Experimenter

(neoficiální název)

Experimenter

Drama / Životopisný

USA, 2015, 90 min

Zaujímavá forma a ešte zaujímavejší obsah. Na prstoch jednej ruky by som asi vedela spočítať, podobné životopisné filmy. Komplexné spracovanie života a hlavne výskumu Stanlyho Milgrama doplnené nevyhnutnými a podstatnými spoločenskými súvislosťami. Zatiaľ čo film o Milgramovi by som si však nikomu netrúfla odporúčať, (pretože si myslím, že je vďaka spôsobu spracovania určený, len pre veľmi obmedzenú cieľovú skupinu) dovolila by som si vrelo odporúčať jeho dielo vyučovať deti už na základnej škole. Myslím, že ľudstvu by veľmi prospelo pripustiť si o sebe isté pravdy a možno by sme sa konečne vymotali z toho začarovaného kruhu opakovania rovnakých chýb...(14.5.2016)

Dám ruku do ohňa za to, že ja by som sa v tom výťahu určite neotočila. Zaujímavé experimenty na ľuďoch v zaujímavom filme o ľuďoch. O autorite a poslušnosti. Odporúčam! Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (17.12.2016)

Inteligentné pojednanie o sociálno-spoločenských témach, ktoré zaujímajú aj mňa. Navyše to bolo podané nápaditým spôsobom, dokonca mi to miestami prišlo, ako keby som sa pozeral na akýsi dokument o rozmanitých spôsoboch a priebehoch testovania ľudskej spoločnosti. Snímok je bohatý na informácie, z ktorých sa divák dozvie predovšetkým veľa o ľudskom spoločenskom správaní, podvedomí a myslení. Okrem prvého experimentu sa mi najviac páčil pokus s výťahom, to nemalo chybu. Krásna ukážka toho, že človek je stádovitý tvor. Jasný nadpriemer. 80/100(19.3.2016)

Tento experiment o poslušnosti k autoritám ma celkovo zaujal. A to aj napriek tomu, že bol podaný dosť monotónnym spôsobom. Naozaj sa neblíži náš koniec?(5.12.2015)

Zajímavej výzkum a zajímavý výsledky, ale to ještě neznamená, že to bude nějak zvlášť výjimečnej film. Jsem rád, že jsem ho viděl, ale byl to pro mě spíš vzdělávací dokument.(6.1.2016)