Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

uiu

Pro všechny milovníky Saw nebo I spit on your grave je tu další sado maso teror, tentokrát v hávu techniky 21. století. Studentka se natáčí na webkameru ve web chatu, kde si ji vyhlédne nějaký vrah, unese jejího přítele, zabije její kamarádku a nakonec zabije i ji. Jak jsem již uvedla, pokud se vám líbí tyhle horory postavené na mučení postav, tak se budete tetelit blahem, ()

elanius

(96/2015) / Tak a po Cybernatural tu máme ďalší horor, ktorý začína obrazovkou operačného systému. The Den je rozhodne technicky o dva tri levely vyššie a na rozdiel od duchov je hrozba reálna. Parádne vystupňovanie napätie (a rovnako tak násilie) funguje. Po hustom závere celkom berem aj tú pragmatickú pointu. (7/10) ()

lykan9

Přesto, že je horor The Den dlouhý jen něco málo přes hodinu, tak mu trvá velmi dlouho, než se rozjede. Jinak má však tento film zajímavé téma a závěr je dostatečně povedený natolik, aby se tento počin vyšvihl do kategorie nadprůměrných. ()

zolo23

Kto nemá rád FF nepozerajte, pretože "ručnú" kameru strieda webkamera t.j. trasľavý obraz strieda sekavý, ale to je pri CHATe asi normálne. Priznám sa prvých 30 minút som sa nudil, film má "samozrejmý" oboznamovací úvod, ktorý trval na môj vkus (pri tak krátkej stopáži) až príliš dlho. Sem tam nejaký vstup vraha, no a potom sa film posunie tým správnym smerom. Avšak mám problém s jedným faktom a t.j. neustála potreba natočiť (tento) film len pomocou webkamery (áno je to o tom), v niektorých momentoch to bolo priam zbytočné - nasilu. Záver filmovo šokujúci ,ale predvídateľný. ()

netahlo odpad!

Picovina! Ta krava delala opravdu dulezitej vyzkum. Kam ten svet jde, lidi uz se za chvili nepujdou bez kamery ani vysrat. Ale aspon uz vim, ze Amici zvladnou jogging i video chat najednou. ()

sedm.1

Jako velký příznivce found footage snímků jsem i tentokrát spokojen, neboť film opět splnil veškerá kritéria, které od tohoto typu snímků očekávám, pomalejší rozjezd tedy samozřejmě nemohu popřít, ale zhruba po půl hodince film nabral na vážně slušném tempu, aby v poslední čtvrthodince sklouzl do totálního tornáda, vrcholícího absolutně nekompromisním a nečekaným finále, které zároveň i poměrně výrazně poukázalo na nebezpečnost celého internetového systému a já nemám jediný důvod nevěřit, že tenthle business takhle funguje i ve skutečnosti a to sakra ve velkém, o což má pak The Den ve výsledku ještě silnější dopad na působivosti a drsnosti. K dobru pak musím připočíst i fajn atmosféru a napětí, která též gradují především v parádním závěru, a i sympatické obsazení, takže i když se tedy v rámci subžánru nekoná ani tentokrát nějaká revoluce, The Den funguje stejně poměrně solidně a výrazně, zároveň jde v podstatě i o dost zajímavou podívanou, takže pro příznivce FF určitě velice koukatelná záležitost a ostatní ať si melou co chtějí, stejně jsou to vesměs pozéři. Tak a máte to :-)!!! ()

slovan1

A opět horor, kde letěl přítelčin ntb proklatě vysoko. Web kamera překvapivě v pohodě, nebyl čas se nad něčím pozastavovat nebo si na webku nezvyknout. Postavy neznáme, o to uvěřitelnější. Konec fakt dojeb. Jsem zvědavý na podobný Cybernatural. ()

beba789

Konečně zase po dlouhé době found footage film, který mě bavil a ani chvilku nenudil. Ono to asi bude i námětem, který si přímo o zpracování formou FF říká a sedí mu lépe, než normální styl natáčení (viz. Meggan is missing). K příběhu. Nevím (a doufám :-D), jestli je možné přes internet udělat to, co udělali zde hlavní hrdince. Pokud ano, tak hnus (nevyznám se v počítačích nějak moc). Hlavní hrdinka je velmi sympatická a proto je to jedna z hlavní postav v hororu po dlouhé době, které mi bylo vyloženě líto, co zažívala. Dále je dobré, že film není nějak dlouhý, takže není ani čas nudit. Směr, kam se film odebral na konci mě překvapil a je podle mého nečekaný. 80%. ()

Corpsegrinder

Jak jsem čekal tak mě zklamala celková pointa filmu která tam prakticky neni. Pokud čekáte šokující rozuzlení tak se nedočkáte. Styl jakým to bylo točený byl ovšem celkem zajímavej, jen občas offkouř těžko uvěřit tomu že člověk utíká a jen tak se u toho ještě natáčí. Nejděsivější na filmu asi fotka dotěrný pseudo-vietnamky a taky Jasmovo cameo v podobě plyšovýho čuráka. ()

MareT.

