Ferdinand

• USA Ferdinand (více)
Trailer 3

Nina a Ferdinand jsou největší kamarádi pod španělským sluncem. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby Nina nebyla malá holčička a Ferdinand velký býk. A to pořádně velký býk. Narodil se sice jako malé, rozpustilé telátko, ale časem vyrostl o pořádný kus do výšky, do délky i do šířky. Neznalí lidé by jej mohli považovat za nebezpečné, zuřivé monstrum, jenže Ferdinand je naštěstí ten nejroztomilejší a nejhodnější sudokopytník na světě, který nade vše miluje kytičky a nikdy by neublížil ani mouše. Bohužel zároveň je taky nešikovným popletou, který i díky svým rozměrům občas dokáže způsobit pořádnou katastrofu. Jednoho dne si Ferdinand neopatrně sedne na čmeláka, dostane od něj žihadlo a splaší se. Celou událost vidí hledači býků na zápasy v koridě a rozdivočelý Ferdinand je svým výkonem uchvátí natolik, že jej okamžitě chytí a odvezou. Ferdinand ale nechce s nikým zápasit a především je odhodlaný vrátit se ke své Nině. Naštěstí se spřátelí s třemi šikovnými ježky, Unem, Dosem a Kvatrem (prosím, neptejte se, kde je Tres). A když se k nim připojí jedna koza a pár dalších býků, společně se vydají na dlouhou cestu Španělskem. Sice mají v patách pár pronásledovatelů, ale to je určitě nemůže zastavit. Snad jen trochu zpomalit. Ostatně, jak říká sám Ferdinand: „Každý se chová podle toho, jak vypadá, ala tak jednoduché to není. Zvláště v mém případě. Se mnou je to složitější.“ (CinemArt)

Trailer 3

BMW12

Tady jsem se dlouho rozmýšlel, jestli se na ten animák podívat nebo ne. A jelikož čtete můj komentář, tak asi tušíte, že jsem se na film podíval. A prvních 30 minut jsem byl velice spokojený, příběh byl napínavý, líbilo se mi to. Jenže pak, když se Ferda vrátil opět do Casa del Toro, tak to začalo být až přehnaně kýčovité a příběh už dál nenabídl nic nového, co by ho odlišovalo od ostatních animáků. ()

kajas

Ucházející animák, který poměrně vážnou tematiku (býčí zápasy, jatka) značně zjednodušuje a idealizuje pro nejmenší diváky. Titulní zvířecí postavička je sympatická, Ferdinandovi přátelé a pomocníci už tolik ne. Také bych možná trochu krátila, přes 100 minut utáhne málokterá pohádka. Musím ale pochválit originální znění (německý přízvuk koní byl perfektní) a nápaditost tvůrců při některých scénách - už jste někdy viděli taneční battle býků a koní? ()

Detak

Uff, tak nakonec to dobře dopadlo, no už jsem měl strach :-) Popravdě jak postupně děj gradoval, tak se pozvolna ztrácela i má nelibost k tomuto počinu, až se nakonec obrátila do kladných čísel (chvílemi jsem se i smál). Jako velký odpůrce koridy a zabíjení zvířat pro radost či zábavu, jsem nakonec uznal i poselství tohoto filmu. Bokem: Ve Španělsku jsem nebyl na moc místech, ale ve městě Ronda ano, a to je to město s obrovským mostem uprostřed. ()

balcazar

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie. ()

M.i.k.e

ačkoliv Ferdinand nenabizí žádný větší přesah pro dospělého diváka jako například Coco a je tak zaměřen primárně na děti,neznamená to,že by se dospělý divák nudil.Ferdinand krom standardního rodinného příběhu,který jede po klasické linii nabizí solidní dávku funkčních gagů a fórků,což ne vždy bývá úplně pravidlem.Nemůžu říct že bych byl něčím překvapen,ale nenudil sem se a pobavil se...80% ()

• Vesnice, kde žijí Nina a Ferdinand, je Ronda na jihu Španělska. Tato vesnice je známá tím, že má nejstarší arénu na světě, postavenou v roce 1785. (BMW12)
  • Film je natočen podle knihy „The Story of Ferdinand“ od spistovatelů Munroa Leafa a Roberta Lawsona. (LuiCJ)

Související novinky

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)