. ALE! Celý film má pro mě bohužel jedno velké mínus a není to obsah. Mě se na We Are Still Here nekoukalo vůbec dobře a to jen díky vizuální stránce prostředí a postavám něco tak nudného a nevýrazného jsem dlouho neviděl. Nedokázal jsem se do filmu vůbec zadívat takže nakonec jen 3*. ()

VanTom

Malý čistý horůrek mi zpočátku přišel bolestně nudný a "provařený" (manželský pár s traumatem ze smrti syna se nastěhuje do odlehlého venkovského domu s děsivou historií, zív), tajemství však odkrýval znepokojivě a zajímavě, až k povedenému masakróznímu finále. Ne tedy, že by mi bylo úplně jasné, co a proč se tu dělo, ale natočený materiál vypadal dobře, profesionálně, v nemálo momentech postrašil. ()

Lottr

První půlka filmu vypadala jako solidní duchařina, ale když se do děje přimotal mrtvý syn hlavních hrdinů, šílení, vraždící obyvatelé vesnice, strašák ze sklepa a bůh ví co ještě, už toho bylo příliš moc i na mě. Potěší neokoukané tváře herců, kteří konečně nevypadají jako Barbie s Kennem, není jim šestnáct a nechodí na střední. A také několik přímočarých krvavých scén, které to do vás perou bez servítek. Celý film působí jako dvacet let stará záležitost, ale tenhle retro- styl spíše potěší. Vidím to jako nevyužitý potenciál, ale i tak fajn horůrek na jedno podívání. ()

Jello Biafra

Názorná ukážka koľko hororových stereotypov sa dá nacpať do jedného filmu. Postarší manželský pár, ktorý pri autonehode prišiel o syna sa nasťahuje do domu, ktorý má temnú minulosť. Áno, bola tu kedysi márnica. Pochopiteľne začnú z útrob temného sklepa vyliezať pripálení duchovia, ktorým pri uhorení nejakým zázrakom zostali vlasy v poriadku. No a samozrejme starousadlíci v meste sa správajú čudne a vedia o minulosti prekliateho domu viac než dosť. Nudný a extrémne neoriginálny horor, na ktorom je vidieť jeho nulový rozpočet a ktorý mňa potešil len svojím ultra-krvavým finálne, ktoré dáva spomenúť na taliansku gore školu Lucia Fulciho. Herecké obsadenie je tvorené vyložene televíznymi hercami. Klasický konzumný horor vhodný pre nenáročných divákov. ()

sedm.1

We Are Still Here se rozhodně nedá upřít „archivní“ stylovost, velice výrazný vizuál, atmosféra a všude přítomný neklid a napětí, co bude následovat. Problém ovšem je, že já se tu od začátku do konce nudil jak prase a přes všechnu onu působivost mě to prostě nebavilo. Natočeno je to tedy profesionálně a po herecké stránce nemám také co vytknout, všichni přítomní jsou neokoukaní, zajímavý a stylově správně obsazení, ale co je to platné, když je to obsahově tak strašně prázdný. Starší pár přijede do nového domu, hází smutný pohledy ze ztráty jejich syna, po třiceti minutách pak spadne jeho obrázek, z čehož rodiče hned usoudí, že je tam s nimi jeho duch, uspořádají tedy seanci, bububu sem, bububu tam, na závěr dvě pěkné gore scény a nazdar bazar? Já prostě nevím. Každopádně, v tomto případě je zkrátka naprosto jasné, že tu na plné čáře zvítězila stránka formální nad tou obsahovou, a já jednoduše nejsem ten tip diváka, který by právě toto dokázal až tak docenit. Navíc mi celá ta podivná historka nedávala po celou dobu vůbec smysl a ani po trikové stránce se tvůrci zrovna dvakrát neutrhli ze řetězu, ti zombieduchové, nebo co to vlastně mělo být (???), byli naprosto odfláknutí a závěrečný párminutkový rádoby (ne)masakr by snad neuspěl ani před onima xxx lety. Své publikum a obdivovatele si nicméně tento snímek určitě najde, na to své jisté kvality nepopiratelně má, já mezi ně ale určitě patřit nebudu, ikdyž jak už jsem zmiňoval, zpracování a působivost má perfektní. ()

