Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže... (CinemArt)

Biopler

Slabý vývar, nie komédia. Námet v pohode, ale jeho prevedenie ma neoslovilo. Komédie sa už ťažko robia aj Francúzom. ()

darkreider

Milión superlatívov, sto-stranové ódy a ja som sa nudil jak pes. Hlava v dlaniach, čakajúc na vytúžený záver. Nepozerať to s drahou, tak zutekám, ale zo solidárnosti som to pretrpel až do konca. Rozhodne za to môže aj fakt, že neovládam jazyk a ten čo plodil titulky ho asi neovládal tiež, ale aj tak som presvedčený, že som nebol cieľová skupina a ani dokonalé porozumenie by to pre mňa nezachránilo. ()

chrispe

Sympatická komedie od které jsem čekala mnohem,mnohem víc. V čele jsou tři zeťáci, kteří měli dostat mnohem více prostoru ke svému popichování a taškařicím - jako například tatíci na konci. Muži ten film zkrátka táhnou a ženy jsou podle mě v této komedii tak trochu upozaděny. Taky by tomu filmu prospěla lepší hudba. Nicméně prostředí bylo krásný, zasmála jsem se více jak jednou a prostě to bylo tak nějak fajn (a určitě nezůstanu jen u jednoho podívání). ()

Katcat

Takhle....dávám 4* protože na Francii je to hroznej průměr...ale ve světovým měřítku je to po dlouhé době fakt příjemnej film na páteční večer. Hezky to všem ladí dohromady byť tu máme na talíři fakt pestrobarevnost národností ()

Ozzy2

Francouzům zjevně ta serie atentátů nestačila.Nechápu, jak můžou v dnešní době točit takový multikulti sračky.Místo, aby tu pakáž co nejbrutálněji vykopali zpátky do jejich rozvojových zemí, točí takové úchylné komedie.Ti si nic jiného, než další atentát nezaslouží.Pak už se snad proberou, sluníčka vylízaný ()

Torgal

Po dlhšej dobe zábavná francúzska komédia berúca si na paškál rasizmus a xenofóbiu, čiže pálčivé témy súčasnosti. V odľahčenom podaní tohto filmu by ale človek uveril, že to je len drobnosť, cez ktorú sa rozumne uvažujúci ľudia ľahko prenesú. Dcéry sú navyše krásne a otec Clavier je z ženíchov sympaticky na prášky. Zábavnosť kalí len určitá šablónovitosť, ktorá je s blížiacim sa koncom čoraz výraznejšia. 7+/10 ()

MrGregor

Film střídá povedené vtipy i křečovité frky, scény nabité situacemi střídají chvíle prázdna a nudy, sympatické postavy se střídají s nesympatickými... výsledné hodnocení tvoří spíše nálada se kterou film začnete sledovat, já začal s dobrou a o to více jsem se bavil. Takže shrnutí: Bláznivá francouzská komedie, pravda možná s ne úplně vyčerpaným potenciálem, ale hned s několika scénami, kdy jsem brečel smíchy. ()

Lucas87

Některé scény byly fajn, ale na 4* to fakt nevidím. Komedie o tom jak je Francie v prdeli, mě tedy moc neoslovila. ()

muskcz

Taková pohádka o tom, jak by vypadal světový mír, kdyby se všechny kultury a náboženství spojily pod vlajkou břitkého francouzského humoru. ()

KafuR

Škoda že to špičkování mezi zeťáky nevydrželo déle, protože těch úvodních deset minut plné lehce xenofobní konfrontace čtyř nátur u jednoho stolu patří k vrcholu filmu. Bohužel to ale moc rychle skončí a po vzájemném (velmi) rychlém udobření, které nepůsobí zrovna moc věrohodně, se je jedná již jen o lehce nadprůměrnou vztahovku, kde se ti čtvrtí do páru řeší zbytečně až moc na úkor již spřátelného zbytku rodiny. A že ti teda ještě potenciál měli! Proto jsem většinu filmu doufal, že alespoň jednomu z nich ještě aspoň jednou saze bouchnou, aby z toho ta multi-kulti rodinka nevyšla tak lacino. ()

Gixian

Povedená komedie o střetu kultur. První půlka vyloženě pětihvězdičková, no ke konci filmu trochu docházel dech. Rozhodně stojí za to vidět. ()

Razzor_82

"Francouzi jsou zlí a hloupí." Ale umí natočit komedii s inteligentním humorem. Poctivý situační humor.  Odlehčené narážky na rasizmus a xenofobii. 9/10 ()

tomik99

Francouzské komedie mám rád a obecně francouzský humor považuji hned po tom našem za nejlepší v celé Evropě. Tento film dokazuje, jak moc jsme se jako lidstvo (ne)posunuli. Některé hlášky, které filmu v roce 2014 prošly, by asi dnes už jen tak žádný producent dál nepustil. I když samozřejmě vznikla (úspěšná) pokračování, první díl je přeci jenom nejkontroverznějším snímkem celé série. A mnozí by si určité vtípky mohly vyložit jinak. Film má opravdu silné téma a pár opravdu skvělých humorně laděných scén. Přesto spíše šlo o pár záblesků v jinak po všech směrech průměrném filmu. Christian Clavier ale v mnohém celou sérii zachraňuje. ()

Polnoch

Dlho som sa rozhodoval aké hodnotenie dať tomuto filmu. Keď si predstavím filmy, ktorým som dal plné hodnotenie, tak mi v tomto niečo chýbalo, nejaký dramatický prvok a napätie. No uvedomil som si, že tento film nie je ničím iným len čistou komédiou, kde nič navyše nie je potrebné. V rámci komédie boli naplnené všetky elementy na jednotku. Nezvyknem sa smiať v kine no pri tomto filme som si nedokázal pomôcť, v dnešnej dobe je ťažko nájsť skutočné zábavnú a inteligentnú komédiu, ktorá nie je plná hluchých momentov a trápnych vtipov. Čo sme komu urobili netrpí ani jedným z týchto deficitov. Taktiež tematicky sa mi film veľmi páčil. Dávam teda slabších 5, tu poslednú hviezdičku možno práve za jedinečnosť a vymanenie zo stereotypu dnešných komédií. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST