Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

Madsbender

[AFF 2014] Polnočná premiéra prvého slovenského zombie slasheru v prítomnosti tvorcov a strategicky premietaného po premiére Sonovho Do poslednej klapky krvi je ponuka, ktorá sa neodmieta. Názov hovorí za všetko - príbeh je správne humorne nadsadený (a až úchylne zábavný a plný funkčných nápadov), zasadenie do socializmu, neherecké obsadenie a gore efekty perfektné. Na amatérsky počin nevýslovne vydarená záležitosť, pri ktorej sa neprestanete smiať a "báť" až do záverečných titulkov. Žeby sa slovenský film pomaly začal prebúdzať z letargie k životu? Snáď nás o tom ešte tvorcovia presvedčia. 80% ()

S.Quentin QUALE

I přes všechny neduhy amatérskýho filmu se hororová snaha cení. Navíc socialistická složka působí trochu nostalgicky, takže v rámci sorty je to za tři, ale každý by měl vědět, do čeho jde...55% ()

misterz

Je to síce každým svojim kúskom a v každom smere amatérčina ako hrom, ale snahu treba oceniť. Ide o takú prvú slovenskú lastovičku, ktorých dúfam bude ešte viac. Navyše snímok dokázal miestami pobaviť, pár hlášok a vtipných momentov je vážne luxusných, oceňujem aj výborné interiéry školy a veľa doplnkov, ktoré mi pripomenuli časy dávno minulé a spomienky na základku. Lepšiemu celkovému dojmu pomohol tiež nápad s krátkymi sukienkami a peknými dievčatami, pričom dokázali zaujať aj slušne zvládnuté gore efekty, takže ja tu jednu hviezdu navrch pridám veľmi rád. 70/100 ()

mchnk

Zombie, zakrvácené a sex appealem přetékající slečny (v tomto případě neobyčejně krásné pionýrky) teď letí - to vědí i pod Tatrami, a proto je tu novodobý, již ne zcela amatérský, ale minimálně napůl profesionální snímek. Děj je jasný - dostat se ven - to je celé. Je také jasné, že veškerá snaha byla upřena na stříkající, červenou tekutinu a gumové hračky připomínající orgány či části těl. Naneštěstí pro film se tvůrci moc nezaměřili na atmosféru osmdesátých let. Krom pár dobových "rekvizit". Jinak vizáž, mluva i mentalita zachraňující se mládeže je ze současnosti - film tím dost ztrácí. Na druhou stranu zase získává svým humorným pojetím, i když divák může vnímat humor i tam, kde možná nebyl zamýšlen. Oceňuji a respektuji, že se jedná o amatérský film několika nadšenců, ovšem energii a potenciál filmového talentu lze využít i jinak než v béčkové zombie honičce. (Challenge Tour 2015) ()

pornogrind

Co dodat.Slováci opět bodují.Opravdu velmi milé hororové překvapení od našich sousedů.Nebýt pár herců,kteří mě doslova srali a toho zkurvenýho konce(který působil směšně),byl bych nadšanej daleko víc.Ale i tak tento film má dost dobrejch nápadů a silných pasáží.A ty uniformy............paráda.Silnější 3 hvězdy,protože snaha se cení. ()

Vančura odpad!

Odpudivá, kolosální, monstrózní sračka, jaké není rovno. Amatéřina nejhrubšího zrna a jeden z nejstupidnějších filmů, co jsem kdy viděl. Jak se říká v jednom filmu - některý filmy jsou tak hrozný, až je to málem dobrý, ale tenhle je tak hrozný, že už to přelezlo od dobrýho zpátky na hrozný. ()

dr.horrible

8 rokov venovať zombiám a potom (ako píše nemenovaný denník) natočiť najlepšiu komédiu. Skvelý trash. Nápady, krv, sukničky a komunisti .. pri tých fetišoch sa mi vynorilo detstvo. Až na tie rovnošaty, takto vyzerala moja základná škola, aj sedem, desať rokov po nežnej.. Bol som na tom so známymi, a po titulkách kamarátová frajerka preniesla "Zlatí boli." Asi tak. Barbara rulez - ()

hladass

Docela zábavný pokus východních sousedů o retro-zombiárnu ve stylu italských klasiků osmdesátých let... Pokus sice dost amatérský, ale zato dostatečně akční a krvavý, což se v mých očích počítá... Obrovské negativum vidím ve zvukové stránce, něco tak katastrofálního jsem už dlouho neviděl (neslyšel)... Druhou a také nezanedbatelnou výtku mám k naprosté absenci koziček... A mrzí to o to více, když si člověk uvědomí, že materiál na ukázání několika bradavek ve filmu rozhodně byl... No co už, taky nemůžu mít všechno... Nebudu to moc okecávat, SZM je prostě příjemný nízkorozpočtový zombie pokus, jehož shlédnutí vůbec nelituji... ()

