Burácení

Česko / USA, 2015, 87 min

Adolf Zika

Adolf Zika

Petr Brant

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain-Polívková, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller, Jakub Kohák, Stanislav Zindulka, Stanislava Ziková, Oldřich Navrátil, Zdeněk Podhůrský, Branislav Bystriansky, Robert Vano, Mikuláš Křen, Matyáš Svoboda, Denis Dobrý, David Horváth, Anita Dušková, Pavel Doležal, Liubov Gileva, Karen Mchitarjan, Josef Ševčík, Martin Gardavský, Petr Schel, Kryštof Michal, Miroslav Navrátil, David Mašek, Martin Kovářič, Josef Špaček, Jakub Herš, Jakub Franěk, Zdeněk Milata, Miloslav Beránek, Květoslav Štěpán, Josef Vokál, Oto Procházka, Jakub Wenzel, Roman Farkaš, Zsolt Vojtko, Vlastimil Halbich, Vladimír Novohradský, Jaroslav Frič, Petr Gabaj, Flary Martin, Václav Kloboučnik, Filip Trnka, Marek Hanke, Robert Zeman, Blanka Koubová, Radka Bidlasová, Linda Petříková, Alžběta Hálová, Samuela Troblová, Eliška Heroutová, Jana Křeková, Marcel Oravec, Michal Souček, Nikol Gruberová, Barbora Vinařová, Jan Pavel Filipenský, Dana Ulrichová, Jitka Binková, Pavlína Tůmová, František Zika, Petr Berit, René Zelenka, Daniel Procházka, Petr Chaloupka, Miroslav Bartoš, Stanislav Hnilička, Erik Hyršl, Petr Chroňák, Mark Bliss, Jan Javůrek, Zdeněk Tušek, Fanda Binka, Roman Jeřábek, Jakub Paitl, Robert Ramik, Martin Pitra, Václav Petřík, Jan Touš, Tomáš Turner, Jaroslav Kozák, Lukáš Kovařík, Karel Šíma, Petr Buriánek, Radka Kozáková, Panki, Martina Fialková, Tomáš Roller, Jana Kadeřávková, Kateřina Tothová, Karolína Hynková, Karin Štěpánová, Ondřej Kavan, Daniel Bodlák, Ivan Drbohlav, Petr Kopsa, Petr Hradský, Petr Širc, Michal Němeček, Maty Dio, Helena Petřinová, Zdeněk Dvořák, Michaela Mišková, Iveta Bambasová, Kristýna Jandová, Emilie Popielová, Nikola Bochová, Adam Černohorský, Emma Lanská, Luděk Gerčák, Standa Rubáš, Adam Zika, Monika Ederová, Jan Harvalík, Nevena Thielová, Jiří Havelka, Tommy Jay, Irena Neradová, Florian Žarka

Na Burácení jsem se hodně těšil, mám rád Krucipüsk a Tomáše Hájíčka. Film mě úplně nezklamal, ale určitě nedostatky to mělo, jako slabší scénář, slušelo by více rozvedení jednotlivých poddějů a postav, všechny postavy kromě Adama Vernera (Tomáš Hájíček) se jen jednou objeví a nic víc, tím pádem to působilo utahaně a chvílemi nudně. Jinak Hájíček samozřejmě výborný :-).(26.8.2015)

• bearmeedek

Krucipísek, takhle má vypadat motorkářskej film? Nechci brát Zikovi jeho multi nadání, ale pohyblivé obrázky přece jenom vyžadují život. Právě vzhledem k danému tématu, a díky následnému provedení, nepůsobí film moc přesvědčivě. Mdlý děj, všichni jak mírně omámeni, zbytečné scény. Oslavované Hájíčkovo neherectví mě nesedí ani k rockerovi ani k motorkářovi. Vica Kerekes jen jako sladký obrázek – a proboha, co to bylo za tu „divadelní scénu“? A ještě pochybnost, že by si takovéto děvče na Slovensku našlo zrovna starého rosomáka … Většina scén působí nepřirozeně. Opravdu jediný přirozený projev zde má jen Jana Kolesárová! Zvuk u filmu, na kterém se podíleli hudebníci, také špatný. Motory se ztrácejí v basech, konverzace mizí v hudbě, hovory v místnostech mají amatérskou ozvěnu. Škoda. To téma mě přitáhlo navzdory nízkému hodnocení. Doufal jsem a nakonec hodnotím ještě níž.(16.11.2017)

Na Burácení jsem se hodně těšil, ale výsledek je rozpačitý. Hlavní problém spatřuji v zoufale pomalém tempu, dalo by se říci, že je film z větší části nudný a také ve scénáři. Já jsem zkrátka čekal něco jiného, myslel jsem, že budeme svědky událostí minulých, ale děj se v podstatě točí jen kolem přítomnosti a dopadů minulosti na ni. Vztahy mezi některými postavami mohly být více rozvedeny, spousta věcí vyšuměla do ztracena. Na druhou stranu se mi líbilo obsazení neherce Hajíčka, který se do role Adama opravdu hodil. Výkony slovenských hereček není třeba komentovat, ty jsou skvělé vždycky. V neposlední řadě se mi hodně líbila hudební stránka filmu. Je to slušný průměr, na debut dobré, chtělo to jen trochu vyšperkovat.(16.1.2015)

• dopitak

Dialogy neuslyšíte, protože hlasitost je zhruba na 10 % ostatních zvuků (té příšerné hudby, motorů). Na druhou stranu, pokud se s tím smíříte, o nic nepřijdete, protože sledovat Hájíčka hrát a poslouchat jak mluví, máte chuť dát se radši k popelářům. Chantal Poullain by měli zakázat hrát a jestli ne, stěžoval bych si na ambasádě, proč jí ještě nenaučili česky. Jediná slušná scéna je v okamžiku, kdy ten jouda přijde do lékárny, a kamera zabere Vicu. V tu chvíli i dobrá hudba, jinak ale hrůza, a ani pějící Kryštof Michal doprovázející noční jízdu na pole to neohrozí. Hvězda za no name AWESOME na tričku roli, podle všeho nějaké patnáctileté Kristýně Jandové z Prachatic, která odchází z lékárny.(31.7.2015)

• Jaro_slav

V podstatě odpad, měl jsem chuť odejít ze sálu. Prkenný herecký nevýkony, nepřehledná rádobyumělecká kamera, slušný byly akorát ruchy a nazvučení. I když se považuju za motorkáře, "Zlaťák" to nespasil. Mírně to spasily pihy Vici Kerekes, slepecké čichací cameo Stanislava Zindulky, konec trošku ve stylu The Best of Me a hlavně Richard Müller ve WTF roli slovenského traktoristy s tričkem H-D pod montérkama. Celkovej dojem je "kamarádskej amatérskej film na motosrazy" - škoda. Nosnej příběh by tam byl. 30%(10.1.2015)

• - Zpěvák Richard Muller se díky filmu vrátil na plátno po 16 letech. (M.B)

• - Na oficiálních internetových stránkách www.buracenifilm.cz byly ještě před premiérou snímku zveřejněny krátké předfilmy, které předcházely dějové linii samotného filmu. Tyto ojedinělé "předfilmy" měly za úkol seznámit diváky s autentickými událostmi a zajistit srozumitelnost filmového příběhu. (VášaVF)

• - Dej filmu sa odohráva aj v malom slovenskom mestečku Kolibov. Žiadne mestečko s takýmto menom sa však na Slovensku nenachádza. (BathoryMan)