Reklama

Reklama

Burácení

  • USA Rumbling
Trailer 1
Česko / USA, 2015, 87 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Hudba:

Petr Brant

Hrají:

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller, Jakub Kohák (více)
(další profese)

VOD (1)

Celovečerní hraný film Burácení je typické drama založené na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor scénáře sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana před násilníkem, či obrana a pomoc blízkému člověku v nouzi. Tento film je o ohroženém lidském druhu, jehož smysl pro svobodu projevu a spravedlnost je na hranici zákona a společenské normy. Ne náhodou je film zasazen do prostředí motorkářského světa, rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností, burácením v srdci a náklonností k absolutní kráse, a kde člověk přestává být soudný sám k sobě. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (113)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Holky a mašiny, ideální látka pro rockové videoklipy. Na celovečerní film je to ale bohužel málo. Ostatně i film je nejlepší v klipově stříhaných pasážích, protože samotný příběh toho moc nenabízí. Tomáš Hajíček to v pohodě utáhne svým chlapáckým charismatem, a vlastně tu působí přesvědčivěji než Chantal Poullain a Vica Kerekes dohromady. Co si myslet o traktoristovi Richardu Müllerovi, vlastně netuším. Mnohé bylo nakousnuto, ale opuštěno, a nakonec přišel směšný konec jak z nějaké soap opery, který to stáhnul zpátky do průměru (50%). ()

Martpod 

všechny recenze uživatele

Poslední obětí téhle tragédie bude platící divák. Neskutečně patetický, spousta zbytečných scén, útrpně dlouhá stopáž, úmorně prkenné obsazení. Herci jsou nuceni buď do výrazových scén, byť jim vůbec nesedí a působí křečovitě, nebo do šroubovaných, příšerně vyčpělých dialogů. Scény s Millerem už to jen definitivně zabíjej a zcela nechtěně dohání k zoufalýmu smíchu. Vano jako šmírácký osvětlovač aspoň nezáměrně trochu pobaví. Těch asi šest konců už je jen příslovečnej poslední hřebík do rakve. (Testovací projekce, znova ani za trest) ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Že by šlo o motorkářský film je podle mého trochu silná představa. Především se jedná o ryze psychologický příběh šmrncnutý rodinným a romantickým motivem. Není vynechán ani ždibec artu a v nejedné scéně je to setsakramentsky znát. Civilní herectví zdá se být patřičný a těžko říci, jestli je to ku prospěchu či ke škodě. Určitou jednoznačnost to však přeci jen má. Češství se zde nedá naprosto upřít. Propírání minulosti, vztek spojený s nenávistí a smysl pro spravedlnost. Člověk který ublížil byť v jistém zájmu. Svoboda projevu, spravedlnost na hranici zákona a společenské normy nejsou u nás zrovna populární. Sebezapření a morálnost doby. Problém, na který poukazuje tento snímek a který bohužel musí svým vyzněním nejdříve uzrát. ()

Jaro_slav 

všechny recenze uživatele

V podstatě odpad, měl jsem chuť odejít ze sálu. Prkenný herecký nevýkony, nepřehledná rádobyumělecká kamera, slušný byly akorát ruchy a nazvučení. I když se považuju za motorkáře, "Zlaťák" to nespasil. Mírně to spasily pihy Vici Kerekes, slepecké čichací cameo Stanislava Zindulky, konec trošku ve stylu The Best of Me a hlavně Richard Müller ve WTF roli slovenského traktoristy s tričkem H-D pod montérkama. Celkovej dojem je "kamarádskej amatérskej film na motosrazy" - škoda. Nosnej příběh by tam byl. 30% ()

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Burácení je vlastne pomalý pokľudný filmík s dobrou hudbou a skvelým Hajíčkom (snáď ho ešte budeme mať možnosť vidieť vo filme). Obsahovo to občas zadrháva a pôsobí to neotesane, ale mňa tá atmosféra podivne podmanila a ja som sa díval na Burácení (bez burácania) rád. A skoro som opomenul Riša, ten mal príjemne potešil tiež.(v mini roličke).**/*** ()

Galerie (26)

Zajímavosti (7)

  • Režiséra a scenáristu Adolfa Ziku s představitelem hlavní role Tomášem Hajíčkem (Adam) pojí punková minulost. Zika hrál na elektrickou kytaru v hardocorových Serious Music a Hajíček byl bubeníkem Oi punkové kapely Huber Macháně. (Olík)
  • Námět byl původně zamýšlen jako dokumentární film. (jenik71)

Související novinky

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (více)

Reklama

Reklama