Reklama

Reklama

Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (555)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě je to film blbý až hrůza (a ten všudypřítomný americký patriotismus tomu v očích některých lidí taky zrovna dvakrát nepřidá), ale já se u něj docela dobře bavil a přišlo mi to celkem napínavé. Třeba takový Emmerichův Útok na Bílý dům byl ovšem mnohem větší prdel - Babak Najafi mě coby režisér akčního filmu příliš neohromil. A ve vší úctě k UPP - ty triky mi bohužel přišly dost hrozné - look umělosti z nich trčel jak sláma z bot. Současně jsem se při sledování nemohl ubránit dojmu (a ten film mi tím byl nejvíc protivný), že PÁD LONDÝNA je něco jako splněná perverzní fantazie spousty lidí (a to zdaleka nejenom islámských teroristů) - nechat na plátně zabít hromadu světových lídrů a bortit ikonické londýnské monumenty, z toho by v reálu všechna světová média zešílela, protože by jim to zbořilo veškerou sledovanost a čtenost od počátků věků; Havárie Tu-154 u Smolenska z dubna 2010, při níž zemřel polský prezident a prakticky celé nejvyšší velení polské armády, se vedle toho jeví jako bezvýznamná epizodka. Nu, kdo chce kam... tak dlouho se o tom budou točit filmy, až se to jednou může stát realitou. Btw. nemohu se zbavit dojmu, že čím je Morgan Freeman starší, tím debilnější role dostává - jeho postava je ve filmu v podstatě jen do počtu, aby nalákala víc lidí do kina, a objevuje se tam zcela minimálně. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Pokračování hovna k hovnu. Jednička byla aspoň komornější, takže se tvůrci nemuseli snížit k digitálnímu bordelu kvality prvotřídního akčňáku od Asylum, v němž zrovna hraje hlavní roli rozkuřovací dcerka od prachatýho produkčního, takže zbylo o 5k dolarů navíc pro chlapce s jogurtama na bulvách. Navíc měl Bílej dům o dost odvážnější Rkovej rating, což byla jedna z mála věcí, která táhla film do průměru (ano, thx Antoine Fuqua). Takže...nebýt jedné super nestřižené scény ke konci, vyfásl by Londýn asyláckou jedničku za dokoukání do konce, no nebudu zapšklej vocas, a trapně amatérsky zanimovaný dvě hvězdy sem dám. Další prosím netočit, a pokud ano, tak s Davidem Hasselhoffem v roli geriatrického záporáka Zaldostanova, který bude s Butlerem soutěžit ve vytrvalostním plavaní o čest svého prezidenta. Clintonovou by hrála Jiřina Bohdalová a Putina Steve z Beverly Hills. 40% ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Předchozí díl, kde Gerard zachraňoval samotný Bílý dům, jsem neviděl, ale brzy jsem se v ději zorientoval a pochopil zejména největší odchylku, že americký prezident není tmavé barvy pleti. Začnu u kladů, protože jich je minimum. Dobré je pouze to, co stálo nejvíc peněz - akce a všemožné výbuchy. Ostatní je těžce za hranicí debility. Je docela ironické, že se režie ujal Íránec, když člověk vezme v potaz, že veškeří lajdáci, kteří jsou k vidění, jsou právě stejně přičmoudlí. Jinak je to samozřejmě totální velkofilm, kde jinde člověk uvidí 4 scénáristy a hned 5 producentů. Lépe bych scénář určitě nevymyslel. Musela to být hrozná fuška. Musely se napsat všechny ty kecy, pro které přestárlý Gerard musel plýtvat svým krásným hlasem. Musely se napsat všechny záchrany prezidenta v posledních vteřinách. Musela se nějak jemně nastínit otázka imigrantů a hrozivé důsledky jejich "invaze". A samozřejmě se kluci scénáriští museli pokusit vyždímat z diváků nějaké ty emoce. Docela mě zaráží, že se něčemu takovému upsala i negerská ...ehm... chci říct samozřejmě afroamerická ikona Hollywoodu Morgan Freeman. Že jej nebolela ústa při pronášení jeho textů. Během natáčení mu musel z toho šoku naskákat minimálně tucet pih. Gerard byl neskutečně ostrý a neohrožený borec, ze kterého jistě děvčatům prosakovalo spodní prádlo. A to měl doma takovou zrůdičku. Asi se tvůrcům nechtěl kvůli 5 minutám dialogu plýtvat rozpočtem. Raději nechali vybouchnout o dvě auta víc. Strašná sračka. Stejně jako se před zhlédnutím některých snímků hodí nepít, tak zde se hodí pít. A vůbec bych se nekrotil. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý uspokojuje diváka tým, že teroristi v ňom dostávajú rukou hlavného hrdinu nie jednu, ale aspoň štyri zúrivé bodné rany nožom. Mentálne na úrovni Fast & Furious, akurát bez nadhľadu. CGI, ktoré je pre cieľovku filmu dôležité, iba priemerné. Pred pádom do nepozerateľnosti to drží charizma Gerarda Butlera a efektná jednozáberová prestrelka tesne pred finále. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dobře infiltrovaní teroristé překvapí tajné služby a ve vysokém počtu uniformovaných britských policistů zasadí evropským politickým špičkám drtivý úder. Stokrát horší, než na který jsme byli doposud v reálu zvyklí. Londýn se otřásá v základech, ztráty na životech jsou vysoké, ale cíl je jinde: nejmocnější muž světa. Aneb jak si Amerika zase nevšímá svých věcí. Přejděme úsměvný fakt, že ve skutečnosti by se při takovém útoku objevily desítky agentů a bodyguardů (tady na prezidenta padají auta, on se zřítí s vrtulníkem a je v permanentním ohrožení), neřešme, že zas takhle blbě na tom tajné služby být nemůžou (podobný útok se nenaplánuje za dva večery, navíc o tom, jak se zlí pánové dostali v plánování tak dopředu, se nedozvíme zhola nic), neposmívejme se ani všem těm berličkám a tradičnímu vlasteneckému patosu. Když poprvé solidní řemeslník Antoine Fuqua testoval americkou nedotknutelnost, bylo to poměrně fajn a tenhle staromilský zážitek jsem si docela vychutnal. Prostě slušné akční retro s nekompromisním Gerardem Butlerem. Zkušenost v podobě Fuquy vystřídal Íránec Babak Najafi, sic nepolevil ve scénách, kdy Butler někoho láme vejpůl, střílí mu kulku do hlavy z minimální vzdálenosti nebo motorkáře posílá nekompromisně proti betonové zdi, ale z jeho strany jde jen o bezduché řemeslo, které se brzy okouká. Tlačíme na pilu, ale neumíme se pohybovat na hraně, necháme prezidenta Aarona Eckharta nuceně nadávat i pronášet patriotistické kraviny, necháme padat helikoptéry i budovy, ale zvlášť při nich se projeví relativně nízký rozpočet. Prostě v jednotlivostech fajn, ale celkově mě Fuqua bavil mnohem víc. Každopádně až bude ranař Butler příště bránit zdraví prezidenta, který si užívá třeba líbánky na francouzské riviéře, budu se těšit stejně. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (15)

  • Tržby ze severoamerických kin činily 62,5 milionu dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 205,8 mil. (NIRO)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 60 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Kromě amerických filmových ateliérů se natáčelo i v Bulharsku - konkrétně v Sofii. (herr_carter)

Související novinky

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (více)

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)

Reklama

Reklama