poster

Den dobytí Bastily

 • Česko

  Dobytí Bastily: Francie v ohrožení

 • USA

  Bastille Day

 • Francie

  Bastille Day

 • Slovensko

  Útok na Paríž

 • Nizozemsko

  Bastille Day

 • Velká Británie

  Bastille Day

 • Velká Británie

  The Take

Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lukoboss
  ***

  I. Elba je dobrej, má tady roli, která mu prostě sedí, umí nahodit i nějakou slušnou hlášku (zejména scéna u výslechu je výborná nebo pak bitka v dodávce za jízdy), nicméně je potřeba říct, že tady ty menší scény a části filmu nezachrání celek. Scénář a myšlenka je totiž neskutečně blbá a hodně naivní. Nejdřív sledujeme zloděje, pak teroristy, pak policajty - byla sice snaha to složitě zamotat, ale nefunguje to. Opravdu vyčnívá jedině hlavní hrdina (tzn. nikoliv zlodějíček, ale tajnej agent konající dobro - nečekaně), ostatní bez problému zapomenete. P.S.: Plyne z toho jediný - krást se nevyplácí!(16.9.2016)

 • corpsy
  ****

  Raz za čas, sa z hlbín stoky vynorí hovno, ktoré nesmrdí. Prepáčte za výraz, ale toto je zrejme najpríkladnejší popis snímku, ktorý tu komentujem. Ak sa niekto strašne mocne sústredí na akčne vystavaný príbeh a rozumie kinetike tohto žánru, nemôže sa to minúť účinku. Je to skladačka klišé akčného remesla posledných rokov, ale mimoriadne pútavá.(21.5.2017)

 • noriaki
  ***

  Neurazí, nenadchne. Kdyby nebylo reminiscence na vraždění náboženství míru v Nice, tak by film zdaleka neměl takový ohlas, jaký si stejně nezaslouží. A to zamrzí tím více, že trojice Idris Elba, Kelly Reilly a Richard Madden - ano, znáte ho, slibovala špičkovou zábavu. Podezírám prvního jmenovaného, že roli vzal jen jako propagaci sama sebe na sedmého představitele Jamese Bonda. Odehrál ji bezchybně, přesto strojově, bez srdce a dokonce i bez svého obvyklého charisma. Pokud mermomocí chcete vidět kriminálku odehrávající se v Paříži, vyberte si nějakou echt francouzskou. Pravděpodobně bude lepší a určitě bude autentičtější.(31.8.2016)

 • PROCESOR
  ***

  Nesmrtelnej, největší, nejsilnější a nejchytřejší černoušek ze CIA zachraňuje prdel kapsáři a jedný naivní husičce co se zamilovala do nesprávného. Zkorumpovaní fízlové pochopili sílu internetu a dělají si z demonstrantů křoví, nebot není nic snazšího než manipulovat s veřejným míněním. Takže to zchroustáte podle vaší momentální nálady mezi 2-4.(28.4.2017)

 • tron
  *

  Hodinu som sa sám seba pýtal „To je Robert Downey?“. Ale jasné, že nebol, na takéto blbosti slávny Iron Man nemá čas. Bastille Day vyzerá ambiciózne, ale je to rovnaká nudná, nezáživná a neinteligentne prekombinovaná chujovina, ako Criminal s Costnerom. Hrá sa to na neviem čo, ale je to obyčajné, tuctové béčko. Už seagalovky ma bavia viac, než takéto filmy, ktoré sa na niečo hrajú a pritom sú ešte nudnejšie, ako seagalovky. Nesympatický Idris Elba sa s nezáživným poskokom potuluje po francúzskych uličkách a rieši teroristický útok, ktorý v skutočnosti nie je teroristický útok. Od ničoho k ničomu a ešte ďalej. Ach. Veľké problémy sa riešia náhodami ako zo Zvieratkova (poskok potrebuje vedieť, kde osoba X ukryla osobu Y, vojde do baru, kde je osoba X zamestnaná a tá práve v tej chvíli šéfovi povie „sory, že meškám, ale musel som u seba ubytovať kamošku“). Watkins nikdy nebol kvalitný hororový režisér (Jazero smrti je strašné, na Ženu v čiernom sa dá pozerať), ale i tak nechápem takýto rozsiahly žánrový úkrok.(27.11.2016)

 • - Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)

 • - Původně měl film režírovat Pierre Morel. (kellne)

 • - Společnost StudioCanal hned v pátek, den po útocích v Nice, přestala svůj film s ohledem na oběti útoku inzerovat a o víkendu požádala provozovatele kin, aby jej přestali promítat úplně. Data premiéry se přitom posouvala už dříve, kvůli předešlým listopadovým útokům v Paříži. Distributor už hotový snímek pozdržel a do kin šel až v dubnu v Británii. (Gogen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace