Volání netvora: Příběh života

• Česko

Volání netvora

• Španělsko

Un monstruo viene a verme

• Nizozemsko

Scénografie:

Eugenio Caballero

Kostýmy:

Steven Noble

Pribeh v ktorom sa maly chlapec cez rozpravkove pribehy vyrovnava s krutou realitou v ktorej mu zomiera matka. Pacil sa mi ten originalny koncept a spickovo prevedena technicka stranka, ktora vyzera pôsobivo. Vdaka tomu aj taky odporca fantasy ako som ja dokazal prezit tento film bez nutkania ho pretacat. Bohuzial ta dramaticka linia na mna nefungovala az tak ako som dufal a na konci sa ziadne velke dojatie u mna nedostavilo. Holt postavy si ma uplne neziskali. Prekvapila ma len Felicity Jones v ulohe umierajucej matky, ktoru som vôbec nespoznal. Predviedla ovela lepsi vykon ako v Star Wars. Takze celkovo sa jedna o originalny solidne natoceny film, ktory môze priaznivcov fantasy nadchnut ovela viac ako mna. 6/10.(12.8.2017)

Až půjdu příště na nákup, zeptám se, jestli náhodou nemají hlas Liama Neesona. Tenhle chlap by mě dokázal ukecat i do práce v kanceláři, hezčí hlas nemá ani polovina mých oblíbených hereček. Film Příběh života je na tom stejně jako tvůj vlastní životní příběh. Sám se rozhodneš, komu bude patřit. Na mě působila trošku šroubovaně pointa všech těch příběhů, taky by mně vůbec nevadila větší sonda do pohádkového světa, ale když to vezmu tak, že jsem vlastně hodinu čtyřicet čuměl na strom, tak to byla dobrá zábava.(13.4.2017)

Skutočne veľmi ťažko sa popisuje takýto snímok, s takouto formou spracovania, aby človek neprezradil z mnoha jeho kúziel. Snáď len toľko možno dodať, že každý jedinec má svoje vlastné nočné mory, ktorých sa netreba báť, ba práve naopak, treba sa im postaviť, i keď to v mnohých prípadoch nie je jednoduché. Cesta ku "šťastiu" má totiž mnoho podôb ...(30.1.2017)

Temný, nepříliš veselý ale zároveň skvěle natočený a výborně odvyprávěný pohádkový příběh o chlapci, jenž se musel vypořádat s nelichotivou situací ve svém mladém životě. Juan Antonio Bayona natočil dospělejší a temnější variantu k pohádkovým příběhům, která vás dojme možná i více, než přehnaně pozitivní a idealizované příběhy. [80%](5.4.2017)

Jakožto zdejší hororový expert nemohu být s prací Juana Antonia Bayony v žádném případě spokojen. Vzhledem ke kvalitám režiséra jsem se těšil na ponurou hororovou fantasy na způsob del Torova Laberinto del fauno, jenže Monster Calls má mnohem blíže k pohádkovému příběhu pro děti. Bayona se bohužel ani náznakem nedokázal vrátit ke svým hororovým kořenům, ze kterých například vyrostl jeho působivý Sirotčinec. Místo toho s diváky vyrazil na bezpečnou vyjížďku do slzavého údolí, v kterém hrály prim skvělé herecké výkony a znamenitý audiovizuál se zajímavou akvarelovou animací. I přes mírné zklamání snímku udělím poctivé tři hvězdy a doporučím ho ke zhlédnutí.(21.1.2017)

• - Scény, odehrávající se ve škole, byly natáčeny na střední škole Colne Valley v Huddersfieldu v Anglii. Dále se film natáček také ve Španělsku. (Sancoo)

• - Kostel, který se objevuje ve filmu, je St Thomas' Church, Friarmere, který byla uzavřen v roce 1963. (ARI50)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2016 na Torontském IFF. (Varan)