Reklama

Reklama

Den dobytí Bastily

  • Česko Dobytí Bastily: Francie v ohrožení (více)
Trailer 1

Americký kapsář Michael Mason (Richard Madden) ukradne Zoe (Charlotte Le Bonová) tašku, z níž si ponechá jen to, co by se mu mohlo hodit, a zbytek vyhodí do odpadkového koše u frekventované stanice pařížského metra. Netuší však, že se v kabelce nachází bomba. Na stanici CIA na opačném konci města si agent Sean Briar (Idris Elba), převelený z bojišť v Sýrii a Iráku, jen těžko zvyká na novou kancelářskou práci datového analytika. Po výbuchu bomby se Michael ocitne v hledáčku CIA jako jediný podezřelý. Briar je odhodlán Michaela najít a dostat ho do vazby dřív, než tak učiní francouzské úřady. Záhy však zjistí, že za bombovým útokem stojí někdo jiný. Aby dosáhli společného cíle, spojí Briar, Michael a Zoe své síly a vydají se na čtyřiadvacetihodinovou napínavou jízdu městem v horečném úsilí odhalit spiknutí, které mohou prokázat jedině oni. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (192)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Drsný komisař Luther a Rob Stark v trileru ze srdce francouzské metropole? No proč ne, řekl jsem si a po své ranní dávce proteinů jsem se rozhodl, že do toho půjdu, jak se říká naslepo. Jen podle ukázky a zběžného hodnocení mých oblíbených, sedl jsem si do svého kolečkového křesla, uvařil dva litry bylinkového čaje a pak jen pustil play. Nečekal jsem vlastně ani nic převratného, spíš jen takový ten lehký, letní výplach, solidní akci a hlavně nějaký věrohodný příběh, které nebude přitažený za vlasy a bude odsýpat tím správným tempem. A výsledek? Ze začátku dobrý! Do děje jsem se dostal za pár minut a při honičce na střeše jsem ani nedutal, jak byla dobře natočená. Ale, ale, ehm, jak jen to říct? To bylo tak asi vše. Čím víc, se blížil závěr, tím se pro mě stával tenhle film stěží uvěřitelnějším a na úplném konci zaváněl až tragikomickým nádechem. Strašná spousta klišé, vrcholící ve scénáristicky totálně zpackaném závěru, který by slušel možná nějaké pohádce. A žili spolu šťastně až do smrti. A nebo, ještě, že mají v Paříži jednoho anglického kapesního zloděje a amerického agenta CIA v utajení. Ti dva udělají všechnu špinavou práci za ně…. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Jsem nadšený. Ačkoliv akční scény jsou Rkové jen okrajově, přišli mi výborné. Ať už se jedná o souboje, jež maj skvělou choreografii a jsou dost strhující, či střílečky a naháněčky. Bitky jsou realistické, Idris Elba v nich působí přesvědčivě a nechybí jim ani dynamika, kterou umocňují střihy. Film je místy i hodně napínavej a herecké obsazení nezklamalo - fakt, Idris Elba by měl hrát ve více akčních filmech, charisma mu nechybí, respekt si získat umí. Madden působí inteligentně, hraje slušně a taková scéna v baru byla fantastická. Zaujme i dvojce ženských postav, velitel hlavního hrdiny i skvělej tým záporáků. James Watkins se viditelně snaží a režie není stereotypní, hudba mi taky přišla fajn. Pobaví i pár solidních hlášek a vtipný konec. Místy jsem uvažoval i o páté hvězdičce, pač z akčních scén jsem byl skutečně nadšenej, ale zas nebudu zbytečně nadhodnocovat. Budu si full house šetřit na případnej další akční zářez s Idrisem. ()

Reklama

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Až dosud by mě nenapadlo, že by se mi nějaký film s Irbisem Elbou mohl líbit ... asi to bylo díky Richardu Maddenovi, ten chlap je nejenom opravdu pohledný, ale i fakt dobrý herec ... v roli kapsáře jsem ho fakt žral a fandil jsem mu ... a taky, že Elba byl dabovaný chlápkem se správně drsným hlasem a zároveň i příjemným tónem ... v originále totiž má Irbis fakt protivný hlas a není to přirozeně dobrý herec ... nemá charisma ... tady ovšem mu role víc než sedla a bylo to konečně koukatelné, zábavné, úsměvné ... jinak pro mě bývá kazivým článkem filmu ... ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Škoda že Idris Elba nemá víc akčních rolí. Sedne mu to. Má charisma, hlubokej hlas a když mlátí lidi svejma obříma prackama, tak se na to dobře kouká. Richard Madden byl jako kapsář taky ok. Scéna v baru, když ukrad peněženku individuu s učesem á la Mozart, byla fakt povedená. Prostě příjemnej film, jen mi trochu vadilo to vyhrocený protestování. Btw potitulková píseň nazpívaná samotným Idrisem Elbou je jedna z největších zhůvěřilostí, co jsem kdy slyšel. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době velice povedený francouzský akční kousek. Dvojka v hlavní roli je super a hlavně Elba je v akčních scénách parádní, jen tak dál !!!!! Honička na střeše, bitka v autě mě náramně bavily a celé to utíká rychle, přičemž fungují překvapivé zvraty. Občas jsou k vidění nesmysly, které u tohoto typu filmu zamrzí a otravná část zápletky, kdy se to mísí nepokoji uprchlické komunity mají mouchy. Rozhodně nadstandardní žánrovka......7/10 ()

Galerie (58)

Zajímavosti (7)

  • Film se natáčel v Paříži a v Londýně během podzimu 2014. (SONY_)
  • Společnost StudioCanal hned v pátek, den po útocích v Nice, přestala svůj film s ohledem na oběti útoku inzerovat a o víkendu požádala provozovatele kin, aby jej přestali promítat úplně. Data premiéry se přitom posouvala už dříve, kvůli předešlým listopadovým útokům v Paříži. Distributor už hotový snímek pozdržel a do kin šel až v dubnu v Británii. (Gogen)
  • Pieseň "The Road Less Travelled", ktorá znie počas záverečných titulkov, spieva Idris Elba. (Wargoo)

Související novinky

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

06.10.2014

Richarda Maddena (aka Robba Starka ze Hry o trůny) již brzy uvidíme jako prince v Branaghově Popelce. Ve svém dalším projektu se ale skotský herec vrátí k drsnější látce, objeví se totiž v akčním… (více)

Reklama

Reklama