The Story of Ferdinand

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 108 min

• klichem

Po uvodnych 15tich minútach, kedy sa malý ferdinand dostal na kvetinovu farmu, som zo srandy povedala: “parada, pekne to bolo - mozeme ist domov” to som ale este nevedela, aku som mala pravdu... Zbytok filmu ma cakala uz len hrozna nuda, nesympaticke postavy a nekonecne cakanie na koniec. Nezachranila to ani krasna animacia. Na tento film som sa ozaj tesila ale bolo to sklamanie!(30.12.2017)

• sanpedrosan

Nechal jsem se nachytat trailerem i vysokým hodnocením tady (78% - prooooč proboha) a to byla veliká, veliká chyba... z ukázek si řeknete hezká animace, potenciál vtipných situací - obrovský nařachaný býk co je v podstatě mírumilovný kytičkový dobrák co se nechce "prát" vs přátelství s malou holčičkou vs farma vs aréna. No, ale zbyla hlavně jen nuda na farmě. Sice se děj (jednou,dvakrát!?) na chvíli přesune jinam, aby se tam (na farmu bohužel) zase vrátil. Jedním slovem – je to strašná NUDÁÁÁÁÁÁ. Fakt, nekecám, nudily se u toho i malé neteře, a to je vážně co říct. U animáku se zvířátky! Tohle „zvěrstvo“ se tááááááááááááááhne 1h48min, naplněno...nudou (takže se zdá ještě delší). Když připočtete zpoždění začátku v kině, hrůzu reklam a ukázek před filmem v délce 25-30min, máte tu totálně vražedné dvě hodiny pro děti. Vyplněno převážně nevtipným a otravným plkáním rádobyvtipných vedlejších postaviček v čele s WTF divnou vyžilou kozou, která byla vhozena k hlavnímu hrdinovi (v tu chvíli rozzuřenému namakanému býkovi), aby hlavního hrdinu jako nějak zklidnila. Ufff – když koza působí animačně i dabingem jako stará protřelá „pracující žena“ z ulice, tak jsem vyjeveně a s lehkou hrůzou čekal, jak bude takové "zklidňování" vypadat. Nakonec (bohužel/bohudík) stejně nudně, nezáživně a přiblble, jako ve svém dalším vystupování, neb ke všemu divákovu neštěstí z ničeho nic prohlásí, že bude býkovou kamarádkou a hlavně jeho „kaučem“. Néééééé...cooo....prooooč... Ehmmm, no popojedem k dalším hrůzám. Další nudní jsou ve filmu ježečci - si říkáte na tom se určitě nedá nic zkazit, ti musí být lostomilíííí, ťuťuuuu – hmm, tak ne, opravdu nejsou. Zase jen nuda a trapnost. A vrcholem podivné neschopnosti a úchylnosti tvůrců v rámci postav je nápad dát tam jakože s německým přízvukem mluvící (vtipné?proč??) asi jako metrosexuálněneboco vystajlované bělouše, kteří tam cosi přitepleně melou ve vedlejší ohradě, prudí, a pak si dají naprosto příšerný taneční souboj koně vs bejci s hlavní grupou bejků. A vy si budete říkat, co scénárista musel u tohodle zobat a hulit za matroš. Neskutečné. Opravdu jsem na scény s koňmi koukal s otevřenými ústy, a to už jsem přes svou (alespoň věkovou) dospělost viděl opravdu lecos a plejádu nejrůznějších animáků. Za celou dobu filmu jsme se v téměř prázdném sále zasmáli snad 2x a upřímně přeji všem, ať sály prázdné zůstanou. Nebavili se bohužel ani děti, což je samozřejmě to nejsmutnější u takového druhu filmu. Hvězdu za pěknou animaci, dal bych druhou třeba alespoň za fialového králíčka a jeho oživování - ojediněle vtipná scéna, ale na to je ho tam bohužel moc málo, škoda. Takže jo, je to špatný film, nechoďte na to, raději vemte děti k oknu a koukejte, jak venku poletuje sníh, svítí sluníčko nebo třeba jak kolem projíždějí auta – bude to zábavnější a užijete si spolu hezčí chvilky, než tohle v kině. ------- P.S. Jo a 3D – opět a zase naprostá zbytečnost, nevyužité, nikam to neposunulo a nic dobrého nepřineslo, jen je to zase víc mázlé v pohyblivých pasážích a náročnější (únavnější) na koukání. No a nakonec alespoň díky, že tentokrát v Galaxii příšerně neřval zvuk a dalo se to vydržet (po téhle stránce). P.S.S. Ačkoliv je to samý býk, tento film nemá koule - doslova... žádné. A mělo se to jmenovat Nuda na farmě...(29.12.2017)

Býky tu v takejto podobe ešte neboli a vďaka tomu hlavnému milému a napriek svojím rozmerom nemotornému, je to bohovsky vtipná rozprávka so strelenými zvieratami, fórikmi, pekným príbehom a na konci aj ukážkou, ako by mali skončiť všetky býčie zápasy, ktorá ale zostala dosť v úzadí širšiemu publiku. Blue Sky Studios sa však po posledných slabých výkonoch (Ice Age 4-5, Epic) znova nahecovali urobiť niečo oveľa lepšie. Vyšlo to.(2.2.2018)

Rozprávka o dobrosrdečnom a láskavom, ale aj trochu prihlúplom býčkovi plná klišé a ničoho prevratného. Postavy boli ako keby zo šablóny, koza, ktorá mala pravdepodobne byť vtipným sprievodcom alebo prvkom filmu u mňa nefungovala. Bola nesympatická a trápna. Jediné, čo mi prišlo trochu zábavné boli arogantné nemecké kone a tanečný súboj, ktorý bol ale tiež miestami prehnaný. Nakoľko už nie som dieťa, nemajú pre mňa význam rozprávky, kde sú v hlavnej úlohe zvieratá, ktoré sa inak správajú aj myslia ako ľuďia, a pritom žijú v ľudskom svete. V tomto prípade sa jedná vyslovene o animovaný film pre deti, ktoré si ho môžu užiť, preto moje hodnotenie nebude také zlé, nakoľko pre deti to môže byť zábava. Dĺžka ale mohla byť aspoň o 10 minút kratšia. Rok 2017 musel byť ale chudobný na kvalitné animované filmy, keď tento počin akadémia nominovala na najprestížnejšiu cenu. Nebyť nominácie, tak si ho ani nepozriem. Keďže je ale v hlavnej úlohe čierny býk a akadémia má čiernu veľmi rada, tak možno nakoniec ešte aj zvíťazí. 6,2/10.(4.3.2018)

Tento animák obsahuje niekoľko super charakterov, zopár pre mňa dojímavých scén a jednu historickú hlášku ( nevedno, či originálnu, ale počul som ju tu ) a predsa sa ako celok neprezentuje v tom najlepšom svetle. Zrejme si to isté myslela aj väčšina ostatných divákov ( na digianimák je necelých 300 melónikov celosvetovo naozaj úbohé číslo ).(13.4.2018)

• - Film je natočen podle knihy „The Story of Ferdinand“ od spistovatelů Munroa Leafa a Roberta Lawsona. (LuiCJ)

• - Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 12 000 pracovních míst. (BMW12)

• - Film obsahuje potitulkovú scénu. (barborasara)