Reklama

Reklama

Mladá začínající herečka (Lily Collins) a její ambiciózní řidič (Alden Ehrenreich) se potýkají s pošetilými výstřednostmi naprosto nepředvídatelného miliardáře Howarda Hughese (Warren Beatty), pro kterého pracují. Hollywood roku 1958. Královna krásy, skladatelka a velmi zbožná baptistka Marla Mabreyová (Collinsová) přijíždí na základě smlouvy s nechvalně proslulým Howardem Hughesem z maloměsta do Los Angeles. Na letišti se setká se svým řidičem Frankem Forbesem, hluboce věřícím metodistou, zasnoubeným se svou dlouholetou přítelkyní a dětskou láskou. Vzájemná přitažlivost mezi Marlou a Frankem však vystaví jejich náboženské přesvědčení zkoušce a také se vzpírá Hughesovu pravidlu číslo jedna – žádný zaměstnanec nesmí navázat intimní vztah s herečkou, s níž je podepsána smlouva. Hughesovo chování zasahuje Marlu a Franka velice odlišnými a nečekanými způsoby, a zatímco jsou vtahováni hlouběji do tohoto bizarního světa, hodnoty obou milenců jsou podrobeny zkoušce a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (20)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Warren Beatty se vrátil mezi hereckou elitu a přizval si k tomu nejen svou ženu Annette Bening ale i další herecké hvězdy, hvězdičky i legendy. Bohužel i s takovou elitou a s postavou Howarda Hughese se dá natočit nudný a předvídatelný film, který vás nejspíš většinu své stopáže nebude moc bavit. Mě nebavil. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Allenovský film, kterému ale chybí to všechno, díky čemu mám Woodyho filmy rád. Tenhle popis asi nesedí k mému hodnocení, ale jsem dost shovívavý a trochu nadhodnocuji, protože mi snímek je celkem příjemný a nedá se mu upřít určitá něžnost a prvotní mladická naivnost, což má kouzlo. Beatty ale jinak přešlapuje do kýčovosti a celkově je to roztažené do zbytečných dvou hodin. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tak ja neviem. Je to taká tá jasná priemerná záležitosť. Herci dobrí, ale žiadna extra sláva, väčšinu budete vidieť prvý krát, rovnako tak ich podané herecké výkony nič extra. Príbeh síce celkom kvalita a aj doba, v ktorej bola snímka zasadená, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. Hudba ušla ale taká tá nemastná neslaná. Na tú dobu tam mohli dať väčšie pecky. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl filmu radi, inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Dej má naozaj veľmi hluché miesta. To je jadro problému. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a nedostavilo sa ani nijaké potešujúce prekvapenie. Priemer. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Po kontroverzně přijatém filmu Skandál Bulworth si dal legendární Warren Beatty patnáctiletou pauzu od natáčení, a možná, že mezitím vedl stejně izolovaný život jako výstřední miliardář Howard Hughes, kterého ve svém comebacku před kameru ztvárnil. Určitě nelze jeho film považovat za plnohodnotně biografický, oproti verzi s DiCapriem není tak důsledný, rozhodně jeho film nemá auru takové ambicioznosti, byť disponuje velmi solidní výpravou, zajímavou až groteskní formou vyprávění a ve vedlejších rolích se blýskne dost kandidátů, kteří byli v minulosti nominováni na Oscara. Do Hughesova života se napojujeme v době, kdy už je plně rozvinuta jeho psychická choroba, která jej zanedlouho upoutá na lůžko, neschopného osobně komunikovat s nikým jiným, než s hrstkou "vyvolených", kteří ho směli uzřít. Přesto dál z postele řídil Hollywood, stihl se oženit a dokonce plodil děti. To se ale ještě musíme vrátit v jeho životě o pět let zpátky, kdy za ním do jeho bungalovu přijíždí mladá začínající herečka, která sice více pokukuje po jeho osobním řidiči, přesto ji v podroušeném stavu svede, učiní z ní matku svého syna, ale dál už jejich osud stal se nevyzpytatelným. Na Beattym není jeho herecká pauza ani přibývající roky znát, suverénně dává svoji verzi Howarda Hughese, který ani není abnormálně protivný, je to dokonce mile směšný stařešina, který podléhá zákeřné psychické chorobě den ze dne, kdy rapidně chátrá, a v podstatě si ani tento stav neuvědomuje. Jen prostě nebyl, asi pět let, venku mezi lidmi. Více v popředí je přesto dvojice nesmělých milenců Lilly Collins a Alden Ehrenreich, u nichž si film naplňuje svůj romantický ráz. Záporem filmu je jeho přepálená stopáž, která mnohdy neunese vyprávět dvě rozdílné linie, v nichž jsou málo silné zápletky celkem předvídatelně dány, čímž film padá do pomalého tempa, ovšem Beatty nepřinesl nezáživnou biografii a pokřivený pohled na Hollywood v klasické éře. Je to dost atypické stylové retro, v němž je spousta příjemných scén a scének, které svým roztodivným rozměrem (po)baví. A já návrat legendy nenechám padnout do tenat průměrnosti, i když film tam nesporně nakročeno měl. Film byl přijat vlažně a komerčně neuspěl. To jste tedy legendu moc nepodrželi, další návrat už nechystá. 7/10 ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Pár bulvárních klípků ze života excentrického (mešuge) pracháče Howarda Hughese nepřináší nic zajímavého. Jen pár bizarních situací a jakože osudové drama, které však nijak osudově nepůsobí. Spíš je to televizní výplň než plnohodnotný film. Zajímavý leda v tom, jak potvrzuje, že cudně nevinné dívky, které si v životě necucly ani piva, se při první příležitosti chopí všech možností, jak zhřešit. SHRNUTÍ: Pomlouváme našeho slavného miliardáře, protože tak si dokazujeme, že on při všech těch penězích nemohl být ani šťastný ani normální. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

Související novinky

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě…

Reklama

Reklama