Jordan

Títo nadšenci vytreli kocúra, vypálili rybník a ukázali vztýčený prostredník celej slovenskej filmárskej obci! Poctivá, hravá, nápadítá, energická, vtipná, živelná a životaschopná béčkarská lahôdka, ktorá sa vyrovná zombie filmom zo starej školy A má svoj význam aj celosvetovo - v dobe, kedy zombie začali naberať podivne áčkovo-trápne podoby (typu Warm Bodies...); Snímam pomyselný klobúk z hlavy a gratulujem - a prajem SZM (a želám si), nech tento film má úspech a nech ho vidí čo najviac divákov a VŠETCI slovenskí filmári! Som nadšený! ()

Anderton

Veľká škoda totálne amatérskych prvých desiatok minút, akoby sa išlo na prvú. No a film sa trochu viac tiahol, ako reálne trval, čo si nedokážem dosť dobre vysvetliť. A teraz k tým kladom. Je jasné, že popularita filmu vychádza jednoducho z faktu, že sa jedná o slovenský film. Inak by všetky tie klišé nefungovali. Pozeráme niečo, čo sme v tunajších podmienkach nikdy nevideli. Možno som mal z filmu podobný pocit, ako zo Zla, lenže tam som sa občas smial na veciach, kde som sa smiať nemal. Tu je to vždy zámerom tvorcov a som preto nesmierne rád. Mám ale pocit, že občas sa dalo niečo ešte lepšie premyslieť, že niekedy to mohlo byť občas ešte vtipnejšie. Zaokrúhľujem dole práve preto, že tvorcovia majú super potenciál a treba im odkázať, že jeho stopercentné využitie do budúcnosti môže byť pre našu kinematografiu veľmi osviežujúce. Aby nezaspali na vavrínoch. ()

DJ Lonely

SZM není v žádném případě dokonalý, ale je z něj na míle daleko cítit zapálení tvůrců a herců. Moc jsem si to užil a vřele doufám, že to nebyl jejich poslední film. To by byla velká škoda. ()

DwayneJohnson

Za málo peněz, překvapivě slušná dávka filmové muziky, od našich východních sousedů. Největším kladem je kromě zběsilé akce, jakási herecká bezprostřednost a také připomenutí jak to vypadalo nejen u nás za totáče. Za mě dobrý. ()

PetrPan

Řekni piča a máš drama. No, ty pičo, tohle se slovenským bratrům opravdu nepovedlo. Ano, amatérština a jistě s láskou a zaujetím točená, ale to je i kdejaká troškařina. Trapností mokvající humorné vložky v podobě opilých soudruhů plukovníků, sexy svazaček a "choď do piči" hlášek naznačují, že chalani mají nakročeno k zářným zítřkům, bylo z toho totiž cítit srdíčko. Až na jednu či dvě scény zombíci vůbec neděsí, ani ne tak kvůli zjevnému nedostatku financí na pořádné efekty, hrůza se totiž dá vyvolat i bez peněz, jako spíš kvůli pokusu o akční hororovou komedii, kde se pořád běhá sem a tam a nešetří pičama a Luxolem v odstínu červené rumělky. A mezi náma, soudruzi někde udělali chybu. Retro na piču, humor na piču, horor na piču. Za vydařenou akční pasáž v jídelně a jednoho povedeného zombíka ve sklepě jednu hvězdu a jdu do piči. Viděno během Season Challenge tour 2015 ()

Willy Kufalt

S úspěšnými horory od amatérských tvůrců nemám jako divák moc zkušeností, naposledy mnou viděná Záhada Blair Witch z této kategorie mě dokonale otrávila. Na tenhle slovenský kousek jsem se podíval více méně ze zvědavosti, ale tentokrát jsem poměrně mile spokojen. Atraktivní prostředí školy v období reálného socialismu, politické pozadí společenského marasmu trvajícího od okamžiku vpádu sovětských vojsk a z něj tady v rámci hororového žánru naplno propuklá hrůza v podobě šířící se zombie nákazy + rafinovaný šílenec, válečný veterán ruského původu v osobě školníka, který představuje druhou nástrahu při pokusu o záchranu života v tomto vražedném labyrintu... Několikrát jsem se sice u toho spíše nechtěně zasmál (ale uznávám, že to u mnou tolik ceněné legendy žánru Noc ožlivých mrtvol z r. 1968 také), ale překvapivě jsem po většinu času zůstal pohlcen napětím, díky skvělému tempu a přímočárému akčnímu stylu jsem se nestihl nudit a dokázal brát ten film často i seriózně. Líbila se mi žánrová čistota, oceňuji i střih + efekty, s nimiž si dali tvůrci námahu a vůbec mi při tom nevadí, že krev a zohavená těla zde nepůsobí realisticky, jednak vidět realismus v tomto směru vážně nemám zapotřebí a hlavně z toho cítit velký tvůrčí zápal mladých amatérských nadšenců a v rámci toho, čím Socialistický zombie mord je, mi přijde velmi dobře udělaný a ty slabší 4 hvězdičky si z mé strany zaslouží. Jediná moje výtka by směřovala k amatérskému, nepříliš uvěřitelnému herectví, ale tuto slabinu naštěstí dokázala částečně zastínit celkově zdařilá atmosféra. [75%] ()

