Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže... (Cinemart)

airwolfis

Za mě dobrý. Po dlouhý době film, u kterého jsme se doma smáli oba dva - žena i já. Povedený gagy, vtipné situace. Konec je trochu zbytečně kostrbatý a až moc předvídatelný. Za to sundavám jednu hvězdu. Za mě nakonec 85%. ()

cmenda

Film sám o sobě slušný ale humoru mohlo být víc samozřejmě to dopadlo velice dobře jako většina francouských komedii které jsou velice kvalitní. ()

prezdivaka

Asi to měl být humor, ale bylo to tak příšerně umělé a naroubované, aby vznikaly vtipné situace, jenže na objednávku to nejde. Politicko korektní legrace nemůže být sešněrovaná a v mantinelech. ()

Ollie235

Komedie o kulturních rozdílech, stereotypech a neshodách - kdo jiný než Francouzi může s něčím takovým uspět? Od začátku do samotného konce nesmírně zábavná a odlehčená jízda, s příjemnou hereckou sestavou, spoustou humorných scén a ve výsledku i pěkným poselstvím. Přitom to působí nenuceně, vtipy nepřekračují meze přijatelnosti a ani konec, kterého jsem se skutečně obával nekazí celkový dojem. Jednoznačných 5* to sice není, ale vzhledem k tomu, že jsem se skoro celých 97 minut v kině řehtal smíchy, jinak hodnotit nemohu. ()

Jimmy15

Po dlouhé době jsem narazil opět na skvělou francouzskou komedii. Divák se směje od začátku dokonce a to nejenom skvělým a nepřekonatelným hláškám. Po zhlédnutí traileru se film může zdát průměrným, ale zdání klame, navíc zde také excelují výborní herci. ()

gurmanik

Komedie, která pobaví jako málokterá. Navíc má neuvěřitelnou myšlenku, není stupidní. Díky za ni, miluju francouzské komedie, prostě je miluju. ()

Mikino00

příjemná francouzská komedie nabízející přesně to co čekáte. Vtipná podívaná sice s absencí překvapení a jednoduchým dějem, ale svůj účel pobavit v pohodě zvládne. ()

Duky69 odpad!

Je veľmi trúfalé nazvať tento film komédiou. Tri vtipy na ktorých sa dá zasmiať je na 97 min veľmi málo. Navyše už úvodné new age logo prezradilo, akým smerom sa dej bude uberať. Pre mňa je tento film sklamaním a urážal ma. ()

1945 odpad!

Celý film na mě působil hrozně křečovitě a strojeně - z takové atmosféry logicky humor nevzniká... Pokud chcete vidět francouzskou komedii, která paroduje současnou Francii lépe, tak doporučuji Paulette. ()

laepus

Pár "rastistických" hlášek a naprosto očekávatelný cukrový závěr ještě dobrou komedii nedělají... Mám takový pocit, že u komedie by se měl člověk smát, nebo přinejmenším aspoň dobře bavit... tady to zkrátka nějak drhne, postavy jednají strašně nepříjemně a nepřirozeně (chvíli jako totální magoři, pak zničehonic jako svatoušci a tak pořád dokola) a nebýt krásné francouzštiny Christiana Claviera, tak tomu ani ty tři nedám... Jen drobná technická na závěr: Zajímalo by mě, jestli všichni ve Francii jsou tak šťastní, že to tam mají takové multikulti. ()

janabel

,,I bohaté dámy přecházejí k islámu. Tahle země je v troskách, cha cha." Povedená komedie s trefnými hláškami. Teď ale vážně. Je to opravdu k smíchu? A kdo se bude smát na konec?... ()

Marys

Príjemná francúzska komédia, ktorá sa veľmi šikovne pohrala s "problematikou" imigrácie a dokázala si vkusnou formou vystreliť zo všetkého, najmä zo samého seba. Bombastický revolučný snímok za tým netreba hľadať, no ak sa chce človak dobre pobaviť, určite sa Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? oplatí pozrieť. ()

fredisek

Rasisti nejsou jenom bílý a to je ten největší přínos téhle komedie. Klasické schéma francouzské komedie, kde se hlavní postavy xkrát pohádají a skončí ve vězení, tu funguje báječně. Příběh ničím nepřekvapí, závěr se utopí v cukru. Nejdůležitější je satira politické korektnosti a toho, že nikdo není černý, nebo bílý.........(top...united colours of benetton...co je to za famílii, to jsou komunisti?! - podívejte se, uvidíte) ()

H4ku11

Mám rád, keď sa môžem zasmiať na milých, inteligenciu divákov a fyzikálne zákony nepopierajúcich komédiách podobného typu. Prijemný humor spolu s obstojnými hereckými výkonmi na čele s otcom rodiny Claudeom, inak mojím obľúbeným Christianom Clavierom. Francúzi len tak ďalej! ()

suzanne1997

Musím napsat, že tenhle film patří mezi nejlepší, co jsem kdy viděla, je v něm tolik vtipných momentů a já mu prostě nemám co vytknout, líbí se mi jak je napsaný a to, že si každá ze sester vzala národnostně jiného muže, máme tady Číňana, muslima a žida, jenže potom zjistíme, koho si chce vzít poslední dcera, prostě tenhle film rozesměje snad každého, takže se podívejte, mé hodnocení znáte, tak si udělejte vlastní obrázek. ()

jarmik

Moc povedená rasistická, pardon, antirasistická komedie. Clavier patří mezi mé oblíbence díky Návštěvníkům, takže jsem se těšil a byl maximálně spokojen. ()

NJD

Takhle se musí na tu migrační krizi – humorem! :) A taky vlastně i pravdou – předsudky jsou sice mocný, ale když se chce, tak to vždycky jde! :) ()

ArthasKarfa

Legrační film, který sice vtipně ale velmi smutně ukazuje asimilaci klasického prostředí evropského křesťanského života. Kde je naše kultura potlačovaná tou zahraniční a její kořeny jsou ovlivňovány kulturami, které se do malé Evropy tlačí vším čím mohou. Neříkám, že je to špatně je to přirozený proces migrace, ale trošku mě mrzí že to tak je. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST