Den dobytí Bastily

The Take

Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 92 min

• DwayneJohnson

Drsný komisař Luther a Rob Stark v trileru ze srdce francouzské metropole? No proč ne, řekl jsem si a po své ranní dávce proteinů jsem se rozhodl, že do toho půjdu, jak se říká naslepo. Jen podle ukázky a zběžného hodnocení mých oblíbených, sedl jsem si do svého kolečkového křesla, uvařil dva litry bylinkového čaje a pak jen pustil play. Nečekal jsem vlastně ani nic převratného, spíš jen takový ten lehký, letní výplach, solidní akci a hlavně nějaký věrohodný příběh, které nebude přitažený za vlasy a bude odsýpat tím správným tempem. A výsledek? Ze začátku dobrý! Do děje jsem se dostal za pár minut a při honičce na střeše jsem ani nedutal, jak byla dobře natočená. Ale, ale, ehm, jak jen to říct? To bylo tak asi vše. Čím víc, se blížil závěr, tím se pro mě stával tenhle film stěží uvěřitelnějším a na úplném konci zaváněl až tragikomickým nádechem. Strašná spousta klišé, vrcholící ve scénáristicky totálně zpackaném závěru, který by slušel možná nějaké pohádce. A žili spolu šťastně až do smrti. A nebo, ještě, že mají v Paříži jednoho anglického kapesního zloděje a amerického agenta CIA v utajení. Ti dva udělají všechnu špinavou práci za ně….(10.9.2016)

Akční kriminálka z Paříže, honičky, mlátičky, střílení. Akce není přehršel, ale je dobře natočená, Elba je ranař a ostatní vhodně doplňují, ať už na straně klaďasů, nebo záporáků. Příběh zajimavý a udržující v napětí, v kontextu s teroristickými útoky i poměrně aktuální. Není to extra výrazné dílko, ale rozhodně koukatelné a pro mě, jako fanouška žánru za slabší 4 hvězdy.(22.8.2016)

• chelseaman22

Tenhle typ filmu už musí snad každému lézt krkem. Něco na způsob Kobry 11 a samozřejmě s natáhnutou metráží. Zápletka o ničem, divákovi je opět nabídnut pohled na bitvu jednoho proti 300. Od filmu jsem odešel po čtyřiceti minutách, ale je mi jasné, že hlavní hrdina přežil a za celou dobu nevyměnil zásobník. odpad!(9.11.2016)

Lehkovážný akční krimi na který jsem díval ze dvou důvodů - Elba a kontroverze zapříčeněná aktuálním děním ve Francii v době (ne)uvedení do tamních kin. Upřímně nijak neurazí, ale ani nestojí moc za pozornost - krom hlavního představitele je film plný zapomenutelných ksichtů a v dění asi neupoutá víc než jedna dobrá honička po střechách Paříže. Čajíček.(16.8.2016)

Sympatická béčkárna, kterou táhne Idris Elba a slušně nakroucená akce (honička na střeše). Příběh sice obsahuje několik čekanejch twistů, ale dává vcelku smysl a díky střídmý stopáži společně s tempem vyprávění příjemně odsýpá. Nicméně bych od Watkinse, vzhledem k jeho předchozim bijákům, čekal ještě o fous větší zábavu, než obstojnou žánrovou jednohubku na volnej večer. PS: Načasování vydání snímku bylo, vzhledem k nedávný události v Nice, nechtěně precizní.(29.8.2016)

• - Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)

• - Původně měl film režírovat Pierre Morel. (kellne)

• - Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)