klerik

Pár skveých vtipov, ale hlavne fakt, že tvorcovia dokázali celú stopáž naplniť zaujímavým dianím, robia z filmu prelomové dielo slovenskej žánrovej produkcie... ()

korbitch22

Kočičky v minisukních kosej špatně udělané zombíky za Socíku a je to docela sranda.Nemá cenu mluvit o hereckých výkonech, které prostě byly, jsou a budou v amaťáku vždycky neuvěřitelné, nebo o nijakých zombích, který naháněly hrůzu leda tím jak blbě jsou udělaný, ale ta práce a nadšení kolem chce respekt a uznání a mít to o 20 minut míň, ani by mě to nestihlo nudit a jelikož jsem prostě normálně od přírody prase, ty roštěnky v minisukních byly prostě naprosto k sežrání, ještě že sežrali tu ošklivější.55%. ()

heyda

Přimhouřil jsem oko a dal 4 hvězdy, páč mám rád, když si někdo jde za svým a dokáže leč amatérsky, tak ambiciózně natočit totální zombie krvák. Nedovedu si ani představit kolik hodin dalo práce všechny namaskovat a nastříhat to a ozvučit. Každopádně, kdybych měl být férový. Zaprvé to chtělo lepší seznámení s postavami, než se začnou zabíjet. Zadruhé to chtělo víc vtipu (ten se po úvodních 15 minutách vytratil a je to škoda), zatřetí kratší stopáž a nebo lepší využití času - víc děje.....a hlavně lepší finiš, možná i nějaký zvrat, který by celý film postavil vzhůru nohama, by nebyl od věci. Celkově sympatická amatéřina s krásnýma holčinama (já říkám furt, že na Slovensku je to samá kočka :), která však mohla být ještě o několik úrovní lepší, což si tvůrci asi časem uvědomí a budou toho litovat. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 18.4.2015, pôvodný slovenský zombie film - Regulérna slovenská nezávislá produkcia zvládnutá (podobne ako predtým NIČ NEKRVÁCA VEČNE) na pozerateľnej úrovni. Amatérsky nedokonalá, ale odvaha necucať štátny cecok AVF sa cení. (21.4.2015) ()

eraserhead666

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Děti velice často mění se nám v zombie. Zombie jsou dneska už skoro takovou sázkou na jistotu, trochu ironicky řečeno, točí je každý a jakkoliv. Cpou je mezi nácky, do sněhu, do romanitky. A kdepak ještě nebyli? Mezi pionýrkami (nebo svazačkami? V pionýrsko/svazácké subordinace nejsem moc zběhlý, z pionýra mě za provokaci málem vyloučili ještě ten den, co jsem složil slib). Musím však říct, že se toho bratři a sestra ze Slovenska zhostili teda statečně (hlavně s ohledem na stopáž). Pochválit musím hlavně fakt, že se z toho nesnažili udělat komedii a vyvarovali se zbytečně komických situací (a že je to muselo občas lákat). Pravda, komické to občas je již ze své retro podstaty, ale pořád z toho jde více cítit klasický syrový horor. Velmi příjemná mi připadala hlavní hrdinka, a v závěru pak i masky. K pozitivům bych ještě zmínil fakt, že se toho tvůrci prostě nebáli, šlápli do toho naplno a spousta věcí se jim povedla (scéna s talíři, dívka s kladivem) a vlastně si ani nedovedu vybavit situaci, kdy bych se cítil trapně, což se mi u podobných snímků občas stává. Tohle je mé první setkání se slovenským celovečerním horrorem a musím konstatovat, že má slovenský celovečerní horror teda pěkně slušně našlápnuto. ()

hansel97

Překvapivě dobré na poměry zdejších hororů, ale vedle Ghoula tohle pro mě pořád vyšlo o něco slaběji. Tady byl totiž můj zásadní problém herci, nebo lépe řečeno jejich urputné neherectví, které mě často až příliš rušilo. Snad jen hlavní postava mi přišla jako někdo, kdo aspoň trochu uvěřitelně hraje. Efekty celkem slušné, ale bohužel nijak objevný děj se zvraty. To však vyvažuje velmi dobře navozená retro atmosféra a zábavné prostředí školy. Slušný hororový průměr zajisté. ()