Naše dovolená a jiné pohromy

• Velká Británie What We Did on Our Holiday (více)

Doug (David Tennant) a Abi (Rosamund Pike) vyrazí s dětmi na rodinnou dovolenou. Jenže děti ve společnosti dalších příbuzných nechtěně prozrazují jedno rodinné tajemství za druhým. Nezastaví se ani před vyloženě intimními podrobnostmi ze života rodičů. Rychle začíná být jasné, že když jde o zachování toho největšího tajemství ze všech, vlastní potomci jsou ti poslední, komu se dá věřit. Jak se s tím vyrovná zbytek rodiny? A kdy už bude téhle rodinné pohromy konec? (TV Prima)

Bozvav

Velmi smutná komedie s naprosti nereálným koncem. Děti hrály skvěle, třeba ta malá holka předvedla takového spratka, že bych ji asi, mít ji doma udusila sama.65% ()

JohnBruk

Nestává se mně často, že bych se u filmu pobavil, zasmál a zároveň hlouběji zamyslel. Komedie, u které bych se nebál přidat přízvisko "psychosociální" (ikdyž to možná nezní příliš vábně) poměrně ojedinělým způsobem zlehka brnká na hlubší témata. V přívalu humorných scén a bezprostředních reakcí Malých i velkých herců, člověka však nenechá upadnout příliš do uzavřeného vážného dumaní nad bytím a nebytím... Je to sice přiznaná karikatura, ale v reáliích dnešního moderního informačního světa a vnitřního prostředí širší rodiny, tu vyznívá způsob, jakým lidé vnímají či ohýbají realitu ať už pro kohokoliv, když už si v těch záplavách informací přestali nachvíli rozumět a nebo spolu mluvit. Na filmu se mně líbí i samotný konec, který není tak úplně pohádkou a ani realitou. ()

Olík

Neblázněte, ty nezletilci celý film neutáhnou…..a pomoc od dříve narozeného osazenstva se taky nekoná. Billy Connolly určitě není tím solitérním seniorem, který by svým šarmem byl ten, o kom budete nadšeně psát domů. David Tennant působí jako prvorodička. Ben Miller hraje až druhé housle. A Rosamund Pike? Ta je fajn, ale jenom fajn může stačit tak při školních besídkách. Citová tragikomedie se spoustou úsměvných situací, spoustou nepovedených situací, prvoplánovou sázkou na děckou bezprostřednost a učebnicovou nevyrovnaností. Místy si připadáte, jako by jste zrovna stáli v Louvru před Monou Lisou a za sekundu jako když Vám dítě donese ze školy třetí pětku během jednoho týdne. A to je možná ten hlavní problém, protože ze scénáře byl potenciál určitě cítit. ()

Ben Nevis

Film, který ocení pouze milovníci černého humoru. Mnoho věcí se tam děje jinak, než velí společenská pravidla. Hlášky typu "Umíráš na rakovinu, alespoň nemusíš řešit Alzheimera," by si dovolilo v reálu říct malé procento lidí. Je to jedna z komedií, kde děti nastavují zrcadlo opečovávaným životům dospěláků, ve kterých je nejdůležitější předvést se před ostatními. Když někdo něco dělá pro druhého, z většiny to dělá pro sebe. Viz plánování narozenin s třemi stovkami hostů pro dědka, který miluje rybaření. Tvůrci předvedli scénáristický um. Bod strhávám za přeslazený závěr a přílišnou toleranci spratkovitého chování. Britové chodí kolem dětí po špičkách, tudíž vydírání je cesta, která vždy spratkovi zafunguje. ()

Maximilianus

Príjemný film o tom, že hnevať sa je zbytočné a človek by mal rešpektovať tých druhých takých, akí sú a najmä si užívať krátky čas, ktorý je na Zemi. Čakal som ale, že film bude trochu viac zábavnejší a menej vážnejší, ale bol taký, aký býva aj život. Nie vždy taký, aký si ho prajeme mať a v aký dúfame. 7/10 ()

mira.l

Mám z toho asi podobné pocity jako troufalka. Podívat se na to dalo, ale žádná bomba se nekonala. Jednou stačilo. ()

