Den dobytí Bastily

Útok na Paríž

The Take

Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 92 min

Nebýt tam využití virálu k podněcování davových protestů a uloupení kryptoměny, tak jsou to osmdesátky jak vyšitý: jeden drsnej polda, co se neohlíží na předpisy a vystřílí celý zástup padouchů. Dokonce mu nezapomněli přidat k ruce jako pomocníka jednoho hošíka s pošramocenou pověstí, který má hlavně za úkol nahrávat hrdinovi na hlášky a sem tam po něm taky nějakou hodit.(2.4.2018)

Akční kriminálka z Paříže, honičky, mlátičky, střílení. Akce není přehršel, ale je dobře natočená, Elba je ranař a ostatní vhodně doplňují, ať už na straně klaďasů, nebo záporáků. Příběh zajimavý a udržující v napětí, v kontextu s teroristickými útoky i poměrně aktuální. Není to extra výrazné dílko, ale rozhodně koukatelné a pro mě, jako fanouška žánru za slabší 4 hvězdy.(22.8.2016)

Poctivá žánrovka. Zároveň zajímavé varování divákům, že není vše navenek v politice jak to vypadá. Že vždycky jde jen o peníze a všechny ideály, fanatici, sektáři a další ujetiny jsou nakonec financované lidmi, jimž jde jenom o peníze a moc. Hrdinou je policajt jehož jazykem je rychlost, pěst a pistole. A to samozřejmě na padouchy vždycky nejlíp platí. Pěkně mu to běhá, střílí a i myslí. Takže pohodovka jak má být. 80%(3.1.2018)

Až nádherně blbé. Agent CIA a americký zlodějíček dávají Frantíkům na zadel a to ve všech ohledech. Pro žáby to musí být o to horší, že všichni přítomní členové americké rozvědky jsou Britové. :D Akce, když na ní došlo, byla fajn a k hercům nemám tu nejmenší výtku, ale problém je, že na tak krátké stopáži se tu až příliš často skoro nic neděje, nehledě na to, že bych uvítal trochu víc krve. I tak je to celkově dobré, ale od Watkinse jsem přeci jenom čekal trošku víc. 60%(28.8.2016)

Raz za čas, sa z hlbín stoky vynorí hovno, ktoré nesmrdí. Prepáčte za výraz, ale toto je zrejme najpríkladnejší popis snímku, ktorý tu komentujem. Ak sa niekto strašne mocne sústredí na akčne vystavaný príbeh a rozumie kinetike tohto žánru, nemôže sa to minúť účinku. Je to skladačka klišé akčného remesla posledných rokov, ale mimoriadne pútavá.(21.5.2017)

• - Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)

• - Původně měl film režírovat Pierre Morel. (kellne)

• - Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)