Kde by byli mušketýři bez svých sluhů! Volné pokračování bláznivé komedie Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. I zde jsou hlavními hrdiny sluhové slavných mušketýrů. To oni se svými hrdinskými a vpravdě vynalézavými kousky postarají o konečné vítězství nad kardinálem a jeho pohůnky. Děj Dumasova románu, jak ho zná snad každý, je zde zachován, jen může divákovi občas připadat poněkud obrácený naruby, zvlášť když ho vypráví slavná skupina komiků Les Charlots. (Česká televize)

Krasus odpad!

Příběh je otřesný a překvapivě jsem se ani jednou nazasmál.Tenhle film si mohli bažanti klidně odpustit. ()

Wally odpad!

První i tento druhý díl je omylem, kterým si Les Charlots u mne pohoršili. Zjevně chtěli ještě něco vytřískat z předešlého úspěchu a myslím, že sami z toho nemohli mít radost - dlouhé, nudné a trapné.... ()

Han22

O poznání slabší než první díl. Celý příběh je zredukován na to dovést královně náhrdelní z Anglie, vtipy většinou nefungují a docela se to vleče. Nebýt závěrečné bitvy v hospodě, u které se člověk opět baví jak v prvním díle, dal bych ještě o hvězdu míň. ()

Prochy38

Nemám důvod měnit komentář od předchozího dílu: Nejsem a nikdy jsem nebyl velký fanda "Bažantů". Tento filmek jsem si dal kvůli tematice mušketýrů. A proč ne? Nebylo to zlé pojetí. Škoda, že se trochu více nezapracovalo na původním příběhu a i když byl na pozadí, více neseděl. Jinak hezký druhá dějová linie, která klidně mohla být čtenářům i diváků klasiky skryta. Stran komediální stránky průměrné. Semtam se člověk pousměje, ale na tento typ zábavy jsem asi už starý. Nemrzí, ale nenadchlo. ()

gombarix

V podstatě to není nějak horší než první díl, takže hodnotím stejně. Potřebovalo by to zkrátit tak o čtvrthodinu, scény jsou hrozně přetahované a i slušný gag se po 5 minutách vaření omrzí. Možná kdyby se oba "čtyřsluhovské" filmy sestříhaly do jednoho našlapaného, vytáhl by se na 4* nebo i výš. Takhle s bídou 3*. ()

MickeyStuma

Příběh o třech mušketýrech známe všichni. Nikdo však nevíme, jak to bylo ve skutečnosti. Alespoň tak se tváří tento komediální snímek s populární skupinou Les Charlots, který navazuje na snímek ´Čtyři sluhové a čtyři mušketýři´ (1974). Divák obeznámený tímto filmem tedy už ví, jak se tedy věci mají.  Chlapci si střihli sluhy  slavných mušketýrů, kteří veškeré dané události mají na svědomí. Tentokrát jde o problém s náhrdelníkem, takže je děj příběhu  takový, jak ho zpracoval Alexandr Dumas starší, jen z výraznou úpravou pro komediální eskapády daných protagonistů, opět, ostatně jako obvykle, hraničící s nejrůznějšími bláznivinami, skopičinami a groteskou. Pozitivní opět je, že tu není moc vyloženě přepálených scén, takže je i tento snímek bez sebemenších problémů shlédnutelný i dnes. Jako parodie stále obstojí a po divácké stránce plně pobaví. Spousta honiček, bojů, převleků, vtipných dialogů, prostě všeho je dostatek. I když je fakt, že v této mušketýrské podobě se to zdá být už krapet okoukané. ()

tranquill

"Nepřátelé našich nepřátel budou přáteli" Já však dlouhodobým přítelem této dobové dobrodružné komedie nebudu. ()

Pitryx

První půlhodinu jsem se nezasmál, druhou snad jednou. Unylá písnička byla zbytečná, děj dosti statický. Celé tohle pokračování mi přišlo ještě méně nápadité než první díl, u kterého jsem se alespoň bavil, což se zde nějak říci nedá. Hodnotím plusově jen pár gagů, jinak je to snímek pod psa. ()

ostravak30

Druhý díl je už viditelně slabší. Příliš povedených scének jsem nenašel. Herci opět hodně sází sami na sebe, ale to co sám zvládá Louis de Funes, to nezvládne čtveřice mladíků. Jejich neustálé grimasy, padání, zakopávání, omyly apod. prostě baví jednou, ale po druhé už ne. Tím spíš, když prakticky to samé dělají i v jiných filmech, jen se mění prostředí. Jedno jsem ale u prvního dílu zapomněl dodat. Pochválit musím hlavně hudbu. Ta se povedla v obou filmech skvěle. Závěrem dodávám, že ze všech herců a postav si trvám na tom, že byl nejlepší páter Joseph a Paul Préboist. ()

Milivoj

No počkaj, kardinál (alias Čtyři sluhové a kardinál) rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co Les Charlots natočili. Naopak, což je zarážející už kvůli slušnému "prvnímu dílu". Vzhledem k produkci tří-čtyř filmů Les Charlots ročně člověk nemůže čekat ode všech zázraky, ale tři hvězdičky dávám jen z lásky k žánru a za to, že jsme s filmem skoro stejně staří. A že jsem se asi dvakrát zásmál. ()

Gig

Někdo pije, aby zapomněl, někdo bumbá, aby se rozpomněl.... Spolu se čtyřmi mušketýry to patří k tomu nejlepšímu, co Les harlots, bažanti stvořili. Navíc režii měl na starosti režisér původních Tří mušketýrů s Bourvilem, coby sluha Planchet. ()

Skeevee

ne tak vtipny jako prvni cast, ale stale pobavi a nenudi =) (i kdyz ti dva komentujici to vidi jinak =)) ) my meli dlouha leta nahranou jenom cast 1., a tak teprve po letech jsem videla dvojku. Nebyla jsem z toho nadsena stejne jako z jednicky, ale porad me bavili ;) uz jen tim jak je to cely ztresteny =)) a o to slo =) nebo snad ne?! =)) ()

Hakuna Matata

Oproti prvnímu dílu velké zklamání. Jedinné, čemu se můžete pousmát, je poněkud krkolomná mluva angličanů. Dojem taky trochu zachraňuje konec, pěkná písnička a konečně jeden ucházející nápad za celý film. Slabé, 45%. ()