Volání netvora: Příběh života

• Česko Volání netvora (více)

Dvanáctiletý Conor O'Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. (Vertical Entertainment)

Martin29

Conor to má v životě těžký. Jeho matka umírá na rakovinu a ve škole ho šikanují. Jeho otec dělá v Usa a občas za ním dojede, ale není to ono a s babičkou se nemusí (ne , že bych se té babičce divil za to co jí udělá později) . Žije proto v imaginárním světě a hodně často si kreslí (Co to jen připomíná Nekonečný příběh). Jednoho dne za ním dojde oživlý strom s tím, že mu řekne 3 příběhy a čtvrtý příběh naopak řekne Connor jemu a pokud to neudělá asi ho zabije (pokud jsem to pochopil dobře teda). Po trikové a vizuální stránce je to hodně dobré až na závěrečnou scénu na hřbitově, která je hodně odfláklá asi už došly prachy. Celkově i myšlenka filmu též dobrá to bych, ale nesměl vidět minulý rok podobně laděné Zlo Mezi Námi kde též bojovala žena s rakovinou. Celkově se zde najde hodně podobností s Zlem Mezi Námi. Naopak scéna kdy jeho matka odchází je hodně povedená za tu těch 40 procent dám. Hodně to u mě kazí ta myšlenka, že když někomu někdo umírá na rakovinu a máš pocit se vybít tak klidně můžeš a ten dotyčný/á bude s tebou. Na podobný styl mě příjde i ta myšlenka zmlácení spolužáka alibi ve stylu, že mě někdo umírá a jsem asi ve stresu neberu a příjde mě to jako jasný kalkul. Po herecké stránce též bída Sigourney moc nepředvede kluk je o něco více sympatičtější než ten spratek v Obr Dobr takže zůstává nejlepším hereckým výkonem ten strom. ()

karelhura

Fakt pokoukání pro klub sebevrahů. Pane Bože, počasí na h...., Donald a Miloš u kormidla a Juan Antonio Bayona to na vás vybalí. FUJ! ()

BranuliQ

Príbeh je silný, na konci dokonca upadla nejedna slza, no film ako celok ma bohužiaľ veľmi nenadchol. No obhliadnuc od posledného spomenutého je to vizuálne naozaj na vysokej úrovni, herecky to funguje a réžia nadaného Bayonu je celkom obstojná. Lepší priemer. 65% ()

evitasworld

Na tento film jsem se moc těšila. Zaujal mě trailer a výborná hodnocení diváků tady ve Španělsku. No a výsledek? Popravdě řečeno jsem od filmu očekávala mnohem víc. Celý děj mi bohužel přišel velice „light“. Byla jsem připravená vidět hrozné emotivní drama podpořené navíc jistě úžasným hereckým výkonem Sigourney Weaver. A vono h**no. Dávám tři hvězdy za originalitu, za suprově vytvořeného netvora a taky za krásný song od skupiny Keane - Tear Up This Town (který mimochodem ani nezazněl při závěrečných titulcích..divné). ()

Bbulli042

Neviem, či to budem mať niekedy odvahu pozrieť si ešte raz. Hodnotenie je čisto osobné. Keby som niečo podobné nezažil (bez tej fantázie (aj keď...), bol som predsa len o pár rokov starší, keď moja mama odišla), dal by som asi štyri. Ale takto som sa neudržal a dal by som ešte viac hviezd. Minimálne dvojnásob. ()

52637

Cekal jsem pohadku a dostal jsem kouzelne pohadkove drama, ktere hodne zasahne. Urcite doporucuji videt v originale uz jen kvuli tomu hlasu stromu (skvely Liam Neeson) ()

Raiser1

očekával jsem pohádku pro dospělé s řadou efektů a napínavého děje. Ten tam byl ale vždy jen na pár minut a pak se děj ubíral nekonečnou nudou a problémy sice ze života ale to tomu na hodnotě vůbec nepřidává. Snad žádná zápletka, výborný efekty, které ale nemůžou nahradit 70% nudy kvůli které jsem litoval že jsem si nevzal nějakou stolní hru abych to čekání na konečné titulky překonal. Na závěr happy end, konečně odešla a můžou být všichni v klidu. No nevím jaká nemocná duše by se na to chtěla dívat znovu. ()

Shizzy

Očakávala som peknú rozprávku plnú kúziel a príbehov. V tomto očakávaní som film pustila druhákovi na základnej škole. Ponurá atmosféra, ktorá od začiatku bila do očí nás od filmu neodradila, a ja, zažratá do deja som si možný dopad na psychiku dieťaťa uvedomila až vo chvíli, keď po mojej vlastnej tvári stekali slzy. Áno, čo film ubral na dejovosti pridal do emócií a spolu s originálnymi príbehmi dal vzniknúť skutočne umeleckému dielu. Počinu sa nebojím dokonca dať prívlastok filmová udalosť roka, ktorú si istotne zapamätám ešte dlho (pevne však dúfam, že môj brat ns prvom stupni nie.) ()

