Reklama

Reklama

Den dobytí Bastily

  • Česko Dobytí Bastily: Francie v ohrožení (více)
Trailer 1

Americký kapsář Michael Mason (Richard Madden) ukradne Zoe (Charlotte Le Bonová) tašku, z níž si ponechá jen to, co by se mu mohlo hodit, a zbytek vyhodí do odpadkového koše u frekventované stanice pařížského metra. Netuší však, že se v kabelce nachází bomba. Na stanici CIA na opačném konci města si agent Sean Briar (Idris Elba), převelený z bojišť v Sýrii a Iráku, jen těžko zvyká na novou kancelářskou práci datového analytika. Po výbuchu bomby se Michael ocitne v hledáčku CIA jako jediný podezřelý. Briar je odhodlán Michaela najít a dostat ho do vazby dřív, než tak učiní francouzské úřady. Záhy však zjistí, že za bombovým útokem stojí někdo jiný. Aby dosáhli společného cíle, spojí Briar, Michael a Zoe své síly a vydají se na čtyřiadvacetihodinovou napínavou jízdu městem v horečném úsilí odhalit spiknutí, které mohou prokázat jedině oni. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (188)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Francouzi a akce jde zkrátka dohromady a i zde to slušně ladí. Idris Elba je správně drsný, ale mile překvapil i Richard Madden v roli kapsáře a je paradoxem, že scény s kapsářstvím jsou zajímavější než ty akční, kde mi chyběla větší drsnost a rkové provedení. Pozitivem je i svižné tempo. Fajn jednohubka, ale na 4 mi to nevychází. 65% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

“NEJSOU TO TERORISTI, JSOU TO ZLODĚJI!“… /// Michael by z fleku mohl patřit k Podfukářům. A díky svýmu chmatáckýmu umu má bombu. V medvídkovi. Takže za pár okamžiků je podezřelej z terorismu. Naštěstí (pro něj i pro nás) se objevuje drsňáckej Idris Elba, kterej ze sebe nemíní dělat kreténa, takže to béčkově válej a mně tím bavěj. Já tyhle francouzský jednohubky můžu. A že v nich není o náhody nouze? Inu, svět je malej... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Lžu, podvádím a píchám lidi jen proto, abych dostal to co chcu. 2.) Nevadí mi, když je příběh píčovina, hlavně že to vodsejpá. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Hodinu som sa sám seba pýtal „To je Robert Downey?“. Ale jasné, že nebol, na takéto blbosti slávny Iron Man nemá čas. Bastille Day vyzerá ambiciózne, ale je to rovnaká nudná, nezáživná a neinteligentne prekombinovaná chujovina, ako Criminal s Costnerom. Hrá sa to na neviem čo, ale je to obyčajné, tuctové béčko. Už seagalovky ma bavia viac, než takéto filmy, ktoré sa na niečo hrajú a pritom sú ešte nudnejšie, ako seagalovky, ktoré sa naozaj na nič nehrajú. Nesympatický Idris Elba sa s nezáživným poskokom potuluje po francúzskych uličkách a rieši teroristický útok, ktorý v skutočnosti nie je teroristický útok. Od ničoho k ničomu a ešte ďalej. Ach. Veľké problémy sa riešia náhodami ako zo Zvieratkova (poskok potrebuje vedieť, kde osoba X ukryla osobu Y, vojde do baru, kde je osoba X zamestnaná a tá práve v tej chvíli šéfovi povie „sory, že meškám, ale musel som u seba ubytovať kamošku“). Watkins nikdy nebol kvalitný hororový režisér (Jazero smrti je strašné, na Ženu v čiernom sa dá pozerať), ale i tak nechápem takýto rozsiahly žánrový úkrok. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Škoda že Idris Elba nemá víc akčních rolí. Sedne mu to. Má charisma, hlubokej hlas a když mlátí lidi svejma obříma prackama, tak se na to dobře kouká. Richard Madden byl jako kapsář taky ok. Scéna v baru, když ukrad peněženku individuu s učesem á la Mozart, byla fakt povedená. Prostě příjemnej film, jen mi trochu vadilo to vyhrocený protestování. Btw potitulková píseň nazpívaná samotným Idrisem Elbou je jedna z největších zhůvěřilostí, co jsem kdy slyšel. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Přechytřelí umaštění nešukové, nehezcí esoteričtí psychotici, přirostlí předkožkáři a sebestřední zbuznělí rozumbradové, vyhýbejte se tomu, prosím, jako jeptiška falickým útvarům! Klasická jednoduchá čistokrevná akční zábava s koulema, kde hustý charismatický dvoumetrový negr ve službách Síajej zachraňuje Roba Stárka před zkorumpovaným žabožroutským establišmentem, není rozhodně Trýr ani Yňáriju, mohlo by vám to ještě víc poškodit pleť, zdvojnásobit lupy či způsobit maligní bujení už tak přemnožených pozérských muněk a zbytečně tomu zase budete hystericky kurvit rejtyng. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (7)

  • Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)
  • Film se natáčel v Paříži a v Londýně během podzimu 2014. (SONY_)
  • Ve filmu se pravidelně mluví o amerických dolarech. Rezerva francouzské národní banky však sestává z eur, jelikož euro je francouzskou měnou. (Hal_Moore)

Související novinky

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

06.10.2014

Richarda Maddena (aka Robba Starka ze Hry o trůny) již brzy uvidíme jako prince v Branaghově Popelce. Ve svém dalším projektu se ale skotský herec vrátí k drsnější látce, objeví se totiž v akčním… (více)

Reklama

Reklama