Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže... (Cinemart)

mira007

Sejde se Arab, Žid a Číňan u francouzského tchána ... to není vtip, ale základ sympatické komedie, jejíž těžiště vtipů leží v pohledu a předsudcích vůči jiným kulturám nebo rasám. Není to nic poučujícího ale konverzační přestřelky. Šarmantní Clavier furt jede. ()

Renfield

Ani tahle komedie nezmění nic na tom, že se těch kvalitních točí opravdu pomálu. V první polovině ještě velmi dobré, hold věčné hádky a narážky manželů byly trefné a opravdu vtipné. Když k tomu přidám do první poloviny vlastně již nepatřícího sněhuláka, je to komedie jak má být. Jenže tohle vše je tou vedlejší částí příběhu, ten hlavní již tolik vtipu nenabízí a to ani v postavě Christiana Claviera, což jsem nečekal. I když je to právě on a Charlesův otec, kdo tu druhou půli a samozřejmě sladký závěr drží nad vodou, to zas ano. Jenom tu nekorektnost jsem jaksi nenašel... 55% ()

Kamas

Typická francouzská komedie, oddychovka, která rozesměje a nikoho neurazí, ale za mě tam bylo té politické korektnosti až moc a přeslazený konec to dovršil.. ()

filipvrbik

Je to moc a moc vtipné - akorát 99 %  vtipů je založeno na rasismu, takže se toho člověk za chvíli přejí... Nicméně jak zaspívali tu francouzskou hymnu, to byla hodně povedená scéna... A nejlepší byli ovšem samozřejmě oba tatínkové. Kdyby to nebylo pořád na stejné brdo a tak hrozně předvídatelné, bylo by to ještě lepší, ale i tak jsem se docela dost pobavil, ale upřímně doufám, že dvojka s nějakou pátou dcerou, nebo nedejbože synem nikdy nevznikne...80% ()

Stocki

Po opravdu hodně dlouhé době jsem se konečně pořádně, upřímně a od srdce zasmál. Vynikající snímek potvrzuje, že Francouzi komedie prostě natáčet umí, o tom žádná diskuze. Příběh je naprosto geniální, nemám mu co vytknout a v podstatě se to obešlo i bez tradičních vulgarit či fekálií, což už v současnosti bývá u tohoto žánru téměř pravidlem ! :D :D ()

LuccinyFilmy

Hádej, kdo přijde na večeři? Rabín Jákob! Ano, humor odpichující se od rasismu je vtipný i po padesáti letech. Jinak nic světoborného a opravdu jedna velká vykrádačka těchto dvou klasik (k čemuž se ostatně hrdě hlásí). ()

embecka

Ďalšia z komédií, ktoré očaria inteligentným humorom, trefnosťou, nenásilnými kultúrnymi a rasovými rozdielmi. Pre príjemné posmiatie sa, v spoločnosti príjemných hereckých tvári, vrele odporúčam. Pobaví pri pozeraní partnerov, manželov, rodičov, aj celých rodín... :-) Čoraz viac mám radšej francúzsky humor! ()

arcticsky

Vždy je krásné dívat se na to, jak by to mělo být. Hrozné je, že takto to nikdy nebude...moc hezká a zábavná pohádka. ()

Randwulf

Vtipný námět, hlavně ze začátku, kdy dochází k vyostřeným a zábavným situacím na základě náboženské a etnické rozdílnosti, jsem se velmi dobře bavil. Ke konci tomu pro mě chyběla ta část humoru, která se mi líbila na začátku. Možná trošku prvoplánový konec - tatínkové se pořádně sundali a všechno dobře dopadlo, ale u takovéhle komedie mi to snad ani vadit nemůže. ()

rotel

Oddychovka ako vyšitá, humor tak akurát (žiadne fekálie ako v amerických "akože" komédiách). Týmto filmom ukázali frantíci, že im to ešte ide. ()

Raimok

Francouzská komedie, záruka kvality. Tradiční jemnej humor, svižny tempo, rozumná délka, zajímavej příběh. Podle zdejších komentářů jsem čekal něco víc, do kina bych na to nešel. Viděno v kině. 68 % ()

Maslord

Po dlhej dobe konečne neamerická komédia, na ktorej sa človek môže zasmiať pre humor, nie pre trápnosť. Gratulujem! ()

Pawlisman

Bohužel jsem to trochu čekal. Nehumorný snímek. Proč? Proč komedie roku? Potenciál poměrně slušný, avšak scénárista ho nechal plavat jak dřívko na řece. 3 z 5 fórků dobrých, ale jinak? Plytký děj a ztracený čas. Francie a jejich komedie. Ojoj. 6/10 ()

tomisaburo

Téma pojato velmi přitepleně. Přesný opak Nedotknutelných. Scénář jako by pocházel z dílny Agentury pro sociální začleňování. ()

Hepy13

Vynikající komedie s typickým francouzským humorným šarmem. Opravdu velmi originální námět, který sam o sobě už je vtipný. To vzájemné rasistické popichovaní, neustalé narážky, utahovaní si jeden z druhého - výborné! No a čtvrtá dcera se svým snoubencem tomu vážně nasadila korunu. ()

Dejvi21

Zábavné to bylo, leč mohlo to dopadnout i lépe. To, že vtip začíná "sejde se Francouz, Žid, Arab, Číňan a černoch...", ještě neznamená, že to bude výborný vtip. Tenhle byl spíše dobrý než výborný. 4*, ale dodávám, bohužel. ()

M1k9

Nelze nemít rasový názor. Tohle je tak hnusně předstrčené a utopické, až se člověku chce opravdu zvracet. Všichni budou ***kat se všemi a všechno bude fajn. To určitě. Prostě když vidím krásnou blond s černochem, tak ve mě začne vařit krev. Zajímavé, že opačná kombinace se jen tak nevidí. Tohle mi příjde jako rasový útok a následný "rasismus" je v podstatě jen a jen obranná reakce. Holt druhy, rasy a národy, které nemají - přestaly mít - obranné instinkty jednoduše a nevyhnutelně zaniknou. Po evropě akorát tak začnou kroužit naprosto impotentní *** se zelenýma vlaječkama nebo s modrou vlaječkou a hvězdičkama. Ať si tahle skupina klidně skočí z něčeho na beton, ale ať neovlivňuje budoucnost posledních míst bez rasové degradace. Štve mě to. Štve mě to i ve francouzském filmu. Jsem podrážděný. Film nebyl vtipný. Podle očekávání jsem raději nic nejedl, abych byl připraven na záchvaty smíchu. Zbytečně. Vizuálně to je každopádně koukatelné. Scénář a poselství ovšem z těch nejkyčovitějších a nejkonfliktnějších. 4/10 ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST