The Story of Ferdinand

• Austrálie

Animovaný / Rodinný

USA, 2017, 108 min

• klichem

Po uvodnych 15tich minútach, kedy sa malý ferdinand dostal na kvetinovu farmu, som zo srandy povedala: “parada, pekne to bolo - mozeme ist domov” to som ale este nevedela, aku som mala pravdu... Zbytok filmu ma cakala uz len hrozna nuda, nesympaticke postavy a nekonecne cakanie na koniec. Nezachranila to ani krasna animacia. Na tento film som sa ozaj tesila ale bolo to sklamanie!(30.12.2017)

Ferdinand je mile natočený animák, který sice hloubkou příběhu či dokonale vypiplanou animací nedosahuje kvalit filmů posledních let, viz Zootropolis, V hlavě či Vaiana, nicméně i tak mě dokázal vtáhnout na těch celých sto minut. Vedle oněch morálních poučení, která jsou pro animáky typická, se ve filmu našla nejedna nadmíru vtipná pasáž, u které jsem se zcela upřímně zasmál od srdce, zejména u scén s kozou Lupe, trojicí ježků a koňů. Nicméně i všudepřítomní býci a býčci mě dokázali rozesmát, ale i dojmout, když tvůrci začali hrát na vážnější notu. Zkrátka sympatická oddychovka, která obsahuje jak pořádnou dávku humor, tak i špetku napětí a zdravé množství didaktického materiálu.(7.1.2018)

Tohle sakra, že mělo konkurovat Coco? Coco je kvalitativně a animátorsky úplně, ale fakt úplně někde jinde. Ferdinand není špatný. Pro děti to je ideální podívaná a několik málo scén a gagů vykouzlí úsměv na tváři i rodičům, ale stále jde jen o prvoplánovou podívanou, která je šíleně hlasitá, barevná a roztomilá. Podívejte se na 8 z 10 podobných filmů a nepoznáte rozdíl. Snad jen v tom, že tady je zrovna býk.. Odpočinkový film, který Vy přežijete, děti si užijí a ve výsledku budou vlastně spokojený úplně všichni.(1.5.2018)

Animák bez väčších ambícii než pobaviť (predovšetkým) mladšie publikum. K tomu používa veľa potrhlých postavičiek (hlavne koza je úplne mešuge a spôsobila mi zopár záchvatov smiechu), ale našťastie skutočne infantilného humoru tu nie je veľa. Príbeh neprekvapí propagáciou rodinných hodnôt, ale to sa tak nejak od podobných tém očakáva. Príjemný animák, ktorý ale medzi ostatnými ničím nevyčnieva. 6+/10 PS: Skoro som zabudol na ausgezeichnet nemecké žrebce.(16.3.2018)

Ucházející animák, který poměrně vážnou tematiku (býčí zápasy, jatka) značně zjednodušuje a idealizuje pro nejmenší diváky. Titulní zvířecí postavička je sympatická, Ferdinandovi přátelé a pomocníci už tolik ne. Také bych možná trochu krátila, přes 100 minut utáhne málokterá pohádka. Musím ale pochválit originální znění (německý přízvuk koní byl perfektní) a nápaditost tvůrců při některých scénách - už jste někdy viděli taneční battle býků a koní?(11.3.2018)

• - V scéne, kde si chlapec fotí svojho otca, si je možné na telefóne všimnúť znak orieška, čo je odkaz na film Doba ľadová (2002). (LuiCJ)

• - Film je natočen podle knihy „The Story of Ferdinand“ od spistovatelů Munroa Leafa a Roberta Lawsona. (LuiCJ)

• - Film obsahuje potitulkovú scénu. (barborasara)