Forsberg11

Tento rok je asi "ghost movies year" alebo čo, lebo ich je až abnormálne veľa. A tak keď som sa dozvedel, že aj toto bude ducharina, moc sa mi do toho nechcelo. Ale dopadlo to dobre. Pôsobivá retro atmosféra, zasnežená krajina, dom na kraji lesa s desivým tajomstom. K tomu ešte veľmi zaujímaví herci, hudba, kamera. Niektoré scény ma poriadne dostali, hlavne tie v pivnici. Korunu tomu všetkému dala záverečná splatter sekvencia, kde sa tvorcovia poriadne vybúrili. Jednoduchý horor s prevareným námetom, ale ako jednohubka pobavil. 80 !! ()

Corpsegrinder

Po delší době horůrek kde jsem se chvílema dost bál. Sklepní scéna s instalatérem hnusná, bohužel místo budování napětí se to ke konci promění v takový STRAW DOGS kde duchové zruší půlku obyvatel města. Gore a efekty slušný (ustřelená hlava či vyhřezlý břicho) a duchové hnusný ale mělo to na víc. Každopádně povedený. ()

peetriss

We Are Still Here možná trochu doplácí na fakt, že v posledních době začínám být duchařinami přesycen. Objektivně však lze říci, že misky vah se v případě tohoto dílka mírně přiklání k té povedenější polovině. Film disponuje depresivně tíživou atmosférou, sympatickým přístupem, že méně je někdy více, nehezkými démony, účinnými lekačkami, krvavými momenty či výborně vygradovaným finále. Bohužel ospalejší sekvence nechybí také. Přesto velmi poctivé tři hvězdičky. ()

TERRORDROME

Tak predsa len to ešte ide. Myslím tým že sa dá natočiť horor ktorý nie je úplne stupídny a neprudí každým ďalším záberom stále viac. Pritom je to čisto klasická story bez nejakých originálnych prvkov. Postavy s traumou zo straty syna sa sťahujú do nového domu, ten má temnú minulosť a je okupovaný pripečenými prízrakmi pôvodných majiteľov ( mám tým na mysli že sú obhorený a nie pupuši ). Hlavným kladom a zároveň do istej miery aj záporom je takpovediac drevorubačský prístup k samotnému strašeniu. Tvorcovia sa s nejakými náladotvornými náznakmi a tradičnými ľakačkami príliš nepatlajú, na rozbeh stačí spadnutý obraz, tieň v pozadí či všadeprítomný smrad spáleniny a potom už to vyskočí pred kameru vo svojej plnej hnusote, robiac bordel pre ktorý sú stvorený. Dôležité informácie o pozadí všetkého sú vychrlené aby sa mohlo nerušene zabíjať, lebo film si napriek svojmu duchárskemu základu na surovej brutalite dosť zakladá a tkvie v nej veľká časť jeho pôsobivosti. Majitelia musia zomrieť aby mesto mohlo žiť a tak sa vo finálnom útoku na dom rozpumpuje riadny masaker plný krvi, škvarkov a odstrelených hláv. Priamočiare násilie víťazí nad sofistikovanými kecami a digitálnymi duchmi. Pozoruhodné je obsadenie plné postarších ksichtov miesto tradičných dementných tínedžerov. to rozhodne prekvapí. Celkovo tak film boduje aj keď vlastne sám nič nevymyslí, iba kombinuje. ()

mclenin

Anotácia deja naznačuje, že sa jedná o klasický "haunted house topic" hororového žánru, se vším všudy. Začiatok sľubne buduje ponurú atmosféru, využíva minimalistické výrazové prostriedky, "starosvetský" vizuál 80-tych rokov a predstavuje desivých oponentov. Tam sa však končí pozitívna stránka filmu, všetko ostatné rozbíja kombinácia pomalého tempa, krátkej stopáže a zle vystavaného príbehu, v dôsledku čoho sa vytratí desivá pointa a divák už vlastne ani netuší kto je s kým, proti komu a prečo, ... a napokon, je mu to úplne fuk. ()

