Powerpuff Girls

Neporaziteľné sestry

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 73 min

Craig McCracken

V detstve boli Neporaziteľné sestry a Martinove záhady moje topovky (možno ešte Scooby-Doo). A tak som mal obavy, či už som nie som na toto príliš starý. Ale za dve minúty som bol naspäť v mojich 8-10 rokoch, keď som o víkende kvôli tomuto vstával aj o šiestej ráno. :-) BTW, tá rocková pieseň behom tituliek je chytľavá. ;-)(6.7.2017)

Na tohle jsem se podíval jenom pro to, že za tím stojí Craig McCracken - tvůrce mého oblíbeného Domova pro smyšelné kamarády a ještě oblíbenějšího Wander na cestách a pak taky Dexterovu laboratoř, srdcovku z dětství, ale Powerpuff Girls film na víc jak 3* nevidím. Jako jo, něco tady je celkem fajn, taky je to celkem velká ujetost jako ty ostatní seriály, co pocházejí od stejného autora, ale upřímně, chvílemi jsem se docela nudil. Hlavní postavy sice celkem fajn (nejvíc Buttercup), ale nakonec mi tohle přišlo jako normální epizoda zbytečně roztažená na celovečerák. Co se dá dělat, třeba je seriál lepší. Zkoušet ho budu určitě.(3.2.2019)

Jako malý jsme měli Cartoon Network a toto byl jeden z mých nej seriálů (stejně jako Dexter, Kráva a kuře a hafec dalších). Tento film je ale něco trochu jiného než seriál, pokouší se popsat, co se stalo před seriálem, tj. jak přišli PPG na svět a jak poprvé drtli M.J.... To je podáváno stejně humorně, parodicky a impozantně jako v seriálu. Pro ty, co seriál dosud neviděli, by to mohl být zajímavý vstup do světa tohoto cartoonu. Pro ty, kdo znají seriál (jako já), to bude takový jeden velký díl, nadmíru dobrý, se spoustou skvělých momentů (jen tam nebyli RRB nebo On)... Jo, kdyby měl někdo kontakt na Genndyho Tartakovskyho nebo Craiga McCrackena, přihrajte mi ho. Docela rád bych jim poděkoval :-D(30.3.2006)

Stejně úžasný nářez jako celý seriál. Na Powerpuff girls nedám dopustit. Všechno mi na něm sedí. Karikarury všech postav, brutální nepřetržitá akce, stovky detailů, kterých si na první pohled divák vůbec nemusí všimnout, parodování mnoha filmových témat. Je to jedna z největších animovaných ujetostí, s jakou jsem měl kdy tu čest a to od 50. let počínaje Pepkem námořníkem či Road Runnerem po dnešní animované japonské šílenosti. Powerpuff svým nápadem, rychlostí a kombinací totální infantilnosti s neuvěřitelně černým humorem drtí veškeré kreslené grotesky a nabízejí absolutní nonstop zábavu. K tomu je třeba přičíst ještě úžasnou rychlou nakopávací hudbu, která tento šílený nářez ještě úžasně podbarvuje.(11.7.2008)

Tenhle styl animace se mi vzdy velmi libil, vidim podobnost s Renem a Stimpym. Bohuzel dej filmu je zoufale jednoduchy (z nepratel je tu pouze Mojo a kratoucce zombii gang) a cely film je jen umele natazeny. Nastesti pouze na hodinu a ctvrt. Komprimovane do jednoho dilu by to vypadalo lepe. BTW Craig McCracken na devianartu zde : cmcc.deviantart.com, je tam uplne prvni kresba holek.(24.3.2008)

• - V epizóde "Nuthin Special" sa objavil Gene Simmons zo skupiny KISS. (Lyrer)

• - V niekoľkých epizódach sa v pozadí objavuje postava Dexter zo seriálu Dexter´s Laboratory (1996). Craig McCracken, ktorý stojí za týmto seriálom, a Genndy Tartakovsky, tvorca seriálu Dexter´s Laboratory, boli spolužiakmi a sú dobrými priateľmi. (Lyrer)

• - Každá epizóda začína pohľadom na mesto Townsville a slovami rozprávača "The city of Townsville..." (Lyrer)