The Story of Ferdinand

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Po extrémně dlouhý době jsem viděl animák a ještě navíc v kině. A přestože dávám přednost jinejm žánrům, tohle má svý kouzlo. Já absolutně zbožňuju tu barevnost, se kterou si můžou vyhrát. Nemělo to nijak hloupej příběh, prostě takovej sympatickej hodnej argentinskej býček. Ani ten humor nebyl tak dětinskej, jak by mohl být. Já se bavil, nejen hláškama, ale i samotnejma scénkama. Například ten Dance Battle byl famózní. Dokonce ve mě dokázal vyvolat animovanej film emoce, což jsem nevěřil, že se může stát. Možná ke konci už to začínalo být trochu zdlouhavý a natahovaný. 90 minut by tomu slušelo akorát, ale pořád to dokážu ocenit i já a to je dobře.(23.12.2017)

Když nad tím přemýšlím, asi se jedná o nejlepší letošní animovaný film. Svižně od vyprávěná zápletka o přátelství, plná humoru a dojemných scén si dokáže držet vysokou laťku od začátku do konce. Mezi nejsilnější stránku patří prakticky všechny postavičky, na které se opravdu s úsměvem dívá a nelze s nimi dobrodružství neprožívat. Pořád se něco děje a tvůrci nikdy nespadnou na úroveň Mimoňů, trapného hašteření, pokud pominu scény s německými klisnami. Ke konci se jedna o slušnou akční jízdu, končící dojetím a nakonec jsem rád, že trailery nadmíru splnily mé očekávaní.......8/10(22.12.2017)

Na Ferdinanda sem se docela těšil, trailer mě zaujal a hlavně se mi líbilo obsazení Tennanta a Iglesiase. Byl jsem připraven, že to uvidím až na BD a o to víc mě překvapilo, že to distributor pustil do kina v originále (moc chválím) a já si film mohl užít v kině. Příběh docela ujde, animace je pěkná i když v záběrech na krajinu nebo věci na pozadí moc detailu nepobraly. Film mi přišel trošku delší díky pár hluchým místům, ale zase nějaký vtípky mě dost pobavily na což nejsem poslední dobou zvyklý. Tennant vytasil skotský přízvuk a je to radost poslouchat, což mimochodem dokazuje i v nových DuckTales. Iglesias moc prostoru nedostal a svůj krásný přízvuk taky nevyužil, ale o to víc chválím animátory, že využili jeho mimiku a při záběrech na Kvatra sem hned viděl Gabrielův obličej jak ho znám z jeho stand-upů. Koně s německým přízvukem a hlavně jejich taneční duel patří k tomu nejlepšímu ve filmu a moc mě to bavilo. Sem docela rozpolcen v hodnocení, na jednu stranu tu máme pár kouzelných momentů, pár vtípků a několik úžasných momentů a prvků a na druhou stranu tu je několik nudných míst a vleče se to. Zatím to vidím za 3* a uvidím jak dopadne druhé shlédnutí. Aspoň, že potitulkovka nám ukázala jak dopadl Tres.(1.1.2018)

Býky tu v takejto podobe ešte neboli a vďaka tomu hlavnému milému a napriek svojím rozmerom nemotornému, je to bohovsky vtipná rozprávka so strelenými zvieratami, fórikmi, pekným príbehom a na konci aj ukážkou, ako by mali skončiť všetky býčie zápasy, ktorá ale zostala dosť v úzadí širšiemu publiku. Blue Sky Studios sa však po posledných slabých výkonoch (Ice Age 4-5, Epic) znova nahecovali urobiť niečo oveľa lepšie. Vyšlo to.(2.2.2018)

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie.(8.1.2018)

• - Film je natočen podle knihy „The Story of Ferdinand“ od spistovatelů Munroa Leafa a Roberta Lawsona. (LuiCJ)

• - V scéne, kde si chlapec fotí svojho otca, si je možné na telefóne všimnúť znak orieška, čo je odkaz na film Doba ľadová (2002). (LuiCJ)