Naše dovolená a jiné pohromy

• Velká Británie What We Did on Our Holiday (více)

Doug (David Tennant) a Abi (Rosamund Pike) vyrazí s dětmi na rodinnou dovolenou. Jenže děti ve společnosti dalších příbuzných nechtěně prozrazují jedno rodinné tajemství za druhým. Nezastaví se ani před vyloženě intimními podrobnostmi ze života rodičů. Rychle začíná být jasné, že když jde o zachování toho největšího tajemství ze všech, vlastní potomci jsou ti poslední, komu se dá věřit. Jak se s tím vyrovná zbytek rodiny? A kdy už bude téhle rodinné pohromy konec? (TV Prima)

filmmovier

Naprosto dokonalej rodinnej film, kterej je mnohem, mnohem lepší, než se může zdát a který mě obrovsky překvapil sílou své výpovědi, perfektní kombinací komedie a dramatu (a tragikomedie), elegancí a feelingem. Teď budu mluvit naprosto vážně – hodně dlouho jsem neviděl lepší film. V tomhle kousku jsou navíc děti (naprosto vynikajícně obsazené) mnohem, mnohem lepší, než jakýkoliv dospělý (ať už je to ta nejstarší, která hrála v Doctorovi – ta byla nejlepší, nebo ta nejmladší se zálibou v šutrech). Dětem se může rovnat snad jedině úžasný Billy Connoly, který zastínil nejen Tennanta a Rosamunde Pike (spolu jim to jde), ale i všechny ostatní (s hereckým obsazením vskutku nemám sebemenší problém). Na začátku je to sice trošku rozpačité, ale jak se všichni sjedou, tak to vážně stojí za to. Nádherná podívaná, vtipná, veselá, smutná, dojímavá – a víc o tom asi mluvit nebudu. Tyhle filmy, které prostě dovedou překvapit v každé své minutě mám nejradši. A zrovna tenhle budu chtít ještě vidět. 100%. ()

Ryuuhei

» Předmluva: Čistá náhoda a nemožnost bohatšího výběru programů mě přivedla na tento film, který jsem předem dost podceňoval. » Pozitiva: Není to klišé, ale naopak něco, co zpracovává své téma dost unikátně. Hlavní roli zde zastávají dětští hrdinové, kteří si svou dětskou podstatu zachovávají i přesto, že se mnohdy chovají mnohem dospěleji, než všechny ostatní dospělé postavy v ději. Rozhodování o osudu mrtvého dědy a následný vikingský pohřeb - výtečné! Celé navíc zaobalené opravdu jen lehkou komedií a spíše brané s velkým nadhledem, tudíž nehrající kýčovitě na city. » Negativa: Dospělé postavy byly až příliš blbé a nezodpovědné. V jednom okamžiku jim bylo i vlastně jedno, kde se jejich děti toulají a absolutně se o tuto problematiku nezajímají (ačkoliv takoví rodiče se holt najdou i ve skutečném světě a to skoro v každém druhém případě). » Celkově: Rozhodně zajímavý film, který mate popisem, ale obsahem slušně překvapí. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Na Primě. ()

Mrkvič

Procenta dostatečná ke zkouknutí, ale po shlédnutí bych je očekával vyšší. Sice jde spíše rozpočtem, vizualizací, kamerou, hudbou a dalšími technickými parametry o průměrný televizní film, ale hlavní téma se povedlo. Okolní tlachání je také dost laciné, ale když na řadu přijdou děti a další rodinné pohromy, je film hodně vtipný a nápaditý. Jak děti většinou ve filmech moc nemusím nebo si mé sympatie získají až po čase, tak zde dětské postavy jsou tak skvěle napsané, že jim nešlo odolat hned od začátku. ()

VasaX

Tak za prvé, je to kravina. Začíná to klasickou manželskou krizí, potom příběhem o třech, svým způsobem úžasných, dětech, pak se z toho stane fraška, a potom nějaká ta roztomilá "hluboká" happy pointa na konec. Rosamund, David a Billy jsou fajn hlavní (dospělí) herci. Ač je film tak zvláštně nekonzistentní, přechody jsou plynulé a neruší sledování, pokud vás děj vtáhne. Nakonec je to milé a tak nějak odpočinkové. A navíc, kdo by nechtěl vikingský pohřeb. Já ano, a za to přihodím jednu hvězdičku navíc na tuto pohřební hranici. ()

Corpsegrinder

Zase taková smutná komedie zasahující do těžce černýho humoru, scéna kdy děti zapálí mrtvýho dědu a pošlou ho na moře je prostě crazy. ()

Darth Maul

Veľmi pôvabné vyobrazenie tragikomickosti života a smrti očami detí. Obdivujem Britov za to, že veľké existenčné pravdy dokážu podať jednoduchým a úprimným spôsobom. K téme tiež krásne pasuje typický ostrovný humor. Ide o maličký film, ktorý s divákom dokáže spraviť obrovské veci. Okrem očí však treba nechať otvorené dokorán aj srdce. ()

Prochy38

Tohle Britové umí a Amíci nemaj šanci... Nádherná tmavší komedie o naprosto obyčejné rodině s naprosto obyčejnými problémy, s možná lehce neobyčejnými dětmi a jedním úžasným dědou. Slzíky proběhly. Dialogy, především děti-děda, neměly chybu. Dostalo mě to naprosto. Špička v tomto žánru. Super herci, ale ten scénář. Tleskám ve stoje. Dlouho mě takto film nedostal... ()

jarmik

Velmi povedená rodinná oddychovka o dětech uznávajících vikingské tradice. Slušně ragikomické, dějově průměrné, ale ty hlášký dospělí vs. děti byly luxusní. ()

Camus

Dobrá situační komedie, do které někdo neumětelsky namíchal žvásty o životě a rodinnou linku, která asi měla působit dramaticky. Děj filmu je naprosto nefunkční a závěr asi vznikl tak, že si někdo řekl "už to má 80 minut a stejně nevíme, co s tím dělat dál, tak budeme předstírat, že se všichni napravili a skončíme to". Komediální frky za 4*, ale za ten hrozný děj a laciný televizní look musím s hodnocením mnohem níž. ()

janeke

Veľa nadsázky, no a čo. Od začiatočnej scény s kameňom, ktorý sa volá Norman... pecka. Na nedeľnú depresiu ako stvorené. My next holiday dream - Scotland, indeed! ()

Yardie

Čekal jsem trošku více. Bylo to takové příjemné, rychle to ubíhalo, občas se člověk zasmál či pousmál, občas zamyslel. Ale chybělo tomu něco navíc, něco, co by vstoupilo výrazněji do paměti a film posunulo do jiné sféry hodnocení. Výborný výkon podali dětští herci, hráli výtečně. Ostatní hráli tak nějak normálně. Myslím, že námět měl potenciál, ale zpracování nebylo úplně nejlepší. Taková pohodová jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí. Howgh! ()

Illy

Velice sympatická rodinná komedie, navíc plná britského humoru...jen škoda že ke konci začne být příliš pohádková. Ale úsměv na xichtě vyloudí a příjemně zahřeje. Skoro jako whisky. ()

ursinko

Naozaj neviem ako môže takéto niečo niekoho napadnúť napísať a natočiť, ale vďaka za to! Mne film zapasoval fantasticky. Úsmevné, vtipné, poučné aj smutné. Pohľad na svet detskými očami je naozaj ten najkrajší. 5 hviezd!! ()