Volání netvora: Příběh života

A Monster Calls

• Španělsko

Un monstruo viene a verme

A Monster Calls

Scénografie:

Eugenio Caballero

Kostýmy:

Steven Noble

Milá pohádka o nemilých věcech. Části fungují takřka na jedničku a při animovaných sekvencích jsem se doslova tetelil blahem nad nekonečnou vizuální a emocionální kreativitou, ale jako celek je vyprávění poměrně těžkopádné, vykalkulované směrem k nepříliš výrazné a nedostatečně zastřešující pointě. Obr Dobr byl pro děti a neměl žádné výraznější sdělovací ambice, Monster Calls nemá jasnou cílovku a své hluboké sdělení podává sice působivě, ale přece ne tak, aby ho děti plně pobraly a dospělí o něm pár minut po skončení ještě přemýšleli. Silnější 3*.(18.4.2017)

Občas se stane, že se podívám na nějaký film, o kterém nic nevím a je to moc příjemné překvapení. Čekal jsem nějakou CGI blbost pro děti, ale ve skutečnosti je to citlivý příběh o chlapci s bujnou fantazií, který se musí vyrovnat se ztrátou maminky. A až během filmu mi došlo, že český název je ve čtvrtém, ne v druhém pádě. Ale kdybych věnoval větší pozornost jménu režiséra, tak bych tak překvapený nebyl:)(18.2.2017)

Tento film vyvolává spoustu emocí. Působí jako pohádka, která je vyprávěna neskonale dobře. Efekty a zpracování působí velice efektně. Příběh je dotažený do poslední nitky a v závěru se jen zpamatováváte v dobrém slova smyslu z toho, co jste právě viděli. Nenápadný skvost, který mě hodně zaujal. Tohle se povedlo!(24.8.2017)

• Tuax

Nečekal jsem, že zrovna u tohoto filmu bude u mě převládat spousta věcí, která se mi nelíbila, než líbila. Hrozná pro mě byla kamera, což samo o sobě už dost kazilo divácký zážitek. Kamera byla tak nějak stále v pohybu, jakoby imitovala zrak pozorovatele. nebyla sice roztřesená, al ani to nebylo o nájezdech jako o takové houpavosti, což mi dost odvádělo pozornost. Dětský hrdina mi přišel krajně nesympatický, bez ohledu na to v jakém příběhu by obsazený. Prostě ten klučina se mi vůbec nelíbil. Příběh je o velké myšlence, ale ta je podávaná takovou formou, která je stejně nejasná, jako dvojznačné příběhy, které v tom zazní. Snaha o záměrné balamucení sice vycházela, ale zároveň se tím ubližovalo samotné myšlence filmu. Co se mi líbilo, tak to bylo zpracování tisového obra a takový ten vizuál celkově, ta výprava a ztvárnění daného prostředí bylo zajímavé. Jinak to i pěkné herecké obsazení, jenže kyž se to vezme kolem a kolem, tak z dospělých herců vlastně nikdo neměl pořádně co hrát. Protože tohle je víc o odvyprávěných příbězích, ve snaze vtlačit nějaká ta moudra do mysli dítěte, než filmovém vyprávění příběhu chlapce s nemocnou mámou.(8.2.2017)

Pocitovo som sa zmietal. Keď už som čakal slzopudnú drámu, zrazu som sa ocitol pri sledovaní fantasy rozprávky, ktorá...opäť skĺzla do vôd rodinnej katastrofy. Nechápte ma zle, ale akosi sa mi táto symbióza týchto dvoch uhlov pohľadu protirečí. Zistili to diváci, zistili to kritici, ale nezistili to ľudia, ktorí sa filmom nechali uniesť ( prečo ? ).(23.8.2017)

• - Scény odehrávající se ve škole byly natáčeny na střední škole Colne Valley v Huddersfieldu v Anglii. (Sancoo)

• - V závere filmu, keď si Conor (Lewis MacDougall) prezerá fotografie v byte svojej babičky (Sigourney Weaver), môžeme na jednej z nich vidieť Liama Neesona s malým dievčatkom, ktorý nahovoril postavu netvora. Rovnako si môžeme všimnúť aj fotografiu mladej Sigourney Weaver v bielych šatách. (AndrejBB)