The Story of Ferdinand

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Rodinný

USA, 2017, 108 min

Viděli jste někdy sluníčkařsky ekologický animák? Že ne tak to si pusťte Ferdinanda tady je to do očí bijící. Takže zde máme býka co není býk jelikož má rád květinky (zajímavé, že na konci po něm hážou mrtvé květiny a to mu nevadí) a místo bojů v aréně má všechny rád. Pak zde máme německé koně, kteří jediní se starají o humor jelikož více vtipných postav režisér nezvládl sehnat (čestná výjimka je ta koza, která se snaží, ale tam je to 70 procent trapnost 30 procent humor navíc pokud je roztomilá tak já jsem budoucí čínský prezident).V některých celcích se jedná o povedený animák (honička na té silnici i když tady se těžce vykrádá Hledá se Dory a ten taneční souboj s koni) ve většině se jedná o těžce průměrnou záležitost. Předchozí Saldanhovo Rio (druhý díl už ne) se mě líbilo více bohužel tento režisér šel od dob Doby Ledové do háje a místo na kvalitu jde na komerci, aby se zavděčil spíše malým děckám než ostatním. Animák roku ani omylem jak Coco tak i třeba taková Balerína je na vyšší úrovni. P.s. nevím v jakém časovém pásmu se to odehrává, ale zatímco ti býci stárnou tak ta holka a její otec nezastárne ani o rok nemluvě o tom, že ta její starost něj je pouze póza v průběhu filmu neudělá pro jeho záchranu absolutně nic tomu říkám láska.(2.3.2018)

• rikitiki

Výtvarná stránka podbízivá, postavy zlé nebo vlezlé, příběh průměrný. Otravnou kozu bych nejraději utopila v jejím kýblu na spaní. Hezké bylo, jen když se Ferdinand postavil z profilu, protože jeho silueta byla krásně a přitom jednoduše načrtnutá. Trochu mé pozornosti získal souboj v koridě, ale to je tak všechno.(13.3.2018)

Animák bez väčších ambícii než pobaviť (predovšetkým) mladšie publikum. K tomu používa veľa potrhlých postavičiek (hlavne koza je úplne mešuge a spôsobila mi zopár záchvatov smiechu), ale našťastie skutočne infantilného humoru tu nie je veľa. Príbeh neprekvapí propagáciou rodinných hodnôt, ale to sa tak nejak od podobných tém očakáva. Príjemný animák, ktorý ale medzi ostatnými ničím nevyčnieva. 6+/10 PS: Skoro som zabudol na ausgezeichnet nemecké žrebce.(16.3.2018)

ačkoliv Ferdinand nenabizí žádný větší přesah pro dospělého diváka jako například Coco a je tak zaměřen primárně na děti,neznamená to,že by se dospělý divák nudil.Ferdinand krom standardního rodinného příběhu,který jede po klasické linii nabizí solidní dávku funkčních gagů a fórků,což ne vždy bývá úplně pravidlem.Nemůžu říct že bych byl něčím překvapen,ale nenudil sem se a pobavil se...80%(2.3.2018)

Tohle sakra, že mělo konkurovat Coco? Coco je kvalitativně a animátorsky úplně, ale fakt úplně někde jinde. Ferdinand není špatný. Pro děti to je ideální podívaná a několik málo scén a gagů vykouzlí úsměv na tváři i rodičům, ale stále jde jen o prvoplánovou podívanou, která je šíleně hlasitá, barevná a roztomilá. Podívejte se na 8 z 10 podobných filmů a nepoznáte rozdíl. Snad jen v tom, že tady je zrovna býk.. Odpočinkový film, který Vy přežijete, děti si užijí a ve výsledku budou vlastně spokojený úplně všichni.(1.5.2018)

• - V scéne, kde si chlapec fotí svojho otca, si je možné na telefóne všimnúť znak orieška, čo je odkaz na film Doba ľadová (2002). (LuiCJ)

• - Film je natočen podle knihy „The Story of Ferdinand“ od spistovatelů Munroa Leafa a Roberta Lawsona. (LuiCJ)

• - Film obsahuje potitulkovú scénu. (barborasara)