Shitonit

Hmmmmm ? Hodně jsem uvažoval, jestli to sestřelit či dát světu šanci. Nakonec převládl pocit, že to je bezbřehá sračka, naplněná zbytky popcornu a ochucená cocacolou. Kurwááááá ! Do píči, kde jsou nějaký normální filmy pro serijózně číhajícího umělecky nadrženýho pičuse ?! ()

Tom5821

Lehce absurdní zpracování smutné údálosti, které je ale ve výsledku velmi úsměvné. Svižný, místy černý humor, který je doplněn mírným zesměšněním Skotska. ()

sans.sourire

Film to nebyl vůbec špatný, vesměs se mi dost líbil. Rozhodně se neřadí mezi stereotypy. Mockrát mne překvapil. What We Did on Our Holiday mne pobavilo, rozesmálo, ale i rozesmutnilo a donutilo aspoň trochu přemýšlet. Příběh byl velice zajímavý. Děti hrály neskutečně. A vlastně i všechny ostatní postavy mi byly poměrně sympatické. Závěr mě opravdu dojal. SPOILER: Proč smutnit, když se člověku splní sen. Proč jen mu jej nesplnit a tím ho uctít. Někdy je milé si pohřeb užít, protože daná osoba ví, že k ní máte úctu a prostě doufáte, že se má dobře, a oslavujete jeho život. A také, že již skončilo jeho trápení... Podobné myšlenky jsem si odnesl. Moc pěkné. ()

l.enik.c

Spoiler: Většinou ve filmech nesnáším přemoudřelé děti, ale tady ty byly rozkošné. Jediná scéna, která to trochu pokazila byla promluva nejstarší dcery do duše všem dospělým a potom reakce sociální pracovnice, ale jinak moc milé a hodně jsem se bavila. ()

Blazis34

Komedie na trochu nepříjemné téma, která ale diváka dozajista pobaví. Hlavně díky všem třem malým dětem a jejich dědečkovi. Rodinný pár jim značně sekunduje a nezahálí. Opravdu film nabídl spoustu vtipných hlášek a scén, v tom mě mile potěšil. Nečekal jsem totiž skoro nic a tudíž mě velice mile překvapil. Bylo zajímavé, jak lze také popsat neshody v manželství a smrt dědečka. Guy Jenkin to trefil a já jeho dílu dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

Kozlowski8

Film, přijatelný a koukatelný díky působivému prostředí skotského venkova, milým a sympatickým dětským hrdinům a několika velmi vtipným dialogům. Jinak - příběhově a scénáristicky slabší, kýčovita, afektovaná záležitost. Jednou a dost. 55%. ()

Tomas_PO

Skvelá rodinná komédia s vážnejšou morálnou pointou, príjemnými hercami (všetkými), skvelým vtipom, nadsádzkou a krásnou Škótskou scenériou. ()

fullrose16

Svižný snímek propletený nádhernými záběry skotské krajiny, hodně absurdními momenty a skvělými hereckými výkony. [ODEON DUNDEE 21/09/14] ()

Alvin

Od začátku do konce naprosto suverénní jízda za pěti hvězdama Trochu toho sentimentu v závěru hravě vyváží černý humor a hlavně hlášky všech postav včetně té úplně nejmenší. To jsem zvědav jestli i moje dcerka bude jednou takhle rozumovat. ()

RoyBatty444

Pekný film o zmysle života a hlavne rodiny, ale opäť viac dráma ako komédia. A treba sa pripraviť na čierny suchý anglický humor. ()

KajunkaB

Komedie s vážnější, odlehčovanou ale stále morbidní linkou, anglický(měla bych říct skotský) humor a krásná příroda, trojice dětí, z nichž mi žádné překvapivě nelezlo na nervy a super dvojka „dospěláků“, to vše se mi hrozně líbilo. Bylo to vtipné, bylo to dojemné, bylo to kouzelné a taky to nemělo ten „navždy spolu“ konec, což oceňuji. ()