Reklama

Reklama

Mladá začínající herečka (Lily Collins) a její ambiciózní řidič (Alden Ehrenreich) se potýkají s pošetilými výstřednostmi naprosto nepředvídatelného miliardáře Howarda Hughese (Warren Beatty), pro kterého pracují. Hollywood roku 1958. Královna krásy, skladatelka a velmi zbožná baptistka Marla Mabreyová (Collinsová) přijíždí na základě smlouvy s nechvalně proslulým Howardem Hughesem z maloměsta do Los Angeles. Na letišti se setká se svým řidičem Frankem Forbesem, hluboce věřícím metodistou, zasnoubeným se svou dlouholetou přítelkyní a dětskou láskou. Vzájemná přitažlivost mezi Marlou a Frankem však vystaví jejich náboženské přesvědčení zkoušce a také se vzpírá Hughesovu pravidlu číslo jedna – žádný zaměstnanec nesmí navázat intimní vztah s herečkou, s níž je podepsána smlouva. Hughesovo chování zasahuje Marlu a Franka velice odlišnými a nečekanými způsoby, a zatímco jsou vtahováni hlouběji do tohoto bizarního světa, hodnoty obou milenců jsou podrobeny zkoušce a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (23)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Začínající herečka (rozkošná Lily Collins) "ze stáje" Howarda Hughese se proti pravidlům zakouká do svého řidiče. Probouzející se milá romantika ale dostane (ne)čekanou ťafku od samotného excentrického, už lehce senilnícího miliardáře – a jde v půli úplně stranou, protože na jeho chorobné výstřelky (a jejich snášení zbývajícími blízkými / zaměstnanci) se najednou vyprávění soustředí. Silou vůle tak drží pohromadě spíše jako (polopravdivý) dovětek k výbornému Letci Martina Scorseseho. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Allenovský film, kterému ale chybí to všechno, díky čemu mám Woodyho filmy rád. Tenhle popis asi nesedí k mému hodnocení, ale jsem dost shovívavý a trochu nadhodnocuji, protože mi snímek je celkem příjemný a nedá se mu upřít určitá něžnost a prvotní mladická naivnost, což má kouzlo. Beatty ale jinak přešlapuje do kýčovosti a celkově je to roztažené do zbytečných dvou hodin. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Warren Beatty prý koketoval s myšlenkou natočit film o Howardu Hughesovi několik desítek let. Potíž však tkví v tom, že na výsledku to není příliš znát. Jeho snímek Pravidla neplatí toho o výstředním miliardáři moc neprozradí. Nezbývá tedy nic jiného, než se soustředit na romantickou linku v podobě rodícího se vztahu začínající herečky a jejího řidiče, kterým Howard Hughes dost citelně ovlivňuje životy. S tím vším jsem víceméně srozuměna, akorát se to dalo sfouknout bez hromady zbytečného balastu za podstatně kratší dobu. (55%) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Pár bulvárních klípků ze života excentrického (mešuge) pracháče Howarda Hughese nepřináší nic zajímavého. Jen pár bizarních situací a jakože osudové drama, které však nijak osudově nepůsobí. Spíš je to televizní výplň než plnohodnotný film. Zajímavý leda v tom, jak potvrzuje, že cudně nevinné dívky, které si v životě necucly ani piva, se při první příležitosti chopí všech možností, jak zhřešit. SHRNUTÍ: Pomlouváme našeho slavného miliardáře, protože tak si dokazujeme, že on při všech těch penězích nemohl být ani šťastný ani normální. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tak ja neviem. Je to taká tá jasná priemerná záležitosť. Herci dobrí, ale žiadna extra sláva, väčšinu budete vidieť prvý krát, rovnako tak ich podané herecké výkony nič extra. Príbeh síce celkom kvalita a aj doba, v ktorej bola snímka zasadená, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. Hudba ušla ale taká tá nemastná neslaná. Na tú dobu tam mohli dať väčšie pecky. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl filmu radi, inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Dej má naozaj veľmi hluché miesta. To je jadro problému. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a nedostavilo sa ani nijaké potešujúce prekvapenie. Priemer. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

Související novinky

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (více)

Reklama

Reklama