Magika82

Nu, neočekávala jsem mnoho, ale dostalo se mi více než milé překvapení. Zcela jiný formát již sice známého režiséra, ale pro mne osobně "čajíčkových" snímků. Zřejmě zašel v Neděli hned ráno za pekařkou chytrou do Všetat (z písně Můj Vilém peče housky), a ta mu vskutku dobře poradila. Snímek překvapuje pro režiséra Geoghegana zcela netypickou, ale o to kvalitnější atmosférou, výtečně si pohrává z kontrasty, dějová linie má hlavu i patu, s postavami je možné se ztotožnit po emoční stránce, což je také velký bonus. Překvapivé situace, u nichž si více potáhnete blaženě z cigarety, lze také nalézt, zvláště ke konci. A kupodivu - světe zboř se - Geoghegan přišel i na to, že filmu samotnému především pomohou běžnému člověku podobní obyčejní a téměř z okolí známí lidé více, než-li vřískající krávy alá surfařské prkno se silikony, a tupí mlaďoši, kteří nezvládnou ani vyměnit kolo, natož klínový řemen. Sečteno, podtrženo: Skvělé zpracování snímku dějově, atmosférou i herecky. Ted Geoghegan se viditelně polepšil. Tedy nemám důvodu, proč tomuto snímku nedat pěkných 75% a tedy 4 hvězdy. ()

E´Tonno

Kvalitný a zaujímavý film. Nič som si o ňom nezisťoval a rovno si ho pustil. Na začiatku som mal dojem, že ide o klasickú ducharinu, ale tí duchovia vyzerajú slušne (masky sú jednoduché a efektné), takže som so záujmom sledoval ďalej a neľutujem. Čo si nakoniec na filme najviac cením je, že na diváka nie je pripravených v prvých 20 minútach kopa lacných ľakačiek s hlasným úderom kladiva v pozadí, ale pekne po starom budovaná atmosféra, ktorá sa na záver prevalí nie do (pre ducharinu očakávaného a žiadaného) mrazivého, ale slušne spracovaného gore finále. ()

BlackHood

Strašná blbost. Za první hodinu se nic nestalo! Vůbec to nevypadá jako z roku 2015, ale tak o 20 let zpátky. V takových filmech je důležité, aby byly sympatické postavy, ale tady byly jen samí hnusní staří dědci! To adi vypovídá něco o zdejších hodnotitelích, když to má slušných 60%. Konečně v hlavních rolích nehráli ti dnešní "tínějdři", které každý proklíná, ale někdo ve vašem věku, co? Jedna hvězda za závěrečný masakr. ()

Illy

I když je atmosféra osmdesátek dokonalá a ta hororová se snaží ostošest, je škoda že když se řekne "V tom sklepě je strašný vedro." a "Ti sousedi jsou ňáký divný" víte hned o co jde a překvapení se nekoná. A sem tam mi trošku vadili i herci. Jinak je to přesně těch 60% ()

Flopik

Dosť veľké sklamanie.Po komentároch a skvelom traileri som čakal minimálne ľakačkové orgie alebo niečo v tom štýle.Bohužiaľ nič také.Na celé predstavenie duchov si bude treba počkať.Atmosféru to síce budovalo ale ten koniec to skôr skazil.Nechápem prečo nezabili aj túto rodinu ako každú to ma troška sralo.Finálny koniec ktorý ma odrovnal lebo toto som fakt nečakal bol viac vtipný ako hororový a celkom mi prišiel ako na rýchlo zbúchaný....Patrí to k tým lepším počinom ale čakal som viac. ()

Standic1

Asi začnu závěrem, který mě hodně zklamal, protože novinové články v rámci závěrečných titulků mi rozhodně jako vysvětlení příběhu nestačí. Příběh je tak hlavní slabinou, jinak velmi povedeného hororu, který udrží diváka v napětí po celou dobu. Oldschool forma ve stylu Dům ďábla funguje i tady velmi dobře, k tomu si přidejte hrůzu nahánějící původní obyvatele domu a pár dobře vyvedených krvavých scén a věřím, že nebudete zklamaní. ()