The Story of Ferdinand

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Milý, jednoduchý, zábavný, ale dosť predvídateľný, miestami dostatočne nevyužitým potenciálom vedľajších postáv. Spíš pre najmladších (ale pozor, pretože po jeho videní môžu poprosiť rodičov, aby mali doma vlastného býka). Z mojej strany silné tri hviezdy, pretože to vďaka skvelým vedľajším postavám má svoje čaro. PS.: Eliminácia mucha s jedným okom nemá chybu. Osobné hodnotenie: 79% (***) (14.4.2018)

• klichem

Po uvodnych 15tich minútach, kedy sa malý ferdinand dostal na kvetinovu farmu, som zo srandy povedala: “parada, pekne to bolo - mozeme ist domov” to som ale este nevedela, aku som mala pravdu... Zbytok filmu ma cakala uz len hrozna nuda, nesympaticke postavy a nekonecne cakanie na koniec. Nezachranila to ani krasna animacia. Na tento film som sa ozaj tesila ale bolo to sklamanie!(30.12.2017)

• lykan9

Nevím jestli je to tím, že jsem animáky již přehlcen, ale ať se v poslední době podívám na jakýkoliv nový film, tak jsem zklamaný. U Ferdinanda jsem byl zklamaný o to víc, že jsem od něho očekával mnohem víc. Animace je samozřejmě úžasná, dokonce i samotné postavy jsou zajímavé a někdy i vtipné. Bohužel celek samotný je velice nudný.(30.4.2018)

Animovaná pohádka "Ferdinand" je stravitelnější verzí proveganského filmu „Okja“.. Rozhodně jsem se nenudila, ale myslím, že příběhově je to spíše cílené na mnohem mladší ročníky, než jsem já.. Prostší, humorově méně vyzrálé, spíše roztomilé.. Některá místa jsou hlušší a některá akčnější.. Samozřejmě nechybí ani notná dávka morálních hodnot.. Doporučuji na rodinné dívání :-)(5.5.2018)

Velmi příjemná pohádka, která potěší nejen nejmenší diváky, ale také nás dospělé. Příběh o hlubokém přátelství mezi dávkou a hodným býčkem mě chytl za srdce. Do Ferdinanda jsem se zamilovala už od začátku filmu. Začátek je také i malinko emotivní a postupně se film stává vtipný. Jedná se o pohádku, u které jsem se opravdu hodně nasmála a jsem za to ráda. Jedna z těch lepších pohádek tohoto roku.(29.12.2017)

• - Film je natočen podle knihy „The Story of Ferdinand“ od spistovatelů Munroa Leafa a Roberta Lawsona. (LuiCJ)

• - Film obsahuje potitulkovú scénu. (barborasara)

• - V scéne, kde si chlapec fotí svojho otca, si je možné na telefóne všimnúť znak orieška, čo je odkaz na film Doba ľadová (2002). (LuiCJ)