Reklama

Reklama

Burácení

  • USA Rumbling
Trailer 2
Road movie / Drama / Romantický
Česko / USA, 2015, 87 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Hudba:

Petr Brant

Hrají:

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller (více)
(další profese)

Celovečerní hraný film Burácení je typické drama založené na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor scénáře sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana před násilníkem, či obrana a pomoc blízkému člověku v nouzi. Tento film je o ohroženém lidském druhu, jehož smysl pro svobodu projevu a spravedlnost je na hranici zákona a společenské normy. Ne náhodou je film zasazen do prostředí motorkářského světa, rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností, burácením v srdci a náklonností k absolutní kráse, a kde člověk přestává být soudný sám k sobě. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (110)

Radko 

všechny recenze uživatele

Buráca oceľový tátoš na dvoch kolesách. Rúti sa v ústrety vykúpeniu z hriechu a prekliatia smrti. Cestou- necestou stretne pičujúceho Riša Müllera. Rišo je traktorista. Vie čo a ako. Čo život sochárovi vzal a dal. A za akú cenu. Názory má odpozorované zo života. Trefný montérkový glosátor. Osudová púť zavedie diváka aj na motorkárský zraz. Plný dymu z výfukov prestarnutých štyridsiatnikov, hlučnej hudby, kožených oblekov, boxu a striptízu. Vlhký sen všetkých fanúšikov kapely ZZ Top. Zároveň tých, ktorí dohasínajúce libido nahrádzajú v staršom strednom veku návratom k análnej fáze ich vývoja. A k nej patriacom koníčkom (ich výtvor, čo hlučí, smradí a dominuje istému priestoru) - pretaveným napr. do vlastníctva choppera a všetkej s tým spojenej kultúry. Okrem moto zrazu je tu list a fotka. Zastupujú v príbehu živú vodu, premieňajúcou mŕtvu lásku na žijúcu lekárničku. Oživia sa aj umŕtvené vášne - kde inde ako na divadelnej scéne. Príbeh má doskách, ktoré znamenajú svet ale nekončí. Finále má v sebe zakódovaná pumpa. Benzínová. I s vďačnou pumpárkou, obdarujúcou nešťastného hrdinu modelom tiráka. Zdá sa Vám to celé nejaké zmätené a blbé? Presne tak aj mne. S hudbou, ktorá neoslovila, s hlavnou postavou, ktorá nehrala. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Burácení dává smysl, jen pokud si člověk přečte Zikův životopis. Jednotlivé záběry jsou velmi dobré, obsazení je až velkorysé. Ale Tomáš Hajíček neumí mluvit, což je pro hlavní roli zásadní problém, pestrá kohorta herců nemá co hrát, jednotlivé scény jsou nic neříkající epizodky, které nenavazují jedna na druhou. Škoda, pokud by Zika sehnal dobrého režiséra a dramaturga, a sám by zůstal v produkci a hlavně u kamery, mohlo vzniknout cosi velice atraktivního. A na české poměry až nevídaného. Takto se setkáváme jen s dražším amatérským počinem, který by mohl soutěžit maximálně vedle studentských filmečků z nižších ročníků. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Při sledování filmů, ve kterých duní razantní muzika, burácejí motory a trochu se i boxuje, bych se neměl nudit. Jenže tentokrát to moc nevyšlo. Ono se totiž v řídkém ději dost často čumí do blba, postavy se chovají poněkud iracionálně, mluvené slovo takřka není slyšet a "drsňákovi" Švábovi určitě více slušela role moderátora v pitomém pořadu založeném na hádání písmenek. Abych však jen nehaněl, tak neherectví hlavního hrdiny je natolik charismatické, že na hřbetě svého nadupaného stroje by si ho laické oko klidně mohlo splést s hercem. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„KDYŽ NĚKDO UDĚLÁ NĚKOMU ZE ŽIVOTA PEKLO, TAK JAK TO MŮŽE DOPADNOUT…“ /// Přátelé neortodoxního filmovýho obsazení se samou radostí umlátěj šampaňským. My ostatní to zvládneme prázdnejma flaškama před koncem projekce… Chvilku se zdá, že to bude dramatická „poudačka“. Nakonec nás jen chtěli dostat na motorkářskej sraz a nevěděli, jak na to. (Ti, co vočekávaj podobnou zábavu, ať se zastavěj, prázdnejch flašek mám dost!). Mezi vobsazením ční herecký kreace Évici Kerekes, jako dvojčata nad N.Y. (tenkrát vole). Hájíčkovo charisma je utopený v příběhovým nic, který se snaží závěrem dohnat nejpomalejšího motorkáře na startu. Traktoristu Richarda Müllera. Film pro motorkáře? Asi jen pro ty, kteří vědí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Na filmy čumím kvůli soundtracku. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Všeuměl Zika si chtěl za každou cenu natočit film. Servíruje pěkné obrázky, hudba také neurazí, ovšem scénář je tragédie a hercům kvůli všudypřítomnému burácení není rozumět. Pasáž se sjetým Müllerem by v zahraničí byla parodována ještě roky po premiéře. Hajíček je modla pro fanoušky kapely, ale není herec. Potěšila jen účast vždy dokonalé Kolesárové a perverzního Koháka. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (6)

  • Námět byl původně zamýšlen jako dokumentární film. (jenik71)
  • Na oficiálních internetových stránkách www.buracenifilm.cz byly ještě před premiérou snímku zveřejněny krátké předfilmy, které předcházely dějové linii samotného filmu. Tyto ojedinělé "předfilmy" měly za úkol seznámit diváky s autentickými událostmi a zajistit srozumitelnost filmového příběhu. (VášaVF)

Související novinky

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (více)

Reklama

Reklama