Burácení

Česko / USA, 2015, 87 min

Adolf Zika

Adolf Zika

Petr Brant

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain-Polívková, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller, Jakub Kohák, Stanislav Zindulka, Stanislava Ziková, Oldřich Navrátil, Zdeněk Podhůrský, Branislav Bystriansky, Robert Vano, Mikuláš Křen, Matyáš Svoboda, Denis Dobrý, David Horváth, Anita Dušková, Pavel Doležal, Liubov Gileva, Karen Mchitarjan, Josef Ševčík, Martin Gardavský, Petr Schel, Kryštof Michal, Miroslav Navrátil, David Mašek, Martin Kovářič, Josef Špaček, Jakub Herš, Jakub Franěk, Zdeněk Milata, Miloslav Beránek, Květoslav Štěpán, Josef Vokál, Oto Procházka, Jakub Wenzel, Roman Farkaš, Zsolt Vojtko, Vlastimil Halbich, Vladimír Novohradský, Jaroslav Frič, Petr Gabaj, Flary Martin, Václav Kloboučnik, Filip Trnka, Marek Hanke, Robert Zeman, Blanka Koubová, Radka Bidlasová, Linda Petříková, Alžběta Hálová, Samuela Troblová, Eliška Heroutová, Jana Křeková, Marcel Oravec, Michal Souček, Nikol Gruberová, Barbora Vinařová, Jan Pavel Filipenský, Dana Ulrichová, Jitka Binková, Pavlína Tůmová, František Zika, Petr Berit, René Zelenka, Daniel Procházka, Petr Chaloupka, Miroslav Bartoš, Stanislav Hnilička, Erik Hyršl, Petr Chroňák, Mark Bliss, Jan Javůrek, Zdeněk Tušek, Fanda Binka, Roman Jeřábek, Jakub Paitl, Robert Ramik, Martin Pitra, Václav Petřík, Jan Touš, Tomáš Turner, Jaroslav Kozák, Lukáš Kovařík, Karel Šíma, Petr Buriánek, Radka Kozáková, Panki, Martina Fialková, Tomáš Roller, Jana Kadeřávková, Kateřina Tothová, Karolína Hynková, Karin Štěpánová, Ondřej Kavan, Daniel Bodlák, Ivan Drbohlav, Petr Kopsa, Petr Hradský, Petr Širc, Michal Němeček, Maty Dio, Helena Petřinová, Zdeněk Dvořák, Michaela Mišková, Iveta Bambasová, Kristýna Jandová, Emilie Popielová, Nikola Bochová, Adam Černohorský, Emma Lanská, Luděk Gerčák, Standa Rubáš, Adam Zika, Monika Ederová, Jan Harvalík, Nevena Thielová, Jiří Havelka, Tommy Jay, Irena Neradová, Florian Žarka
  • bearmeedek

Krucipísek, takhle má vypadat motorkářskej film? Nechci brát Zikovi jeho multi nadání, ale pohyblivé obrázky přece jenom vyžadují život. Právě vzhledem k danému tématu, a díky následnému provedení, nepůsobí film moc přesvědčivě. Mdlý děj, všichni jak mírně omámeni, zbytečné scény. Oslavované Hájíčkovo neherectví mě nesedí ani k rockerovi ani k motorkářovi. Vica Kerekes jen jako sladký obrázek – a proboha, co to bylo za tu „divadelní scénu“? A ještě pochybnost, že by si takovéto děvče na Slovensku našlo zrovna starého rosomáka … Většina scén působí nepřirozeně. Opravdu jediný přirozený projev zde má jen Jana Kolesárová! Zvuk u filmu, na kterém se podíleli hudebníci, také špatný. Motory se ztrácejí v basech, konverzace mizí v hudbě, hovory v místnostech mají amatérskou ozvěnu. Škoda. To téma mě přitáhlo navzdory nízkému hodnocení. Doufal jsem a nakonec hodnotím ještě níž.(16.11.2017)

Úprimne povedané, čakal som väčší výplach. Janka Kolesárová, aj keď dostala len štek, tak mňa potešila, chvíľu som sa obával, že Vica neukáže svoje prednosti, ale nesklamala. Sympaťák Hájiček to statočne držal a Mullera som tam vážne nečakal. Síce volo cítiť trochu prvoplánovosť a nedostatok financií, ale benzínka v závere to istila. Celkom príjemné. 3 z 5(28.7.2015)

244. První zhlédnutá filmová novinka v letošním roce, a hned v několika ohledech překvapující, už jen tím početněji zaplněným promítacím sálem a k tomu při letmém pohledu převážně diváky, kterým měl být příběh a charakter hlavní postavy určitě bližší než mě, cítil jsem se spíše jako strpěný host společnosti lidí, kteří motocykl a jízdu na něm víceméně nadřadili ve svém životě nad cokoliv ostatní a své sdruženi ve společenství podobných je pro ně významným vyznáním odlišnosti nebo jakýmsi potvrzením výjimečnosti, možná právě taková mimořádná účast byla jedním z příkladů jakého si skupinového ztotožnění, vyjádření klanové sounáležitosti, tak význam díla i obecně vnímám, proto zřejmě opět ta výrazná rozpornost hodnocení, je spíše vyjádřením míry sympatií, než odrazem opravdové kvality díla, myslím, že právě to je tím zásadním problémem, teď, s odstupem, si uvědomuji, že je to dílo spíše pro diváka s jinými nároky, ale určitě to není dílo, které si oprávněně zaslouží tak silné odsouzení, že bylo spíše velmi odvážným a tedy i obdivuhodným filmařským počinem, který časem ještě zřejmě přehodnotím.(5.1.2015)

• biergof

Příběh - dvojtečka Kde je nějaký příběh? na co se má divák mimo záběrů na motorky a mastný vlasy dívat, těšit, motivovat zvědavost, cokoliv? Co to je ? Otazník? NE! ODPAD! Neschopnost! Marš zpátky do sklepa, Ziko, a piš si svoje vize hovnama na zeď! Vrať mi prachy za lístek do kina a hodinu a půl života! Amatére!(25.1.2015)

• zette

Zase jeden z tech filmu, ktery chce rict strasne hodne a nerekne temer nic. Po tydnu nebude vetsina divaku vedet o cem to vlastne bylo. Motorkarske prostredi je mi cizi, nesympaticka hlavni postava a herecky vykon Hajicka ci Polivkove je spise divadelniho az ochotnickeho charakteru. Prekvapive je ovsem ve filmu i nekolik vynikajicich scen, treba rozhovor na divadelnim podiu, ci navsteva u dveri Bydzovske. Potesi i Javorsky. Postav a podobnych epizod je vsak ve filmu zbytecne hodne. Kvalitou strasne nevyrovnany pocin.(18.11.2017)

• - Zpěvák Richard Muller se díky filmu vrátil na plátno po 16 letech. (M.B)

• - Dej filmu sa odohráva aj v malom slovenskom mestečku Kolibov. Žiadne mestečko s takýmto menom sa však na Slovensku nenachádza. (BathoryMan)

• - Na oficiálních internetových stránkách www.buracenifilm.cz byly ještě před premiérou snímku zveřejněny krátké předfilmy, které předcházely dějové linii samotného filmu. Tyto ojedinělé "předfilmy" měly za úkol seznámit diváky s autentickými událostmi a zajistit srozumitelnost filmového příběhu. (VášaVF)