DavidAAAA

Dechberoucí, nesmírně smutný film. Film o beznaději, o lásce, o tom, že to špatné zevnitř musí nějak pryč. Conor se ventiloval přes svoji bujnou fantazii. Příběh nesmírně lidský a citlivě natočený. A konec? Takový hořký happyend. Film plný moudrých slov, která ale nepoučují, jen lezou do hlavy a emotivních okamžiků, které zasahují duši jako hořící šípy. Moc mne to zasáhlo, nad tímhle budu přemýšlet opravdu dlouho a je pravda, že mi došlo, že je nejspíš nutné změnit v životě pár věcí. Donutilo mne to k zamyšlení, kdo mne obejme, opravdu a s láskou, ve chvíli, kdy budu odcházet? Odpověď tuším a není pro mne příliš povzbudivá. ()

Nini650

Nevím, kdy jsem na konci filmu tak plakala. Příběh chlapce, který se snaží vypořádat se ztrátou matky. Pěkně a dojemně podané. ()

DeMarcco

Po dlhej dobe veľmi príjemný film. Skvelo natočený, temný a miestami aj strašidelný. V podstate Vás ten film núti zamyslieť sa a rovnako tak aj vcítiť sa so Connora, čo chytí za srdce aj ľudí, ktorí ho nemajú. MacDougall bol skvelý,rovnako aj réžia, kamera, strih, hudba všetko hralo bez chýb. Naozaj vrelo odporúčam. ()

vesmir.posel

Vyslovme pravdu v sobě ukrytou, ať už je jakákoliv, bez souzení sebe či jiného, vyslovme pravdu jen pro to vyslovení, pravdu o nás, v nás, a naše noční můry najdou svůj klid. ()

McLeader

Trailer jsem zřejmě moc nepochopil a asi proto mě tohle dílo ke konci naprosto rozložilo a zničilo. Nevím jestli to je nějaká forma masochismu, ale nakonec jsem měl dobrý pocit, i když se film zaměřuje na tu nejtemnější část života a představuje ji opravdu mistrovsky a přirozeně. Díky bohu, že jsem na to nešel do kina a podíval se na to v klidu doma, kde se nemusím držet. Můžu doporučit, avšak pouze o samotě. Asi nikdy na mě film tak moc nezapůsobil, jako právě tady. Bravo... ()

Cuffini

Neukápla jsem ani slzu, ani pot a nevypadl ani chlup. Už jsem na krutost života naprosto imunní. Mám ráda filmy, které mají hloubku. Takže takový Čelisti, Pod hlubinou, to je panečku lahoda. Ale jinak prostě mělo to příběh, to většina filmů postrádá, mělo to nešťastné, uřvané a vzteky bouřící se dítě, takový jsou námi sice obklopené, ale je nám to šumák, neboť nejsou naše a neznámé je tak, jako hlavního chlapečka, který toužil po trestech a pěstmi čenichovými nějakýho usmrkanýho Honimíra. Kdyby to byl film jenom o velkým Grootovi (v poslední době je to nejobsazovanější strom na světě v hl. roli), tak by to bylo lepší. Umělecké ztvárnění, příběhy, byly na dnešní dobu velice sofistikované a inteligentní. No jo, jenže kdyby to bylo jen o tom, tak by to nemělo tu pořádnou pointu, že jó. Jinak jako pohádku pro malé děti velice doporučuji. Bude se jim to móc líbit. ()

CptDirty

Těšil jsem se na zábavný a dobrodružný příběh, ovšem Volání netvora je zcela něco jiného. Jdená se depresivní, ale velmi dobře zpracovaný film. Lewis MacDougall hraje malého kluka, který se jmenuje Conor a bydlí se svou nemocnou matkou. Jednoho dne se seznámí s netvorem, který Conorovi začne vyprávět příbehy. Styl jakým jsou vyprávěny přáběhy je úžasný a to i díky tomu, jaký má netvor hlas a efektům, které jsou velmi povedené. Za mě 4,5/5 ()

Simella

I přesto, že jsem nečekala až tak dramatický příběh, byl tento film pro mě příjemným překvapením. Není to určitě klasická pohádla pro děti. Hlavní téma filmu dá bezpochyby zabrat i dospělým divákům. Moc se mi líbil samotný nápad, kdy strom (netvor) pomáhá chlapci vypořádat se s těžkými chvílami v jeho životě. Z pohledu použitých efektů bylo všechno moc hezké, navíc doplněné origiálními animacemi, které byly opravdu neotřelé a dobře zapadaly do děje. Byl zde dobře využit potenciál příběhu. Od začátku do konce jsem se nenudila, prostě to stojí za vidění. ()

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?