Burácení

Česko / USA, 2015, 87 min

Adolf Zika

Adolf Zika

Petr Brant

Tomáš Hajíček, Vica Kerekes, Jana Kolesárová, Chantal Poullain-Polívková, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský, Martin Stránský, Richard Müller, Jakub Kohák, Stanislav Zindulka, Stanislava Ziková, Oldřich Navrátil, Zdeněk Podhůrský, Branislav Bystriansky, Robert Vano, Mikuláš Křen, Matyáš Svoboda, Denis Dobrý, David Horváth, Anita Dušková, Pavel Doležal, Liubov Gileva, Karen Mchitarjan, Josef Ševčík, Martin Gardavský, Petr Schel, Kryštof Michal, Miroslav Navrátil, David Mašek, Martin Kovářič, Josef Špaček, Jakub Herš, Jakub Franěk, Zdeněk Milata, Miloslav Beránek, Květoslav Štěpán, Josef Vokál, Oto Procházka, Jakub Wenzel, Roman Farkaš, Zsolt Vojtko, Vlastimil Halbich, Vladimír Novohradský, Jaroslav Frič, Petr Gabaj, Flary Martin, Václav Kloboučnik, Filip Trnka, Marek Hanke, Robert Zeman, Blanka Koubová, Radka Bidlasová, Linda Petříková, Alžběta Hálová, Samuela Troblová, Eliška Heroutová, Jana Křeková, Marcel Oravec, Michal Souček, Nikol Gruberová, Barbora Vinařová, Jan Pavel Filipenský, Dana Ulrichová, Jitka Binková, Pavlína Tůmová, František Zika, Petr Berit, René Zelenka, Daniel Procházka, Petr Chaloupka, Miroslav Bartoš, Stanislav Hnilička, Erik Hyršl, Petr Chroňák, Mark Bliss, Jan Javůrek, Zdeněk Tušek, Fanda Binka, Roman Jeřábek, Jakub Paitl, Robert Ramik, Martin Pitra, Václav Petřík, Jan Touš, Tomáš Turner, Jaroslav Kozák, Lukáš Kovařík, Karel Šíma, Petr Buriánek, Radka Kozáková, Panki, Martina Fialková, Tomáš Roller, Jana Kadeřávková, Kateřina Tothová, Karolína Hynková, Karin Štěpánová, Ondřej Kavan, Daniel Bodlák, Ivan Drbohlav, Petr Kopsa, Petr Širc, Michal Němeček, Maty Dio, Helena Petřinová, Zdeněk Dvořák, Michaela Mišková, Iveta Bambasová, Kristýna Jandová, Emilie Popielová, Nikola Bochová, Adam Černohorský, Emma Lanská, Luděk Gerčák, Standa Rubáš, Adam Zika, Monika Ederová, Jan Harvalík, Nevena Thielová, Jiří Havelka, Tommy Jay, Irena Neradová, Florian Žarka
  • dopitak

Dialogy neuslyšíte, protože hlasitost je zhruba na 10 % ostatních zvuků (té příšerné hudby, motorů). Na druhou stranu, pokud se s tím smíříte, o nic nepřijdete, protože sledovat Hájíčka hrát a poslouchat jak mluví, máte chuť dát se radši k popelářům. Chantal Poullain by měli zakázat hrát a jestli ne, stěžoval bych si na ambasádě, proč jí ještě nenaučili česky. Jediná slušná scéna je v okamžiku, kdy ten jouda přijde do lékárny, a kamera zabere Vicu. V tu chvíli i dobrá hudba, jinak ale hrůza, a ani pějící Kryštof Michal doprovázející noční jízdu na pole to neohrozí. Hvězda za no name AWESOME na tričku roli, podle všeho nějaké patnáctileté Kristýně Jandové z Prachatic, která odchází z lékárny.(31.7.2015)

• bearmeedek

Krucipísek, takhle má vypadat motorkářskej film? Nechci brát Zikovi jeho multi nadání, ale pohyblivé obrázky přece jenom vyžadují život. Právě vzhledem k danému tématu, a díky následnému provedení, nepůsobí film moc přesvědčivě. Mdlý děj, všichni jak mírně omámeni, zbytečné scény. Oslavované Hájíčkovo neherectví mě nesedí ani k rockerovi ani k motorkářovi. Vica Kerekes jen jako sladký obrázek – a proboha, co to bylo za tu „divadelní scénu“? A ještě pochybnost, že by si takovéto děvče na Slovensku našlo zrovna starého rosomáka … Většina scén působí nepřirozeně. Opravdu jediný přirozený projev zde má jen Jana Kolesárová! Zvuk u filmu, na kterém se podíleli hudebníci, také špatný. Motory se ztrácejí v basech, konverzace mizí v hudbě, hovory v místnostech mají amatérskou ozvěnu. Škoda. To téma mě přitáhlo navzdory nízkému hodnocení. Doufal jsem a nakonec hodnotím ještě níž.(16.11.2017)

Velmi milé překvapení...Neokoukaný Tomáš Hajíček a prostředí které z českého filmu zatím moc neznáme...Dobrá hudba,zajímavý příběh a Rišo Müller coby traktorista...K absolutní dokonalosti filmu chybí snad jen kratší stopáž a lepší herectví hlavního představitele,ale to je daň za neotřelou tvář hlavního hrdiny...(4.7.2015)

Hodně povedená paráda - pěkné prostředí, dobří herci, excelentní muzika a motorky. Asi pomalé a jednoduché pro mainstreamového diváka, ale já byl spokojen až nadšen. Odnesl jsem si ale jiný poznatek - scény všech známých herců jsou poskládány tak, že dle mého odhadu nestrávili víc než jeden natáčecí den ( takový pan Navrátil se ve filmu objeví jen ve vzpomínce jedné sekundy, protože jeho scény z vězení se do kina nedostali vůbec ) A Vica Kerekeš svou roli mohla zvládnout za tři natáčecí dny a přesto je jako představitelka hlavní role na plakátu. pokud bych měl něco vytknout, tak že když ten film má auriolu motorkářského, tak se měla více prokombinovat zápletka na motorkářském srazu. PS: Trochu mi hlavu nebere, kdo tomu filmu může dát odpad - to už je snad póza nebo co.(5.1.2015)

• Marze

Nedokázal jsem se vcítit do nadšení pro motorku a tento životní styl, ale snímek má kouzelně naivistickou atmosféru. Autor se mohl nad tímto kontroverzním tématem hlouběji zamyslet. Buď mi ušel začátek, nebo není vysvětleno, kvůli jakému rodinnému dramatu je hlavní postava ve vězení. Tzv. nutná obrana by mezi rodinnými příslušníky měla být opravdu posuzována přísněji. Na druhou stranu hřbitovy jsou plné obětí, které nejdříve podle zákona čekali, co pachatel udělá, a pak se zamýšlely bránit. V tom jsou o krok před Českem zákony v USA nebo na Slovensku (viz nedávný případ herce Kňažka, který ve svém domě postřelil lupiče). Finále snímku trochu teatrální.(15.9.2017)

• - Na oficiálních internetových stránkách www.buracenifilm.cz byly ještě před premiérou snímku zveřejněny krátké předfilmy, které předcházely dějové linii samotného filmu. Tyto ojedinělé "předfilmy" měly za úkol seznámit diváky s autentickými událostmi a zajistit srozumitelnost filmového příběhu. (VášaVF)

• - Dej filmu sa odohráva aj v malom slovenskom mestečku Kolibov. Žiadne mestečko s takýmto menom sa však na Slovensku nenachádza. (BathoryMan)

• - Zpěvák Richard Muller se díky filmu vrátil na plátno po 16 letech. (M.B)