We Are Still Here

Paul a Annie sú zdrvení zo smrti ich syna, ku ktorej došlo pri autonehode pred dvoma mesiacmi. Odsťahujú sa do nového domu, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste, aby tam začali nový život. Onedlho však zistia, že si nevybrali dobre, lebo dom má temnú minulosť a v jeho pivnici striehne temnota. Oni ako aj ich blízki priatelia, ktorí ich prišli navštíviť, sa ocitnú vo veľkom nebezpečí. Nie je to ale iba temnota, ktorá ich naozaj ohrozuje... (Astaroth12)

topi

Krásná práce! Horor hozený do 70. lét působí parádním feelingem, hlavně kvůli kameře Karima Hussaina, který patří mezi mé oblíbence. Co záběr, to požitek pro oko, hlavně ty úžasné dlouhé záběry na dům nebo na zasněženou krajinu okolo a výhledy do korun stromů. Parádní atmosféra podtržena výbornou znepokojivou hudbou. Navíc pěkně krvavá, hlavně v drůhé půli filmu. Nepřehrávající herci a potěšující obsazení Barbary Crampton, známe z Re-animátora nebo z From beyond. Krátka stopáž uběhna jako voda. Povedený duchařský flák. ()

Gorehound

V rámci novších kúskov určite nadpriemer. Vynikajúce prakticke gore a pomalá zimná atmosféra, skvelý klasický príbeh. Pocta Fulcimu, spomeniets si hlavne na The Beyond a Houss by the cemetery, ale svojská. Jediným mínusom, subjektívnym, je pre mňa to, že film až tak nevtiahne, ako by cgcel a herci to stále tak "nepredajú", mnoho scén tak trošku stráca na údernosti, ale snaha tu určite je, a v mnohom podarená. Skvele sú dovysvetľujúce záverečné titulky. ()

stration

Tak toto mi fakt sedlo. Vynikající retro vizuál, krásné exteriéry a hlavně perfektní přímočarost, která mě opravdu dostala. Hrozně se mi líbily všechny postavy, protože to nebyli žádní nažehlení teenageři, nebo úspěšní starší manželé, ale normální lidi, kteří se snad i normálně chovali. První polovinu filmu jsem byl doslova nažhavený (ve filmu je jich nažhavených víc), jak to bude pokračovat a co se z toho nakonec vyloupne. Ale od návštěvy restauračního zařízení se to rozjede na takové obrátky, že nestačíte počítat nebožtíky a litry krve na do té chvíle bílých stěnách domu. Všechno navíc do sebe celkem zapadá a ve finále jsem už jenom seděl a usmíval se blažeností nad jedním z nejlepších hororů tohoto roku. Opravdu VŘELE doporučuji. ()

AlistairMir

Už dlouho se to ve mně nepralo tolik jako při sledování tohoto hororu. Scénář a chování všech postav mi přijde naprosto debilní a totální absence jakékoli logiky skoro až fyzicky bolí...ALE...mrazivé scény umí děsit a dokáží člověka napnout jak nové šle. Takže co s tím, když na jednu stanu mě to děsně točí a na druhou stranu to má své kouzlo? Po dlouhém dumání (asi pět minut) dávám silnější tři hvězdy za pěkné scény ze sklepení, skvěle zahraného posedlého a celkem nečekaná jatka na konci. Sice bych se bez nich u duchařiny obešel , ale bylo to tak nějak něco nového a to se počítá. Rozhodně film co stojí za podívání, ale mohlo to být i o dost lepší kdyby se všichni nechovali fakt tak strašně blbě. Plus mínus CITACE jedné postavy - "Ooooo pomooooc je to tu zamořené zlejma silama áááá neměli bychom tu být"....střih a jde se spát...WTF??? Tak snad vypadnu ne? A tak to máte celej film...ale co...děsivé scény to, jak už jsem psal, zachraňují. ()

JohnMiller

Niekto sa nám tu inšpiroval Luciom Fulcim. A náhodou celkom obstojne. No rovnako ako kvalitu, tak si tvorca pobral aj neduhy. Keď sú na scéne spálené tela (duchov, zobíkov, či čo to bolo) film straší, je desivý a lakačky fungujú skvelo. No keď nastúpia pokojnejšie scénky vo vizuálnom šate 70´s rokov, nastávajú nudné momenty rovnako ako vo Fulciho omáčkach pred krvavými scénkami. No, dá sa to prežiť, takže to hodnotím celkom pozitívne 3,5. ()

BoredSeal

Slušný výsledek na málo peněz. Dobré obsazení v čele s tradičně přirozenou Barbarou Crampton; kameraman umí vyvolat venkovními záběry tíseň a pocit izolace (i když v interiérech s vyjímkou sklepa tolik úspěšný nebyl), ale masky a efekty to kompenzují. Svěží horor v nenápaditých dobách. ()

bourec

Zjev jak z konce minulýho století,dost nevýrazně obsazený,a hodinu děsně natahovaná nuda.Konec to vylepšil,ale jinak nic,co by stálo za řeč.40%. ()

dubinak

Zvláštní, že zrovna tohle natočili Američané. Podle vizálu a zpracování bych to tipla spíše na Angličany nebo Novozélanďany. Proto musím ocenit alespoň skromný vizuál, který skrývá zajímavý příběh a vcelku atmosférické a mrazivé ovzduší. Musím uznat, že nápad s vyobrazeným zlem se mi líbil. Škoda jen, že nezůstal trochu v ústraní a nenechal pracovat divákovu fantazii. I přes to to zajímavě fungovalo.FInále bylo poněkud zmatené, ale správně vygradované a i když obsahovalo, tedy pro mě, sporné rozuzlení, nahradil to aspoň barák vybarvený na rudo. Za mě dobrý průměr, který si na nic nehrál. ()

Stallone

Dnes logiku filmu rozebírat nebudu, ta byla v určitých momentech opravdu chybná. Co mě ale na tomto filmu mrzí je fakt, že to mohl být super horor a v první půlce byl a poté to režisér všechno zkazil brutální ´´vyvražďovačkou´´. První polovina super. Výborná kamera, dlouhé záběry na zasněženou krajinu, dům, městečko, pokoje, sklep. Sympatičtí herci. Atmosféra se budovala slušná. Film měl zůstat v rámci duchařiny s tím, že po dvou úvodních vraždách a následném posednutí člověka ďáblem to mohlo být stále ještě v pořádku. Přeci jenom máme rádi, pokud duch zlobí a dá nám důvod se bát (ne jako ve směšném OKU, kdy duchové hledají hračky). Takže do této fáze celkem dobrý. Zombíci nemuseli vypadat jak uhlíci, mohlo se to nechat na fantazii každého diváka. Přeci jenom se bojíme více neznáma. Poté už film postrádá logiku, napětí a sklouzává do podprůměrného hororu. Pak už je všechno špatně. (zastřelení servírky, útok vesničanů na dům, zabití té báby sousedky, dědek rozmlouvající s duchem, člověk propadající se do schodů atd.). Je to škoda, protože víc než polovina filmu výborná a zase to režisér musí zkazit. I přesto film doporučuji. ()

Martrix

Ve filmové terminologii dochází k jakési žánrové decentralizaci. Vznikají subžánry a názvy, jako třeba dramedie....ať to máme všechno pěkně zaškatulkovaný. To abychom třeba u hororu věděli, jestli to bude spíš po nějaké katastrově, nebo z doby gotické... . Ale i tak, než se podíváme na film, tak si o něm ještě pěkně přečteme, koukneme na trailerek... . Oč by bylo sledování filmů zajímavější, kdyby člověk už od první minuty nevěděl, o čem to vlastně bude. Trailerek jsem sice neviděl, ale i tak, u vědomí, že když si počkám, tak se objeví naštvaní duchouni, trpělivě jsem sledoval postarší pár a jejich přátele, jak se propracovávají dějem do finále...do sklepa. Problém haunting house žánru je v tom, že se dost špatně vymýšlí nějaké zajímavé novum o tom, proč se TO děje. Ted Geoghegan se pokusil...ale vznikl z toho takový podivný a nepravděpodobný mišmaš. Přivymyslel sice ještě "něco navíc", aby to neměli hlavní oběti zase tak jednotvárné, ale bylo to za cenu rozředění atmosféry, která už tak nebyla nijak moc děsivá a navíc vytvořil asi pět minut, které misky vah překlopily z čestného průměru, směrem dolů. Já tu snahu oceňuji, ale výsledek se mi nelíbil. Pokud půjdu cestou srovnání, tak naposledy jsem viděl v tomto žánru V zajetí démonů a Pokoj 1408. We Are Still Here, se krásně vejde přesně doprostřed. Nijak zajímavý příběh, ucházející provedení a obsazení...neurazilo, nenadchlo. Jako jedna epizoda v seriálu by mě to potěšilo víc. ()

