Den dobytí Bastily

Útok na Paríž

The Take

Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 92 min

Nebýt tam využití virálu k podněcování davových protestů a uloupení kryptoměny, tak jsou to osmdesátky jak vyšitý: jeden drsnej polda, co se neohlíží na předpisy a vystřílí celý zástup padouchů. Dokonce mu nezapomněli přidat k ruce jako pomocníka jednoho hošíka s pošramocenou pověstí, který má hlavně za úkol nahrávat hrdinovi na hlášky a sem tam po něm taky nějakou hodit.(2.4.2018)

Čekal jsem opět ty typické Francouze, kteří se vytasí s překvapivou žánrovou peckou, jak už to dříve mnohokrát ukázali. Nebyla to sice žádná hitparáda, ale dalo se na to v pohodě dívat. Na rozdíl od nového Jacka Reachera to mělo smysluplný příběh, který neobsahoval pouze samá klišé, ale také zajímavé zvraty a ještě zajímavější děj. Akčních scén jsem rozhodně čekal více, ale když na ní přišlo, tak to byla vskutku strhující podívaná (zejména bitka v dodávce stála za to). S hercema už to tak slavné nebylo. Idris Elba se na hlavní roli bezesporu hodil, role agenta mu sedla, ale jeho jednotvárný výraz mě po pár minutách začal trochu štvát. A ostatní herci zahráli ještě hůře, což bych od takových formátů tedy nečekal. Konec mi přišel jako přišitý horkou jehlou, což je velká škoda. Film měl určitě vyšší potenciál, který prostě a jednoduše skopnuly dolů hloupé chyby a nezajímavé herecké výkony. Na jedno zkouknutí slušná zábava, ale podruhé se na to nepodívám. Hodnocení: 63 %(24.2.2017)

Sympatická béčkárna, kterou táhne Idris Elba a slušně nakroucená akce (honička na střeše). Příběh sice obsahuje několik čekanejch twistů, ale dává vcelku smysl a díky střídmý stopáži společně s tempem vyprávění příjemně odsýpá. Nicméně bych od Watkinse, vzhledem k jeho předchozim bijákům, čekal ještě o fous větší zábavu, než obstojnou žánrovou jednohubku na volnej večer. PS: Načasování vydání snímku bylo, vzhledem k nedávný události v Nice, nechtěně precizní.(29.8.2016)

• chelseaman22

Tenhle typ filmu už musí snad každému lézt krkem. Něco na způsob Kobry 11 a samozřejmě s natáhnutou metráží. Zápletka o ničem, divákovi je opět nabídnut pohled na bitvu jednoho proti 300. Od filmu jsem odešel po čtyřiceti minutách, ale je mi jasné, že hlavní hrdina přežil a za celou dobu nevyměnil zásobník. odpad!(9.11.2016)

Nesmrtelnej, největší, nejsilnější a nejchytřejší černoušek ze CIA zachraňuje prdel kapsáři a jedný naivní husičce co se zamilovala do nesprávného. Zkorumpovaní fízlové pochopili sílu internetu a dělají si z demonstrantů křoví, nebot není nic snazšího než manipulovat s veřejným míněním. Takže to zchroustáte podle vaší momentální nálady mezi 2-4.(28.4.2017)

• - Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)

• - Původně měl film režírovat Pierre Morel. (kellne)

• - Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)