The Story of Ferdinand

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Viděli jste někdy sluníčkařsky ekologický animák? Že ne tak to si pusťte Ferdinanda tady je to do očí bijící. Takže zde máme býka co není býk jelikož má rád květinky (zajímavé, že na konci po něm hážou mrtvé květiny a to mu nevadí) a místo bojů v aréně má všechny rád. Pak zde máme německé koně, kteří jediní se starají o humor jelikož více vtipných postav režisér nezvládl sehnat (čestná výjimka je ta koza, která se snaží, ale tam je to 70 procent trapnost 30 procent humor navíc pokud je roztomilá tak já jsem budoucí čínský prezident).V některých celcích se jedná o povedený animák (honička na té silnici i když tady se těžce vykrádá Hledá se Dory a ten taneční souboj s koni) ve většině se jedná o těžce průměrnou záležitost. Předchozí Saldanhovo Rio (druhý díl už ne) se mě líbilo více bohužel tento režisér šel od dob Doby Ledové do háje a místo na kvalitu jde na komerci, aby se zavděčil spíše malým děckám než ostatním. Animák roku ani omylem jak Coco tak i třeba taková Balerína je na vyšší úrovni. P.s. nevím v jakém časovém pásmu se to odehrává, ale zatímco ti býci stárnou tak ta holka a její otec nezastárne ani o rok nemluvě o tom, že ta její starost něj je pouze póza v průběhu filmu neudělá pro jeho záchranu absolutně nic tomu říkám láska.(2.3.2018)

• Asmodin

Základní myšlenka je: pokud všichni očekávají, že budete dělat něco co dělají všichni a bez úspěchu, nedělejte raději nic. V úvodu zjistíte, že podvádět se nemá. V celku to byla pěkná pohádka. Vtipná byla scénka s koňmi. Naopak scéna, kdy vůl jede v autě je dost bizarní i na pohádku pro děti. Uvítala bych, kdyby se v pohádce objevilo víc symbolů Španělska (např. vůbec by nevadilo, kdyby místo kozy byl katalánský oslík a pod.).(18.3.2018)

Príjemná animovaná rozprávka inšpirovaná klasickou disneyovkou "Býk Ferdinand" z roku 1938 a Trumbovým scenárom "The One Brave" sfilmovaným v roku 1956. Pekná animácia, myšlienka, prepracované charaktery postáv. Škoda, že tých zvieracích postáv v strede filmu pribudlo, vtedy sa dej zbytočne naťahoval. Aj tak ide o slušnú oddychovku vhodnú aj pre dospelých.(11.4.2018)

Bol som celkom zvedavý čo nám prinesú Blue Sky vo filme "Ferdinand". A bol som aj celkom optimistický. A môžem otvorene povedať, film má vynikajúci úvod a má vynikajúci záver. No stred filmu je podľa mňa to, na čom to najviac padá. V prvom rade je to moment, kedy ideme od ničoho k ničomu a len sledujeme nezaujímavé momentky s Ferdinandom a ostatnými postavami. A je tu najviac vidno, že je to adaptované podľa krátkeho príbehu, ktorý ma oveľa menej materiálu než je tu. A ak to chcete natiahnuť, tak samozrejme do toho musíte dať nejaké tie barličky, ktoré budú film držať pokope. Len potom nemôžete byť sklamaní, že si ich všimneme. A ešte si musíme priznať, tie tri otravné kone som ozaj nemusel vidieť. Jediné čo robili bolo, že ma otravovali. Humor filmu je celkom okey. Je tu pár miest, kde som sa zasmial, je tu dosť miest, kde som sa pousmial, hoci som sa mal skutočne smiať a film skutočne vychádza ako veľký mix. A je to škoda, lebo je tu pár miest, ktoré boli skutočne skvelé. Celá úvodná časť je skvelá. Spoznávame mladého Ferdinanda, jeho priateľov (alebo ak chcete rivalov), jeho náturu, jeho útek a ako sa stretne s malou Ninou a vyrastajú spolu. Funguje to skvele. A máme tu aj skvelú akčnú a komickú scénku, kde Ferdinand zdemoluje celý kvetinový festival. Podľa mňa to funguje dobre. Záver, kde sa Ferdinand ocitne v aréne je rovnako skvelý. Nebudem nič spoilovať, no povedzme, že to je moment, kedy veci skutočne dajú zmysel a vyplynie aj hlavná myšlienka filmu. A funguje to dobre. Vzťah Ferdinanda s Ninou je vynikajúci a škoda, že je toho vo filme tak málo. Myslím si, že deti si film užijú a bude dostatočne dobre spracovaný na to, aby sa pobavili, no neviem ako to budú vnímať dospelí. Ja som mal pocit, že mohli sa viac sústrediť na iné momentky a dať do toho menej klišé a nemuseli to tak natiahnuť. Som rád, že som film videl, no neviem či by som sa k nemu vrátil. Chcelo to urobiť trošku inak. Hodnotenie: C+(29.12.2017)

Býky tu v takejto podobe ešte neboli a vďaka tomu hlavnému milému a napriek svojím rozmerom nemotornému, je to bohovsky vtipná rozprávka so strelenými zvieratami, fórikmi, pekným príbehom a na konci aj ukážkou, ako by mali skončiť všetky býčie zápasy, ktorá ale zostala dosť v úzadí širšiemu publiku. Blue Sky Studios sa však po posledných slabých výkonoch (Ice Age 4-5, Epic) znova nahecovali urobiť niečo oveľa lepšie. Vyšlo to.(2.2.2018)

• - Vesnice, kde žijí Nina a Ferdinand, je Ronda na jihu Španělska. Tato vesnice je známá tím, že má nejstarší arénu na světě, postavenou v roce 1785. (BMW12)

• - Film obsahuje potitulkovú scénu. (barborasara)

• - Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 12 000 tisíc pracovních míst. (BMW12)