FAITH.BABE

Po dlouhé době horor co opravdu nezklamal. Fanoušci duchařin si přijdou na své a pár prasárniček se dočkáte též. Kdyby tady Slasher z počátku nerušil a víc se soustředil na napjatou atmosféru, možná by ani ten počáteční opar nudy nezaregistroval! Tak! :) Vřele doporučuji všem co marně loví ve vodách nové hororové tvorby, tohle je totiž moc fajn úlovek :) ()

Khumbac

Hudba první půlky je pro konopného diváka. Druhá půle je relaxační gore. Diváci ovšem musí pominout fakt logiky. Proč vesničani dům nespálili? Proč do něj vběhli, když v něm žijí ti čertíci? ()

cocrHeLL

Dost dobrej snímek... zhruba před rokem a půl jsem viděl jeden z prvních filmů pana Geoghegana a to film Barricade a to byl teda klasickej nízkorozpočtovej brak, ale totok je teda mazec... jako vždy jsem se ani nedíval na trailer, ani předem nekoumal, o čem, že to má být. Byl jsem příjemně překvapen... zpočátku prostě klasickej haunted house, ale to GORE, co se tam pak ukázalo, to jsem fakt nečekal.. v které také „duchařině“ najdete tolik krve a gore záběrů? Tím z toho nadělal teda favorita roku 2015 (ovšem až po FLOWERS, ale to je úplně jiná žánrovka).... Pochválit musím opět ruku, která držela kameru, bo Karim Hussain je fakt šílenec, kterýho naprosto (právoplatně) zbožňuju. ()

Cedr

Příjemný návrat o pár dekád vzad na retro vlně ala House of the Devil. Povedené tempo, přesná délka a hlavně krásná a funkční jednoduchost. Film bohužel ukazuje příliš mnoho a atmosféře by sakra prospělo nechat trochu děsivosti na představivosti diváků. 70% ()

Avathar

Starý domček, kliatba a mestečko plné redneckov, ktorí stále divne čumia. Originalitu nutne nehľadám, ale tu na mňa celá tá „mytológia“ vôbec nezaberala (skôr mi prišla strašne nezaujímavá a tupá). Nejakú atmosféru to má, aspoň spočiatku. Osobne som ale očakával intenzívnejšie strašenie. A ako sa film blíži ku koncu, je to už len horšie. V závere to všetko ide už definitívne do hája, atmosféra je spláchnutá a nastupuje úplne bezmyšlienkovitý splatter s vybuchujúcimi hlavami, nechcene trápnymi scénami a rádoby emocionálnou bodkou. Páčila sa mi kamera a prostredie, ale to je sakra málo. ()

Sfinkter

Vizuálem perfektní oldschool, bohužel na jednu stranu i obsahem - snímek by se dal řadit mezi vtipné osmdesátkové splattery, ale tato doba už je definitivně pryč. ()

uiu

Tak si o nudném pátku hledám nějaký dobrý horor, na který bych se podívala a narazím na tohle. Vidím, že většina lidí dává 3-4 hvězdy, tak to musí být nějaká pecka. Dívám se dívám a ono je to celkem napínavé a zajímavé. Herci mají všichni 50-70 let, takže se nejedná o Hollywoodské rychlokvašky. Zápletka je fajn a lekačky luxusní. A pak přijde posledních cca 10 minut filmu a vše se to změní na nějakou prvotinu Petera Jacksona a triky z jeho Braindead a já zůstávám zírat s otevřenou pusou, co to jako bylo za béčkový brak. Více než 3 hvězdy si tahle hororová "komedie" nezaslouží. ()

Cushing

Levnej film taky film, ale aby byl dobrej, musel by mít takovej scénář. Herci horší než ty strašidla, hlavně ten týpek, co si hraje na Nicholsona v The Shining, ale patrně to byl záměr, ha ha. Vydržitelné. ()