Den dobytí Bastily

The Take

Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 92 min

• VanTom

Jednoduchý, logikou se netrápící, nevýživný akčňák na pozadí závažných společenských "nádorů" dnešní Francie (imigrace, nacionalismus, terorismus). Na slibnou startovní naháněnou po pařížských střechách již nenaváže, jakýkoliv pocit ohrožení tvůrci sami utínají třebas nevhodně použitým rozjuchaným hip-hopem (asi hit) nebo nuceným vtipkováním mezi chemicky nepropojenými parťáky.(18.10.2016)

Američan v Paříži zachraňuje francouzské peníze před Francouzi, protože nemá rád zloděje. No není to dojemné? Docela svižně to odsýpá, křepčení po střechách připomene pokrývačské aktivity Belmonda ve Strachu nad městem a neovladatelný agent CIA stírá kapsáře z rodu Starků jak uklízečka podlahu ve výslechové místnosti, ale nazývejte mě náročným divákem, když chci po ve Francii se odehrávajícím akčním krimi drobátko inteligence, především od postav porušujících zákony. Pokud by mocí mermo měl agent 007 někdy splývat s barvou svého smokingu, ať je to Idris Elba..(25.8.2016)

Neurazí, nenadchne. Kdyby nebylo reminiscence na vraždění náboženství míru v Nice, tak by film zdaleka neměl takový ohlas, jaký si stejně nezaslouží. A to zamrzí tím více, že trojice Idris Elba, Kelly Reilly a Richard Madden - ano, znáte ho, slibovala špičkovou zábavu. Podezírám prvního jmenovaného, že roli vzal jen jako propagaci sama sebe na sedmého představitele Jamese Bonda. Odehrál ji bezchybně, přesto strojově, bez srdce a dokonce i bez svého obvyklého charisma. Pokud mermomocí chcete vidět kriminálku odehrávající se v Paříži, vyberte si nějakou echt francouzskou. Pravděpodobně bude lepší a určitě bude autentičtější.(31.8.2016)

Tak tohle mi dnes fakt sedlo! Co se nám narodil malej (3 měsíce), nestihl jsem v podstatě žádný film dokoukat až do konce. Až teď... Není to sice žádný umělecký spektákl, ale zručně natočené béčko s charismatickým Idrisem Elbou. Akční scény solidní, příběhově trochu vyhrocené (jak se na správné béčko sluší;-)) a dohromady super oddechovka. No nic, dopíšu a jdu přebalit malýho...(19.2.2017)

Po dlouhé době velice povedený francouzský akční kousek. Dvojka v hlavní roli je super a hlavně Elba je v akčních scénách parádní, jen tak dál !!!!! Honička na střeše, bitka v autě mě náramně bavily a celé to utíká rychle, přičemž fungují překvapivé zvraty. Občas jsou k vidění nesmysly, které u tohoto typu filmu zamrzí a otravná část zápletky, kdy se to mísí nepokoji uprchlické komunity mají mouchy. Rozhodně nadstandardní žánrovka......7/10(9.9.2016)

• - Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)

• - Původně měl film režírovat Pierre Morel. (kellne)

• - Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)