Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Chlo0opek

Zajímavý životní počin tohoto dobrodruha. Dát plný počet mi však brání jakási lehce podivná teatrálnost filmu, která mi přišla místy přehnaná. Jinak však určitě dobrý film, který stojí za to vidět. ()

kodwin

Poměrně zajímavě natočený příběh muže, co přešel po laně mezi Dvojčaty. Film shazují pokusy o žoviálnost, kterými trpí vypravěč a konec je natahovaný jako špageta. Podruhý se už nekouknu ... ()

pichta

Dobrý film. Zaujímavé ako môže niekoho taka blbosť ako lozenie po lane nadchnúť natoľko, že mu prepne a zorganizuje pre to team ľudí ()

Bogrant

Na lane to býva občas vrtkavé, no Zemeckis to uchopil našťastie pevne. Jeho réžia spoločne s hravým prevedením od skvelého Gordon-Levitta vytvárajú zaujímavý obraz o jednom bláznovi, ktorý to dokázal. Záver som poriadne docenil až po dozvedení sa, že to tak skutočne bolo a tá sympatická rozlúčka a pocta dvojičkám bola jednoducho pekná. Malý film s veľkým srdcom. ()

Kritickej

6/10 Příjemné a hravé vyprávění, které ale postupně mění atmosféru víc do napětí, což je myslím škoda. Největší problém je ale paradoxně samotný přechod, který se mění ve frašku. Chvílemi jsem měl pocit, že bude muset přiletět Al Kaida a borce z těch dvojčat sundat dolů. Méně by v tomhle případě bylo určitě více! ()

RoyBatty444

Príbeh o chodení po lane s jednoduchou filozofiou ale komplikovaným prevedením. Príbeh odsýpa a postavy sú sympatické. Natočené ako rozprávka a zlezenie dvojičiek je naozaj impozantné. Napriek silne cítiacemu CGI pôsobí výška vierohodne. ()

Skylwalker42

Moc příjemná podívaná. Sympatický Gordon-Levitt. Ty scény na laně nebo prostě z výšky, jsou excelentní. A jelikož mám strach z výšek, tak vždy solidní závrať. Musím si poslechnout ost, Silvestri nabídl zas lahodnou hudbu. ()

babuška

jednou to stačilo, oslava adrenalínu a chybějícího pudu sebezáchovy, společně s minimem mozkových buněk a tý touhy se předvézt za každou cenu, vzpomeňme na ty kteří to nedali a přitažlivost bohužel zvítězila ()

vladous

Klasický obraz toho, že světová pandemie zvaná nedostatek nosných námětů pro divácky přitažlivý film dorazila i do Hollywoodu, a to dokonce i takovým ikonám, jakým je bezpochyby Zemeckis. Od počátku zcela předvídatelný děj omezující se na přípravu výkonu hlavního hrdiny, kdy Vás z nekonečné nudy vytrhne jen pár česky projevených slov ze strany Bena Kingsleye, pochopitelně vyvrcholí samotným kaskadérským kouskem Petita. I ten je však prezentován naprosto nudně, takže se spíše oddáváte sledování trikově dokonale vytvořeného modelu Manhattanu. No snad se nedočkáme toho, že světoví producenti budou natáčet filmy o požíračích hřebíků či lapačích much na čas. Maximálně 2 hvězdy, a to díky kvalitní 3D vyvedení a trikům z dílny koho jiného než naší UPP. ()

mad.dog

Famózní film, který v odlehčeném duchu sděluje, že za sny se vyplatí jít. Naprosto geniální ve 3D je především druhá polovina filmu, která se točí okolo dvojčat. Když byl Gordon-Levitt na laně, opravdu jsem měl za něj závrať. Opět jednou neskutečný Zemeckis a na 100% tenhle film bude u mě na DVD i když bez 3D ztratí část kouzla. ()

samo151

The Walk je pre mňa zatiaľ filmovým zážitkom roka a to ani zďaleka nie preto, že ide o prvý film pri ktorom som v kine dostával závrate. Nie že by neboli úžasné (špeciálne v IMAX formáte), ale ešte viac ma očaril priam majstrovský story-telling. Lebo natočiť dych vyrážajúcu 30 minútovú scénu 110 poschodí nad New Yorkom je jedna vec. Vyrozprávať príbeh Phillipa Petita na dve hodiny a pritom ani na sekundu nestratiť moju pozornosť je však podstatne väčšie umenie. A Zemeckis to dokázal úžasne. Film ma vďaka plynulej gradácií od prvej časti stavanej do veľkej miery na komediálnych prvkoch (vďaka čomu drží pozornosť aj pri pomalších, ale z pohľadu kontextu nevyhnutných scénach) až po veľké finále nenudil ani sekundu. Pridajte k tomu úžasné herecké výkony a vynikajúcu hudbu a výsledkom je film ku ktorému sa budem veľmi rád vracať znova a znova. ()

barneybishop

Robert Zemeckis a Alan Silvestri jsou kapitoly už jen sami o sobě... :) kamera, příběh, záběry..střihy.... bohužel nemohu dát víc než 5*. ()

ciapok

Robert Zemeckis je ťažký frajer, dokázal toto: Bolo zrejmé, že budeme vidieť film, v ktorom sa počas pomerne dlhej stopáže pripravujeme na vyvrcholenie, ktoré spočíva v jednom úkone. Taktiež bolo zrejmé, že to bude podopierané čímsi, čo toto čakanie nutne musí vyplniť. Zrejmé bolo aj to, že to nesmie vytvoriť celkom novú linku. Pravdu povediac, do tejto výplne sa mi nechcelo. Ale kedže Robert Zemeckis je ťažký frajer, urobil film zaujímavým a dobre vygradovaným uceleným kúskom. Hlavná postava výborná voľba. ()

Snayps

Naprosto neskutečné napětí. Úžasná hudba a skvělá kamera. Výkon hlavního herce neskutečně pečlivý. Opravdu hluboký snímek! Není víc, co k tomu říct. ()

SeeSaw

I když to tak Zemeckis nejspíš chtěl, film na mě působí až moc dětinsky. Levitt se do role vžil pěkně a jeho francouzský akcent se mi líbil. Nemůžu se ale ubránit tomu, že je film tak nějak prázdný, a že je tam více hluchým míst než bych u Zemeckise čekal. Příběh je to sice překrásný, jenže pro diváka tak trochu nezáživný. Film si dozajista najde své fanoušky, komerční úspěch bych u něj ale neočekával. 6/10 ()

Pierre95

Moc hezký film. Josepha Gordona-Levitta mám jako herce nesmírně rád, a ikdyž roli Phillippa Petita ztvárnil dokonale (divím se, že nedostal alespoň nominaci na Zlatý Globus), tak i přesto to byla jeho první role, kde mi byl hrozně nesympatický. Ostatní role - Charlotte Le Bon - byla jako něžný vánek vůně levandule z Provence a Ben Kingsley - jeho role byla jako vůně kvalitního tabáku, takové moc hezké zpestření už tak povedeného filmového dezertu. Než jsem viděl Muže na laně, absolutně jsem netušil, že nějaký Phillippe Petit existuje a co udělal. Teď už to vím a opět jsem si rozšířil své obzory. Takže děkuji a na tento film se určitě podívejte, myslím si, že zklamáni nebudete. Přinejmenším se podíváte na kousek historie, kterou už nikdo panu Petitovi neodpáře... ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)