Libi se mi zvracenost, kterou tvurci ukazuji v lidech (posledni 3 minuty filmu). Libi se mi ta kritika dnesniho sveta, ktery je jen o tom byt online na kazdem kroku. Tuhle zpravu jsem dostal. Ale jinak jsem videl lepsi filmy tohoto subzanru (Open windows, Unfriended). Film se na svou kratkou stopaz vazne vlece. ()

oRi11

Na to, že je to první film tohoto režiséra, mužu říct, že jsem mile překvapen. Začátek filmu je sice dost nudný, ale od poloviny filmu jsem se velice dobře bavil. Film je takové paranormal na druhou s trošku zajímavější zápletkou. Nápad s webkou a kamerami všude kam se podíváš, doplněný lekačkami, se mi dost líbil a dokázal dobře navodit atmosféru strachu. ()

Jespi

Jako režijní debut to vůbec nebylo zlé, jako horor to bylo tragické a jako běžný thriller to bylo průměrné až podprůměrné. Nechápu, že dneska dokážou kde jaké blbosti dát štítek horor a celé napětí budovat jen na tom, že se ve filmu v podstatě nic neděje a jen spoléhat na to, že divák OČEKÁVÁ, že se tam něco bude dít strašidelného. První 2/3 filmu naprostá nuda o ničem. Ano, nápad udělat film jako plochu notebooku nebyl špatný, ale 50 minut čisté nudy to nepřebije. I lechtivé scény, které většinou doprovází takový film a snaží se o "zpestření" , byly zde nudné a naprosto zbytečné. V posledních 20ti minutách filmu, kdy se už konečně začalo něco dít, nám naservírovali pod nos, že 40ti kilová baba, jako nejdrsnější terminátor, zpacifikuje půlku gangu ha, ha. Herecké výkony 00 nic, jak zde už někdo napsal mockumentary / first person camera žánr už je vymáčknut do sucha a nic nového ani strašidelného film nepřinesl. Na třesoucí se kameru jsem už tak alergický, že proklínám Blair Witch, že s tímto vůbec kdy přišel. Na závěr si jak největší pošuci z disney telenovely ukážeme "shocking end" který vyvolal tolik zděšení a shocking pocitů, jako masturbující chlápek na záchodě, nebo naprosto úžasný zoo fotage.... koza....zebra...čau. 25% ()

lucijelucije

Nemám ráda filmy, které spočívají v pohyblivosti kamer, ale k The Den to prostě jinak nešlo. Jak už tady bylo řečeno, výborný motiv, akce je tady taky spoustu, sympatická hlavní postava a napětí je výborně vybruslené. Ten závěr byl hodně crazy, a chybělo trochu toho vysvětlení. Ale dobré tři *** ()

Disease

"Klekánice" pro děti tak do 10 let, aby nechatovali na Internetu. Pro běžného diváka blbost na entou bez špetky napětí. ()

mosnak

Hodně netradiční a hodně zajímavé. Tento film ukazuje dnešní svět skrz počítače. Ukazuje kolik uchyláků žije za počítačema. A co nám tím vlastně chtěli tvůrci říct? Asi to, že i obyčejný taťka ze spořádané rodiny je ochoten zaplatit za video kde uvidí někoho, jak trpí a pak umře. Vítej v dnešním světě - 80% ()

Standic1

Velmi milé překvapení - tajné kamery po domě vystřídala webka a telefon, duch naštěstí ani jeden, takže na otřepané klišé, akorát s jinou kamerou to nevypadá že? A taky není, náhodný "výzkum" se změní v perfektní stalking/snuff snímek, který Vás vtáhne hned po pár minutách. Pěkný nápad a mnohdy velmi lekavé scény, které hororový fanatik jako já vždy čeká, ale tady fungují!! ()

cskomando

Máte rádi zajímavé konce, krev a trošku psychopatických maniaků ? Tak si počkejte a vlastně zjistíte proč se tyhle všechny šílenosti dějí, pro mě to bylo překvapení. ()

Heero

- A máme tu opět jeden z hororů, který naráží na menší problémek ohledně bezpečnosti na internetu a všeobecně nákupu všeho na internetu, úplně všeho. Zajímavé a trochu znepokojující více než cokoliv jiného, co by jsme u hororu čekali. Bohužel si myslím, že by se na toto téma dal vyprodukovat horor, který by mě zarazil do sedačky a kde bych mohl dát plnou palbu, stále tu vidím rezervy. ()

Game90

Nezvyčajný found footage, z prostredia internetového zločinu....myslím že naozaj vydarený počin....sympatická hlavná postava....**** ()

drankeryth

Zo zaciatku ma to moc nebralo a myslel som si, ze pozeranie na film, kde je to vsetko brane z uhla chatovania cez internet bude prepadak, som sa mylil a vyslo z toho slusne a troska napinave dielo, ktore ma vobec neurazilo, ale celkom zabavilo. Tento druh filmov na tento sposob natacania je neurekom, akoby sa s nimi roztrhalo vrece a nema to konca kraja. Vacsina z nich za nic nestoji, ale tento film je na tom lepsie co ma potesilo z tej zaplavy roznych nepodarkov, ktore vyliezaju na zemsky povrch, aby ludi len zbytocne nahnevali k zurivosti:) ()