poster

Volání netvora: Příběh života

 • Česko

  Volání netvora

 • USA

  A Monster Calls

 • Španělsko

  Un monstruo viene a verme

 • Velká Británie

  A Monster Calls

 • Austrálie

  A Monster Calls

Drama / Fantasy

USA / Španělsko / Velká Británie, 2016, 108 min

Režie:

J.A. Bayona

Předloha:

Patrick Ness (kniha)

Scénář:

Patrick Ness

Kamera:

Óscar Faura

Producenti:

Belén Atienza

Zvuk:

Marc Orts

Scénografie:

Eugenio Caballero

Kostýmy:

Steven Noble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jamal
  ***

  Od filmu jsem čekal naprosto jiného. Asi nejemotivnější fantasy s duší které jsem kdy viděl. Někdo srovnává se Spielbergovým Obrem Dobrem, který byl více pohádka, ale na toto rozhodně malé děti neberte. Výborně namluvený netvor Liamem Neesonem a stejně dobře zahrané od všech herců. Ale...., něco tomu stejně chybělo a emoce to rozhodně nebyly: za 70%.(26.3.2017)

 • Davies182
  ****

  Pravda je tam venku. Smysluplná a odzbrojující katarze už dnes v ryze dramatických filmech moc často na přetřes nepřichází, spíše (a výhradněji) v jejich akčnějších podobách - a tudíž ve zcela jiných žánrových odvětvích. Je proto velmi příjemné, ujistit se po letech v tom, že takový Bayona s důvtiplnou šokující pointou stále pracovat umí.(21.2.2017)

 • juta
  *****

  Tento film vyvolává spoustu emocí. Působí jako pohádka, která je vyprávěna neskonale dobře. Efekty a zpracování působí velice efektně. Příběh je dotažený do poslední nitky a v závěru se jen zpamatováváte v dobrém slova smyslu z toho, co jste právě viděli. Nenápadný skvost, který mě hodně zaujal. Tohle se povedlo!(24.8.2017)

 • JASON_X
  **

  Jémináčku, máme tu další ufňukaný, sebelítostivý a rádoby slzopudný výron z dílny pana Bayony, jehož filmové produkty mají neomylně klesající hodnotu a kvalitu. Opět megaporce uslintaného pathosu, opět zfilmovaná fantazie nějakého útlocitného človíčka, kterého v dětství spolužáci šikanovali a on si to s nimi v dospělosti chlapácky vyřizuje prostřednictvím svých pohádkových knih/scénářů/filmů, ve kterých to hlavní hrdina, outsider a otloukánek, nakonec všem pořádně nandá díky svému vhledu, zvláštním schopnostem a nadpřirozeným kamarádům. Kde (a kolikrát) už jsem jenom takovouhle sračku viděl...? A aby to celé bylo ještě dojímavější a slzopudnější, přihodíme k tomu jako leitmotiv smrtelně nemocnou maminku. Takže: Umírající milovaná matka, lhostejný otec, zlá babička, zlí spolužáci, nadpřirozený kamarád a útěky do svého vnitřního světa - zkrátka koncentrované klišé a sladkobolný eintopf jak se patří. Dva body za tuze hezké animované sekvence a za vizuál vůbec, zbytek ovšem stereotypní, sterilní, prvoplánově dojímavá (a tedy nedojímavá) nuda.(17.2.2017)

 • Rybizek
  ****

  Pohádky a španělská kinematografie jsou mi velice blízké, i když toto byla pohádka spíš pro dospělé. Nedokážu si představit, co se musí honit v hlavě dítěti, kterému umírá rodič, druhý na něj sere a k tomu ho ještě štvou spolužáci ve škole. Toto mi přišlo jako velmi kreativní nastínění mysli dítěte, jehož se tento problém týká, 67%.(6.4.2017)

 • - V závere filmu, keď si Conor (Lewis MacDougall) prezerá fotografie v byte svojej babičky (Sigourney Weaver), môžeme na jednej z nich vidieť Liama Neesona s malým dievčatkom, ktorý nahovoril postavu netvora. Rovnako si môžeme všimnúť aj fotografiu mladej Sigourney Weaver v bielych šatách. (AndrejBB)

 • - Scény, odehrávající se ve škole, byly natáčeny na střední škole Colne Valley v Huddersfieldu v Anglii. Dále se film natáček také ve Španělsku. (Sancoo)

 • - Natáčení začalo 30. září 2014, natáčelo se v Anglii (Lancashire, West Yorkshire, Great Manchester) a ve Španělsku (Katalánsko). (Varan)