Iba láska (TV film)

Drama / Komedie

Československo, 1975, 64 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Tak toto bol neskutočný televízny film. Inteligentný človek mu musí dať buď plný počet alebo odpad. Ja nie som človek, ktorý by mal vysoko nadpriemerné IQ, tak som jednu hviezdu ubral. To je tak bizardný film, až je krásny. Tie dialógy...tak hlúpe, až úžasné. Pre tých, ktorí nepoznajú Starý Smokovec : Nedajte sa filmármi oblafnúť, autobus na začiatku filmu priváža rekreantov na Hrebienok, no ubytovaní sú v S.Smokovci, v dnes už "vďaka" finančnej skupine J&T schátranom hoteli MS 70.(31.3.2014)

• vitekpe

Moje osobni bohyne Karolina ve strasne slatanine. Ale strasne...tohle je jen pro ty nejvetsi tvrdaky. :-) Nulovy dej, katastrofalni dialogy. Nastesti tam byla alepson dost pekna Eva Mária Chalupová. Dve hvezdy pro Karolinu. P.S.: jo a jeste je nutne zminit "zlobabu" v podani perfektni Nady Hejne. Ta je nekompromisni.(12.6.2014)

• Gekacuk

POZOR SPOILER: Česko-slovenská varianta velké lásky Romea a Julie. Tentokrát ovšem v komediálním duchu a s dobrým koncem. Božsky krásná Jaroslava Schallerová (předabovaná Hanou Maciuchovou) a Alfred Swan představují bláznivě zamilovanou dvojici, která si už nedovede představit život jeden bez druhého. Celá komedie se odehrává ve Vysokých Tatrách, kam všichni přijeli na dovolenou nebo rekreaci. Až na Juraje (Swana), který sem utekl za svou láskou a (otce) Josefa Beka, který přijíždí „hasit požár“. Rodiny obou hrdinů vztahu nepřejí a vzájemně se obviňují. Spory se postupně vyhrocují, ale po setkání otců (Pántika a Beka), kteří se už dlouho znají, se situace nakonec uklidní. Láska dostává zelenou. Bez přemíry moralizování to ovšem nejde. (Kdo proboha napsal ten Bekův monolog.) Z dnešního pohledu, kdy se vztahy mezi lidmi často hroutí jako domino a nikdo se už nikoho na nic neptá, je láska doposud nepolíbeného páru zvlášť (trpce) úsměvná. Film je kuriózní rovněž častými hádkami mezi Čechy a Slováky. Vyčítají si všechno možné ve vztazích mezi oběma národy. Zazní argumenty tehdy obvykle veřejně nepublikované. Těmto hádkám dominuje Viktor Maurer a Jozef Čierny (předabovaný Otto Lackovičem). Drsnou babičku představuje Naďa Hejná. Nezbytným atributem těchto jednoduchých komedií 70. let bylo zvýraznění budovatelských úspěchů posledních 30 let a spolupráce mezi oběma národy. Této propagandstické úlohy se ochotně ujala vedoucí zájezdu. Z nostalgie a z úcty k režisérově odvaze hodnotím 60%. „Tak Valerie, zpátky do týdne divů. To ti sedělo líp.“ Po opětovném shlédnutí snižuji na 2 hvězdy - 40%.(27.3.2014)

• Gahan

Nadviazuc na uzivatela Gekacuk, ja sa pytam, kto napisal dany scenar ako taky???!!! To zanrovo okolo komedie ani neslo. Cele to bolo hrozne krcovite a tie postavy, dialogy a dej nemohli byt proste uveritelne ani pre tu dobu ... Jednu hviezdicku za Pántikov hlas, pri ktorom mi vzdy zarezonovali stare rozpravky, co mam este doma na platniach... Ak chcete starsiu komediu s budovatelskou tematikou, pustite si Dovolenú s Andělem... Ak chcete Romea a Juliu, to radsej chodte do divadla...(27.3.2014)

• Peabody

Scénář napsal Jan Jílek a musel být v nějakém velmi zvlástním psychickém rozpoložení. Tak příšerné dialogy a monology jsem neviděl ani nepamatuji a že pamatuji dost. Oba milenci spolu mluví jako babička kněžny Hortenzie a jejich rodiče taky tak jako z Josefa Kajetána Tyla. Neděje se vůbec nic, mezi oběma mladými to nijak nejiskří, jejich rodiče plkají banality a Viktor Maurer kolem przní slovenštinu způsobem, který by jinak nezvládl ani velmi pitomý Čehún. Varuji varuji, nemá to ani půvab dobové blbosti, prostě je to celé špatné. Ano, Jaroslava Schallerová byla krásná dívka, ale tady neměla co.(30.3.2014)