Herecky asi nejsilnější sestava, kterou na severu můžeme najít. Nikolaj Coster-Waldau z Game of Thrones je hodně velké lákadlo a k tomu si připočtěte Ulricha Thomsena z Banshee a Nikolaje Lie Kaas, který momentálně vévodí severskou kriminální quadralogii, jehož nejnovější počin Složka 64 startuje v kinech už za 4 dny. Druhá šance je dusný, nepříjemný, autentický Drama/Thriller, který především pro rodiče( matky) nebude velmi příjemně koukatelný. Film se soustředí na dvě rodiny ( jedna narkomanská sociálně slabší, druhá zajištěná, ale štěstí jim velmi nepřeje). Musím říct, že film má opravdu sílu a nebojí se ukázat scény, které běžně ve filmech nevídáme viz. scéna kdy batole leží na wc od výkalů a moči byla více než šokující. Režijně, scénaristicky i herecky bezchybné a s velmi bezútěšnou atmosférou podpořené. 80%(21.1.2019)

Seveřani si vždycky potrpěli na sýrovost, ale bez vína, a tak dokážou kdejakou myšlenku a příběh podat způsobem velice tuhým a pro leckoho těžko sežvejkatelným. Téma, které samo o sobě (ano, je sice strašné, ale bohužel se to děje) není nijak neobvyklé, nalajnují jako šťavnatou dávku kokainu a pomalu to do vás pumpujou, jak čestvě uvařený piko. Chudák Džejmí toho musí na svých králokatích bedrech táhnout opravdu dost a jeho postava dostává od začátku slušně zabrat, nicméně já mu fandim a jelikož nevěřím na přerod matky-feťačky v matku Terezu, klidně bych mu to dítě i nechal. A s přihlédnutím k současnému bullshitu, který hýbe celým severem, kdy rodič už nesmí nevycválaného spratka usměrnit ani výchovně mířeným kopancem, jinak půjde sedět, je těžko koukatelné, jak stát ponechává malé minimi dvěma smažkám, celé od hoven. Jenže pak se můžou těžko divit, že mají Nesbo, Olsen, Larsson, Kepler a podobní pořád nevyčerpanou studnu s nápady, na kolik způsobů můžou děti podřezat vlastní rodiče. Ona totiž nevýchova je v současnosti velikým trendem. Jo a Nikolaj, Coster i Waldau byli jako vždy skvělí.(12.1.2016)

Thrillerem bych to nenazýval, protože tento název ponechávám bezduchým hollywoodským hloupostem. Takže rozhodně drama jak má být a jeho jedinou slabinou je nepravděpodobnost příběhu. tedy nepravděpodobnost toho, že by policista vyměnil své mrtvé dítě za zaneřáděné dítě dvou lidí z bahna společnosti, třebaže ho k tomu vede pohnutka zachránit manželku, vyhrožující smrtí. Celé to nakonec zase zachraňuje překvapivý závěr, že malý Alexander byl zabit svojí matkou, která ho v noci týrala, když nechtěl spát... Případ dvou úplně rozdílných psychopatek - to vlastně bylo jádro příběhu. Ještě že se to nakonec vysvětlilo, slušná podívaná.(13.2.2018)

Susanne Bier si vybira scenare, ktere jsou na hranici uveritelnosti, na druhou stranu se vsak nejedna o nic, co by se nemohlo stat. Urcite je to moje nejoblibenejsi reziserka vubec (promin Vero) a v tomto filmu to jen potvrdila. Zhruba prvni 1/3 filmu je psychicky narocna a to tak, ze jsem cekal, ze nekteri divaci z kina odejdou, nestalo se tak... Vysetrovani pripadu uda novy smer, ktery neni o nic horsi nez uvod. Coster-Waldau podal vynikajici herecky vykon, skvela hudba. To, ze cerstva matka svou ulohu nezvladla, dalo druhou sanci jine matce, neprimo jednomu policistovi a nakonec i manzelovi. Vyborny pribeh. Videno v ramci Scandi II v ostravskem Minikine, 27 divaku.(16.1.2016)

Spanilý Mikuláš je dost v prdeli! Doma má brutálně uřvaný nespavý přestřik a na něj patologicky fixovanou jeblou krávu. A tak v noci místo spánku spravedlivých vozí toho uječeného zmrda autem napříč Dánskem, aby aspoň na chvíli zalomil. A přitom by ho stačilo jen na chvíli protřepat a nemíchat a té vycukané štěrbině jednu pořádnou přimrdat. Ale Mikuláš je ukrutný správňák a horký kandidát na otce Tereze, a tak se v tom ještě rochní a je vlastně rád. Pak ale fracek usne permanentně a on, aby kráva příliš netrojčila, jí podstrčí doslova posranou kukačku, vykradenou z hnízda oslizlé štětky a vypatlaného agresivního mukla… A je z toho slovy ožralého Vikinga „skide god drama“ s kulantní pointou a mrazivě mrazíkovským poselstvím „Kdybys nebyl kokotem, nestal by ses medvědem!“, osazené v současnosti nejproduktivnějším a nejprofláklejším dánským útokem Proctor – Lanister – Mørck.(2.6.2016)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)