Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivolání k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony, které má hájit, a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Film Europe)

Von Kempelen

Jako pro rodiče byl pro mě ten film občas zbytečně moc drsnej, dvě tři scény jsem musel dokonce hodit zrychleně a na půl oka. Jinak výborně vypointovanej film s dobře zvládnutým tempem i závěrem. Herecky hlavně oba Nikolajové tradičně výborný. ()

sobol1

velmi silné téma a ještě víc pro rodiče se stejně starými dětmi!! přítelkyně to dokonce jednou vzdala a na chvíli odešla a ja jsem seděl s otevřenou hubou až do konce a to se mě nestává!! závěrečný zvrat mě taky dostal absolutně jsem ho nečekal. ()

Mat3s3

Není to úplně film na dobrou noc. Emotivní téma s perfektně zahranými explicitními scénami docela pocuchá nervy. Severoevropští tvůrci se toho nikdy nebáli a nutno dodat, že svou práci dělají moc dobře. Jaká škoda, že se člověk k podobným filmům dostane většinou jen jednou za čas přes okrajové festivaly. ()

Nalfaen

Takhle silný film jsem už dlouho neviděl, možná ještě nikdy. Opravdu skvěle zpracované drama, ze kterého mě mrazilo od začátku do konce. A mrazí mě ještě teď, mnoho minut po jeho konci. Skvělá práce filmařů. ()

mountparagold

Dlho som tento počin odkladal, ale dánska tvorba ma opäť presvedčila, že otáľať s pozretím takého snímku je ako oddiaľovať Vianoce. A ako Vianoce to aj je, minimálne tak mrazivé až do špiku kostí. Jaime Lannister si ide svoje takmer sólové herecké orgie a človeku príde po konci filmu nevoľno z toho, čoho je taký frustrovaný a psychický narušený jedinec schopný, ak sa k tomu stane ešte matkou. Nebudem ďalej ejakulovať nad druhou šancou, treba vidieť, ale zároveň aj rátať s pochmúrnou náladou, ktorá sa s vami bude ťahať ešte celý deň po pozretí. ()

jitulen77

Druhou šanci jsem si pustila na doporučení, aniž by se podívala o co vůbec jde...možná dobře, vědět o co jde, asi by nebylo co hodnotit. Za mě je to jedna velká deprese. Několikrát jsem to vypínala a hledala sílu se dívat dál...nojo mateřské city se mnou teda cloumaly a to pořádně...tuhle dánskou filmařinu hodnotím vysoko, bylo to tak uvěřitelný, až z toho vážně mrazí, ale víckrát to už vidět nechci. ()

Soldier_666

Když jsem viděl že vedlejší roli hraje Ulrich Thomsen tušil jsem že by se mohlo jednat o fajn severský drama a výsledek překonává očekávání (taky hlavně díky dějovým "twistům" v momentech kdy jsem čekal že se příběh bude vyvíjet úplně jinak). Jediný co můžu vytknout je že mi pomalu dochází zásoba severských filmů které jsem ještě neviděl. Tady je to za 5. ()

Honzyg

Ta dánská kinematografie se nezdá. Druhá šance je výživné sousto s přesvědčivými emocemi, které diváka po celou stopáž zaplavují. Film nemá nikterak strhující tempo a přesto zaujme zcela strhujícím způsobem. Nikolaj je ve své titulní roli famózní. ()

tetka betka

V prvom rade neodporúčam film ľuďom a) tehotným, b) s laktačnou psychózou, c) v depresiách, d) s úzkosťami. Netreba to brať diskriminačne, je to skrátka pre vaše dobro.  Je to skvelý napínavý film plný prekvapivých zvratov, dá sa povedať, že i tak trochu aj s happyendom, i keď psychologicky veľmi náročný. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech