poster

Volání netvora: Příběh života

 • USA

  A Monster Calls

 • Španělsko

  Un monstruo viene a verme

 • Velká Británie

  A Monster Calls

Drama / Fantasy

USA / Španělsko / Velká Británie, 2016, 108 min

Režie:

J.A. Bayona

Předloha:

Patrick Ness (kniha)

Scénář:

Patrick Ness

Kamera:

Óscar Faura

Producenti:

Belén Atienza

Scénografie:

Eugenio Caballero

Kostýmy:

Steven Noble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  **

  Nečekal jsem, že zrovna u tohoto filmu bude u mě převládat spousta věcí, která se mi nelíbila, než líbila. Hrozná pro mě byla kamera, což samo o sobě už dost kazilo divácký zážitek. Kamera byla tak nějak stále v pohybu, jakoby imitovala zrak pozorovatele. nebyla sice roztřesená, al ani to nebylo o nájezdech jako o takové houpavosti, což mi dost odvádělo pozornost. Dětský hrdina mi přišel krajně nesympatický, bez ohledu na to v jakém příběhu by obsazený. Prostě ten klučina se mi vůbec nelíbil. Příběh je o velké myšlence, ale ta je podávaná takovou formou, která je stejně nejasná, jako dvojznačné příběhy, které v tom zazní. Snaha o záměrné balamucení sice vycházela, ale zároveň se tím ubližovalo samotné myšlence filmu. Co se mi líbilo, tak to bylo zpracování tisového obra a takový ten vizuál celkově, ta výprava a ztvárnění daného prostředí bylo zajímavé. Jinak to i pěkné herecké obsazení, jenže kyž se to vezme kolem a kolem, tak z dospělých herců vlastně nikdo neměl pořádně co hrát. Protože tohle je víc o odvyprávěných příbězích, ve snaze vtlačit nějaká ta moudra do mysli dítěte, než filmovém vyprávění příběhu chlapce s nemocnou mámou.(8.2.2017)

 • InJo
  ***

  Na mix fantasy a rodinného dramatu snad až příliš těžké, depresivní a smutné. Děti pod patnáct let bych na to vůbec nebral - většina by se nudila, (citlivější) zbytek by z toho mohl mít náběh na menší trauma... Navíc to minimálně od poloviny zdánlivě směřuje k nějaké velké pointě ála Shyamalan, která by celému předchozímu ději dala hlubší smysl. Něco jako "pointa" sice skutečně dorazí, ale žádné šokující překvapení se určitě nekoná. A očekávanému citovému vydírání se film v závěru také bohužel nevyhne. Del Toro byl na konci Faunova labyrintu také tvrdý, ale přitom opravdu dojemný a navíc měl divák pocit, že je ten finiš svým (lehce zvrhlým) způsobem vlastně krásný a asi nejlepší možný... 60 %(3.4.2017)

 • luka4615
  ****

  Je sice na první pohled jasné, že A Monster Calls jsou prvoplánovou záležitostí, avšak srovnám-li snímek s filmem s podobným tematickým zaměřením - "The BFG", vychází zde jako nepopiratelný vítěz právě počin Juana Antonia Bayona. A Monster Calls zaujme především atraktivním hereckým obsazením, které je rámováno krásnými animovanými vsuvkami, jež Vás bez problému vtáhnou do děje. Rovněž musím ocenit i Monstrum, kterému propůjčil svůj "démonický" hlas skvělý Liam Neeson. Až potud to tedy všechno zní jako dobře namíchaný filmový koktejl. Nicméně když vezmete v úvahu šablonovitý průběh událostí a poněkud roztahaný příběh, vznikne Vám vizuálně krásný film, který je sice lepší než Spielbergův počin "The BFG", avšak i přesto se neubráníte pocitu, že jste tohle prostě někde už mnohokrát viděli. „...and if you have to break things, then by God, you break them!“ (25.1.2017)

 • malylada
  ***

  Zvláštní film o chlapci, který prožívá tragické období, kdy mu umírá matka. Film je hodně depresivní a prolínají se zde fantazie chlapce, v podobě stromového netvora, který metaforicky vypráví chlapci příběhy, vztahující se k tragické životní události. Během filmu není přesně jasné, co vše je realita, co smyšlené představy hrdiny, ale jako celek to příliš nefunguje. Scénář je originální, o tom žádná, ale není zde žádný moment, který by stal podruhé za shlédnutí a který by dokázal něčím strhnout. Vypadá to díky trikům, animaci velmi pěkně, ale jinak zklamání.......5/10(3.3.2017)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Skutočne veľmi ťažko sa popisuje takýto snímok, s takouto formou spracovania, aby človek neprezradil z mnoha jeho kúziel. Snáď len toľko možno dodať, že každý jedinec má svoje vlastné nočné mory, ktorých sa netreba báť, ba práve naopak, treba sa im postaviť, i keď to v mnohých prípadoch nie je jednoduché. Cesta ku "šťastiu" má totiž mnoho podôb ...(30.1.2017)

 • - V závere filmu, keď si Conor (Lewis MacDougall) prezerá fotografie v byte svojej babičky (Sigourney Weaver), môžeme na jednej z nich vidieť Liama Neesona s malým dievčatkom, ktorý nahovoril postavu netvora. Rovnako si môžeme všimnúť aj fotografiu mladej Sigourney Weaver v bielych šatách. (AndrejBB)

 • - Scény odehrávající se ve škole byly natáčeny na střední škole Colne Valley v Huddersfieldu v Anglii. (Sancoo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace